Kunlun – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Ufa – HC Slovan 4:1 (kon.) | Omsk – Riga 5:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Pátek 05.10.2018, 16:00 • Ufa Arena • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (18:21:09)

ČESKÁ STOPA:

Jakub Štěpánek (SBA): 29 zák., 4 góly, úsp. 87,9 %
    Lukáš Klok (SBA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:38
    Michal Řepík (SBA): 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:53
    Rudolf Červený (SBA): 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:55

Je dobojováno, Salavat Julajev Ufa potvrdil roli favorita a na domácím ledě udolal bratislavský Slovan 4:1. Základní stavební kámen k vítězství domácí položili už ve třetí třetině, kdy se v rozmezí dvou minut trefili Kemppainen a Panin. Za Slovan sice o chvilku později snížil Patrik Virta, na začátku druhé třetiny ale Kemppainen vrátil Ufě dvoubrankový náskok a ve 46. minutě upravil na konečných 4:1 Dmitrij Kugryšev, který tak oslavil svůj 400. zápas v KHL gólem.

59:03
    Linus Omark se šikovným dloubáčkem zbavil svého strážce a dostal se až do předbrankového prostoru, odkud se mu ale nepodařilo zakončit podle představ.

58:29
    Eric Gelinas tvrdě vypálil z levého kruhu a jeho dělovka proletěla těsně nad břevnem! Na tento puk by Metsola jistě nedosáhl.

57:38
    Gelinas umně přenesl hru na levý kruh, kde číhal neobsazený Patrik Bačik, jemuž se ale nepodařilo zakončit.

56:43
    Rozjetý Omark dostal nabito na pravý kruh a pokud se nemýlím, jeho ránu zastavila tyč!

55:56
    Domácí v posledních minutách přeci jen trochu polevili a Slovan má o něco více ze hry, do velkých šancí se ale hosté nedostávají.

55:04
    Andrej Meszároš to teď zkusil ještě zpoza modré čáry, Juha Metsola ale snadno zakročil a okamžitě poté vyklepal touš ze své lapačky.

54:15
    Casey Bailey zavezl puk podél levého hrazení do útočného pásma a poté ho přenechal Ericu Gelinasovi, který ale z první pálil značně nepřesně.

53:30
    Dnešní utkání sleduje 5970 diváků.

52:47
    Na konci ojedinělé protiakce Slovanu stál Kyle Chipchura, jemuž ale střela nesedla podle představ a Metsola bez potíží zasáhl.

51:51
    Na Majorova teď zívala odkrytá bratislavská svatyně, domácí forvard ale puk vůbec netrefil!

50:57
    Rozehrávka na Kugryševa byla příliš prudká, kotouč končí na zakázaném uvolnění a po dlouhé době se bude vhazovat před Metsolou.

50:19
    Ani necelých deset minut před koncem to na nějaký závěrečný tlak Slovanu nevypadá. V další šanci se naopak málem ocitl Pjotr Chochrjakov, jenž se ale k odraženému kotouči nakonec nedostal.

49:30
    Burdasov teď opět pálil ze svého místečka na pravém kruhu, Štěpánek ale jeho dělovku reflexivně vykopl!

48:39
    Michal Sersen už je zpět na ledě, hokejisté Salavatu Julajev ovšem i nadále kombinují v útočném pásmu.

47:56
    To se teď pokusil změnit Anton Burdasov, jeho pokus z vrcholu pravého kruhu ale nebyl přesný a Štěpánek mohl zůstat v klidu.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 11. Kemppainen (Omark, Larsen), 13. Panin (Larsen, Hartikainen), 21. Kemppainen (Hartikainen, Omark), 46. Kugryšev – 17. Virta (Sersen, Chipchura)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin, Larsen, Ar. Sergejev, Nazarevič, Arzamascev, Koledov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Tkačov, Chochrjakov, Burdasov – Osnovin, M. Majorov, Kugryšev – Soloduchin, V. Žarkov, Kadějkin – Šen.
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Jánošík, Gelinas, Klok, Švarný, Meszároš, Hedera, Bačik – Sukel', Virta, Taffe – Řepík, C. Bailey, Červený – Liška, Rau, Chipchura – Lamper, Lunter, Hrnka.

Rozhodčí: Bukin, Gamalej – Palej, Ponamarenko