Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Orlová 4:2 (kon.) | Písek – Šumperk 2:1 (kon.)
Žďár n/S – Opava 2:3 (po pr.) | Pelhřimov – Kopřivnice 3:4 (po pr.) | Tábor – Nový Jičín 2:4 (kon.)
David Servis – Val. Meziříčí 8:6 (kon.)
IHC Králové Písek
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 06.10.2018, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 8. kolo

Děkuji všem za poznornost a přeji pěkný zbytek víkendu. (19:30:36)

Domácí výběr poráží na svém ledě těžkého soupeře ze Šumperka konečným výsledkem 2:1. Velký podíl na tomto výsledku má domácí Hauser, který vychytal hodně důležitých zákroků.

59:29
    Hosté hrají v šesti bez brankáře.

58:30
    Do přečíslení se dostal Koupal s Jabůrkem, ale nedokázali tuto šanci využít.

57:50
    Drtil pálil od modré, jeho střelu tečnul spoluhráč, ale puk šel nad branku.

57:09
    Další cenné vteřiny ušetřil Polata, který se dostal do útočné třetiny, kde mu puk tři hráči Šumperka nakonec odebrali.

54:53
    Další tlak žluto-modrých. Hauser si připisuje další dva pohotové zákroky.

54:05
    Do přečíslení se dostal Jabůrek se svým spoluhráčem, ale kotouč mu nedokázal přesně nahrát.

53:08
    Další dvě střely končí mimo klec domácího brankáře.

52:10
    Na druhé straně to zkusil Hanus, ale také bez úspěchu.

51:46
    Od modré to zkoušel Sedlák, ale Hauser to dobře viděl a připisuje si další důležitý zákrok.

51:29
    Hra přerušena. Na ledě zůstal ležet Ostřanský. Po chvíli odjíždí na střídačku.

51:19
    Písecký hráč nedal. Vhazování v obranném pásmu Draků.

50:43
    Vorobyev šel do úniku, na poslední chvíli mu zkřížil cestu domácí hráč a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

49:32
    Sedlák (SUM) – 2 min. – hrubost.

49:18
    Přerušená hra. Posunutá branka hostujícího týmu.

47:44
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí dávají gól ve vlastním oslabení. Sýbek nahrál MARTINOVI PARÝZKOVI, který dává gól do horní části branky. Asistence: Jan Sýbek, Jan Polata.

47:34
    Bílek (PIS) – 2 min. – napadení.

47:00
    Ponechaná výhoda hostů, kteří budou hrát přesilovku.

46:16
    Další vhazování ve středním pásmu.

45:25
    Draci se dostali do útočného pásma. Hráč hostů poslal nabídku na dva své spoluhráče, ale ani jeden jí nedokázal zužitkovat.

45:10
    Střelu z dálky vyráží hostující hráč k mantinelu.

44:58
    Ofsajd Šumperka.

43:00
    Oba týmy střídají a posílají na led čerstvé síly.

40:57
    Vorobyev se dostal do dobré možnosti, ale také nepřekonal brankáře.

40:18
    Drtil střílel od modré, Hauser vyráží.

40:03
    Modro-žlutí vyhráli vhazování a pokračují v oslabení.

40:01

Po čtyřiceti minutách je stav stejný jako po úvodní části. Oba týmy měli několik šancí, ale nikdo další branku nepřidal.

Další třetina začne přibližně v 19 00 hod.

40:00

39:35
    Sýbek získal puk a vyhazuje přes všechny čáry.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:59

38:47
    Turek (PIS) – 2 min. – podražení.

38:00
    Na druhé straně si další zákrok připisuje gólman Draků.

37:42
    Sedlák měl možnost, ale Hauser ho vychytal.

36:49
    Gewiese vybojoval útočné pásmo, kdy po jeho pokusu chytá Hauser puk lapačkou. Vhazování v obranném pásmu Písku.

35:44
    Střelu hostujícího hráče vyráží gólman do ochranné sítě.

34:50
    Přihrávka rukou. Vhazování ve středním pásmu.

33:42
    Písek se osvobozuje a vyhazuje pryč.

31:55
    Marcilis (PIS) – 2 min. – sekání.

31:55
    Po dalším tlaku Písku se skóre zápasu nezměnilo.

31:08
    Jabůrek se dostal do střelecké pozice, kotouč mimo klec vytěsnil Kristín.

28:40
    Dva pohotové zákroky předvedl Hauser. Nejprve nedal Pokorný. Z následné dorážky ho nepřekonal ani Ostřanský.

27:25
    Koupal mířil mimo klec.

27:00
    Na druhé straně zakončoval Sýbek, ale kotouč končí mimo branku.

26:00
    Gewiese pálil z dálky. Hauser vyráží vyrážečkou do bezpečí.

25:40
    Z otočky to zkoušel mezi kruhy domácí hráč, ale Kristín zasáhl včas.

23:43
    Za brankou Hausera kotouč vybojoval Plášek, ale jeho nahrávku sebrala obrana Písku.

23:23
    Ofsajd domácího týmu.

22:54
    Icing Písku.

20:57
    Tlak Draků tým domácích dokázal zastavit.

20:01

Úvodní třetina je minulostí. Domácí se dostali do vedení v šesté minutě zásluhou Jabůrka. O 5 minut později srovnal stav zápasu na 1:1 Vorobyev.

Další třetina začne přibližně v 18 15 hod.

20:00

18:10
    Spoluhráč našel na modré Kočicu, který byl hlídaný, ale dokázal i přesto vystřelit. Puk končí v bezpečí pro domácí celek.

16:58
    Kužílek klec přestřelil.

15:48
    M. Haloda vypálil od modré. Hauser vyrazil, ale puk jen těsně minul klec. Obrana Písku vyhazuje puk do bezpečí.

14:40
    Urbancovo střela skončila mimo klec.

12:49
    Další pokus Draků, ale na poslední chvíli Romančík netrefil puk přesně.

10:36
    Draci právě vstřelili branku!
    Hosté se dostali do tlaku a DMITRY VOROBYEV dostal přesnou nahrávku od Ostřanského a překonává brankáře střelou do horní části klece. Asistence: Milan Ostřanský, Dominik Pokorný.

10:00
    Romančík jel nehlídaný, ale jeho úmysl chytil Hauser.

09:43
    Icing Draků.

09:11
    Další ofsajd Šumperka.

05:22
    Domácí jdou do vedení. Polata přesně adresovanou přihrávkou našel ROMANA JABŮRKA a ten tečí před brankářem posílá svůj tým do vedení. Asistence: Jan Polata, Jan Sýbek.

04:57
    Pokorný se dostal do dobré šance, ale z blízkosti ho vychytal Hauser.

04:22

02:35
    M. Haloda poslal kotouč od modré do shluku hráčů, ale střela nakonec nenašla svého adresáta.

02:00
    Gewiese nahrával od modré, ale střelu nedokázal jeho spoluhráč dobře tečnout.

01:17
    Mezi kruhy dostal puk Bílek. Jeho pokus přikryl Kristín.

00:36
    Hosté měli možnost, ale domácí tlak ubránili.

00:12
    První střelu z dálky hostující brankář bez problému chytá.

00:03
    Úvodní buly vyhrál Písek.

00:01

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Parýzek "C", Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Sýbek "A", Rod, Polata "A", Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Bílek, Jabůrek, Pixa, Novák.

Draci Šumperk: Kristín (O. Haloda) – Kužílek, Gewiese "C", Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák "A" – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek "A", Antonov, Vorobyev, Kočica, Ostřanský.

Rozhodčí: Šindel – Horažďovský, Zimmermann.

V sobotním klání domácí hokejisty čeká silný Šumperk.
    Bude to souboj ze skupiny Jih, kdy vyzyvatel bude IHC Písek a Draci Šumperk, kteří bojují ve skupině Východ.
    Pro oba celky je to první vzájemné utkání v letošní sezóně.

IHC Písek
    Jihočeši mají odehráno šest zápasů. Na svém kontě mají tři výhry, kdy postupně porazili Moravské Budějovice 5:2, David Servis 4:1 a Pelhřimov 4:3 po prodloužení.

A stejný počet proher, kdy nestačili na Ždár nad Sázavou 3:4, Tábor 1:6 a Havlíčkův Brod 2:3.

V tabulce jsou na třetí příčce s 8 body.

Draci Šumperk
    Hosté mají za s sebou také šest utkání, kdy pět z nich vyhráli.
    Postupně porazili Orlovou 5:2, Opavu 3:2 na samostatné nájezdy, Valašské Meziříčí 3:0, Kopřivnici 9:0 a Hodonín 5:1.

Jedinou prohru zaznamenali s Novým Jičínem 2:3.

Po šesti kolech jsou na prvním místě se ziskem 14 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 6. Jabůrek (Polata, Sýbek), 48. Parýzek (Sýbek, Polata) – 11. Vorobyev (Ostřanský, Pokorný)

IHC Králové Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Parýzek "C", Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Sýbek "A", Rod, Polata "A", Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Bílek, Jabůrek, Pixa, Novák.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Kristín (O. Haloda) – Kužílek, Gewiese "C", Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák "A" – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek "A", Antonov, Vorobyev, Kočica, Ostřanský.