Ottawa – Philadelphia 4:7 (kon.) | Washington – Vegas 5:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.)
Washington Capitals
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 11.10.2018, 02:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

48:11
    Vegas nedokázalo propasírovat puk z blízkosti do sítě a po zákroku Bradena Holtbyho pravým betonem přišel faul Michala Kempného, který byl vyloučen podruhé v zápase, tentokrát dostal dvě minuty za hákování.

44:07
    Christian Djoos vyvážel puk zpoza vlastní brány a Erik Haula ho zezadu zbytečně podrazil. Další dvě minuty na konto Vegas a přesilová hra pro domácí Capitals.

40:20
    Jakub Vrána v levém kruhu útočného pásma otáčel hru a Colin Miller ho zezadu sekl přes ruce. Jasné dvě minuty a Vegas má v úvodu třetí třetiny problém.

31:20
    Michal Kempný byl vyloučen za nedovolené bránění a Vegas po komerční přestávce může vyrovnat, protože bude hrát podruhé v zápase v přesilové hře.

18:04
    Tomáš Nosek fauloval na obranné modré čáře a dostal dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra Capitals, přičemž během první se k žádné střele na bránu nedostali.

11:13
    Ryan Carpenter vyfasoval dvě minuty za hákování poté, co před bránou fauloval Bretta Connollyho.

08:40
    Brett Connolly fauloval u hrazení a dostal dvě minuty za podražení. Vegas si zahraje první přesilovou hru zápasu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 31. Ovečkin (Kuzněcov, Connolly), 46. Bäckström (Kuzněcov, Carlson), 51. Ovečkin (Kuzněcov, Connolly), 59. Oshie (Niskanen, Orlov) – 31. Eakin, 48. R. Smith (Holden, W. Karlsson)

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, Connolly – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, Stephenson – Jaškin, Dowd, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Todd Reirden.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Haula, Nosek – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dean Morton. Čároví: James Tobias, Steve Miller

Diváci: 18506