Boston – Edmonton 4:1 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:6 (kon.) | NY Rangers – San Jose 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Vegas 4:2 (kon.) | New Jersey – Washington 6:0 (kon.) | Florida – Columbus 4:5 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:3 (kon.) | Detroit – Toronto 3:5 (kon.) | Tampa – Vancouver 1:4 (kon.)
St. Louis – Calgary 5:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 3:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
5:3 (3:1, 2:0, 0:2)
Calgary Flames
Pátek 12.10.2018, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a Calgary Flames.

Domácí tým nevstoupil do nové sezóny zrovna povedeným způsobem, v obou zápasech na svém ledě prohrál, nejprve proti Winnipegu 1:5 a poté i s Chicagem, se kterým aspoň vybojoval bod po výsledku 4:5 po prodloužení. Gólově se prosadili Tarasenko, ten dal dokonce dvě branky, Parayko a Butler. Bylo to ale málo, v nastaveném čase se prosadil Toews a zařídil prémiový bod pro Chicago.

Lídři kanadského bodování

Ryan O'Reilly 4 (0+4)
    Vladimir Tarasenko 2 (2+0)
    Patrick Maroon 2 (0+2)

Hosté už mají za sebou tři zápasy a po úvodní porážce ve Vancouveru se Calgary střelecky probralo v okamžité odvetě, kterou vyhráli 7:4 a poté se klub radoval i v Nashville, kde dokonce Mike Smith vychytal nulu po výsledku 3:0. Branky v tomto utkání dali Lindholm, a dvakrát se trefil Monahan. Výsledkově je tedy kanadský tým ve větší pohodě, na ledě St. Louis to ale rozhodně nebude jednoduché.

Johnny Gaudreau 7 (1+6)
    Matthew Tkachuk 6 (1+5)
    Sean Monahan 5 (4+1)

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (CGY) 1 (1+0)

Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Začátek utkání se nám trochu zdrží, nikam ale neodcházejte.

Oba týmy jsou na ledové ploše, vše je nachystáno, můžeme začít.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Jeřábek – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Maroon – Perron, B. Schenn, Schwartz – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Blais, Thomas, Barbašev.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Dubé, S. Bennett – Peluso, D. Ryan, Frolík.

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Daisy, Nansen.

00:01

00:37
    Zápas nám začal únikem v podání domácího Schenna, v závěru byl ale dostižen a jeho nucenou střelu Smith zvládl vykrýt.

01:06
    Jako druhý se do pozice dostával Maroon, uvolnil se na pravé straně, natlačil se před Smithe, ten ale své brankoviště uhájil.

01:31
    No a jako třetí se z domácích do šance dostával Tarasenko. Už se chystal na švih, když mu v poslední chvíli vypíchli puk od hole.

02:14
    Je tu první vyloučení. Barbaševa fauloval hostující Juuso Välimäki a dostal dvě minuty za podrážení.

02:21
    Tarasenko nabízel přihrávku na teč, těsně před brankou přišlo Bozakovo o kousíček nepřesné sklepnutí.

02:59
    St. Louis je zatím velmi aktivní, prakticky se hraje pouze před Smithem.

03:39
    Hostům se podařilo vyhodit, puk letěl až k Allenovi. Ten okamžitě rozehrál.

04:01
    Tarasenkova tvrdá střela šla těsně vedle, St. Louis ale i nadále pokračuje v útoku.

04:14
    Přesilovka je u konce, Calgary se ubránilo a hraje v plném počtu.

04:49
    Od modré pálil hostující Andersson, jeho golfák ale k Allenovi nedolétl, puk zblokoval jeden z hráčů v modrém.

05:54
    Menší zmatky před Allenem, poskakující puk se snažilo trefit hned několik hráčů. Žádný ale neuspěl.

06:33
    Allen se poprvé dostal k regulérnímu zákroku, lapačkou zkrotil střelu z pravého kruhu pro vhazování.

07:32
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je tu první gól a hosté jdou do vedení. St. Louis ztratilo puk, k němu se dostal Bennett, natlačil se před gólmana, který jeho pokus ještě zvládl pokrýt, jenže Bennett přiklepl na volného JAMESE NEALA a ten už lehce trefil odkrytou část branky. Asistence: Sam Bennett, Dillon Dubé.
    07:32 James NEAL - 0:1

07:44
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Ihned po buly rozvinuli domácí akci, po průniku do pásma přišla přihrávka na pravou stranu a ALEXANDER STEEN přesným švihem trefil mezírku mezi tyčkou a postojem brankáře Smithe. Je srovnáno na 1:1! Asistence: Jordan Kyrou, Jay Bouwmeester.
    07:44 Alexander STEEN - 1:1

08:59
    Maroon před Smithem, ten ale na brankovišti pokryl další příležitost domácích hráčů St. Louis.

09:48
    Domácí otáčí skóre! U levého mantinelu si vybojovali puk, rázem tu byla akce v útočném pásmu a i když mohl Schenn zakončovat, volil přihrávku na najíždějícího DAVIDA PERRONA a ten střelou pod břevno nedal přemisťujícímu se Smithovi žádnou šanci – 2:1. Asistence: Brayden Schenn.
    09:48 David PERRON - 2:1

10:57
    Sledujeme velmi živý hokej, a to z obou stran. Calgary nechce nechat nepříznivý stav jen tak a tlačí se do útoku.

11:52
    Přesilovka pro hosty. Atakujícího protivníka fauloval Jay Bouwmeester a dostal dvě minuty za hákování.

12:45
    Zatím to není přesilovka podle představ hostů, Calgary má docela problém se udržet v pásmu.

13:40
    Až nyní se ke kloudné střele dostal Monahan, Allen jej ale vychytal.

13:52
    I domácí své první oslabení přečkali bez úhony, Bouwmeester je zpátky na ledě.

14:30
    Hraje se nahoru a dolů, gólmani nemají mnoho času na oddech.

14:38
    Další vyloučení na straně hostů, dvě minuty za faul loktem dostal Sam Bennett.

15:07
    Hosté nyní zcela zapomněli na Tarasenka, ten se zjevil u tyčky a po rychlé přihrávce se snažil prostřelit Smithe. Ten se ale bleskově přemístil a puk zvládl skrýt.

16:20
    Od modré to zkusil Pietrangelo, Smith si připsal poměrně těžký zákrok.

16:38
    Hosté se ubránili a jsou opět v plném počtu.

17:22
    Už je to o dvě branky! Po velice rychlém přechodu do útočného pásma přišla přihrávka z pravé strany na střed, kde si sjel JOEL EDMUNDSON a zamířil pod horní tyčku. Smith si sice na puk sáhl, prudký pokus ale nevytěsnil a ten skončil za jeho zády. Asistence: Ivan Barbašev, Robert Thomas.
    17:22 Joel EDMUNDSON - 3:1

18:38
    No a pozor, hosté si dají trestné střílení. V úniku byl faulován Monahan a od sudího tak dostane druhý pokus.

18:38
    Monahan zvládl překonat Allena, ten ani nezvládl reagovat, jenže puk pouze orazítkoval tyčku!
    18:38 Monahan neproměnil trestné střílení

18:38
    Jelikož ale v akci, která vedla k trestnému střílení, byl ještě jeden faul, dají si hosté přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Ryan O'Reilly.

19:34
    Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry, puk skončil až u Smithe.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou velice živou první třetinu. Do té vstoupili aktivněji domácí, vytvořili si několik šancí, ale jako první skórovali hosté. Po zisku puku a akci před brankovištěm se zblízka trefil James Neal. Vedení ale Calgary vydrželo pouhých 12 sekund, ihned po buly totiž srovnal Alexandr Steen. Obrat domácí dokonali v desáté minutě, kdy se po svižné akci trefil pod horní tyčku najíždějící David Perron. To ale nebylo vše, neboť v 18. minutě upravil na současných 3:1 Joel Edmundson. Hosté mohli jít do kabin s o trochu mírnější ztrátou, jenže Sean Monahan nevyužil nařízené trestné střílení a pouze trefil Allenovu tyčku.

20:38
    Hosté nevyužili závěr přesilovky, St. Louis je již v plném počtu.

21:35
    Calgary vstoupilo do druhé třetiny v aktivním stylu, jen natlačeno v útočném pásmu. Zatím ale bez nebezpečnějšího zakončení.

22:00
    A tak se na druhé straně dostal k ráně přes obránce Tarasenko. Smith měl ztížený výhled, přesto zvládl tento okamžik vyřešit.

22:43
    Pěknou individuální akci předvedl domácí Jeřábek, prokličkoval se až do zakončení jeho prudký bekhend ale skončil mimo.

23:05
    Přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za podrážení dostal Michael Frolík.

23:36
    Perron pouze zavezl puk do útočného pásma, akce poté skončila v rohu.

24:05
    Přesilovka je nakonec využitá. Smithovi za jeho brankou přeskočil puk hokejku, toho domácí využili, dostali hru před brankoviště a zde operující DAVID PERRON měl jednoduchou práci s doklepnutím do prázdné branky. Asistence: Brayden Schenn, Alexander Steen.
    24:05 David PERRON - 4:1

25:21
    Mohlo ale být hned sníženo, neboť Allen chvíli nevěděl, kde má puk a zprava pak na něj pálil Bennett. Brankář St. Louis se ale zvládl přemístit a střelu srazit mimo ledovou plochu.

26:13
    Bude se zase vylučovat a opět na straně Calgary. Domácí mají prozatím ponechanou výhodu.

26:18
    Už se pískalo a na trestnou lavici míří Mark Giordano s dvouminutovým trestem za drženi hole.

27:10
    Calgary se zatím dobře brání a vyhazuje puky přes všechny čáry.

27:47
    Bozak a Tarasenko se objevili před brankovištěm a jejich blesková kombinace jen tak tak neskončila úspěšným zakončením.

28:18
    Přesilovka je už u konce, Giordano se vrátil na ledovou plochu.

29:14
    Gaudreau možná promeškal nejlepší okamžik pro střelu, u pravého mantinelu pak musel čekat na najíždějící spoluhráče a akci přibrzdil.

29:54
    Hosté se málem dostali ke snížení, neboť po přečíslení se před Allenem zjevil Czaznik a tlačil puk pod horní tyčku. Gólman St. Louis ale zvládl lapačkou zasáhnout a celá akce skončila posunutou brankou.

30:59
    A další šance hostů. Brodie si najížděl pravou stranou a když už to vypadalo na jeho přihrávku, přišla finta a pokus o zasunutí za tyčku. Allen ale mezírku ucpal a puk se vykutálel těsně vedle branky.

31:45
    A opět je tu svižný hokej z obou stran, jak St. Louis, tak i Calgary předvádí hlavně útočný styl.

32:35
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Jakub Jeřábek.

33:00
    Do pásma se prodírající Gaudreau byl obětí tvrdého Steenova hitu a okamžitě zamířil na střídačku, když si držel ruku. Byla tam ale i Schennova sekera a domácí půjdou do tří!
    33:00 Schennova sekera na Gaudreaua

33:00
    Brayden Schenn už je na trestné lavici s dvouminutovým trestem za sekání.

33:36
    Hosté zmáčkli bránící trojici k brankovišti, Gaudreau našel Neala, který ale ranou z první nedokázal Allena prostřelit.

33:46
    K velké radosti publika letí puk přes všechny čáry.

34:20
    Nyní už scházely pouze centimetry, Giordano ranou z první trefil tyčku a o chviličku později vytáhl Allen skvělý reflex na brankové čáře.
    34:20 Jake Allen v ohni střel

34:44
    Jeřábek se po návratu z trestné lavice dostal do úniku, těsně před zakončením byl ale dostižen a jeho střela pak už postrádala potřebné parametry.

35:00
    Domácí tým přečkal nejhorší a je už v plném počtu.

36:09
    Nahození od modré čáry málem překvapilo gólmana hostů, ten jen tak tak vytlačil puk do rohu.

36:48
    Perronovi se sice podařilo po Pietrangelově akci dotlačit puk za brankovou čáru, jenže rozhodčí stál poblíž a viděl, že útočník St. Louis vleže zakončoval rukou a gól tak neuznal.
    36:48 Neuznaný Perronův gól

37:18
    Na druhé straně zakončoval Gaudreau, jeho švih ale Allen velice dobře viděl a nedělalo mu problém zasáhnout.

37:35
    Domácí si dají přesilovku, u mantinelu se faulu dopustil Michael Frolík a jede si odkroutit dvouminutový trest za nedovolené bránění.

38:32
    Calgary už podruhé dostává puk ze svého pásma, domácí musí zakládat novou akci.

39:24
    Přesilovka je využitá a domácí již vedou o čtyři branky. Na modrou dostal přihrávku DAVID PERRON a jeho švih po ledě skončil s pomocí lehounké Czarnikovy teče mezi Smithovými betony. Útočník St. Louis tak zkompletoval hattrick! Asistence: Brayden Schenn, Jaden Schwartz.
    39:24 David PERRON - 5:1

39:55
    Allen si připsal ještě jeden zákrok, jeho spoluhráči poté dostali puk z pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut hry a vypadá to, že o dnešním vítězi je rozhodnuto. I v této třetině jsme sledovali aktivní hokej, který se musel líbit a domácí v této části udělali další dva kroky k zisku bodů. St. Louis udeřilo dvakrát v přesilovce, kdy na trestné lavici seděl Michael Frolík a v obou případech jeho vyloučení trestal David Perron. Ten tak zaznamenal hattrick a ustanovil současný stav 5:1.

40:01
    V hostující brance došlo na třetí třetinu ke změně, Mike Smith zůstal na střídačce, zachytá si David Rittich.

40:47
    Tkachuk a Ryan se tlačili před Allena, jenže ten je dnes v opravdu vynikající formě a připisuje si další úspěšný zákrok.

41:54
    Už se zase hrálo u Ritticha a ten si musel dávat velký pozor, aby poskakující puk neskončil za jeho zády. Vhazuje se po jeho levici.

42:45
    Po objetí branky přihrával Ryan na Tkachuka, ten byl ale tísněn a nevymyslel úplně povedenou střelu.

43:12
    Tvrdá Stoneova rána z pravé strany šla mimo, puk skončil na zadním mantinelu za brankou St. Louis.

44:12
    Tarasenko byl faulován a je tu přesilovka pro St. Louis. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mark Giordano.

44:39
    Přechod domácí pětice do útočného pásma byl ukončen hvizdem sudího, pískalo se postavení mimo hru.

45:03
    Do pravého kruhu pro vhazování dostal přihrávku Tarasenko a jeho rána z první donutila Ritticha vytáhnout špičkový zákrok.

45:39
    Po velkém tlaku a několika nebezpečných střelách končí puk ve středním pásmu a hosté mohou vystřídat.

46:24
    Snížení měl na holi Bennett, bleskově objel branku a snažil se zasunout za Allena, ten ale svou brankovou čáru uhájil, přikryl puk a přerušil hru.

47:11
    Hosté vyhodili ze svého pásma, puk šel přímo na Allenovu branku, takže se o zakázané uvolnění nejednalo.

47:53
    Czarnikovo nahození od levého mantinelu prolétlo kolem Allena a puk skončil v rohu.

48:17
    Teď už se hostům podařilo snížit, po tlaku v útočném pásmu a několika pokusech se puk odrazil do kruhu pro vhazování, kde se do něj opřel DEREK RYAN a trefil se přesně nad Allenovo rameno – 5:2. Asistence: Austin Czarnik, Matthew Tkachuk.
    48:17 Derek RYAN - 5:2

49:36
    Rittich má za sebou několik ostřejších zákroků, zatím chytá pozorně a nedává domácím důvod k radosti.

50:29
    Je to teď zase hokej v obrovském tempu, diváci se musí královsky bavit.

51:04
    No a pozor, je tu možná drama. Hosté se opět natlačili do útočného pásma, vyvinuli na Allena a jeho obranu tlak a ten vyvrcholil dalším gólem. Puk se po zakončení MIKAELA BACKLUNDA šoural mimo branku, ale teč bruslí od domácího Pietrangela jej posunula za gólmana – 5:3. Asistence: Mark Giordano, Elias Lindholm.
    51:04 Mikael BACKLUND - 5:3

51:58
    A jak vidno, snížení hosty hodně povzbudilo a Calgary se opět tlačí do útoku.

52:55
    Lindholmova střela zápěstím nadělala Allenovi potíže, hosté pokračují v náporu uvnitř pásma.

53:31
    Opět Lindholm, nyní pálil z ostrého úhlu. Allen byl přilepen u tyčky a puk srazil.

54:27
    Rittich nyní udržel naděje svého týmu na případný bodový zisk, když nejprve lapil dva Tarasenkovy pokusy a poté i Maroonovu dorážku z bezprostřední blízkosti.

55:31
    Välimäkiho přihrávka nenašla adresáta, puk skončil ve středním pásmu u hráčů St. Louis.

56:10
    Schenn našel mezi kruhy Schwartze, jeho švih ale na poslední chvíli zablokoval vracející se Bennett.

57:07
    Domácí si nyní zjednodušují pozici, jak jen mohou, pokud je potřeba, klidně jen posunou puk z pásma pryč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:24
    Rittich je na střídačce, začíná power-play hostujícího celku!

57:59
    Hosté se snaží zápas ještě více zdramatizovat, v šesti mačkají pětici hráčů St. Louis.

58:31
    Bozak šikovně vyhodil z pásma, hosté musí pospíchat pro puk.

58:43
    Allen si připsal důležitý zákrok, když lapačkou předvídal Monahanovu teč z mezikruží a přerušil hru.

59:11
    Puk je opět ve středním pásmu, tohle St. Louis vyhovuje, body jsou již blízko.

59:35
    Ještě jedno přerušení pro posunutou branku domácích.

60:00
    Po siréně nám na ledě ještě vznikla menší rozmíška a rozhodčí udělil dva tresty. Jak domácí Joel Edmundson, tak i hostující Matthew Tkachuk dostali dvě minuty za sekání.

Utkání je u konce a St. Louis se dočkalo prvního vítězství v této sezóně. Poslední třetina ale nebyla pro domácí vůbec jednoduchá, neboť Calgary přidalo plyn, tlačilo se před Allena a ten dvakrát kapituloval. Nejprve jej ve 49. minutě překonal Derek Ryan a na začátku 52. minuty bruslí jeho spoluhráč Alex Pietrangelo. Gól si ale připsal Mikael Backlund, který byl posledním z hostů, kdo se dotkl puku. Závěrečný tlak už ale další branky nepřinesl a domácí se mohou radovat ze dvou bodů a výhry.

Utkání sledovalo 16 403 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:56:07)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Steen (Kyrou, Bouwmeester), 10. Perron (B. Schenn), 18. Edmundson (Barbašev, Thomas), 25. Perron (B. Schenn, Steen), 40. Perron (B. Schenn, Schwartz) – 8. Neal (S. Bennett, Dubé), 49. D. Ryan (Czarnik, Tkachuk), 52. Backlund (Giordano, E. Lindholm)

Calgary Flames: M. Smith (41. Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Dubé, S. Bennett – Peluso, D. Ryan, Frolík.

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Daisy, Nansen

Diváci: 16 403