Ufa – Čeljabinsk 5:0 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Soči 2:3 (po pr.)

Rudolf Červený (SBA) (0+1)
    Marek Čiliak (SBA) (41 zásahů) (20:58:43)

Utkání v Balašicha Areně sledovalo 4 301 diváků.

Střely na branku v zápase

Avangard Omsk: 43

HC Slovan Bratislava: 26

Ještě pár minut před koncem třetí třetiny tomu někdo těžko mohl věřit. Slovan prohrával s Omskem 1:2 a prakticky se nedostával do šancí. Pak ale nečekaně vyrovnal Michal Řepík a v prodloužení podobně překvapivě udeřil Patrik Lamper. Avangard má tak z nadějně rozehraného utkání pouze bod, přestože herně měl velkou většinu klání navrch. Na to se ale nehraje. Slovanu mimochodem hodně pomohl Marek Čiliak, bez jeho zákroků by dnes Bratislava těžko zvítězila. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek čtvrtku.

62:34 Patrik LAMPER - 2:3

62:34
    Slovan právě vstřelil branku!
    Dvě chyby, dva góly. Tak by se dal shrnout závěr zápasu v podání Omsku. Domácí nechali na levém kruhu úplně nepokrytého PATRIKA LAMPERA, který po krásné nahrávce spoluhráče zpoza branky rozhoduje. Nádherně našel místečko u levé tyče. Bylo to vůbec poprvé v prodloužení, co se hosté dostali na kotouč, přesto vítězí. Asistence: Rudolf Červený.

62:10
    Čiliak v pohodě vyrazil Medveděvovu pecku od modré čáry. Už by se ale na kotouč poprvé prodloužení potřeboval dostat Slovan.

61:40
    Čudinov měl napřaženo za pravým kruhem, na poslední chvíli si ale možnost vypálit rozmyslel.

61:04
    Obrovská šance Galimova, který obkroužil branku a mohl do ní zasunout kotuč. Ale těsně to u tyče nezvládl.

60:35
    Zatím ale Avangard ještě nepřišel o kotouč, to teď bude pro vývoj prodloužení z jeho pohledu hodně klíčové.

60:08
    Prodloužení začali s kotoučem na hokejce domácí hokejisté. Už se dostal ke střele Širokov, ale nestačil zakončit včas.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily, za chvíli budeme sledovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    A další dvě střely. Marek Čiliak má teď co dělat, aby všechny pokusy pokryl.

59:22
    Také Omsk a jeho šance v poslední minutě. Manukjan ale přestřelil z pravé strany horní tyčku.

58:43
    Ještě to Slovan zkouší znovu v útočném pásmu, aby mohl soupeře překvapit. Ale zatím se ke střelám nedostává.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 4. Versteeg (Franson, K. Petrov), 19. Čudinov – 8. Lunter (Sukel', Lamper), 59. Řepík (C. Bailey, Gelinas), 63. Lamper (Červený)

Avangard Omsk: Murygin (Bobkov) – Pokka, J. Medveděv, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov, Samochvalov – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, Talbot, K. Semjonov – Fisenko, Košelev, A. Galimov – Versteeg, Desharnais, K. Petrov – Zaseda.
    HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Gelinas, Sersen, Meszároš, Grman, Klok, Jánošík, Švarný, Bačik, Baranov – Taffe, Virta, Řepík – Liška, Sukel', Červený – Lunter, C. Bailey, Lamper – Chipchura, Rau.

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Parikov, Golovljov

Diváci: 4 301