Chabarovsk – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 2:7 (kon.) | Kunlun – Jekatěrinburg 2:5 (kon.)
Novosibirsk – Riga 6:3 (kon.) | Barys – HC Slovan 3:0 (kon.) | Omsk – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
Dinamo Riga
Neděle 07.10.2018, 12:30 • Sibir Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:14:02)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 27:27
    Zblokované střely: 27:9
    Vyloučení: 5:5
    Vyhrané buly: 27:41
    Bodyčeky: 29:12

Je konec. Novosibirsk nakonec vyhrál 6:3, když vedl po dvou třetinách vysoce 5:0, ale ve třetí třetině přišla komplikace, jelikož domácí hráč dostal pětiminutové vyloučení a Riga vstřelila tři branky a snažila se dál. Ovšem proti plnému počtu hráčů už branku nevstřelila a ke konci pojistil výhru Romancev, který si navíc připsal hattrick.

59:37
    Novosibirsk nyní vyvezl puk ze své poloviny a je rozhodnuto.

59:06
    Riga se sice ještě snaží něco vymyslet, ale na to už je pravděpodobně pozdě a musel by se stát zázrak.
    58:24 Danil ROMANCEV - 6:3

58:24
    Sibir právě vstřelil branku!
    Nyní už je to gól a je rozhodnuto, jelikož Novosibirsk vede 6:3! DANIL ROMANCEV se dostal s kotoučem do útočného pásma a následně bekhendem zakončil do prázdné brány! Navíc je to jeho dnešní třetí gól, tudíž hattrick a na led lítají čepice! Asistence: Maxim Kazakov, Nikita Michajlov.

58:05
    Teď se bojuje za bránou Novosibirsku, což domácím vyhovuje.

57:42
    A opět se hostům nepodařilo vystřelit na prázdnou bránu a nyní se budou muset bránit.

57:34
    Alexej Krasikov si poradil i s další střelou hostujícího hráče, tentokráte to byl Linus Videll.

57:28
    Málem bylo definitivně rozhodnuto, ale střela Pavla Tkačenka přes celé kluziště skončila jen pár centimetrů vedle levé tyče prázdné brány.

57:14
    Nyní se domácí provinili pouze zakázaným uvolněním.

57:07
    Následně se ovšem Dinamo dopustilo ofsajdu, když si Mathew Maione nezpracoval puk v útočném pásmu.

56:49
    Domácí se nemohou dostat ke kotouči, aby trefili prázdnou bránu a Riga tak je v tlaku.

56:41
    Střela Linuse Vidella byla sražená do ochranné sítě.

Oddechový čas pro domácí.

56:29
    A následně byl z toho velký závar před domácí brankou, ale Novosibirsk si nakonec se vším dokázal poradit.

56:20
    Dinamo hraje opět bez brankáře!

55:22
    Alexej Krasikov si nyní poradil se střelou hostujícího hráče.

55:18
    Nyní vyhodil Dmitrij Sajustov kotouč jen na zakázané uvolnění.

55:00
    Je před námi posledních pět minut a Riga se opět dostává do tlaku.

54:09
    Nyní domácí získali kotouč na své hole a snaží se uklidnit hru.

53:14
    Pokus Nikita Šaškova skryl ve své výstroji Maxim Treťjak.

52:57
    Kevin Clark se nyní snažil zakončit, ale kotouč skončil pouze v lapačce Alexeje Krasikova.

52:42
    Hosté dál pokračují v tlaku, ale proti plnému počtu už je to o něco těžší.

51:19
    Domácí už jsou opět kompletní, ovšem mezitím se Dinamu povedlo parádní snížení a bude to ještě drama.

51:02

50:19
    A málem to mohl být pojistný gól Novosibirsku, ale Alexej Jakovlev nepřekonal brankáře.

50:04
    Domácím se nyní povedlo vyhodit, ovšem nyní hraje Riga v pěti s brankářem.
    48:49 Mathew MAIONE - 5:3

48:49
    Riga právě vstřelila branku!
    Tohle je naprosto obrovský tlak Dinama, které dává už třetí branku! MATHEW MAIONE dostal nahrávku od Vidella na modré čáře a následně čistým tvrdým průstřelem překonal Alexeje Krasikova, který nic neviděl. Asistence: Linus Videll.

48:26
    Hosté drží kotouč v pásmu, ale následná střela skončila vedle brány.

48:00
    Opět jde hrát Riga bez brankáře a tedy 6 na 4!

47:46
    Oddechový čas pro hosty.

47:46
    Dinamo stále hraje pětiminutovou přesilovou hru a drží domácí pod tlakem.
    46:42 Kevin CLARK - 5:2

46:42
    No tak pozor! Riga následně hrála bez brankáře 6 na 4 a dává gól! Videll poslal přihrávku před bránu, kde byl připraven KEVIN CLARK a ten tuto nabídku proměnil! Asistence: Linus Videll.

46:02
    Riga jde hrát bez brankáře! Je to tak 6 na 3!

46:02
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Bodrov – 5 min., sekání).

45:44
    Dinamo drží kotouč v útočné třetině a snaží si vytvořit místo pro střelu.

44:10
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Viktor Komarov – 2 min., podrážení).
    43:02 Kevin CLARK - 5:1

43:02
    Hosté dávají první branku v dnešním utkání a tak je tady velice malá naděje. KEVIN CLARK dostal skvělou přihrávku od Džerinše před bránu, kde si poradil se zakončením. Asistence: Andris Džerinš.

41:46
    Hosté se snaží něco vymyslet a alespoň snížit, ovšem zatím se nemohou dostat ke střele.

40:51
    Domácí mají puk pod kontrolou a snaží se dostat do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:18.

Naprosto neskutečná druhá třetina je u konce, jelikož Novosibirsk vstřelit čtyři góly a drtí svého soupeře. Vše začalo ve 32. minutě, když se v poslední vteřině přesilové hry prosadil Danil Romancev. O dvacet dva vteřin později se trefil opět Danil Romancev. Ve 34. minutě zvýšil náskok na čtyři branky po úniku Nikita Michajlov. A nakonec v poslední minutě poslal Novosibirsk do tříbrankového vedení Jegor Dugin.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:07 Jegor DUGIN - 5:0

39:07
    Přesilová hra je proměněna a Novosibirsk vede neskutečných 5:0! JEGOR DUGIN dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vystřelil tvrdou ránu k levé tyči!

38:32
    Domácí tlačí v přesilové hře, ale Riga zatím odolává.

37:50
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., vražení na hrazení).

37:02
    Nyní to bylo Dinamo, které se dostalo až před domácí bránu, ale chybí zakončení.

36:06
    Domácí se už opět nahrnuli do útočné třetiny, ale tam zatím nepřišlo zakončení.

34:59
    Domácí dál pokračují v aktivní hře a po neskutečné minutě a půl vedou o takový náskok, že je nepravděpodobné, aby byl dnešním vítězem někdo jiný, než Novosibirsk.
    33:35 Nikita MICHAJLOV - 4:0

33:35
    Tak tohle je nevídané, jelikož Novosibirsk dává už třetí branku během minuly a půl! NIKITA MICHAJLOV ujel svým strážcům a následně proměnil samostatný nájezd střelou pod horní víko do pravé části branky!

32:20
    Střídání v týmu Dinamo Riga: ze hřiště odchází Timur Biljalov, přichází Maxim Treťjak.
    32:20 Danil ROMANCEV - 3:0

32:20
    Domácí se rozjíždí a je tady třetí branka! Tentokrát přesně vypálil opět DANIL ROMANCEV, který si připisuje druhý zásah jen dvacet čtyři vteřin od prvního.
    31:58 Danil ROMANCEV - 2:0

31:58
    Nyní už je to gól, který dává Novosibirsk a jde tak do dvoubrankového vedení! DANIL ROMANCEV dostal parádní přihrávku z pravé strany a následnou střelou překonal hostujícího brankáře. Asistence: Alexej Jakovlev a Vladimir Pešechonov.

31:48
    Domácí se vydali dopředu, ale následně za bránou přišli o puk.

30:03
    Ne, dnešní utkání není nijak pohledné a ani přesilová hra domácích nám toho moc nenabídla.

28:58
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., držení).

28:16
    Střely dnešnímu zápasu hodně chybí a místy tak utkání připomíná veřejné bruslení.

27:39
    Nyní se bojuje o puk za bránou Rigy, kde ho posléze získali domácí.

26:44
    Posléze se dopředu dostal Novosibirsk, ale Timur Biljalov byl připraven a kotouč opět chytil.

25:58
    Už to vypadalo na střelecký pokus Dinama, ale přihrávka z levé strany před bránu nikoho nenašla.

24:29
    Novosibirsk je stále lepším mužstvem v dnešním zápase, ale nyní to byl Vitalijs Pavlovs, který se dostal do zakončení, ovšem minul.

23:29

23:08
    Nyní zkoušel překonat hostujícího brankáře Alexander Loginov, ovšem ani jeho rána neuspěla.

22:35
    Domácí se posléze dostali do dobré šance, když ležel na lopatkách brankář Timur Biljalov, ale nakonec kotouč v brance neskončil.

21:59
    Jegor Dugin vypálil od modré čáry, ovšem s jeho pokusem si poradil Timur Biljalov.

21:29
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., zlomená hůl / hraní).

20:45
    Opět se hraje hlavně zezadu a u puku je opět Novosibirsk.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:23.

První třetina je u konce a Novosibirsk zatím vede 1:0. Od začátku utkání jsou domácí na lepší vlně, což potvrdili v 11. minutě, když se prosadil Vladimir Pešechonov, který dostal přihrávku zpoza brány. Poté se hra mírně vyrovnala, ale gólu jsme se už nedočkali.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:21
    Následně přišla střela hostujícího hráče z pravého kruhu, kterou chytil Krasikov.

18:50
    Dinamu se nepovedl přechod přes modrou čáru a ke kotouči se tak opět dostala Sibir.

18:22
    Domácí, kteří se nacházejí na posledním místě jsou nyní o kotouče a dnes je to po ně důležitý zápas, aby se odrazili k lepším výsledkům.

17:12
    Nyní se bojuje za bránu Novosibirsku. Poté se k puku dostali hosté, ovšem následnou střelu skryl v lapačce Alexej Krasikov.

16:29

16:13
    Následně už Alexej Krasikov musel zasahovat, ale puk viděl a následně vyrazil.

15:59
    Ovšem Dinamu chybí především střely na bránu.

15:30
    Nyní se musí domácí mužstvo bránit v minutovém oslabení.

15:06

14:49
    Nyní se ve hře 4 na 4 bojuje o puk za bránou Rigy.

14:29
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., sekání).

14:15
    Domácí sice mají přesilovou hru, ovšem Dinamu se zatím daří vyhazovat kotouč ze svého pásma.

13:06
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., sekání).

13:04
    Nyní se hra přerušila, jelikož se hosté provinili ofsajdem.

11:46
    Hosté se zatím nemohou dostat do pásma, natož k nějaké střele a Novosibirsk je lepším týmem.
    10:19 Vladimir PEŠECHONOV - 1:0

10:19
    Domácí otevírají brankový účet a vedou 1:0! VLADIMIR PEŠECHONOV se dostal ke střele po přihrávce Bodrova zpoza brány a ránou z první překonal Biljalova. Asistence: Jevgenij Bodrov.

10:10
    Domácí už jsou s pukem opět v pásmu soupeře.

09:24

08:15
    Biljalovs si poradil se střelou od modré.

07:24
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Matias Myttynen – 2 min., sekání).

07:07
    Posléze se vydal dopředu Dmitrij Sajustov, ale jeho pokus byl zblokován.

06:52
    Nyní je u puku Dinamo, které jej ovšem jen nahodili do útočné třetiny.

05:25
    Zatím se hraje nahoru dolů bez nějakých střel na bránu.

04:18
    Domácí hráč se sice dostal ke střele, ale ta nic vážnějšího nepřinesla.

03:29

02:41
    Riga se až nyní dostala do útočné třetiny, ovšem zatím nijak neohrozila bránu Alexeje Krasikova.

02:06
    Domácí brána se posunula a to znamená, že je přerušená přesilová hra Dinamo Rigy.

01:29
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Pavel Vorobej – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

00:56
    Riga dostala kotouč ze své třetiny, ale zakázané uvolnění z toho nebude.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev, Loginov, Vorobej, Piganovič, Demidov, Morozov, Naumov – Sajustov, Dugin, Bertrand – Michajlov, Šarov, Kazakov – Šaškov, Romancev, Tkačenko – Pešechonov, J. Bodrov, A. Jakovlev – V. Komarov.

Dinamo Riga: Biljalov (Treťjak) – Zile, Šulenin, Maione, Mamcics, Gimajev, Sotnieks, Ališauskas – Meija, Clark, Džerinš – Videll, Darzinš, Myttynen – Razgals, Berzinš, Dzierkals – Pavlovs, Skvorcovs, Gegeris – Batna.

Rozhodčí: Yury Tsyplakov, Roman Shchenyov – Artyom Savenkov, Dmitry Golovlyov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga:

Dinamo Riga se momentálně nachází v Západní konferenci na osmém místě se třinácti body a skóre 30:36. V posledním zápase zavítal na ledě Omsku. Utkání navštívilo 4 095 diváků, kteří viděli branku už po dvaceti osmi vteřinách, když se prosadili domácí. Ve 13. minutě Omsk zvýšil vedení na dvě branky. Ve 23. minutě to bylo už 3:0 pro Omsk a tři minuty po polovině základní hrací doby 4:0. Riga se dočkala až ve 44. minutě, když se prosadil Myttynen. Ve 49. minutě vstřelil branku také hostující Videll. Ovšem v 55. minutě se trefil domácí Pokka Dinamo Riga prohrálo 2:5. Nejproduktivnější hráč je s osmnácti body Videll.

HK Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk se momentálně nachází ve Východní konferenci až na posledním třináctém místě se dvěma body a skóre 20:52. Sibir prohrála hned třináct ze čtrnácti zápasů. Ten vítězný si připsala proti Podolsku (4:3). V posledním zápase přivítal Novosibirsk na svém ledě přes 7 420 diváky CSKA Moskva. V 8. minutě poslal hosty do vedení v přesilovce Šalunov. Ve třetí třetině branka nepadla a v 52. minutě pojistil výhru hostů Karnauchov. CSKA tak vyhrála 2:0. Nejproduktivnější hráči jsou s šesti góly Michajlov a Piganovič.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Sibir Novosibirsk a Dinamo Riga. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na půdě Dinamo Rigy, která vyhrála jasně 3:0. Nyní se ovšem bude hrát v Sibir Aréně, která nabídne kapacitu pro 7 400 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 12:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 11. Pešechonov (J. Bodrov), 32. Romancev (A. Jakovlev, Pešechonov), 33. Romancev, 34. Michajlov, 40. Dugin, 59. Romancev (Kazakov, Michajlov) – 44. Clark (Džerinš), 47. Clark (Videll), 49. Maione (Videll)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov (A), Vorobej, Piganovič (C), Demidov, Morozov, Naumov – Sajustov, Dugin, Bertrand – Michajlov, Šarov, Kazakov – Šaškov, Romancev, Tkačenko – Pešechonov, J. Bodrov, A. Jakovlev – V. Komarov.
    Dinamo Riga: Biljalov (33. Treťjak) – Zile, Šulenin, Maione, Mamcics, Gimajev, Sotnieks (A), Ališauskas – Meija (A), Clark, Džerinš (C) – Videll, Darzinš, Myttynen – Razgals, Berzinš, Dzierkals – Pavlovs, Skvorcovs, Gegeris – Batna.

Rozhodčí: Yury Tsyplakov, Roman Shchenyov – Artyom Savenkov, Dmitry Golovlyov