Boston – Edmonton 4:1 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:6 (kon.) | NY Rangers – San Jose 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Vegas 4:2 (kon.) | New Jersey – Washington 6:0 (kon.) | Florida – Columbus 4:5 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:3 (kon.) | Detroit – Toronto 3:5 (kon.) | Tampa – Vancouver 1:4 (kon.)
St. Louis – Calgary 5:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 3:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
5:3 (3:1, 2:0, 0:2)
Calgary Flames
Pátek 12.10.2018, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

60:00
    Po siréně nám na ledě ještě vznikla menší rozmíška a rozhodčí udělil dva tresty. Jak domácí Joel Edmundson, tak i hostující Matthew Tkachuk dostali dvě minuty za sekání.

57:24
    Rittich je na střídačce, začíná power-play hostujícího celku!
    51:04 Mikael BACKLUND - 5:3

51:04
    Calgary právě vstřelilo branku!
    No a pozor, je tu možná drama. Hosté se opět natlačili do útočného pásma, vyvinuli na Allena a jeho obranu tlak a ten vyvrcholil dalším gólem. Puk se po zakončení MIKAELA BACKLUNDA šoural mimo branku, ale teč bruslí od domácího Pietrangela jej posunula za gólmana – 5:3. Asistence: Mark Giordano, Elias Lindholm.
    48:17 Derek RYAN - 5:2

48:17
    Teď už se hostům podařilo snížit, po tlaku v útočném pásmu a několika pokusech se puk odrazil do kruhu pro vhazování, kde se do něj opřel DEREK RYAN a trefil se přesně nad Allenovo rameno – 5:2. Asistence: Austin Czarnik, Matthew Tkachuk.

44:12
    Tarasenko byl faulován a je tu přesilovka pro St. Louis. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mark Giordano.

40:01
    V hostující brance došlo na třetí třetinu ke změně, Mike Smith zůstal na střídačce, zachytá si David Rittich.
    39:24 David PERRON - 5:1

39:24
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá a domácí již vedou o čtyři branky. Na modrou dostal přihrávku DAVID PERRON a jeho švih po ledě skončil s pomocí lehounké Czarnikovy teče mezi Smithovými betony. Útočník St. Louis tak zkompletoval hattrick! Asistence: Brayden Schenn, Jaden Schwartz.

37:35
    Domácí si dají přesilovku, u mantinelu se faulu dopustil Michael Frolík a jede si odkroutit dvouminutový trest za nedovolené bránění.
    36:48 Neuznaný Perronův gól

36:48
    Perronovi se sice podařilo po Pietrangelově akci dotlačit puk za brankovou čáru, jenže rozhodčí stál poblíž a viděl, že útočník St. Louis vleže zakončoval rukou a gól tak neuznal.
    34:20 Jake Allen v ohni střel

34:20
    Nyní už scházely pouze centimetry, Giordano ranou z první trefil tyčku a o chviličku později vytáhl Allen skvělý reflex na brankové čáře.

33:00
    Brayden Schenn už je na trestné lavici s dvouminutovým trestem za sekání.

32:35
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Jakub Jeřábek.

26:18
    Už se pískalo a na trestnou lavici míří Mark Giordano s dvouminutovým trestem za drženi hole.
    24:05 David PERRON - 4:1

24:05
    Přesilovka je nakonec využitá. Smithovi za jeho brankou přeskočil puk hokejku, toho domácí využili, dostali hru před brankoviště a zde operující DAVID PERRON měl jednoduchou práci s doklepnutím do prázdné branky. Asistence: Brayden Schenn, Alexander Steen.

23:05
    Přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za podrážení dostal Michael Frolík.

18:38
    Jelikož ale v akci, která vedla k trestnému střílení, byl ještě jeden faul, dají si hosté přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Ryan O'Reilly.
    18:38 Monahan neproměnil trestné střílení

18:38
    Monahan zvládl překonat Allena, ten ani nezvládl reagovat, jenže puk pouze orazítkoval tyčku!
    17:22 Joel EDMUNDSON - 3:1

17:22
    Už je to o dvě branky! Po velice rychlém přechodu do útočného pásma přišla přihrávka z pravé strany na střed, kde si sjel JOEL EDMUNDSON a zamířil pod horní tyčku. Smith si sice na puk sáhl, prudký pokus ale nevytěsnil a ten skončil za jeho zády. Asistence: Ivan Barbašev, Robert Thomas.

14:38
    Další vyloučení na straně hostů, dvě minuty za faul loktem dostal Sam Bennett.

11:52
    Přesilovka pro hosty. Atakujícího protivníka fauloval Jay Bouwmeester a dostal dvě minuty za hákování.
    09:48 David PERRON - 2:1

09:48
    Domácí otáčí skóre! U levého mantinelu si vybojovali puk, rázem tu byla akce v útočném pásmu a i když mohl Schenn zakončovat, volil přihrávku na najíždějícího DAVIDA PERRONA a ten střelou pod břevno nedal přemisťujícímu se Smithovi žádnou šanci – 2:1. Asistence: Brayden Schenn.
    07:44 Alexander STEEN - 1:1

07:44
    Ihned po buly rozvinuli domácí akci, po průniku do pásma přišla přihrávka na pravou stranu a ALEXANDER STEEN přesným švihem trefil mezírku mezi tyčkou a postojem brankáře Smithe. Je srovnáno na 1:1! Asistence: Jordan Kyrou, Jay Bouwmeester.
    07:32 James NEAL - 0:1

07:32
    Je tu první gól a hosté jdou do vedení. St. Louis ztratilo puk, k němu se dostal Bennett, natlačil se před gólmana, který jeho pokus ještě zvládl pokrýt, jenže Bennett přiklepl na volného JAMESE NEALA a ten už lehce trefil odkrytou část branky. Asistence: Sam Bennett, Dillon Dubé.

02:14
    Je tu první vyloučení. Barbaševa fauloval hostující Juuso Välimäki a dostal dvě minuty za podrážení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Steen (Kyrou, Bouwmeester), 10. Perron (B. Schenn), 18. Edmundson (Barbašev, Thomas), 25. Perron (B. Schenn, Steen), 40. Perron (B. Schenn, Schwartz) – 8. Neal (S. Bennett, Dubé), 49. D. Ryan (Czarnik, Tkachuk), 52. Backlund (Giordano, E. Lindholm)

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Jeřábek – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Maroon – Perron, B. Schenn, Schwartz – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Blais, Thomas, Barbašev.
    Calgary Flames: M. Smith (41. Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Dubé, S. Bennett – Peluso, D. Ryan, Frolík.

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Daisy, Nansen

Diváci: 16 403