Columbus – Carolina 1:3 (kon.) | Los Angeles – San Jose 2:3 (po pr.) | New Jersey – Edmonton 5:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Carolina Hurricanes
Sobota 06.10.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To už je ode mne vše. Na početnou! (04:04:41)
    Curtis McElhinney si po závěrečné siréně sebral vítězný puk a poté se už mohl se svými spoluhráči radovat.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 32:35 (13:15, 10:8, 9:12))
    Zblokované střely – 14:10
    Vyhraná vhazování – 27:23
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 10:17

Hokejisté Caroliny vítězí v Columbusu 3:1 a spravili si tak náladu po včerejší porážce v prodloužení s Islanders. Hosté dnes odehráli velmi dobrý zápas. Na rychlý gól Jordana Martinooka ještě odpověděl Brandon Dubinsky, ovšem ve druhé třetině vrátil Carolině vedení Sebastian Aho. Stejný hráč pak ve 46. minutě připravil střeleckou pozici pro Micheala Ferlanda, jenž zvýšil na rozdíl dvou gólů. Canes si pak zbytek utkání už takticky výtečně pohlídali a soupeře téměř nepustili do šance. Na hostující straně musíme pochválit také brankáře Curtise McElhinneyho, jenž svůj tým podržel zejména v prvních 40 minutách.

59:45
    Werenski neudržel útočné pásmo a o vítězství Caroliny je jasno!

59:22
    Dubinsky vyhrál buly na Artěmije Panarina, jehož střelu dokázal pokrýt McElhinney.

59:18
    Zakázané uvolnění hostů. Branky Blue Jackets je opět prázdná.

59:01
    Ještě time-out, který si vyžádal domácí kouč Tortorella.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny. Micheal Ferland mohl jet proti prázdné domácí brance, pískán byl ale ofsajd.

58:32
    Bobrovskij zamířil na střídačku, domácí to zkoušejí se šesti hráči!

57:57
    Domácí působí bezradně. Do konce navíc scházejí jen dvě minuty.

57:17
    Akci Columbusu překazilo postavení mimo hru.

57:05
    Hosté teď vyslali v rychlém sledu tři střely na Bobrovského branku. Domácí by přitom potřebovali opačný obrázek hry!

56:44
    Po akci Milana, který se natlačil do zakončení z pravé strany, přerušil hru McElhinney. Ještě jedna reklamní přestávka.

56:26
    Brock McGinn se nyní spokojil s tím, že o mantinel poslal puk do středního pásma.

55:57
    Poslední desítky sekund se hrají bez šancí, což hostům naprosto vyhovuje.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Dubinsky (D. Savard) – 2. Martinook (Svečnikov), 27. Aho (T. Teräväinen, Ferland), 46. Ferland (Aho)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – D. Savard, Werenski, Nutivaara, R. Murray, Kukan, Clendening – Atkinson (A), Dubois, Panarin – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – J. Anderson, Dubinsky, Jenner (A) – Duclair, Riley Nash, Milano.
    Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), de Haan, Pesce, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, Ferland – Williams (C), J. Staal (A), Foegele – Zykov, Nečas, B. McGinn – Svečnikov, Wallmark, Martinook.

Rozhodčí: Nicholson, McCauley – Smith, Tobias

Diváci: 18306