Sparta – Zlín 1:5 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 5:3 (kon.)
Třinec – Vítkovice 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 5:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 07.10.2018, 17:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 8. kolo

Dnešní utkání je u konce. Hattrickem se blýskl Martin Zaťovič, který své tři góly rozložil rovnoměrně do celého utkání, když se trefil v první, druhé i třetí třetině. V poslední části se prosadil nejprve Peter Mueller, hosté ale našli velice rychlou odpověď, když Jakub Flek z bezprostřední blízkosti prostřelil Langhamera. Poslední slovo měl ale právě Martin Zaťovič, který přesnou střelou završil hattrick a upravil finální podobu skóre na 5:3.

Nejlepšími hráči vyhlášeni Jakub Flek a Martin Zaťovič. Ode mne je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek nedělního večera. Na počtenou.

58:00
    Kašpar dojel vyhozený puk a hledal najíždějícího Zohornu, do přihrávky ale vložil hokejku Závorka.

57:48
    Ondřej Němec střílel od modré čáry, jeho ránu vyrazil Závorka jen před sebe, tam ale nebyl nikdo z domácích.

57:24
    Ondřej Němec vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:02
    Dočekal hned po buly vyváží puk z vlastní třetiny.

57:00
    Kometa si bere oddechový čas.

57:00
    Zakázané uvolnění domácích.

56:57
    Podlipnikova rána z pravé strany nemířila mezi tři tyče.

56:30
    Hosté jsou usazeni v pásmu a kombinují před Langhamerem.
    55:04 Martin ZAŤOVIČ - 5:3

55:04
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je to hattrick! MARTIN ZAŤOVIČ dostal od Holíka puk na osu hřiště, udělal pár rychlých kroků a přes padajícího obránce vyslal nechytatelnou ránu do levého horního růžku. Na led samozřejmě létají čepice. Asistence: Petr Holík, Ondřej Němec.

54:30
    Tomáš Mikúš zůstal úplně sám mezi kruhy a měl čas zamířit a rozmyslet si, kam střelu pošle. Proti němu však skvěle zasahuje Langhamer, který v posledních minutách drží svůj tým skvělými zákroky.

53:57
    Köhler dorážel nepokrytý před bránou, nedokázal ale přehodit Závorkův beton!

53:43
    Barinka nahodil puk od modré čáry, Závorka jeho pokus našel v lapačce a přerušil hru.

53:19
    Mallet v pádu dokázal dostat puk do útočného pásma, domácí ale už další akci nepřidali.

53:15
    Stloukal tečoval střelu od modré čáry, Langhamer ale opět zasahuje. Energie je při chuti a snaží se srovnat stav utkání.

52:56
    Zakázané uvolnění brněnského celku.

52:52
    Beránek se obtočil před brankovištěm a střílel po zemi, Langhamer jeho pokus vyráží do rohu.

52:25
    Ondřej Němec posunul puk do středního pásma.

51:49
    Malec se položil do střely od modré čáry, dvě sekundy na to se vrací do hry Hruška. Oba týmy jsou už kompletní.

51:26
    Podlipnik od modré čáry trefil jen vyrážečku Langhamera.

50:47
    Hosté jsou už nějakou dobu v pěti a hledají cestu do útočného pásma.

50:47
    Mallet nyní skončil v bráně Energie, která je mimo svou pozici. Hra je přerušena.

49:48
    Marek Langhamer inkasuje dvě minuty za hrubost. Trest odpyká Jan Hruška a týmy hrají ve čtyřech.

49:45
    Jeden z hostujících hráčů nyní z pravé strany nastřelil tyč Langhamerovy brány!

49:24
    Hosté šetří čas a drží puk v pásmu Komety.

48:40
    Jakub Flek si nyní šel pro hattrick! Útočník Energie ujížděl sám z levé strany na Langhamera, střelou mezi betony však neuspěl!

48:31
    Přesilová hra pro Kometu. Vladimír Sičák při zmatcích ve vlastním brankovišti posunul bránu a odchází na trestnou lavici.
    48:03 Jakub FLEK - 4:3

48:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Opět je tu ale velice rychlá odpověď Energie! Stanislav Balán poslal puk před branku JAKUBU FLEKOVI, který rychlou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Stanislav Balán.
    47:51 Peter MUELLER - 4:2

47:51
    Brňané si berou zpět dvoubrankový náskok! PETER MUELLER dostal skvělou přihrávku od Holíka a trefuje se z prostoru mezi kruhy přesně mezi betony. Asistence: Petr Holík.

47:25
    Mueller dostal puk mezi kruhy, kde si ještě počkal, jeho následnou střelu ale opět kryje Závorka.

47:15
    Dnešnímu utkání přihlíží 7008 diváků.

47:10
    Zakázané uvolnění Energie.

47:03
    Mikuš teď předvedl dobrý obranný zákrok, když zastavil rychlý brejk Energie. Rychlého útočníka soupeře odstavil od puku, který odkopl bruslí.

46:10
    Mikušova střela od modré čáry byla tečovaná nad hostující bránu.

45:24
    Horkého nahození do útočného pásma sbírá Závorka za bránou. Kometa následně bojuje o kotouč.

45:16
    Balán se dostával ke kotouči ve středním pásmu a už mířil do útočné třetiny, nakonec ho ale zastavili domácí obránci.

44:26
    Kometa už je v pěti, domácí zvládli další oslabení soupeře.

43:50
    Beránek měl blízko ke gólu. Kotouč se dostal zpoza brány na brankoviště, kde dorážel hostující útočník, Langhamer ale dobře zasáhl.

43:24
    Vlach zrychlil ve středním pásmu, po levé straně se dostal až na kruh pro vhazování odkud vystřelil na Langhamera. Ten přerušuje hru.

43:07
    Domácí se znovu osvobozují.

42:48
    Kometa vyhazuje puk z obranného pásma až k Závorkovi.

42:26
    Přesilová hra pro Karlovy Vary. Martin Dočekal podrazil na území Energie Gorčíka a už sedí na trestné lavici.

42:00
    Energie je kompletní.

41:20
    Domácí sehráli opět skvělou kombinaci a Mueller střílel za přesouvajícího se Závorku, hostující gólman ale skvěle zasáhl!

41:02
    Kometa kombinuje v pásmu soupeře.

40:30
    Mueller si našel prostor mezi kruhy a vystřelil zápěstím, Závorka máchl lapačkou a zastavil puk mířící do šibenice.

40:05
    Hosté se hned zbavují kotouče, Kometa zahajuje přesilovou hru.

40:01

Čtyřicet minut utkání je za námi a domácí si stále drží jednobrankový náskok. V prostředním dějství se nejprve prosadil Martin Zaťovič, který v 27. minutě propálil Závorku, hosté však odpověděli hned o minutu později, když Jakub Flek nahodil puk na branku a ten zapadl přesně pod horní tyčku. Třetí třetina začne přibližně v 18:50.

Kometa: 20
    Energie: 14

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Na konci druhé třetiny se bude vylučovat. Tentokrát to bude Kometa, která začne třetí část přesilovou hrou. Tomáš Mikúš inkasuje dvě minuty za podrážení.

39:20
    Dočekal střílel od mantinelu vedle Závorkovy brány.

38:42
    Kašpar vystihl rozehrávku soupeře na modré čáře a mohl se vydat do samostatného úniku, puk se ale odrazil směrem k mantinelu.

38:03
    Holík nahazoval puk na bránu, kde viděl Muellera, jeho teč ale Závorku nezaskočila.

37:40
    Holík si vybruslil mezi kruhy, jeho střela ale postrádala razanci.

37:27
    Vyhozený puk sbírá za vlastní bránou Langhamer.

37:03
    Vágner dostal parádní přihrávku přes šířku útočného pásma až na pravý kruh, odkud střílel příklepem, naštěstí pro domácí mu střela vůbec nesedla.

35:59
    Horký se dostal mezi dvěma hráči do útočného pásma, v rohu kluziště ale nic nevymyslel a domácí se tak dostávají k puku opět až za vlastní bránou po vyhození soupeře.

35:37
    Po šermovačce ve středním pásmu rozhodčí přerušuje. Hra vysokou holí a vhazovat se bude před Langhamerem.

35:21
    Gulašiho ránu zastavuje gólman Karlových Varů a přerušuje hru.

34:55
    Zaťovič hledal zadovkou Holíka před bránou, kombinaci domácích ale zmařil Závorka.

34:16
    Dočekal v obrovské šanci! K brněnskému útočníkovi se dostal puk přes posledního beka a Dočekal byl sám před Závorkou, který si ale jeho střelu mezi betony pohlídal.

33:10
    Kovačevič sbírá puk za vlastní bránou.

32:57
    Po další tečované střele zastavuje hru Langhamer. Energie dostala domácí hráče v posledních sekundách pod tlak, takže komerční přestávka nyní pomůže hlavně Kometě.

31:43
    Dočekal je zpět na ledě, po střele Rohana od modré čáry bylo před Langhamerem hodně rušno a puk zůstal ležet volný před domácím gólmanem, nikdo z hostujících hráčů jej ale nedokázal dorazit do sítě.

30:58
    Brňané vyhazují puk až k Závorkovi.

30:33
    Zohorna vyvezl puk a dostal se ke střele, střílel z prostoru pravého kruhu, odkud minul bránu soupeře.

29:43
    Domácí se nyní nechali dvakrát vyloučit z vhazování, což znamená přesilovou hru pro Energii. Trest odpyká Martin Dočekal.

29:43
    Nyní musel brněnský gólman pohlídat tečovanou střelu od modré čáry.

29:39
    Rychlou střelu z pravé strany nyní Langhamer podrží ve výstroji.

28:58
    Kašpar se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus zápěstím prolétl těsně nad bránou Závorky.

27:58
    Bedřich Köhler trefuje horní tyč! Domácí útočník se dostal k dorážce na brankovišti a za Závorkou to zazvonilo.
    27:15 Jakub FLEK - 3:2

27:15
    Hosté ale rychle snižují! JAKUB FLEK nahodil puk pár metrů za modrou čarou směrem na bránu a ten zaplul přesně pod horní tyč. Domácí gólman měl nejspíš zakrytý výhled a Karlovy Vary se tak hned vracejí do zápasu. Asistence: Tomáš Rachůnek, Martin Rohan.
    26:18 Martin ZAŤOVIČ - 3:1

26:18
    Brňané vedou už o dvě branky. Rozhodčí ponechal výhodu a domácí pokračovali v kombinaci, Peter Mueller našel mezi kruhy volného MARTINA ZAŤOVIČE, který se trefil přesně do růžku Závorkovy brány. Asistence: Peter Mueller.

26:07
    Zaťovič pálil hned po buly a Závorka měl hodně složitou situaci, Zaťovičův pokus mířil těsně nad beton.

25:58
    Dočekal se natlačil před bránu a vyslal ostrý bekhend na Závorku, hostující gólman ale ustál jak střelu domácího útočníka, tak i následující dorážku.

25:05
    Radim Zohorna odpálil puk ze vzduchu pryč z brankoviště. Kotouč padal směrem na brněnskou bránu.

24:41
    Nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění Komety. Vhazovat se bude po levici Marka Langhamera.

24:10
    Kometě se nyní nedaří přejít modrou čáru.

23:51
    Hruška tečoval puk ve středním pásmu a tím zastavil útok Energie.

23:24
    Roman Vlach se dostal k dorážce na brankovišti, když zády k bráně střílel bekhendem, Marek Langhamer si jeho pokus pohlídal a přerušil hru.

22:50
    Mueller projel s kotoučem do útočného pásma, kde ale dobře zapracovali hostující obránci.

22:11
    Domácí jsou v plném počtu a dopředu se rozjel Dočekal, který střelou zpoza obránce prověřil Závorku. Ten jeho pokus zastavil v lapačce.

21:35
    A opět se domácí osvobozují. Tato přesilová hra se Energii zatím příliš nedaří.

21:05
    Kašpar ze středního pásma nahodil na Závorku.

20:48
    Domácí vyhazují až k Závorkovi.

20:40
    Přihrávku Podlipnika na volného spoluhráče srazil dobře Barinka do ochranné sítě.

20:20
    Kometa začíná oslabení dobře, hned v úvodu domácí vyhazují.

20:05
    Hosté úspěšnější na buly.

20:01

Úvodní část nedělního duelu v DRFG areny je minulostí a lépe jsou na tom aktuálně domácí hokejisté. Do vedení se sice dostala Energie, když Matic Podlipnik prostřelil Langhamera hned po buly. Ve třinácté minutě dokázal odpovědět Martin Zaťovič a 76 sekund před koncem první části se prosadil rychlou střelou Peter Mueller. Druhá třetina začne přibližně v 17:57.

Kometa: 8
    Energie: 4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59
    Michal Gulaši je v závěru první třetiny vyloučen za hrubost, hosté tak začnou druhou část přesilovou hrou.

19:30
    Mueller opět v akci, tentokrát se brněnský kanonýr objevil na pravém kruhu, jeho tvrdý projektil zastavuje Závorka.
    18:44 Peter MUELLER - 2:1

18:44
    Brňané se dostávají do vedení! PETER MUELLER převzal kotouč od Radima Zohorny v útočném pásmu, nabruslil si na levý kruh, odkud svižnou střelou zápěstím překonal Závorku. Asistence: Radim Zohorna, Tomáš Bartejs.

18:32
    Zohorna je zpět na ledě, Kometa je kompletní.

18:23

18:06
    Köhler odpaluje puk k Závorkovi.

17:56
    Beránek dostal puk mezi kruhy, kde byl úplně sám, jeho pokus kryje Langhamer.

17:15
    Mallet zachyti rozehrávku soupeře a vyslal vpřed Dočekala, který střílel od mantinelu mimo tři tyče. Následně oba útočníci ještě dlouho drželi puk u mantinelu v útočném pásmu.

16:45
    Tomáš Malec vybojoval puk a vyhazuje přes všechny čáry. Hosté zakládají další útok.

16:32
    V závěrečné části první třetiny si zahrají přesilovou hru karlovarští hokejisté. Radim Zohorna je vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:56
    Radim Zohorna neudržel brusle na modré čáře. Ofsajd.

15:35
    Ondřej Němec sbírá nepřesnou rozehrávku soupeře až ve vlastním pásmu.

14:50
    Mueller se opět dostal do velké příležitosti, když jako první našel puk v prostorách kolem hostující brány, hodil si jej na hokejku a zakončil těsně vedle tyče!

14:10
    Flek dostal pěkný oblouček až do útočného pásma, kde si stáhl puk ze vzduchu rukavicí, čárový sudí ale odpískal ofsajd.

14:01
    Karabáček si vybruslil zpoza brány a zkusil prostřelit Závorku z velkého úhlu, hostující gólman byl pozorný.

13:22
    Zakázané uvolnění Energie. Hra se stěhuje před Závorku.
    12:40 Martin ZAŤOVIČ - 1:1

12:40
    Domácí srovnávají stav utkání! Hned po návratu Podlipnika z trestné lavice se dostal ke kotouči Mueller, který viděl před bránou volného MARTINA ZAŤOVIČE a dnešní kapitán Brňanů z blízkosti prostřelil Závorku. Asistence: Peter Mueller, Petr Holík.

12:10
    Energie vyhazuje puk až k Langhamerovi.

11:43
    Kometa už je v útočném pásmu potom, co skvěle zapracoval za bránou soupeře Köhler, který ukázal svůj důraz.

11:05
    Při přechodu do útoku se puk od brusle hostujícího hráče odrazil na brněnskou střídačku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:33
    Tomáš Mikúš se hnal do samostatného úniku a vykoledoval by si faul, nicméně ještě předtím fauloval ve vlastním pásmu Matic Podlipnik a rozhodčí přerušil hru. Hostující bek už míří na trestnou lavici za vysokou hůl.

10:08
    Ofsajd zastavil další útok Energie.

09:42
    Tomáš Bartejs dostal dobrý pas na osu hřiště, projel mezi kruhy až před Závorku, kde mu ale nevyšla forhendová klička. Puk mu uskočil z čepele.

09:26
    Mueller vyslal tvrdou ránu z pravého kruhu, Závorka opět dobře zasáhl a znovu nasměroval puk do sítě za bránou.

09:02
    Zaťovič prověřil Závorku střelou z levé strany, gólman Karlových Varů nastavil vyrážečku a puk končí v ochranné síti.

08:52
    Kometa je kompletní, ani Energie nevyužila svou první početní výhodu. Zároveň zastavuje hru ofsajd hostujícího celku.

08:26
    Střela Podlipnika se odrazila od zadního mantinelu ven z brněnského území.

07:35
    Vlach projel celé hřiště až do útočného pásma, tam ale dobře zapracovala domácí obrana.

07:18
    Šenkeřík zavezl puk do útočného pásma, nicméně jeho spoluhráči tam byli dříve. Ofsajd.

07:07
    Malec vyhodil přes všechny čáry, Energie začíná až od Závorky.

06:55
    Hosté se usazují v brněnském pásmu.

06:49
    Mallet chtěl vystřelit od modré čáry, trefil ale pouze před sebou stojícího Podlipnika, který se hned vydal do protiútoku a brněnský útočník mu vysekl hokejku. Hosté si zahrají přesilovou hru, Alexandre Mallet už sedí na trestné lavici.

06:03
    Domácí drží puk za vlastní bránou, zároveň se vrací na led kapitán Energie Václav Skuhravý.

05:15
    Ondřej Němec neudržel puk na modré čáře po vyhození soupeře a Energie se opět osvobozuje.

04:59
    Opět se daří hokejistům Karlových Varů vyhodit.

04:41
    Lapšanský vybojoval puk a hosté vyhazují.

04:25
    Po bloku hostujícího obránce končí puk v hledišti. Vhazovat se bude po pravici Závorky.

04:03
    První přesilovou hru si zahraje Kometa. Václav Skurhavý v útočném pásmu podrazil jednoho z brněnských obránců a je vyloučen na dvě minuty.
    03:19 Matic PODLIPNIK - 0:1

03:19
    Hosté jdou do vedení! Stanislav Balán vyhrál puk z vhazování přímo na hokejku MATICE PODLIPNIKA, který tvrdou ránou propálil Langhamera. Asistence: Stanislav Balán.

03:11
    Kovačovičovo nahození od modré čáry neprošlo až k Langhamerovi.

02:18
    Mallet byl úplně sám před bránou, chtěl si zpracovat kotouč a zakončit, puk mu ale nezůstal přilepený na čepeli a tak se pro něj vydal za hostující klec.

01:36
    Energie sice zvládla buly, domácí ale rychle vydolovali puk v rohu kluziště, žádná z následujících střel však neprošla až k Závorkovi.

01:28
    Hosté nyní nerozehráli přesně a píská se zakázané uvolnění.

01:01
    Beránek přišel o puk v útočném pásmu a domácí rychle vyvážejí kotouč.

00:50
    Rachůnek vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží, naštěstí pro domácí nedokázal prostřelit Langhamera.

00:20
    První lajna Komety rychle obrátila hru a zkoušela se usadit před Závorkou. Zatím marně.

00:09
    Hostující centr vybojoval kotouč.

00:01

Balán s Holíkem se už staví na úvodní buly.

František Mašlaň a Jaromír Meixner nyní předávají Michalu Gulašimu zelenou helmu pro nejlepšího hokejistu, co se týká Radegast indexu za měsíc září. Zároveň se také fanoušci dozvěděli, že Bedřich Köhler překonal hranici 800 zápasů v extralize, Ondřej Němec 600 a Martin Zaťovič 500. Utkání co nevidět začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Mikuš, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Hruška, Kašpar – L. Horký, R. Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák (A), L. Vágner, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout.

Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Hlavatý, Hanzlík..
    V brance Karlových Varů už v nové sezoně nastoupil jak Filip Novotný, tak Tomáš Závorka.

Energie se do nejvyšší soutěže vrátila po roční odmlce, když si postup zpět mezi elitu vybojovala v baráži na úkor jihlavské Dukly. Nový ročník ale zatím Západočechy nepostihl ve zcela ideálním rozpoložení. Po sedmi zápasech jsou v tabulce až na předposledním třináctém místě se ziskem 4 bodů. Doma porazili za tři body Mladou Boleslav a o bod obrali tehdejšího lídra z Litvínova. Co však Energii stále schází, jsou body z venku, na něž v nové sezóně stále čekají.

Kometa vůbec poprvé v sezóně nehraje systémem víkendového dvojzápasu, mezi pátečním a nedělním duelem měla jednodenní volno. V pátek se představila na ledě v úvodu sezóny dobře hrajícího Hradce Králové, kde v přesilovce se zásluhou Mikuše dostala do vedení, ale domácí ještě v první třetině srovnali. V prostřední dvacetiminutovce skóre otočili, Brno však kontrovalo zásluhou trefy navrátilce Petera Muellera. Vyrovnaný duel nakonec přinesl zlom v přesilovkách, domácí ve třetí třetině využili hned dvě a vyhráli 4:2.

Příjemný nedělní podvečer z brněnské DRFG areny. Přesně po týdnu se brněnská Kometa představí před svým vlastním publikem. K utkání 8. kola Tipsport extraligy přijede pod Špilberk celek Karlových Varů, který zažívá v nejvyšší soutěži po návratu obnovenou premiéru. Západočechům se zatím v úvodu sezóny moc nedaří, modrobílí budou chtít využít rozpoložení soupeře ve svůj prospěch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (Mueller, P. Holík), 19. Mueller (R. Zohorna, Bartejs), 27. Zaťovič (Mueller), 48. Mueller (P. Holík), 56. Zaťovič (P. Holík, O. Němec) – 4. Podlipnik (Balán), 28. Flek (T. Rachůnek, M. Rohan), 49. Flek (Balán)

Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Hlavatý, Hanzlík.