Ottawa – Philadelphia 4:7 (kon.) | Washington – Vegas 5:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Anaheim Ducks
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 11.10.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! V noci ze středy na čtvrtek nabídne nejlepší hokejová liga světa celkem tři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma týmy z Pacifické divize. Anaheim Ducks přivítají Arizona Coyotes. Úvodní vhazování bude přitom v Honda Center vhozeno v 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

ANAHEIM DUCKS

Ducks prožívají skvělý vstup do sezony 2018/2019. Po třech odehraných zápasech jsou totiž zatím stoprocentní, přičemž vládnou své divizi i své konferenci.

Poslední výhru zapsali Kačeři v noci z pondělí na úterý, když porazili doma Detroit Red Wings 3:2 po samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem v dovednostní soutěži byl útočník Troy Terry.

Anaheim dnes zakončuje proti Coyotes dvouzápasový homestand. Po dvoudenním volnu pak zase zahájí na ledě Dallasu Stars dvouzápasový trip.

ARIZONA COYOTES

Coyotes v úvodních dvou zápasech nové sezony zatím nebodovali, ani neskórovali. V divizi i konferenci jim zatím v obou případech patří poslední místo.

Doposud poslední mač hokejisté Arizony odehráli minulou sobotu doma s Ducks a prohráli jej 0:1. Brankář Antti Raanta si v utkání připsal 19 úspěšných zákroků.

Kojoti mají tento týden na programu pouze dva zápasy. Po duelu s Anaheimem odcestují zpět domů, přičemž ve své Gila River Areně po dvoudenním volnu v sobotu přivítají Sabres.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou čtvrteční noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Arizona Coyotes.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler (A), Manson (A), H. Lindholm, Montour, M. Pettersson, Šustr – Rakell, Henrique, Terry – Comtois, Steel, Silfverberg – Cogliano, Kesler (A), Sherwood – Street, Lundeström, Rowney.

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Ekman-Larsson (C), Demers, Connauton, Hjalmarsson (A), Goligoski, Ljubuškin – Pánik, Stepan (A), Hinostroza – Perlini, Keller, Fischer – Grabner, Richardson, Cousins – Crouse, D. Strome, Kempe.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel – Bevan Mills, Derek Amell.

ARI: Raanta – Goligoski, Ljubuškin – Grabner, Richardson, Cousins

Zahajovací formace připraveny na modrých čarách, v Honda Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Ducks a Coyotes bude zahájeno za malou chvíli.

Na vhazování se do středového kruhu staví Lundeström a Richardson, jdeme na to!

00:01

00:03
    Úvodní buly pro Kojoty.

00:35
    K první střele se dostal na levé straně domácí Street, Raanta ale bez problémů vyrazil.

00:55
    Střelecký pokus Cogliana, Raanta opět připraven na správném místě.

01:11
    Nahození Montoura od modré čáry, finský brankář ve službách Arizony zasahuje svou lapačkou.

01:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., sekání).

01:44
    Coyotes si zahrají na konci druhé minuty první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Gibsona.

01:49
    Anaheimu se daří ihned po vhazování vyhodit.

02:31
    Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

02:42
    Postavení mimo hru ze strany Arizony.

02:45
    První polovina z trestu Henriquea je minulostí, Gibson zatím může být v klidu.

03:29
    Nebezpečná střela od Cousinse, Gibson předvedl velmi dobrý zákrok.

03:42
    Skvěle nyní vystřelil také Hinostroza, Gibson musel předvést další dobrý zákrok.

03:44

03:59
    Henrique se po návratu z trestné lavice dostal do výborné šance, Raantu se mu ovšem překonat nepodařilo.

04:50
    Connauton s toušem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídávají své formace.

05:16
    Ofsajd v podání hostů.

05:52
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají na konci šesté minuty skóre dnešního utkání! Nahození Lindholma od modré čáry Raanta vyrazil před sebe. V následné skrumáži se nejlépe zorientoval RYAN KESLER. Pro zkušeného útočníka první gól v sezoně hned při jeho prvním zápase, 1:0! Asistence: Andrew Cogliano, Hampus Lindholm
    05:52 Ryan KESLER - 1:0

06:09
    Na Keslerovu branku se snažil rychle odpovědět Keller, Gibson byl ovšem pozorný. Následně proběhne první reklamní přestávka.

06:09
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Henriquea a Kellera po pravici Gibsona.

06:25
    Comtois se dostal do samostatného úniku, Raantu však mezi betony prostřelit nedokázal.

06:52
    Rakell dobře zprava před bránu na teč Terrymu, finský brankář Coyotes ale předvádí další skvělý zákrok.

07:20
    Střelecký pokus Ekmana-Larssona na opačné straně kluziště postrádal přesnost.

07:51
    Střely na bránu: 9 – 7

08:09
    Pánikovo nahození z levé strany, jednoduchá práce pro Gibsona.

08:40
    Sherwood zkusil štěstí z pravého kruhu, Raanta vyrazil.

09:20
    O kotouč se nyní usilovně bojuje za bránou Arizony.

09:33
    Anaheimu odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude poblíž Gibsona.

09:56
    Crouse se obtočil kolem brány soupeře, přičemž následně zakončoval k bližší tyči. Gibson se ale dokázal rychle přesunout.

10:01
    Máme za sebou polovinu první třetiny. Ducks vedou doma nad Coyotes 1:0.

10:09
    Raanta zastavil útočnou akci Cogliana. Po přerušení přichází na řadu druhá reklamní přestávka.

10:09

10:55
    Rowneyho útočná snaha neměla dlouhého trvání, obrana Coyotes byla na vlastní modré čáře dobře postavená.

11:32
    Comtois vlétl do brány, přičemž ji následně i s Raantou posunul.

11:32
    Útočník Ducks i brankář Coyotes jsou oba v pořádku, vhazuje se v obranné zóně hostů.

12:20
    Hinostroza mezi kruhy na Stepana, Gibson předvedl skvělý postřeh a vyrazil.

12:36
    Střelecký pokus Connautona zablokován Rakellem do ochranné sítě.

12:49
    Richardsonova střela z pravé strany, gólman Kačerů znovu v akci.

13:28
    Ducks nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali ofsajd.

13:46
    Střely na bránu: 11 – 11

14:21
    Další postavení mimo hru v podání domácích hokejistů, 5 minut a 39 vteřin před koncem první třetiny proběhne reklamní přestávka.

14:21
    Zpět do akce! Kesler a Stepan v souboji na buly ve střední zóně poblíž trestné lavice Arizony.

15:38
    Střelecký pokus Montoura minul Raantovu svatyni.

15:51
    Tentokrát to zkusil z úhlu Silfverberg, Raanta vyrazil.

16:19
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrej Šustr – 2 min., hákování).

16:19
    Druhá početní výhoda pro Kojoty. Podaří se jim v následujících dvou minutách srovnat?

16:28
    Ducks se daří na úvod oslabení vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.

17:12
    Dobrá střela od Ekmana-Larssona z pravé strany, Gibson ovšem vyráží.

17:33
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes se konečně dočkali! Jejich první trefu v nové sezoně obstaral DYLAN STROME, který prostřelil brankáře Gibsona z levého kruhu pro vhazování přízemní střelou mezi betony. 1:1! Asistence: Clayton Keller, Richard Pánik.
    17:33 Dylan STROME - 1:1

18:23
    Pánik otestoval Gibsona z levé strany, neuspěl však.

18:35
    Fischerovo nahození od modré tečována Stromem, avšak mimo Gibsonův dosah.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:15
    Po nepřesné rozehrávce Anaheimu střílel ze skvělé pozice Grabner, netrefil ovšem bránu.

19:56
    Na druhé straně tu máme střelu Lundeströma, Raanta ale připraven.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Ducks vs Coyotes 1:1

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Ducks a Coyotes je minulostí. Skóre je po ní nerozhodné, 1:1. Za domácí se prosadil v šesté minutě útočník Ryan Kesler, za hosty skóroval při přesilovce v 18. minutě útočník Dylan Strome. Sledujeme zatím velmi dobrý hokej z obou stran.

Trestné minuty: 4 – 0

Hokejisté Anaheimu a Arizony jsou zpět na ledové ploše, druhá část začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:18
    Fowler střílel od modré z otočky, minul ovšem bránu.

20:47
    Na druhé straně mířil od modré čáry nepřesně také Ekman-Larsson.

21:22
    Další střelecký pokus Ekmana-Larssona, Gibson ale i nyní zasahovat nemusel.

21:59
    Montourovo nahození od pravého mantinelu minulo tři tyče.

22:12
    Velmi dobrá šance pro Henriquea, Raanta nyní podržel své spoluhráče.

22:55
    Steel přihrával nepřesně mezi kruhy na Rakella, útočná akce Anaheimu tak dlouhého trvání neměla.

23:48
    Stepanův pokus z ostrého úhlu pouze do boční sítě.

23:54
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derek Stepan – 2 min., podrážení).

23:54
    První početní převaha pro Ducks v dnešním utkání. Vhazuje se po levici Raanty.

23:58
    Puk míří ihned po vhazování do střední třetiny.

24:23
    Fowlerova střela z levé strany byla zablokována do ochranné sítě.

24:29
    Arizoně se opět daří ihned po buly osvobodit.

24:55
    Začíná druhá minuta z trestu Stepana.

25:24
    Kojotům se daří prosadit při vlastním oslabení! Situaci 2 na 1 zakončil po velmi dobré přihrávce Grabnera z pravé strany BRAD RICHARDSON. Jeho, samozřejmě, první gól v letošní sezoně, 2:1 pro Coyotes! Asistence: Michael Grabner, Niklas Hjalmarsson.
    25:24 Brad RICHARDSON - 1:2

25:54

26:22
    Fowler vystřelil dobře z mezikruží a jen těsně minul pravou tyč.

26:33
    Pokus Šustra od modré končí v rukavici Raanty, po přerušení následuje reklamní přestávka.

26:33
    Můžeme pokračovat. Kesler a Stepan na buly po pravici Raanty.

26:35
    Keslera nakonec v kruhu pro vhazování nahradil Cogliano.

26:58
    Nepřesná rozehrávka Arizony, čároví pískají zakázané uvolnění.

27:01
    Střely na bránu: 15 – 20

27:19
    Silfverbergova střela bez přípravy z pravé strany zablokována, Raanta tak mohl zůstat v klidu.

27:41
    Na opačné straně to zkusil z úhlu Pánik, Gibson si ale svou pravou tyč pohlídal.

28:33
    Střelecký pokus Ekmana-Larssona z levé strany na bránu neprošel.

28:56
    Také Kempe Gibsona nezaměstnal. Arizoně se ale nyní na chvíli podařilo zatlačit svého soupeře.

29:55
    Jsme těsně před polovinou dnešního utkání. Coyotes vedou na ledě Ducks 2:1. Autorem rozdílové trefy je Brad Richardson.

30:22
    Cousins zablokoval střelu Montoura, Raanta tak zasahovat nemusel.

30:50
    Ducks budou muset trochu přidat. Jejich hra není v posledních minutách zrovna nejlepší.

31:34
    Stepan měl jedinečnou příležitost navýšit vedení Kojotů, Gibson se ale vyznamenal.

31:43
    Kotouč je mezi střídačkami, proběhne další z reklamních přestávek.

31:43

32:19
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Clayton Keller – 2 min., nedovolené bránění).

32:19
    Kačeři mají k dispozici druhou přesilovku. Podaří se jim srovnat skóre na 2:2?

32:28
    Hjalmarssonovi se daří vyhodit.

32:57
    Střela Fowlera od modré čáry zablokována mezi kruhy, Arizona se následně osvobozuje.

33:20
    První polovina z Kellerova trestu je pryč, Ducks se zatím nedaří.

33:59
    Další nepřesnost v podání Anaheimu. Raanta zatím nemusel čelit žádnému nebezpečí.

34:19

34:26
    Střely na bránu: 18 – 22

34:39
    Kačerům se daří srovnat! Raantu překonal z levého kruhu pro vhazování střelou pod horní tyč BEN STREET. Kanadský forvard se prosadil vůbec poprvé v zámořské NHL, 2:2! Asistence: Marcus Pettersson.
    34:39 Ben STREET - 2:2

35:11
    Stepan se snažil zprava natlačit s pukem před bránu, avšak příliš nepochodil.

35:50
    Kojoti se už nějakou dobu drží v útočném pásmu, k ohrožení Gibsona se ale zatím nedostali.

36:28
    Útočná snaha Kellera ovoce nepřinesla, defenziva Anaheimu odvedla dobrou práci.

36:58
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

37:28
    Nahození Richardsona, Gibson bez problémů vyráží před sebe.

38:17
    Lindholm vyčkává s pukem za vlastní bránou, oba týmy střídají.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu prostředního dějství.

39:15
    Zakázané uvolnění Anaheimu, vhazovat se tak za moment bude před Gibsonem.

39:30
    Goligoskiho pokus od modré čáry, brankář Ducks vyráží betonem.

39:51
    Coyotes se dostali do situace 2 na 1! Pánik to vzal přitom na sebe, zleva ovšem netrefil bránu.

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Ducks vs Coyotes 2:2

Čtyřicet minut utkání mezi Ducks a Coyotes je za námi. Skóre je znovu nerozhodné, tentokrát ovšem 2:2. Hosty nejprve poslal do vedení v 26. minutě útočník Brad Richardson. Vyrovnání pak domácím zařídil v 35. minutě svým prvním gólem v NHL útočník Ben Street. Hokejisté Arizony byli ve druhé třetině lepším týmem.

Trestné minuty: 4 – 4

Obě mužstva jsou zpět na ledě Honda Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!

40:01

40:08
    Po osmi vteřinách hry tu máme přerušení. Kotouč vylétl mimo hrací plochu.

40:10
    Vhazovalo se po levici Gibsona.

40:27
    Prudká střela od Fowlera, Raanta ale vyráží pravým betonem do rohu.

41:05
    Silfverberg se svou útočnou akcí neuspěl. Defenziva Coyotes odvedla dobrou práci.

41:20
    Výborný zákrok Raanty! Bekhendem jej z předbrankového prostoru ohrozil Henrique, gólman Arizony ale střelu dokázal vyrazit ramenem.

41:37
    Silfverberg tentokrát nic nevymýšlel a rovnou napřáhl ke střele, minul ale tři tyče.

42:37
    Šustr s pukem za vlastní bránou, oba trenéři zaveleli ke střídání.

42:51
    Střela Cousinse končí v náručí Gibsona, hra je následně přerušena.

43:28
    Grabnerův bekhend, brankář Anaheimu zasáhl svou lapačkou.

43:41
    Tentokrát je tu střela Connautona od modré čáry, další zásah pro Gibsona.

44:36
    Už poměrně dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

44:50
    Ducks s toušem ve vlastní zóně, oba týmy znovu prostřídávají své formace.

45:44
    Strome před bránu na Kellera, ten se ale nakonec k zakončení vůbec nedostal.

45:56
    Střely na bránu: 21 – 30

46:13
    Gibson má kotouč ve své moci, na řadu přichází první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:13
    Zpět do akce! Na vhazování po pravici Gibsona se staví Steel a Kempe.

47:57
    Touš se dotkl ochranné sítě, hra je tedy rozhodčími přerušena.

47:59
    Vhazování proběhlo v neutrální zóně poblíž trestné lavice Arizony.

48:25
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jakob Silfverberg – 2 min., hákování).

48:25
    V pořadí třetí přesilová hra pro Kojoty. Vhazuje se po pravici Gibsona.

48:40
    Střelecký pokus Ekmana-Larssona od modré čáry trefuje hned prvního bránícího hráče.

49:26
    Začíná druhá minuta ze Silfverbergova trestu.

49:42
    Hinostroza před bránu na Fischera, ten ale nakonec Gibsona vůbec neohrozil.

50:13
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brendan Perlini – 2 min., podrážení).

50:13
    12 vteřin se bude hrát ve čtyřech, poté začne přesilovka Ducks.

50:25
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.

50:46
    Stepan to zkusil zprava při vlastním oslabení, Gibson vyrazil svou vyrážečkou.

51:21
    Rakell zprava nepřesně mezi kruhy na Silfverberga, Grabnerovi se následně daří vyhodit.

51:54
    Lindholm vystřelil od modré z první, Raanta ale zasahuje. Do návratu Perliniho zbývá přesně 20 vteřin.

52:13

52:35
    Střela Kellera ze středu útočného pásma skončila na zadním mantinelu.

53:01
    Necelých sedm minut do konce třetí třetiny. Skóre mezi Ducks a Coyotes je stále nerozhodné, 2:2.

53:50
    Prudká střela Ljubuškina minula tři tyče.

54:05
    Gibson schoval kotouč do své rukavice, 5 minut a 55 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne reklamní přestávka.

54:05
    Kesler a Stepan na vhazování po levici Gibsona.

54:28
    Čároví pískají icing Anaheimu.

54:31
    Střely na bránu: 23 – 36

55:05
    Touš opustil hrací plochu, hra je tedy přerušena.

55:07
    Vhazovalo se ve střední třetině před střídačkou Kačerů.

55:40
    Obě mužstva se nyní nikam příliš neženou.

56:24
    Perliniho střela z levé strany zablokována Šustrem mimo.

56:54
    Na opačné straně ledu to zkusil Lindholm, Raantu však přímo neohrozil.

57:12
    Zakázané uvolnění Coyotes.

57:22
    Pánik vystřelil od levého mantinelu a trefil Gibsona do masky.

57:22
    Hra je přerušena a proběhne poslední reklamní přestávka.

57:22
    Konec reklamní přestávky, Kesler a Strome na vhazování po pravici brankáře domácích.

58:15
    Connauton čeká s kotoučem za vlastní bránou.

58:50
    Útočná akce Arizony byla neúspěšná, nyní se pokusí něco vymyslet domácí Ducks.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:08
    Střelecký pokus Lindholma zablokován Hinostrozou do ochranné sítě.

59:56
    Půjdeme do prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut základní hrací doby o vítězi nerozhodlo. Utkání mezi Ducks a Coyotes tedy rozhodne pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti pak ještě mohou proběhnout samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 24 – 38

Pojďme na to! Úvodní buly bude vhozeno mezi hole Henriquea a Stepana.

60:01

60:03
    Na vhazování úspěšnější domácí hokejisté.

60:23
    Do první šance prodloužení se snažil dostat Silfverberg, Raanta ale včas odehrál puk do bezpečí.

61:00
    Gibson schoval puk do své moci před dotírajícím Pánikem, hra je přerušena.

61:31
    1 minuta a 30 vteřin nastaveného času je pryč. Hraje se zatím bez šancí.

62:20
    Coyotes hrají častěji na puku, k žádné příležitosti se ale dostat nemohou.

62:41
    Comtois mohl po dlouhé přihrávce od Lindholma rozhodnout, zprava ale na Raantu nevyzrál.

63:44
    Ekman-Larsson přenechal na pravé straně Fischerovi, jeho následnou střelu Gibson vyrazil.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

64:33
    Střela Stromea ze středu útočného pásma zablokována, Gibson tak tentokrát bez práce.

64:51
    Silfverberg střílel z dobré pozice, minul ovšem Raantovu bránu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Dnešní utkání mezi Ducks a Coyotes budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Nájezdy budou začínat domácí hokejisté, konkrétně to bude Rakell.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Rakell zkusil svůj forhendový blafák zakončit mezi Raantovy betony, neuspěl však.

1. série
    0:1
    Cousins překonává Gibsona střelou do levého horního růžku. Brankář Anaheimu se přitom snažil vypíchnout soupeři puk.

2. série
    0:1
    Terry střílel z mezikruží mezi betony brankáře Coyotes, avšak nepochodil.

2. série
    0:1
    Keller vystřelil na Gibsonovu lapačku, brankář Ducks ale zasáhl. Nájezdy tak ještě budou pokračovat.

3. série
    0:1
    Silfverberg nic nevymýšlel a jen vystřelil, Raanta ale dával pozor!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
    Autorem vítězné branky je NICK COUSINS.
    65:00 Nick COUSINS - 2:3

Dnešní utkání mezi Ducks a Coyotes nabídlo poměrně pěknou podívanou. Z výhry 3:2 po samostatných nájezdech se nakonec radují hokejisté Arizony, kteří i byli v zápase o trochu lepším týmem. Jediným úspěšným exekutorem v dovednostní soutěži přitom byl útočník Nick Cousins.

Yotes zaznamenali první výhru v sezoně 2018/2019. Kačeři dnes naopak letos poprvé prohráli.

Ryan Kesler (ANA)

Kesler dnes odehrál po zranění své první utkání v sezoně a ihned se také dokázal střelecky prosadit. Na konci šesté minuty poslal svůj tým do vedení 1:0. Za utkání si jinak čtyřiatřicetiletý útočník připsal 3 střely na bránu, 2 hity, úspěšnost vyhraných vhazování 47% a ice time 16 minut a 54 vteřin.

NE 14. 10. 2018, 03:00: vs BUF

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno! (07:06:40)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. Kesler (Cogliano, H. Lindholm), 35. Street (M. Pettersson) – 18. D. Strome (Keller, Pánik), 26. Richardson (Grabner, Hjalmarsson), rozh. náj. Cousins