28:21 (15:15)
Talent tým Plzeňského kraje
Sobota 06.10.2018, 18:00European League • 2. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. Hezký zbytek večera. (20:07:30)

Za domácí se pětkrát trefili Crnoglavać a Vujović, čtyřikrát se prosadil Mocanu. Na gólech Plzně měl čtyřikrát zásluhu Stehlík a Šíra, třikrát Vinkelhöfer, Michal Tonar a Šafránek.

Duel je u konce, Constanta poráží Plzeň 28:21 a je blíže k postupu do 3. předkola poháru EHF. Rumunský tým, který se v roce 2014 dostal v poháru EHF až do Final Four, dominoval ve druhém poločase. Po třiceti minutách sice Talent držel remízový stav, ale ve druhé půli ztroskotával na střídajícím brankáři Nikola Mitrevském a prosadil se pouze šestkrát! Naopak Constanta neměla v útoku větší problémy a do odvety půjde se sedmibrankovým náskokem. Hrát se bude zítra znovu v 18:00 a opět v Rumunsku.

Konec zápasu. (28:21)
    60
    Alespoň závěr Západočechům vyšel. Domácí se dopustili přešlapu a Jakub Douda snižuje. (28:21)

60
    Talent o balon v útoku přišel a musí se vracet. (28:20)

59
    Oddechový čas pro hosty, kteří vybojovali míč, do konce zbývá minuta a půl. (28:20)
    58
    Dvacátý gól Západočechů střílí Ivančev, to je však pouze malá náplast na nepovedený druhý poločas. (28:20)

57
    Oddechový čas pro domácí. (28:19)
    56
    Chmelík už z levého křídla neuspěl, naopak domácí se prosazují. Do konce duelu zbývají čtyři minuty a Constanta dále dominuje. (28:19)
    55
    Plzeň znovu snižuje zásluhou trefy Ondřeje Šafránka z křídla. (27:19)
    54
    Constanta rychle odpovídá. (27:18)
    54
    Šíra snižuje z pivota, je to o osm branek. Teprve třetí gól Západočechů ve druhém poločase. (26:18)
    53
    V závěru početní výhody se trefuje Vujović. (26:17)

51
    Po vyloučení Šafránka hraje Talent ve čtyřech, ovšem Šmíd drží alespoň drobné naděje Plzně skvělým zákrokem. (25:17)

50
    Domácí budou hrát početní výhodu, vyloučen je totiž plzeňský pivot Jakub Šindelář. (25:17)

49
    Makedonský gólman Nikola Mitrevski září dále a dále, Plzeň se ve druhém poločase za 19 minut prosadila stále pouze dvakrát. (25:17)
    48
    Constanta pokračuje v dominanci, kdyby se počítalo jen skóre druhého poločasu, tak vede 10:2! (25:17)

Matěj Vybíral

HC Dobrogea Sud Constanta: Mitrevski, Iancu – Chikovani, Crnoglavać, Csog, Ignat, Kević, Malinović, Markoski, Mladenović, Mocanu, Nistor Ionita, Saldacenka, Susano, Toma, Vujović
    Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Bičiště, Chmelík, Cvikl, Douda, Ivančev, Kačín, Nejdl, Šafránek, Šindelář, Šíra, Stehlík, J. Tonar, M. Tonar, Vinkelhöfer

Rozhodčí: Lošak, Šajbakov (oba UKR). D: Sivrikaya (TUR).