Carolina – Vancouver 5:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:8 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 0:3 (kon.) | Dallas – Toronto 4:7 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Vancouver Canucks
Středa 10.10.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci! (04:06:41)

Jaccob Slavin (CAR)

Slavin byl dnes po Alexanderu Edlerovi z Vancouveru Canucks druhým nejvytěžovanějším hráčem utkání. Odehrál 23 minut a 33 vteřin. Do statistik si navíc také připsal dva kanadské body za dvě asistence, čtyři střely na bránu, jeden hit a jednu zablokovanou střelu. Soupeři se dnes proti němu hrálo velmi těžce.

Československá stopa v utkání

Martin Nečas (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:17

Petr Mrázek (CAR) byl dnes pouze náhradním brankářem.

Trestné minuty: 10 – 6

Hurricanes dnes navázali na velmi dobrý start do sezony 2018/2019. Canucks porazili 5:3, a připsali si tak letošní třetí výhru. Na svém kontě mají po čtyřech odehraných zápasech bilanci 3-0-1.

Kosatky neuspěly ani ve druhém utkání šestizápasového tripu. Po třech odehraných zápasech pak nyní mají bilanci 1-2-0.

Po dvou kanadských bodech si v utkání za domácí připsali obránce Jaccob Slavin (dvě asistence) a útočníci Sebastian Aho (gól, asistence), Teuvo Teräväinen (dvě asistence). Na druhé straně se pak blýskl třemi kanadskými body útočník Sven Bärtschi (dva góly, asistence).
    Konečný výsledek: Hurricanes vs Canucks 5:3

59:57
    Dnešní utkání už nic dalšího nenabídne.

59:25
    Markström zamířil na střídačku, Canucks jsou v šesti!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:46
    Hamiltonova střela od modré čáry byla zablokována do ochranné sítě.

58:24
    1 minuta a 36 vteřin do konce třetí třetiny. Carolina má k dispozici vedení 5:3 a nyní navíc také přesilovou hru.

58:24
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 1. J. Staal, 12. Pesce (T. Teräväinen, Aho), 18. Aho (Ferland, T. Teräväinen), 22. Svečnikov (Slavin, D. Hamilton), 54. Foegele (Williams, J. Staal) – 7. Bärtschi (Edler, Ch. Tanev), 21. Horvat (Bärtschi, Boeser), 24. Bärtschi (Edler, Pettersson)

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, H. Fleury, Pesce, de Haan, Faulk (A) – Foegele, J. Staal (A), Williams (C) – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, Nečas, Di Giuseppe – Martinook, Wallmark, Svečnikov.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Ch. Tanev (A), D. Pouliot, Gudbranson, B. Hutton, Stecher – Leipsic, Horvat, Boeser – Goldobin, Pettersson, Eriksson – Bärtschi, B. Sutter (A), Virtanen – Schaller, Beagle, M. Granlund.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Kendrick Nicholson – Tim Nowak, Shandor Alphonso

Diváci: 11 932