Carolina – Vancouver 5:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:8 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 2:1 (kon.) | Nashville – Calgary 0:3 (kon.) | Dallas – Toronto 4:7 (kon.)
Winnipeg Jets
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Los Angeles Kings
Středa 10.10.2018, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets a Los Angeles Kings.

Kings odehráli dva zápasy, jeden vyhráli a jednou prohráli v prodloužení. Sedmého října oznámil generální manažer klubu Rob Blake, že gólman Quick byl umístěn na listinu zraněných hráčů. Místo něho byl do hlavního týmu povolán slovenský Peter Budaj. Budaj mezi lety 2015-2017 odchytal za Kings 54 zápasů s bilancí 28-20-3 a sedmkrát vychytal čisté konto.

Pro Winnipeg je to úvodní domácí zápas nové sezóny. Pondělní předzápasový trénink sice dvojice Adam Lowry a Jacob Trouba neabsolvovali, ale předpokládá se, že do zápasu nastoupí. Trenéra Jets, Paula Mauriceho trápí častá vyloučení. V prvních dvou zápasech byl jeho tým devětkrát v oslabení, čtyřikrát za podražení, jednou zdržování hry. Proti Blues v oslabení neinkasovali, ale z pěti oslabení proti Dallasu ubránil jen dvě.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas brzy začne.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrow, Trouba, Chiarot, Byfuglien, Morrissey, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Perreault, Roslovic, Vesalainen.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Budaj) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, LaDue, Phaneuf – Iafallo, Kopitar, Kovalčuk – Wagner, J. Carter, Toffoli – Pearson, Kempe, Lewis – Clifford, N. Thompson, Amadio..

00:01

00:04
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:26
    Kyle Connor se pokoušel dostat do útočného pásma, následně hraje Drew Doughty za svou brankou.

00:54
    Sledujeme klidný úvod hry v první třetině.

02:19
    Jack Roslovic se propracoval ke střele od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.

03:25
    Ilja Kovalčuk dostal kotouč do útočného pásma, zakončit ale nedokázal.

03:55
    Anže Kopitar rychle přešel do útočného pásma a zkoušel z křídla ohrozit branku. Jeho rána končí nad.

04:22
    Jeff Carter od modré čáry minul branku, Connor Hellebuyck nezasahovat nemusel.

05:32
    Zatím jsme viděli jedinou střelu na branku, vyslal ji domácí celek. Sledujeme spíše defenzivní hru.

06:26
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    První gól Kovalčuka v NHL od 25. dubna 2013, tehdy se trefil v Devils. Nyní dostal výborný pas před branku a bez přípravy dokázal prostřelit brankáře soupeře. ILJA KOVALČUK dová první branku v dresu Kings. Asistence: Drew Doughty a Alex Iafallo.
    06:26 Ilja KOVALČUK - 0:1

08:04
    Sledujeme rychlou hru, 6:1 vede na střely na branku domácí celek. Na góly však prohrává.

08:42
    Nikolaj Ehlers se po pěkné akci propracoval do dobré střelecké pozice, jeho rána končí mimo.

08:55
    Trevor Lewis dobře zakončoval, jeho projektil byl zblokovaný brankářem Jets.

09:46
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Dostáváme se pomalu do druhé poloviny hry v první třetině.

10:02
    Jack Campbell byl pozorný, kryje ránu Roslovice. Komerční přestávka, a pak buly v útočném pásmu Winnipegu.

10:59
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Domácí celek to nyní sehrál v útočném pásmu velmi dobře. Brandon Tanev viděl úplně volného spoluhráče, tím byl MARK SCHEIFELE. Ten přidal přihrávku a rychlou střelou do odkryté části branky posílá kotouč. Je vyrovnáno. Asistence: Brandon Tanev a Josh Morrissey.
    10:59 Mark SCHEIFELE - 1:1

12:54
    Kyle Clifford to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale jeho projektil dokázal brankář snadno vyrazit.

13:30
    Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit fanoušky obou týmů.

13:46
    Mark Scheifele dostal kotouč do útočného pásma. Pokus o jeho zakončení byl zblokovaný obranou Los Angeles.

14:10
    Mark Scheifele z mezikruží vypálil, Jack Campbell byl pozorný a jeho ránu vyrazil rukavicí nad branku.

14:43
    Jack Campbell přerušuje hru, kotouč se po střele Doughtyho odrazil od zadního mantinelu před branku. Komerční přestávka.

15:27
    Anže Kopitar dostal spolu s Kovalčukem hru do útočného pásma, zakončil ale nedokázali.

15:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., sekání).

16:00
    Domácí hrají přesilovku. Patrik Laine pálil od modré čáry a jeho ránu vyrazil brankář Los Angeles.

16:32
    Patrik Laine to zkoušel z první, ale trefil jen střed branky, kde byl Jack Campbell. Hostující celek následně vyhodil přes všechny čáry.

16:48
    Jets se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:20
    Tyler Myers pálil coby bek od modré čáry, jeho ránu nadvakrát zblokoval Anže Kopitar.

17:38

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:10
    Tyler Myers míří předčasně do kabiny, zdá se, že má nějaké zdravotní problémy.

18:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

19:00
    Dostáváme se do poslední minuty hry v první třetině, Ben Chiarot udržel útočné pásmo, Mark Scheifele z bezprostřední blízkosti minul.

19:36
    Domácí rozehrávají od své branky.

19:45
    Ilja Kovalčuk hledal Kopitara před brankou, ten zkrotit kotouč nedokázal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Jako první se v tomto zápase prosadili hosté, trefil se Ilja Kovalčuk, který vstřelil první branku v Los Angeles. Pak v 11. minutě po rychlé akci ak skvělém pasu vyrovnal Mark Scheifele. 1:1 po dvaceti minutách.

20:01

20:42
    V poklidném tempu pokračuje zápas druhou třetinou, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

21:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Kings.

22:37
    15:5, střelecky je jednoznačně aktivnější domácí celek, stav zápasu je ale stále vyrovnaný.

23:00
    Dustin Byfuglien to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

23:30
    Adam Lowry a Alex Iafallo se střetli ve středním pásmu, hra pokračuje dál. Sledujeme rychlý hokej, na výraznější šancí ve druhé třetině čekáme.

24:03
    Ben Chiarot rozehrává od své branky, Mathieu Perreault se dostal do střelecké pozice, jeho ránu vyrazil Jack Campbell mino branku.

24:19
    Jack Campbell má na svém kontě další zákrok, poradil si se střelou od modré.

24:36
    Jacob Trouba a Josh Morrissey kombinovali v útočném pásmu. Následná střela však postrádala přesnost.

25:08
    Patrik Laine přebruslil Muzzina, a tak mohl domácí hráč pokračovat v akci.

25:46
    Hra je přerušena, sudí kotouč neviděl, a tak přerušil raději hru.

26:33
    Hostující celek se dostal do zajímavé střelecké pozice, kotouč ale končí mimo branku.

26:45
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Winnipegu. Connor Hellebuyck zasahovat nemusel, jeho spoluhráči vyhráli vhazování.

26:53
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Michael Amadio – 2 min., podrážení).

27:00
    Blake Wheeler zakončoval a jeho projektil kryje brankář Los Angeles. Jack Campbell na střelu viděl.

28:17
    Jack Campbell nyní podržel své spoluhráče, Blake Wheeler velmi dobře vypálil a jeho střelu ukryl pod rukavici gólman Kings.

29:09
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., podrážení).

29:33
    Patrik Laine pálil z dobré pozice, jeho projektil kry hostující brankář. 24:8, střelecky vede jednoznačně Winnipeg.

29:50
    Mark Scheifele ránou z první minul branku, možná někdo z bránících hráčů jemně tečoval mimo branku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

30:21
    Přesilovka je využitá, a tak se domácí celek dostává do vedení. Blake Wheeler výborně vypálil. Jeho projektil propadl brankáři, a tak mohl snadno u tyčky číhající KYLE CONNOR zakončovat. Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
    30:21 Kyle CONNOR - 2:1

31:46
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočném pásmu domácího celku.

31:52
    Komerční přestávka.

33:06
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

33:30
    Adam Lowry pálil z mezikruží nad branku. Kotouč poslal příliš vysoko.

33:53
    Jacob Trouba to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.

34:12
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Connora Hellebuycka. Domácí vedou na střely 25:8, na góly jen 2:1. Jets hrají aktivněji.

35:15
    Hra je nyní přerušena, Jack Campbell má kotouč v rukavici. Komerční přestávka.

36:16
    Connor Hellebuyck byl pozorný a dokázal si poradit se střelou od modré čáry. Zakončoval Jeff Carter. Jeho ráně chyběl důraz.

37:32
    Kyle Clifford hledal před brankovou spoluhráče, ale přihrávka do předbrankového prostoru nebyla přesná.

37:40
    Jack Campbell přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Oba týmy střídají.

38:25
    Domácí celek se snaží dohrávat třetinu v útočném pásmu. Kings se musí bránit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Brandon Tanev se dostal do zakončení Jack Campbell byl pozorný.

39:35
    Tvrdá rána domácích z kruhu končí nad brankou, Jack Campbell zasahovat nemusel.

40:00

Ve druhé třetině jsme sledovali výrazně aktivnější hru domácího celku. Ten se přes množství šancí dokázali prosadit jen jednou. Puk dostal do branky. po pěkné akci krátce po polovině zápasu Kyle Connor.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

41:06
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže v úvodu třetí třetiny dostat stabilněji do útočného pásma.

41:33
    Alec Martinez tečoval kotouč po střele soupeře mimo hrací plochu, bude se vhazovat.

41:46
    33:9, tak vypadá statistika střel na branku, domácí celek vede jen o jednu branku.

42:06
    Nate Thompson pálil z dobré pozice, brankář Winnipegu byl pozorný a nenechal se překonat.

42:42
    Anže Kopitar zkoušel najít spoluhráče před brankou, jeho projektil byl zblokovaný.

43:03
    Anže Kopitar se dostal do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Jets. Hostující hráč nezkrotil poskakující kotouč.

43:34
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Jets.

44:10
    Kristian Vesalainen se proracoval do střelecké pozice, s jeho pokusm si hostující brankář dokázal poradit.

44:36
    Delší dob se hraje bez přerušení, Josh Morrissey minul branku, zkoušel trefit vzdálenější růžek.

46:12
    Paul LaDue dostal hru do útočného pásma. První rána od modré čáry byla zblokovaná. Následně Ilja Kovalčuk přišel o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, převahu mají domácí hokejisté.

47:40
    Connor Hellebuyck se štěstím dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Puk následně odehrál Mark Scheifele mimo hrací plochu.

47:42
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:13
    Jake Muzzin pálil od modré čáry, jeho projektil dokázal zastavit jeden z obránců.

48:39
    Kings se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:14
    Tyler Toffoli se dostal do šance v přesilovce, jeho projektil kryje pozorný brankář.

49:24
    Ilja Kovalčuk měl na hokejce vyrovnání, jeho projektil se od horní tyče odrazil za branku.

49:42

50:01
    Oslabení domácí celek dokázal i se štěstím přečkat, blízko vyrovnání byl Ilja Kovalčuk.

50:58
    Tyler Toffoli pálil z dobré pozice před brankou, kotouč však končí mimo. Velká šance byla nevyužitá.

51:00
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Connora Hellebuycka.

51:36
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře a nyní se musí hráči Winnipegu bránit útočné hře Los Angeles.

52:03
    35:15, tak vypadá statistika střel na branku.

52:18
    Tanner Pearson rozehrává od své branky, přes Doughtyho se puk dostal do útočného pásma, ale nikdo zakončit nedokázal.

52:38
    Kyle Connor zakončoval bleskovou akci svého celku, a tak Connor Hellebuyck kryje kotouč.

54:11
    Josh Morrissey si vybruslil před branku, dostal přihrávku, ale pálil nepřesně.

54:26
    Zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou Winnipegu.

54:26
    Nejprve ale komerční přestávka.

55:35
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale zakončit se mu nepodařilo.

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

56:04
    Anže Kopitar a Ilja Kovalčuk se pokoušeli vyrovnat, kotouč však končí mimo branku. dobře následně zapracovala obrana.

56:30
    Jets mají velké problémy s defenzivní hrou.

56:45
    Dion Phaneuf rozehrává od své branky, mnoho času na vyrovnání už jeho spoluhráči nemají.

56:58
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., vysoká hůl).

57:51
    Hosté hrají přesilovou hru, snaží se o vyrovnání. Zatím se ale nemohou dostat do pásma.

58:20
    Hosté hrají v šesti proti čtyřem.

58:29
    Connor Hellebuyck kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

58:30
    Rána, kterou vyslal Drew Doughty, končí mimo branku, hosté znovu v šesti.

58:54
    Zakázané uvolnění se nepíská, kotouč málem přes celé kluziště trefil branku.

59:20
    Kings se nemohou nyní dostat stabilněji do útočného pásma.

59:53
    Rána od modré byla zblokovaná.

V tomto zápase byl střelecky jednoznačně aktivnější domácí celek, v tomto ohledu vyhrál 39:17, na góly jen 2:1. V závěru třetí třetiny hrál hostující celek přesilovku, navíc odvolal brankáře. Ani tak nedokázali hráči Los Angeles vyrovnat. Body tak zůstávají ve Winnipegu.

1. Jack Campbell (LAK) 37 zák., 2 góly, 94,9%
    2. Mark Scheifele (WPG) 1+0
    2. Brandon Tanev (WPG) 0+1 (04:50:54)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Scheifele (B. Tanev, Morrissey), 31. Connor (Wheeler, Byfuglien) – 7. Kovalčuk (Doughty, Iafallo)

Rozhodčí: StPierre, Walsh – Gawryletz, Galloway

Diváci: 15 321