Třinec – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 12.10.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný podvečer všem hokejovým příznivcům, zdravím vás z Karlových Varů, kde se dnes odehraje utkání mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi, pojďme si představit obě mužstva.

HC Energie Karlovy Vary Domácím energetikům se zatím v nejvyšší soutěži nedaří a z devíti utkání vyhráli pouze jedno. Naposledy sehráli karlovarští hráči zápas proti Spartě. V Praze se západočechům nedařilo úplně nejhůře a do třetí periody vstupovali za nerozhodného stavu 2:2, pak si ale Sparta začala diktovat tempo a během dvaceti minut nasázela zelenobílému sokovi hned tři branky. Karlovy Vary tak z Prahy odjeli bez bodu. Energetici jsou nyní v tabulce TELH na předposlední příčce před Chomutovem. Asistent trenéra Tomáš Mariška si je vědom dalšího silného soupeře: „To, že Vítkovice mají velmi kvalitní mužstvo se skvělým brankářem víme, na to se budeme snažit připravit, ale v drtivé většině zápasů je hlavně důležitý nás výkon.“ Kádr by se dle karlovarského asistenta trenéra příliš měnit neměl, po zranění však začal již trénovat Dávid Gríger, ten do tohoto utkání ještě nezasáhne.

HC Vítkovice Ridera Dnes hostující tým si oproti Energii nevede vůbec zle, ze zatím odehraných osmi utkání bral vítězství hned v pěti případech. Posledním soupeřem byl Vítkovicím Třinec, který dokázal Rideru na vlastním ledě přehrát 4:2. S 16 body jsou zatím Vítkovice šestým celkem tabulky nejvyšší soutěže. Hlavní trenér Ridery Jakub Petr soudí slabinu týmu: „Máme určitý počet bodů na kontě, ten nám dělá radost. Na druhé straně velice dobře víme, co je naší slabinou, je jí nízká produktivita." Hosté by měli být bez změn na marodce, sestava se však i přesto změní. „Sestava bude jiná, neříkám, že markantně, ale bude. Když pominu dlouhodobé absence, trápí nás některé zdravotní problémy. Otazník visí nad startem Tomáše Černého. Jedeme den dopředu, on jede s námi, ale uvidíme, zda do hry vůbec zasáhne. Něco řešíme i v útoku."
    Podle statistik je nejlepším brankářem TELH Patrik Bartošák.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Kovačevič, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák (A), L. Vágner, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kohout, Kverka.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – D. Krenželok, Výtisk (C), Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Černý – Szturc (A), Lev (A), D. Květoň – Schleiss, Tybor, O. Roman – Dej, Pytlík, Kucsera – P. Zdráhal, Š. Stránský, Hudeček.

Rozhodčí: Petružálek, Jeřábek – Svoboda, Polák.

00:01

00:18
    Po úvodním buly nahazují energetici kotouč do útočné třetiny a pokoušejí se o kombinaci.

00:41
    Bartošák chytil první karlovarskou šanci a ukryl puk pod lapačku, po následném vhazování se dopouští Ridera zakázaného uvolnění.

01:49
    Gorčík zasáhl do přihrávky hostí a vydal se s pukem do útočného pásma, na modré byl však zastaven vítkovickou obranou.

02:46
    Hosté zabírají útočnou třetinu a kombinují, ke střele se ale zatím nedostali.

03:45
    Hrbas dostal nabito od zadního mantinelu a tvrdě pálil od modré, Novotný jeho pokus zachytil lapačkou.

04:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Na první branku jsme nemuseli čekat dlouho, po zakázaném uvolnění domácích se po vhazování ujal kotouče Roman a zpoza branky přihrál RADOSLAVU TYBOROVI, ten neváhal a poslal kotouč k levé tyči. Asistence: Ondřej Roman.
    04:05 Radoslav TYBOR - 0:1

05:55
    Domácí měli obrovskou šanci, Lapšanský se ocitl sám před Bartošákem a vystřelil, do jeho šance však stihl vložit svou hůl jeden z vítkovických obránců a zachránil tak náskok svého týmu.

06:56
    Karlovarští se drží ve vlastním pásmu a nedaří se jim osvobodit.

07:34
    Beránek se dostal s pukem do pravém kruhu, těsně před Bartošákem byl však zastaven a hosté otáčejí směr hry.

08:00
    Další obrovská šance pro Energii, před brankou stál Kverka, jeho střela neprošla, následovala Stloukalova rána, která po vyražení skončila v ochranné síti.

08:48
    Po menší tlačenici o kotouč za Bartošákem se dostali Vítkovice do úniku, zpoza kruhů poslal puk na Novotného Krenželok, jeho pokus ještě dorážel Kucsera, ani jeho doklepnutí však nevyšlo.

09:50
    Výborná sóloakce Vlacha, tomu se podařilo obehrát oba bránící hráče, když už Bartošák ležel a Vlach zakončoval, lehl mu do rány obránce a zneškodnil další z velkých šancí domácích.

10:53
    Ridera znovu přemisťuje hru do obranného pásma Energie a vymýšlí jak podruhé přemoci domácího gólmana.

11:34
    Karlovým Varům se nedaří dostat ze sevření hostí a bojují o puk ve vlastní třetině.

12:48
    Energetikům se konečně podařilo osvobodit a míří s kotoučem k Bartošákovi.

13:51
    Ani jednomu z mužstev se nedaří udržet puk ve třetině a tak se směr hry rychle mění.

14:43
    Šafář to zkoušel od levého kruhu, jeho střela však skončila v ochranné síti.

15:17
    Baranka pálil od modré přímo na Novotného, letící pryž však minula karlovarskou klec a skončila na mantinelu za ní.

15:46
    Bartošák raději schoval Balánovo nahození pod lapačku a tak se bude vhazovat.

16:45
    Vítkovice míří do útočného pásma a pokoušejí se o kombinaci.

17:49
    Kovačevič střílel od modré, přesně však trefil bránícího hráče.

18:34
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Hrbas – 2 min., držení).

19:46
    Szturc ještě na poslední chvíli pálil z mezikruží, Novotného klec ale těsně minul.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina a v ní padla i první a zatím jediná branka. Už po pěti minutách hry se hosté radovali, po vhazování zajel s kotoučem za branku Roman a nahrál Tyborovi k levému kruhu, vítkovický útočník neváhal a poslal kotouč k levé tyči Novotného branky. Zbytek třetiny se hrálo vždy chvíli na jedné straně a poté na druhé. Domácím se podařilo si vytvořit i několik parádních šancí, ani jednu z nich se jim však nepodařilo využít. Druhá dvacetiminutovka začne v 18:23.

20:01

20:22
    Energetici se po úvodním vhazování druhé třetiny dostali do útočného pásma, při kombinaci na modré se však dostal puk za čáru a byl odpískán ofsajd.

21:34
    Szturc zasáhl do rozehrávky domácích a před Novotným poslal kotouč po ledu, ten však klec energetiků minul.

21:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Radoslav Tybor.

22:50
    I přes početní výhodu se Energii nedaří udržet v útočném pásmu a vymyslet něco na Bartošáka.

23:05
    Šenkeřík poslal puk na bránu zpoza pravého kruhu, ten ale skončil v ochranné síti.

23:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je tu vyrovnávací branka! Energie snižuje zásluhou TOMÁŠE MIKÚŠE, ten po obdržené přihrávce od Kovačeviče zprava trefil odkrytý prostor za Bartošákem, který se nestihl přesunout. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Matic Podlipnik.
    23:13 Tomáš MIKÚŠ - 1:1

24:45
    Západočeši se dopouštějí úmyslného ofsajdu a tak se bude vhazovat u Novotného.

25:44
    I po vstřeleném gólu se drží domácí v útočné třetině a zásobují vítkovického brankáře střelami.

26:13
    Matic Podlipnik teď šikovně vložil svou hůl před hráče Ridery, který mohl ohrozit vyrovnaný stav.

27:26
    Kucsera se dostal po přihrávce do pravého kruhu, vystřelit ale nestihl.

28:46
    Domácí se i nadále tlačí do brány a zkoušejí nové taktiky na Bartošáka.

29:06
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Szturc – 2 min., držení).

30:11
    Střelec zatím jediného gólu Energie Mikúš se dostal do velké šance, kdy obdržel přihrávku z mezikruží a kotouč následně tvrdě vyslal na hostujícího gólmana, ten ale rychle zasáhl a jeho pokus zneškodnil.

31:23
    Lev se okamžitě po naskočení svého pátého spoluhráče dostal do úniku a vystřelil zprava, Novotný vyrazil.

32:42
    Šidlík vypálil od modré, domácí brankář znovu přesně zasáhl a ukryl kotouč do lapačky.

33:28
    Znovu Šidlík atakoval západočeskou klec, vítkovický obránce se dostal blízko před Novotného, následná střela z úhlu mu však nevyšla.

34:29
    Kapitán Energie VÁCLAV SKUHRAVÝ se dostal k vyraženému puku od Beránkovy střely a přesně trefil skulinu mezi Bartošákovými betony a poslal tak svoje mužstvo do jednobrankového vedení. Asistence: Ondřej Beránek, Adam Lapšanský.
    34:29 Václav SKUHRAVÝ - 2:1

35:38
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Radoslav Tybor – 2 min., podrážení).

35:56
    Sedmnáct sekund stačilo energetikům na vstřelení další branky a využití přesilovky. Podlipnik střílel od mantinelu a před bránou tečoval letící kotouč ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence: Matic Podlipnik, Tomáš Mikúš.
    35:56 Ondřej BERÁNEK - 3:1

36:45
    Kohout poslal puk na Bartošáka z mezikruží, brankář Vítkovic ale vyrazil.

36:57
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rohan – 2 min., sekání).

37:44
    Vítkovice se natlačili do útočné třetiny a snaží se vyvinout tlak, energetici se ale úspěšně osvobozují vyhozením.

38:56
    Domácí se osvobozují i podruhé díky Mikúšově zásahu do přihrávky bruslí, Ridera tedy již přesilovku využít nestihne.

Obě mužstva střídají a Karlovy Vary se ještě snaží najet do útočné třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Totální zvrat nastal ve druhé periodě. Domácím energetikům se podařilo dotáhnout jednobrankovou ztrátu a k tomu ještě přidali dva góly navrch. Vyrovnávací trefu si připsal ve 24. minutě Tomáš Mikúš, ten po obdržené přihrávce přesně zasáhl odkrytý prostor za Bartošákem, který se nestihl přesunout. V 35. minutě na Mikúše navázal kapitán Energie, který se dostal k vyraženému puku po střele Beránka a prostřelil vítkovického brankáře mezi betony. Sedmnáct sekund poté ještě navýšil západočeský náskok Ondřej Beránek. Beránek tečoval letící kotouč z bezprostřední blízkosti před Bartošákem přímo do branky a díky této teči se mohla karlovarská aréna radovat potřetí. Poslední třetina začne 19:20.

40:01

40:45
    Vítkovice se od startu poslední dvacetiminutovky tlačí do útočného pásma a snaží se o zvrácení prozatimního stavu.

41:50
    V menší tlačenici za Novotným bojují zástupci obou mužstev u mantinelu o puk, vítězí Energie a odjíždí s kotoučem na druhou stranu ledové plochy.

42:47
    Stloukal střílel z pravého kruhu, jeho střelu ale zblokoval bránící hráč Ridery.

43:53
    Energetici bojují v útočné třetině, ke střele se však zatím nedostali.

44:35
    Roman poslal rychlý puk z mezikruží, Novotný vyrazil ramenem. Další Romanovu střelu odrazil karlovarský brankář do ochranné sítě.

45:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Lukáš Vágner – 2 min., sekání).

45:51
    Hostům se dnes nedaří ideálně využívat početních výhod a západočeši se osvobozují.

46:50
    Zdráhal se dostal ke střele, jeho zakončení ale chytil Novotný do náruče.

Dnešní utkání sleduje 2859 diváků.

48:18
    Schleiss z otočky vypálil zpoza modré, tato střela však skončila na mantinelu za brankou domácích.

49:41
    Mikúš zasáhl do přihrávky Vítkovic a snažil se posunout puk k najíždějícímu spoluhráči, hosté ale byli rychlejší a kotouč si vzali zpět.

50:29
    Skuhravý v rychlosti pálil z levého kruhu, Bartošák vyrazil ramenem a zastavil tak další domácí šanci.

51:21
    Pěknou akci předvedl nyní Dej, ten střílel poté co jeho spoluhráč jen ránu naznačil, puk ale skončil v ochranné síti.

51:55
    Mikúš se dostal ke střele zprava, z úhlu ale trefil jen boční síť Bartošákovi klece.

52:43
    Vítkovice zavezly kotouč za Novotného, jeden z hráčů Ridery však skončil po souboji v brankovišti a tak se bude vhazovat.

53:30
    Novotný vleže zachránil svůj tým při obrovské dorážecí akci hostů, kotouč ale následně rozehrál a zelenobílí se ženou do útočného pásma.

54:55
    Ridera postupuje středním pásmem až do toho útočného, Stloukal se ale brzy dostal na druhou stranu ledové plochy a tvrdou střelou ohrozil Bartošáka, puk ale skončil mimo jeho klec.

55:24
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Lukáš Kucsera – 2 min., podrážení).

55:53
    Balán tvrdě střílel z pravého kruhu, s dunivým zvukem ale puk skončil na Bartošákově betonu.

56:37
    ONDŘEJ BERÁNEK si v tomto utkání připisuje druhý gól tečí. Matic Podlipnik poslal svižný kotouč od modré a před brankou jej tečoval Vlach a následně Beránek. Asistence: Roman Vlach, Matic Podlipnik.
    56:37 Ondřej BERÁNEK - 4:1

57:00
    Roman nahrával zleva zpoza brány RADOSLAVU TYBOROVI na druhou stranu a vítkovický útočník si trefou do odkrytého prostoru za Novotným připisuje druhou branku. Asistence: Ondřej Roman, David Květoň.
    57:00 Radoslav TYBOR - 4:2

58:51
    Hosté to zkoušejí v šesti bez brankáře.

59:14
    MARTIN KOHOUT definitivně rozhoduje toto utkání, sám se při hře 6 na 5 dostal do úniku a zleva trefil přes jednoho obránce prázdnou klec. Bez asistence.
    59:14 Martin KOHOUT - 5:2

Energii se podařilo po sedmizápasovém půstu zlomit sérii výher a dnes porážejí Vítkovice 5:3. Ondřej Beránek vstřelil první branku ve třetí třetině, kdy svou tečí dostal puk za Bartošáka. Půl minuty po Beránkovi odpověděl vítkovický Radoslav Tybor svou střelou do odkrytého prostoru Novotného brány. Nakonec se do prázdné brány hostí trefil Martin Kohout a zakončil tak pětigólovou nadílku. Nejlepší hráči zápasu: Ondřej Roman (VIT) a Ondřej Beránek(KVA). To je již z tohoto přenosu ode mne vše, děkuji že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit Jakub Mahr (20:04:34)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 24. T. Mikúš (Kovačevič, Podlipnik), 35. Skuhravý (O. Beránek, Lapšanský), 36. O. Beránek (Podlipnik, T. Mikúš), 57. O. Beránek (R. Vlach, Podlipnik), 60. Kohout – 5. Tybor (O. Roman), 57. Tybor (O. Roman, D. Květoň)

Rozhodčí: Petružálek, Jeřábek – Svoboda, Polák