Tampa – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:5 (kon.) | Dallas – Winnipeg 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 3:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:5 (po pr.) | Minnesota – Vegas 1:2 (0:1 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Colorado – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 8:5 (kon.)
Calgary Flames
7:4 (2:2, 1:2, 4:0)
Vancouver Canucks
Neděle 07.10.2018, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (07:44:13)

3. Elias Lindholm (CGY) 2+1

Je konec. Calgary nakonec dokázalo ve třetí třetině zvrátit nepříznivý výsledek a nakonec vyhrát 7:4.
    V 50. minutě přišlo srovnání z hole Monahana a o pět minut později poslal Calgary do vedení Lindholm. Dvě minuty před koncem šli Canucks do hry bez brankáře, což potrestal střelou do prázdné Czarnik. V poslední minutě se prosadil také český útočník Frolík, rovněž do prázdné.

59:42
    Nyní se hraje za bránou Flames.
    59:24 Michael FROLÍK - 7:4

59:24
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MICHAEL FROLÍK se dostal přes polovinu hrací plochy a následně bekhendem zakončil do prázdné brány a je rozhodnuto!

59:10
    Hosté jsou opět bez brankáře!

59:05
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., krosček).

58:50
    Následně se Calgary opět dostalo do šance, ale nic většího z toho nakonec nebylo.
    58:22 Austin CZARNIK - 6:4

58:22
    AUSTIN CZARNIK dává gól do prázdné brány a pravděpodobně je rozhodnuto! Czarnik se dostal k puku na pravé straně a z úhlu nakonec trefil odkrytou svatyni.

58:15
    Hosté hrají bez brankáře!

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty.

57:08
    Sven Bärtschi si objel bránu a následně se dostal do zakončení, ovšem to se mu nepovedlo.

56:16
    Hosté nyní získali kotouč na své polovině hrací plochy, ale nemohou se dostat do nějakého tlaku.

55:46
    Nyní skončil puk jen v moci brankáře Mike Smithe.

54:56
    Posléze se Vancouver dostal do velké šance, ale byla to pouze pravá tyč, která se ozvala!
    54:28 Elias LINDHOLM - 5:4

54:28
    Domácí proměňují přesilovou hru a podruhé v dnešním utkání jdou do vedení! ELIAS LINDHOLM dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vypálil do pravé části branky, kde se nestihl přemístit Jacob Markström. Asistence: Johnny Gaudreau, Matthew Tkachuk.

54:18
    Následně se ovšem hostům podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

53:45
    Calgary má velkou možnost rozhodnout dnešní utkání, jelikož získalo přesilovou hru.

53:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikolaj Goldobin – 2 min., sekání).

53:06
    Střela hostujícího hráče od modré čáry skončila pouze vedle domácí svatyně.

52:18
    Hosté nyní jsou opět u kotouče a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

51:36
    Jacob Markström si nyní poradil se střelou domácího hráče.

51:10
    Nyní se hra přerušila, jelikož hosté vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění.

50:35
    Hosté se sice dostali do pásma Flames, ale tam nedokázali nic většího vymyslet.

49:58
    Následně předvedl Mike Smith senzační zákrok, když chytil kotouč do lapačky a podržel tak svůj tým!
    49:27 Sean MONAHAN - 4:4

49:27
    A je opět srovnáno! SEAN MONAHAN dostal skvělou přihrávku z pravé strany od Gaudreaua a následně vypálil do mezírky k levé tyči, kde se nestihl přemístit Jacob Markström! Asistence: Johnny Gaudreau, Matthew Tkachuk.

48:50

48:25
    Ve třetí dvacetiminutovce zatím vidíme hlavně fauly a nyní se tak hraje 4 na 4.

48:11
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).

47:34
    Následnou střelu už chytil brankář Mike Smith.

47:13
    Hosté nyní mají přesilovou hru, kterou už dnes využili a i tentokrát je to nebezpečné.

46:50
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., podrážení).

46:12

46:02
    Ne, tato přesilovka se Flames vůbec nedaří.

45:21
    Domácím se zatím nedaří něco vážnějšího vymyslet, i když hrají přesilovou hru.

44:12
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Bärtschi – 2 min., držení).

43:41
    Až nyní se hra přerušila a to když se Calgary provinilo zakázaným uvolněním.

43:18
    Střela domácího hráče od modré čáry letěla jen vedle hostující brány.

42:15
    Nyní se bojuje za bránou Calgary, ale nakonec se k puku dostal Vancouver.

41:36

41:13
    Mikael Backlund se dostal k puku v oslabení, ale už neměl sílu na nějaký protiútok.

40:44

40:15
    Domácí se sice dostali ke střele, ovšem ta nebyla nijak nebezpečná a skončila v moci hostujícího brankáře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:18.

Druhá třetina je za námi a branek dnes padá plno, ovšem o jeden gól navíc má aktuálně Vancouver. Ve 23. minutě šli Canucks opět do vedení, když se trefil Elias Pettersson. Ve 29. minutě Flames srovnali, ale rozhodčí nakonec branku neuznala. Domácí to ale moc dlouho mrzet nemuselo, jelikož o minutu později už vstřelil právoplatný gól Johnny Gaudreau. Ve 37. minutě získali hosté přesilovku 5 na 3, kterou také využili, když se trefil Bo Horvat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36
    Domácím tak přesilovka ani ne po minutě skončila a nyní se bude hrát 4 na 4.

39:36
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).

39:36
    Domácí sice drželi kotouč v útočné třetině, ale následnou střelu chytil Jacob Markström a poté ještě došlo k roztržce a bude se vylučovat.

38:44
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2 min., podrážení).

38:44
    Calgary se poté dostalo do velké šance, která sice brankou neskončila, ale Flames budou hrát přesilovku.

38:37

38:13
    Nyní se domácím v oslabení podařilo vyhodit kotouč, ale dál se musí bránit tlaku Canucks.
    36:58 Bo HORVAT - 3:4

36:58
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté předvedli v přesilovce 5 na 3 parádní kombinaci a jdou opět do vedení, tentokrát 4:3. Elias Pettersson poslal z pravé strany parádní přihrávku před bránu, kde byl připraven BO HORVAT, který z první zakončil puk mezi betony Smithe. Asistence: Elias Pettersson, Alexander Edler.

Vancouver má velkou možnost se opět dostat do vedení, jelikož bude mít přesilovou hru 5 na 3 a proto si nyní hostující trenér vzal oddechový čas.

Oddechový čas pro hosty.

36:37
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Stone – 2 min., podrážení).

35:42
    Hosté se nyní provinili pouze ofsajdem a následuje buly ve středním pásmu.

35:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., podrážení).

34:49
    Nyní se pro změnu dostali ke kotouči hosté, kteří se natlačili do domácí třetiny a přišla střela z pravé strany, která ale šla vedle brány.

33:55
    Domácí jsou poslední minuty velice aktivní a opět se snažili ještě kombinovat těsně před bránou.

32:54
    Nyní to chtěli Flames uklidit až domů, ale to se jim nepovedlo, jelikož Jacob Markström předvedl jistý zákrok.

32:15
    Dnešní zápas rozhodně nenudí a vidíme hokej nahoru dolů. Calgary tlačilo na soupeře, ale poté se Canucks dostali do přečíslení 2 na 1, ovšem finální zakončení skončilo vedle domácí svatyně.

31:35
    Johnny Gaudreau se dostal dopředu po levé straně, ale jeho následná střela minula bránu.

31:21
    Poté se k puku dostalo Calgary, které ale vyhodilo puk jen na zakázané uvolnění.

30:58
    Hosté nyní mají kotouč na svých holích, ale dopředu se nedostali.
    29:31 Johnny GAUDREAU - 3:3

29:31
    Nyní už je to gól v přesilové hře a je srovnáno na 3:3! Monahan vypálil ze středu na bránu Markströma, který ale kotouč jen vyrazil do cesty JOHNNYHO GAUDREAUA, který měl snadnou práci ho dorazit do odkryté svatyně. Asistence: Sean Monahan, Matthew Tkachuk.

29:02
    Calgary tak pokračuje v přesilové hře 5 na 4.
    28:32 Neuznaná branka Calgary.

28:32
    Domácí sice srovnali stav na 3:3 v přesilové hře! Potom co domácí hráč vypálil z pravé strany byl v brankovišti chumel hráčů, ale také kotouč, který dokázal zakončit do brány Matthew Tkacuk, ale rozhodčí po přezkoumání videa branku neuznali!

28:08
    Domácí si vytváří příležitosti ke střele v přesilové hře, ale posléze se Canucks podařilo vyhodit kotouč.

27:39
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., nedovolené bránění).

27:39
    Ve druhé třetině je o něco lepší Vancouver, ovšem nyní to jsou domácí, kteří se dostali ke střele, ale ta byla zblokována mimo hrací plochu.

26:17
    Johnny Gaudreau se nyní provinil vysokou holí, když si zpracovával puk a následuje komerční přestávka.

25:08
    Nyní si Jacob Markström poradil s pokusem domácího hráče, který chytil do svého výstroje a bude to tak buly v pásmu Canucks.

24:20
    Poté se ale dopředu dostal hostující hráč Elias Pettersson, ale s jeho pokusem si tentokrát poradil Mike Smith.

23:50
    Střela domácího hráče letěla jen vedle pravé tyče, ale Calgary zůstalo v menším tlaku.
    22:52 Elias PETTERSSON - 2:3

22:52
    První nájezd ještě domácí obránce chytil, ovšem posléze dostal přihrávku na pravou stranu ELIAS PETTERSSON, který z první vystřelil a prudkou ránou poslal Vancouver zpátky do vedení a využil tak přesilovou hru. Asistence: Alexander Edler.

22:10
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dalton Prout – 2 min., nedovolené bránění).

21:41
    Domácí nyní vyhráli buly ve svém pásmu a poté se vydali dopředu a nakonec přišla střela, se kterou si ale Jacob Markström poradil.

20:45
    Nyní se hraje nahoru dolů, ale u puku poté zůstalo Calgary.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:15.

První gólová třetina je u konce ovšem stav je nerozhodný 2:2. Už po dvanácti vteřinách poslal domácí do vedení Elias Lindholm. Ve 14. minutě ale přišlo srovnání, když Vancouver sevřel soupeře a nakonec se prosadil Elias Pettersson. V 17. minutě měli Flames přesilovou hru, ale Brandon Sutter se poté dostal do protiútoku, který proměnil v gól. O minutu později ale srovnal Mark Giordano. Do druhé periody je tak vše otevřené a zápas je velmi vyrovnaný.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:06
    Ke konci první třetiny se hraje nahoru dolů a Flames se dostali ke střele, ale následně přišla jen střela vedle brány.

18:15
    Hosté přišli o kotouč v útočné třetině a dopředu mohlo jít Calgary, ale nakonec to nebylo nic vážnějšího.

17:37
    Nyní byl domácím odpískán ofsajd a následuje tak ofsajd ve středu hrací plochy.
    17:08 Mark GIORDANO - 2:2

17:08
    Domácí rychle odpovídají a stav je tak opět srovnán, ovšem nyní 2:2! MARK GIORDANO se dostal ke střele zápěstím z levé strany a i když to nebyla zrovna umístěná rána tak jí Jacob Markström neudržel a puk skončil za jeho zády. Asistence: TJ Brodie, Elias Lindholm.
    16:38 Brandon SUTTER - 1:2

16:38
    Hosté dávají gól v oslabení! Po zblokované střele Ryana se Canucks dostali do přečíslení 2 na 1, které vyřešil BRANDON SUTTER místo přihrávky rovnou střelou mezi rukou a tělo Smithe! Bez asistence.

16:26
    Střela Dereka Ryana byla zblokována z levé strany.

15:48
    Calgary má jako první přesilovou hru v dnešním utkání a po sevření soupeře se dostal ke střele Elias Lindholm, ale Jacob Markström byl připraven.

15:05
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikolaj Goldobin – 2 min., vysoká hůl).

15:05
    Nyní se hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.

14:02
    Vstřelená branka Vancouver nakopla a opět jsou Canucks nastěhováni v útočném pásmu a snaží si vytvořit střeleckou příležitost.
    13:15 Elias PETTERSSON - 1:1

13:15
    A nakonec je to gól! Obrovský tlak si dokázali vytvořit Canucks a domácí pětice hráčů na ledě doslova chodila. Po neúspěšných střelách přišla přihrávka Goldobina před bránu, do které se opřel ELIAS PETTERSSON a srovnal stav utkání na 1:1! Asistence: Nikolaj Goldobin, Loui Eriksson.

12:35
    Canucks stále drží kotouč v útočném pásmu a domácí pětice je už dost unavená, zatímco Vancouver pohodlně střídá.

11:48
    Hosté se nyní po dlouhé době dostali do nějakého tlaku a sevřeli soupeře. Poté přišla rána z mezikruží, ale jen vedle domácí svatyně.

11:02
    A opět. Hostům se zatím nedaří vytvořit nějaké šance ke střele a pouze vyhazují puk na zakázané uvolnění.

10:24
    Poté přišlo ovšem jen další zakázané uvolnění Vancouveru a Jacob Markström bude muset být připraven.

09:46
    Následně se Canucks snažili něco vymyslet v pásmu soupeře, ovšem po nepřesné přihrávce se musí stáhnout zpátky.

08:57
    Nyní drží Calgary kotouč v útočném pásmu a poté to zkoušel Juuso Välimäki, ovšem jeho střela skončila jen vedle brány.

07:33
    Následně se ovšem hosté provinili pouze zakázaným uvolněním a bude to opět buly před bránou Markströma.

06:48
    A opět to jsou domácí, kteří se dostali dopředu a ohrožují svatyni soupeře.

05:53
    Domácí mají stále míč ve své moci, ale nyní si nemohou vytvořit střeleckou příležitosti.

04:57
    Calgary je od prvního buly lepším týmem. Samozřejmě tomu pomohl hlavně úvodní gól, ale Flames zatím předvádějí velmi dobrý výkon.

04:18
    Nyní to byl James Neal, který si navedl kotouč do pásma a poté zápěstím vypálil, ale jen do lapačky Jacoba Markströma.

03:19
    Nyní se ocitl Sam Bennett v útočném pásmu příliš brzo a byl mu odpískán ofsajd.

02:50
    Vancouver sice dostal kotouč pryč, ale po chvíli to jsou opět Flames, kteří se vydali dopředu.

01:43
    Opět to jsou domácí, kteří se dostali do další velké šance, ale tentokrát brankáře Jacobe Markströme nepřekonali, jelikož ten vytáhl pár důležitých zákroků.
    00:12 Elias LINDHOLM - 1:0

00:12
    Tak tohle je naprosto famózní start domácích do tohoto utkání, jelikož už po dvanácti vteřinách jdou do vedení! ELIAS LINDHOLM skvěle tečoval pumelici Brodieho pod horní tyč a otevírá brankový účet. Asistence: TJ Brodie a Mark Giordano.

00:01

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, Prout, Välimäki – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, D. Ryan, Dubé – Frolík, Jankowski, S. Bennett.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Ch. Tanev, Edler (A), Stecher, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot – Boeser, Horvat (A), Bärtschi – Eriksson, Pettersson, Goldobin – Virtanen, B. Sutter (A), Motte – M. Granlund, Beagle, Leipsic.

Rozhodčí: Garrett Rank, Pierre Lambert – Kiel Murchison, Trent Knorr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

vs
    Jediný zápas těchto mužstev v ostré sezóně letošní NHL se tak odehrál v Rogers Aréně ve Vancouveru před 18 870 diváky. Ve 14. minutě poslal domácí do vedení Pettersson. Druhá třetina sice branku nepřinesla, ale ve třetí periodě o ně nebylo nouze. Už ve 42. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Goldobin a o minutu později zvýšil náskok na tři góly Leipsic. V 44. minutě sice snížil Tkačuk, ale o dvě minuty později se prosadil Virtanen. Ve 49. minutě se trefil hostující Monahan a snížil na 2:4, ovšem v poslední minutě trefil prázdnou branku Motte a Vancouver vyhrál 5:2.
    Vancouver se tak nachází v Západní konferenci na třetím místě se dvěma body, zatímco Calgary je na desáté příčce bez bodu.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Calgary Flames a Vancouver Canucks. Tato mužstva se spolu utkala hned v prvním zápase letošní sezóny a to na ledě Vancouveru. Nyní se bude hrát ve Scotiabank Saddledome v Calgary. Úvodní buly je naplánováno na 04:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. E. Lindholm (Brodie, Giordano), 18. Giordano (Brodie, E. Lindholm), 30. J. Gaudreau (Monahan, Tkachuk), 50. Monahan (J. Gaudreau, Tkachuk), 55. E. Lindholm (J. Gaudreau, Tkachuk), 59. Czarnik, 60. Frolík – 14. Pettersson (Goldobin, Eriksson), 17. B. Sutter, 23. Pettersson (Edler), 37. Horvat (Pettersson, Edler)

Rozhodčí: Garrett Rank, Pierre Lambert – Kiel Murchison, Trent Knorr