Třinec – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
konec
HC Energie Karlovy Vary
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 12.10.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga (ČR) • 9. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Energii se podařilo po sedmizápasovém půstu zlomit sérii výher a dnes porážejí Vítkovice 5:3. Ondřej Beránek vstřelil první branku ve třetí třetině, kdy svou tečí dostal puk za Bartošáka. Půl minuty po Beránkovi odpověděl vítkovický Radoslav Tybor svou střelou do odkrytého prostoru Novotného brány. Nakonec se do prázdné brány hostí trefil Martin Kohout a zakončil tak pětigólovou nadílku. Nejlepší hráči zápasu: Ondřej Roman (VIT) a Ondřej Beránek(KVA). To je již z tohoto přenosu ode mne vše, děkuji že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit Jakub Mahr (20:04:34)
   
  Konec zápasu.
  59:14 Martin KOHOUT - 5:2
   
  59:14
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  MARTIN KOHOUT definitivně rozhoduje toto utkání, sám se při hře 6 na 5 dostal do úniku a zleva trefil přes jednoho obránce prázdnou klec. Bez asistence.
   
  58:51
  Hosté to zkoušejí v šesti bez brankáře.
  57:00 Radoslav TYBOR - 4:2
   
  57:00
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Roman nahrával zleva zpoza brány RADOSLAVU TYBOROVI na druhou stranu a vítkovický útočník si trefou do odkrytého prostoru za Novotným připisuje druhou branku. Asistence: Ondřej Roman, David Květoň.
  56:37 Ondřej BERÁNEK - 4:1
   
  56:37
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  ONDŘEJ BERÁNEK si v tomto utkání připisuje druhý gól tečí. Matic Podlipnik poslal svižný kotouč od modré a před brankou jej tečoval Vlach a následně Beránek. Asistence: Roman Vlach, Matic Podlipnik.
   
  55:53
  Balán tvrdě střílel z pravého kruhu, s dunivým zvukem ale puk skončil na Bartošákově betonu.
   
  55:24
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Kucsera – 2 min., podrážení).
   
  54:55
  Ridera postupuje středním pásmem až do toho útočného, Stloukal se ale brzy dostal na druhou stranu ledové plochy a tvrdou střelou ohrozil Bartošáka, puk ale skončil mimo jeho klec.
   
  53:30
  Novotný vleže zachránil svůj tým při obrovské dorážecí akci hostů, kotouč ale následně rozehrál a zelenobílí se ženou do útočného pásma.
   
  52:43
  Vítkovice zavezly kotouč za Novotného, jeden z hráčů Ridery však skončil po souboji v brankovišti a tak se bude vhazovat.
   
  51:55
  Mikúš se dostal ke střele zprava, z úhlu ale trefil jen boční síť Bartošákovi klece.
   
  51:21
  Pěknou akci předvedl nyní Dej, ten střílel poté co jeho spoluhráč jen ránu naznačil, puk ale skončil v ochranné síti.
   
  50:29
  Skuhravý v rychlosti pálil z levého kruhu, Bartošák vyrazil ramenem a zastavil tak další domácí šanci.
   
  49:41
  Mikúš zasáhl do přihrávky Vítkovic a snažil se posunout puk k najíždějícímu spoluhráči, hosté ale byli rychlejší a kotouč si vzali zpět.

  Jakub Mahr

  Branky a nahrávky: 24. T. Mikúš (Kovačevič, Podlipnik), 35. Skuhravý (O. Beránek, Lapšanský), 36. O. Beránek (Podlipnik, T. Mikúš), 57. O. Beránek (R. Vlach, Podlipnik), 60. Kohout – 5. Tybor (O. Roman), 57. Tybor (O. Roman, D. Květoň)


  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák (A), L. Vágner, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kohout, Kverka.
  HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Výtisk (C), Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Černý – Szturc (A), Lev (A), D. Květoň – Schleiss, Tybor, O. Roman – Dej, Pytlík, Kucsera – P. Zdráhal, Š. Stránský, Hudeček.

  Rozhodčí: Petružálek, Jeřábek – Svoboda, Polák

  Diváci: 2859