Třinec – Sparta 4:5 (2:3 po s.n.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 12.10.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný páteční večer z olomoucké Plecharény. Ať už jste dnes večer měli jakékoliv plány, nechte je plavat a pojďte spolu s námi sledovat hokej, neboť nás čeká souboj mezi HC Olomouc a HC Škoda Plzeň!

HC Olomouc – 10. místo (11 bodů)
    Olomouc v loňské sezóně měla jasný cíl, probojovat se do play-off, a to se jí také podařilo. Chvíli dokonce sahala také po přímém postupu z šestého místa, nakonec to však stačilo jen na místo osmé a předkolo, v němž změřila síly se zlínskými Berany. S těmi si úspěšně poradila ve čtyřech zápasech a postoupila do čtvrtfinále právě proti Plzni. S tou však podobně jako o dva roky dříve prohrála 1:4 na zápasy.

Letošní sezóna Hanákům začala výborně a hned na úvod si připsali vítězství jak proti staronovému účastníkovi Tipsport extraligy, Karlovým Varům, tak i proti vícemistrům z Třince. Poté Hanáci sehráli dvě utkání ve dvou dnech a odnesli si aspoň bod proti Kometě Brno, v dalším domácím utkání však fantastickým závěrem přeťali bodovou sérii Vítkovic. Následovaly ale tři porážky – s Litvínovem, Spartou a Libercem, proti kterému vybojovali alespoň bod za prohru v prodloužení.

HC Škoda Plzeň – 5. místo (16 bodů)
    Indiáni v uplynulém ročníku zažili fantastickou základní část, kterou suverénně ovládli, když získali 107 bodů, což bylo o 8 více než měl Mountfield HK. Ve čtvrtfinále play-off se střetli s Kohouty, které porazili 4:1, ale poté narazili na Kometu Brno, se kterou ve stejném poměru prohráli.

Také letos se Plzeň zatím drží vysoko a po osmi odehraných utkáních jí patří páté místo a jen jedno utkání opustila bez bodu, když Kometě Brno podlehla 2:3. Kromě zoho mají Západočeši na kontě ještě dvě prohry z prodloužení (se Spartou a Pardubicemi) a jedno vítězství v prodloužení (ve Vítkovicích). Ze zbylých čtyř utkání vzešli Indiáni jako vítěz už v šedesáti minutách, a to včetně utkání v Chomutově, kterému nastříleli hned devět branek!

Nejproduktivnější hráč:
    Zbyněk Irgl (OLO) – 6b (6+0)
    Milan Gulaš (PLZ) – 12b (4+8)
    Úspěšnost brankářské jedničky:
    Branislav Konrád (OLO) – 93,75 % (6 zápasů)
    Dominik Frodl (PLZ) – 93,53 % (5 zápasů)

Vzájemná utkání:
    V loňské sezóně se Olomouc a Plzeň potkali celkem devětkrát. Ze čtyř utkání v základní části se Kohouti radovali jen jednou, když ve druhém utkání porazili na vlastním ledě Škodovku 5:0, v ostatních zvítězili Západočeši. Co ale bylo důležitější, byla utkání v play-off, kde Indiáni zvítězili 4:1.

14. Piráti Chomutov 0 bodů

Vrátí Kohouti Plzeňským porážky z loňského roku? Nebo Indiáni vyplení Plecharénu? To se ukáže v 18:00.
    Plzeň se před utkáním nachází v tabulce na pátém místě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Jaroměřský, Švrček, Dujsík – Ostřížek (A), J. Knotek, V. Tomeček – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, Skladaný – Laš, Holec, Jergl.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Vráblík, Jones, Pulpán – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík (A), V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Pražák, Obadal – Jindra, Zíka.

Domácí Mora právě za bouřlivého potlesku nastupuje na ledovou plochu.

A na ledě už jsou také Indiáni. Utkání co nevidět začne.

Na buly se proti sobě postaví Nedorost a Knotek.

00:01

00:09
    První buly vyhrála Olomouc, ale Plzeň záhy ukořistila puk pro sebe.

00:17
    Útok hostů ale zastavuje postavení mimo hru.

00:30
    Po pravém křídle se rozjel Preisinger, který Konráda prověřil svižnou střelou mezi betony.

01:01
    Kracík nastřelil tyč!

01:26
    Střelu od modré čáry Kracík tečoval jen mimo branku.

01:39
    Nepřesná přihrávka vyhnala Indiány do středního pásma.

01:54
    Dujsík vybojoval puk za svou brankou a zakládá vlastní akci.

02:09
    Holec se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti. Frodl byl připraven.

02:20
    Vyrůbalík zastavil akci Indiánů ještě před modrou čárou.

02:40
    Plzeň ale důsledně napadá a zatím se drží v útočném pásmu.

03:00
    Vyhození Kohoutů stihl Jakub Kindl ještě před brankovou čárou. Zakázané uvolnění se nepíská.

03:43
    Stach se tlačil před branku, ale ztratil puk.

03:56
    Na druhé straně zkusil Skladaný zamířit bekhendem mezi betony.

04:14
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vyhození puku si odpyká Denis Kindl (PLZ).

04:18
    Skladaný se hned po buly snažil protlačit za pukem, ale hostující obrana ho zastavila.

04:26
    Plzeň vyhazuje ke Konrádovi.

04:56
    Nahodilova střela o vlas minula branku.

05:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Strapáč se dostal ke střele z mezikruží, kterou Frodl jen vyrazil k Nahodilovi. Ten ještě promáchl, ale po něm se k puku dostal JAN JAROMĚŘSKÝ, který zamířil k tyči a puk propadl za záda plzeňského brankáře. Asistence: Petr Strapáč, František Skladaný.
    05:11 Jan JAROMĚŘSKÝ - 1:0

06:10
    Němec protečoval do útočného pásma. Tam se puku zmocnili domácí.

06:34
    Hosté ale dál důsledně napadají a vybojovali zpět puk i útočné pásmo.

06:58
    Nakonec Vyrůbalík vyvezl puk a poslal ho za branku soupeře. Poté odešel střídat. Vzápětí je hra přerušena a Denis Kindl (PLZ) se vrátí na trestnou lavici, poté co se provinil podrážením.

07:17
    Kolouch dostal nabídku na střelu z první, ale chtěl ještě vyšperkovat situaci další přihrávkou. Jeho spoluhráč se ovšem mezitím posunul ze své pozice a přihrávka našla jen jednoho z hostů.

07:30
    Útok Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

07:33
    Puk se ocitl mimo hrací plochu. Vhazování se bude opakovat.

07:55
    Domácí se teď mezi sebou nedomluvili a Kodýtek vyvezl kotouč.

08:20
    Švrček zakládá útočnou akci.

08:42
    Jones vyhazuje puk do středního pásma.

08:58
    Švrček dostával nabito na střelu z první, ale skákavý kotouč se mu nepodařilo trefit.

09:22
    Skladaný se dostával k dorážce z těsné blízkosti, ale hostující obránce mu na poslední chvíli přizvedl hokejku.

09:37
    Vyrůbalík hledal před brankou Jergla, ale jeho přihrávku soupeř srazil do rohu.

09:49
    Lašův pokus od modré končí v náručí Frodla.

10:16
    Škůrek vytušil přihrávku za Konrádovu branku, ale Indiáni dál srdnatě bojují o puk.

10:40
    Ostřížek jel proti jedinému hráči, šikovně si počíhal na jeho pohyb a pokusil se střelou protlačit puk pod pravou paží Frodla. Plzeňský brankář včas přitiskl ruku k tělu.

10:52
    Kantner hledal před brankou Nedorosta, ale ten už byl moc z úhlu a místo u Konrádovy tyčky nenašel.

11:35
    Gulaš si udělal prostor, ale vystřelil jen do boční sítě.

11:54
    Střelu Preisingera od modré si Konrád pohlídal.

12:10
    Stach se dostával před brankou do nebezpečné pozice, ale Strapáč ho odstavil od puku.

12:20
    Na trestnou lavici putují současně Tomáš Dujsík (OLO) za krosček a Miroslav Preisinger (PLZ) za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech hráčích na obou stranách. Vhazovat se bude před Konrádem, kde byla hra přerušena.

12:42
    Přihrávku na Jergla hosté tečovali a olomoucký útočník se tak ocitl v postavení mimo hru.

12:55
    Střela Eberleho se odrazila o brusle vracejícího se hráče a skončila na zadním mantinelu.

13:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Straka s MILANEM GULAŠIM vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, které druhý jmenovaný zakončil přesnou střelou. Asistence: Petr Straka, Jakub Kindl.
    13:10 Milan GULAŠ - 1:1

13:51
    Stach nahodil do útočného pásma. Plzeň bojuje o puk.

14:31
    Plzeňští posílají puk na zakázané uvolnění.

14:41
    Nahodil vybojoval puk pro Strapáče, který se ještě snažil najít před brankou volného Skladaného, ale puk neprotlačil mezi bruslemi soupeře.

15:36
    Laš vyvezl puk po pravém křídle a nabídl ho na modrou Švrčkovi! Jeho střelu Frodl vyrazil nad sebe a než se stačil zorientovat, dostal se k puku Jergl, který dorážel do odkryté klece! Frodl však branku vykopl a rozhodčí jde zjistit zda to bylo před tím než puk přešel brankovou čáru, nebo až potom.

15:36
    Branka neplatí! Dominik Frodl (PLZ) si však musí odpykat dvouminutový trest za zdržování hry (posunutí branky). Trest za něj odpyká Lukáš Pulpán.

15:58
    Domácí čeká minutu a třicet osm vteřin přesilovky pět na tři! Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Roman Vráblík (PLZ).

16:19
    Vyrůbalíkovu střelu z první srazil hostující obránce do ochranné sítě.

16:24
    Plzeň po mantinelu vyhazuje až ke Konrádovi.

16:45
    Teď už Mora kombinuje v útočném pásmu.

16:54
    Škůrkovi puk přeskočil hokejku a dostal se do středního pásma.

17:18
    Nahodil protečoval do útočného pásma.

17:31
    Švrčkova střela mířila mimo a po mantinelu proskákala ven z útočného pásma.

17:47
    Kohouti musejí začít od Konráda.

18:13
    Švrčkovi puk přeskočil přes hokejku, ale zachránil situaci dřív než jí stihl využít rozjetý Straka.

18:55
    Střelu Jakuba Kindla zblokoval domácí útočník.

19:29
    Dujsík hledal rozjetého Tomečka, který ale nezasáhl puk ideálně a jen ho tečoval na Frodla.

19:53
    Ostřížek drží puk u mantinelu a zřejmě už jen čeká až uplynou poslední vteřiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Do utkání vstoupila o něco lépe Plzeň, která byla v prvních minutách hry aktivnější. Potom ale Kohouti srovnali krok a vybojovali přesilovou hru, kterou střelou z první využil Jan Jaroměřský. Indiánům se však podařilo o osm minut později odpovědět, když v přečíslení dvou proti jednomu zvolil střelu Milan Gulaš. To však nemusel být poslední gólový moment první třetiny. V šestnácté minutě dorážel do prázdné branky Jergl, ale Frodl před ním posunul klec a gól tak nemohl platit. Jako odměnu se Kohouti dočkali alespoň přesilovky pěti proti třem, kterou ale Indiáni dokázali ubránit.

Druhá třetina tak začne za stavu 1:1. Její začátek je na programu přibližně v 18:54.

20:33
    Tomeček provezl puk do útočného pásma, ale ke se střele se nedostal.

20:43
    Knotek převzal puk v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude na hranici obranného pásma Mory.

20:59
    Ke střele z levé strany se dostal Gulaš! Kolouch se snažil puk odehrát, ale nabalil se mu na hokejku a přihrál jej před prázdnou branku Nedorostovi! Na poslední chvíli mu padl do střely a zabránil jistému gólu!

20:59
    Petr Kolouch (OLO) si však odpyká dvouminutový trest, protože podle soudu rozhodčích posunul branku úmyslně.

22:21
    Denis Kindl pálil z pravého kruhu. Konrád přitiskl paži k tělu a nepropustil puk za svá záda.

22:32
    Dujsík dobře zabojoval o puk v obranném pásmu a nakonec jej vyhodil přes mantinel až k Frodlovi.

22:52
    Pulpán na modré nezachytil vyhození domácích a ti přečkají oslabení bez úhony.

23:27
    Kolouch raději posílá puk do středního pásma, aby se bránící pětice mohla trochu srovnat.

23:49
    Gulašimu střela z první nesedla.

24:00
    Plzeň si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Zbyněk Irgl (OLO).

24:27
    Kaňákovu střelu od modré Konrád se štěstím vyrazil pravým ramenem!

24:36
    Další Kaňákův pokus minul branku.

24:52
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

25:19
    Stach nabízel puk před branku, ale domácí ho odehráli do bezpečí.

25:51
    Tentýž útočník si o chvíli později položil bránícího hráče a vyslal na branku střelu švihem. Zasáhl však jen dalšího z domácích hráčů.

26:43
    Němec si nedokázal obhodit domácího hráče a Kohouti dostávají puk aspoň do středního pásma.

27:23
    Kracík neprošel přes domácí obranu a málem z toho byl brejk pro Holce! Ten byl těsně stíhaný a tak se dostal jen k bekhendové střele, kterou se pokusil najít prostor mezi betony hostujícího brankáře, ale Frodl včas sklapl betony. Nakonec přikryl puk a hra je přerušena.

27:30
    Gulaš se pokusil protečovat puk z obranného pásma. Jeho pokus zasáhl Ondrušek a puk skončil na trestné lavici. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:43
    Vráblík nahodil puk do útočného pásma, ale tam jej získávají Kohouti.

27:59
    Po zmatku u branky Plzně Frodl nevěděl kde je puk, zato Holec jej našel a poslal na vrchol kruhů JIŘÍMU ONDRUŠKOVI, který zamířil do odkryté klece. Asistence: Miroslav Holec.
    27:59 Jiří ONDRUŠEK - 2:1

28:39
    Tomečkova střela těsně minula branku.

28:56
    Proti střele od modré už ale Frodl musel zasahovat. Puk končí v jeho výstroji.

29:17
    Vyrůbalík vystihl rozehrávku hostů, povodil si napadajícího útočníka a poslal puk před branku. Tam ještě zkoušel tečovat jeden z domácích hráčů, ale puk mu projel mezi bruslemi a proklouzal kolem levé tyče Frodla za branku.

29:26
    Další střela Kohoutů už našla jen připraveného plzeňského brankáře. Hosté si raději berou oddechový čas.

29:43
    Denis Kindl nevyzrál na domácí obranu.

29:49
    Ostřížek na druhé straně minul branku.

30:21
    Jakub Kindl si sjel pro střelu až k brance, ale v obrovské příležitosti minul.

30:34
    Další pokus Konrád ukryl do lapačky.

30:50
    Jerglovi se nepodařilo dostat puk z obranného pásma.

31:18
    Holec byl ale úspěšnější a vybojoval útočné pásmo i přesilovku. Kohouti ale ještě mají výhodu.

31:25
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Conor Allen – 2 min., držení).

31:35
    Vyrůbalík dostal nabito na levou stranu, ale pokusil se ještě střílenou přihrávkou najít Tomečka. Jeho záměr vystihl hostující obránce.

32:08
    Ostřížek našel před brankou zcela volného Knotka, kterému ale kotouč přeskočil čepel!

33:00
    Galvasovo nahození Frodl zřejmě neviděl, ale nakonec se štěstím vyrazil puk betonem a proti dorážce z levé strany už se stihl přesunout.

33:29
    Burianovu střelu z úhlu srazil vracející se hráč.

34:01
    Vráblíkovu střelu od modré Konrád vyrazil.

34:29
    Kracík trochu se štěstím vyvezl puk až do útočného pásma, kde jej předal Denisi Kindlovi. Ten se ale ke střele nedostal.

35:54
    Knotek krásnou přihrávkou vyslal do útočného pásma Tomečka, který vystřelil do Frodlova betonu. Puk se odrazil na volného Ostřížka, na nějž zívala prázdná branka, ale vracející se obránce mu do střely nastavil hůl a na poslední chvíli zabránil gólu!

37:07
    Burian přejel do útočného pásma ale ztratil puk. Jeho spoluhráči o něj ještě bojují.

37:49
    Kracík nezpracoval přihrávku přes šířku kluziště, Plzeň ale zůstává v útočném pásmu.

37:58
    Její snahy ovšem opět končí na domácím brankáři.

38:11
    Domácí vyhazují puk do útočného pásma. Tam se ho zmocnil Straka.

38:34
    Škůrek má za vlastní brankou klid na rozehrávku.

38:47
    Galvas zastavil rodící se protiútok Plzně hned ve středním pásmu.

38:57
    Další rozehrávka Indiánů končí zakázaným uvolněním.

38:58
    Holcovu střelu zblokoval napadající útočník.

39:34
    Němec našel na druhé straně volného Kratěnu, který si ale musel srovnat puk a Konrád se stihl přesunout!

39:48
    Plzeň čeká v závěru druhé třetiny ještě přesilovka. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Jan Jaroměřský (OLO).

39:52
    Dujsík skvěle zapracoval a dostal puk po buly k mantinelu.

39:59
    Nakonec z toho byl ještě rychlý brejk pro Marka Laše, který věděl, že nemá čas a zakončil střelou na levou tyč. Tam se mu však do cesty postavila vyrážečka Frodla.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách, ale o něco lépe si v ní vedli Kohouti, kteří nejen že si vytvořili šancí více, ale především jednu z nich dokázali využít. Ve 28. minutě se Frodl ocitl mimo branku a Jiří Ondrušek toho využil, aby Hanákům vrátil vedení. To mohl později navýšit ještě Ostřížek, kterému ve skórování zabránil jen vracející se obránce hostů. Do poslední třetiny si tak Mora nese těsný jednobrankový náskok. Podaří se jí udržet ho?

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

Olomouc – 9 (celkem 23)
    Plzeň – 8 (celkem 18)

40:01

40:03
    Také tentokrát byl Knotek úspěšnější a ihned poslal puk na Frodla.

40:35
    Knotek se pokusil vyslat Laše, ale ten stihl puk až u brankové čáry a tak aspoň šetří čas.

41:04
    Souboj hráčů o puk za Konrádovou brankou nebral konce a tak rozhodčí přerušili hru.

41:14
    Švrček se položil do přihrávky. Plzeň ale zůstává v útočném pásmu.

41:35
    Na konci pohledné kombinace se Denisi Kindlovi zamotal puk pod brusle.

41:42
    Mora vyhazuje až k Frodlovi.

42:05
    Straka nedokázal vystřelit z první.

42:13
    Další pokus hostů zblokoval jeden z Kohoutů. Puk končí v ochranné síti.

42:17
    Nahození Jakuba Kindla srazil Konrád hokejkou.

42:42
    Další pokus Kindla končí na zadním mantinelu.

42:58
    Domácí se vrhli do rychlého protiútoku, ale Galvas s Kolouchem se nedohodli a k zakončení se nakonec nedostal ani jeden.

43:38
    Skladaný přenechal puk Nahodilovi, který se mu snažil vrátit přihrávku před branku. Hosté si srazili puk na oblouk své branky.

44:19
    Jergl hledal najíždějícího Laše, ale domu se nepodařilo puk zasáhnout.

44:38
    Holec ještě bojuje o puk. Ten nakonec končí na střídačce Plzně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:45
    Škůrek od červené čáry nahodil na Frodla.

45:02
    Ondrušek si sjel pro přihrávku od Tomečka a vyslal na Frodla ránu z levého kruhu. Plzeňský brankář byl na místě.

45:05
    Hned po buly střílel Ondrušek znovu, tentokrát však minul klec.

45:30
    Čerešňákovu střelu vyrazil Konrád levým ramenem.

45:49
    Po tvrdém střetu zůstal u mantinelu ležet Lukáš Nahodil. Ten se nakonec sám zvedá na nohy a odchází střídat.

45:52
    Pulpán nahazuje do útočného pásma.

46:11
    Holcova přihrávka na Laše neprošla.

46:40
    Ostřížek s Jerglem vybojovali puk a rodilo se přečíslení dvou proti jednomu. Puk však Miroslavu Holcovi u kličky utekl.

46:46
    Akce se ale zrodila na druhé straně, kde Konrád musel likvidovat střelu Straky.

46:50
    Po buly pálil Vráblík a Konrád neměl nejmenší tušení, kde je puk! Na štěstí pro domácí se odrazil k mantinelu.

47:30
    Němec opět prověřil Konrádovo levé rameno.

47:33
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Jan Švrček (OLO).

47:39
    Síly na ledě se velmi rychle vyrovnají. Po buly se pokusil vézt puk za branku Vyrůbalík, kterého zahákoval Jaroslav Kracík (PLZ).

47:50
    Čerešňák prošel kolem Koloucha, ale na Vyrůbalíka už nestačil.

48:29
    Kolouch hledal před brankou Irgla, ale jeho přihrávku tečoval jeden z bránících hráčů.

48:37
    Ke střele se dostal Ondrušek, ale Frodl byl pozorný.

48:45
    Hned po buly se pokusil střílet Galvas. Jeho pokus se odrazil o jednoho z hráčů a zůstal ležet před brankou, kde si ho našel Nahodil, ale z otočky Frodla nepřekonal.

49:17
    Olomouc zakládá další akci od své branky.

49:28
    Burianovo nahození z úhlu si plzeňský brankář pohlídal a přikryl puk pod lapačku.

49:34
    Dujsíkova střela minula branku.

49:54
    Laš vystihl přihrávku po mantinelu a k puku se tak dostal Dujsík.

50:21
    Plzeň ale opět dobře napadala a zkomplikovala Hanákům rozehrávku. Němec nakonec srazil puk za mantinel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:38
    Škůrek srazil puk omylem jen na Stacha, který si jej ale nedokázal zpracovat a poslal jej až za branku Konráda.

51:16
    Jakub Kindl se natlačil mezi kruhy, ale jeho střelu domácí zblokovali mimo tři tyče.

51:55
    Němec mohl jet sám na branku, ale rozhodl se ještě pro přihrávku na Kracíka, kterou zastavila domácí obrana!

52:36
    Nahodil prošel kolem Němce přes pravý mantinel, ale ztratil rovnováhu a tím pádem i rychlost a puk.

53:00
    Kohouti vyhazují na zakázané uvolnění.

53:04
    Dujsík po buly vybojoval puk pro Vyrůbalíka, který má klid na rozehrávku.

53:28
    Hosté teď tvrdě doráželi na Knotka na hranici faulu, ale rozhodčí zůstali klidní. Teprve, když se Jaroslav Kracík (PLZ) provinil podrážením, vylétla pravice jednoho z nich vzhůru.

53:59
    Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Dvě minuty za pozdní dohrání si odpyká Jiří Ondrušek (OLO).

54:25
    Gulaš vybojoval puk, ale dokázal jej odehrát jen na Jaroměřského.

54:51
    Jonesova střela minula branku.

55:01
    Také druhý pokus plzeňského obránce skončil na zadním mantinelu.

55:26
    Laš posílá puk k Frodlovi a domácí čtveřice odchází střídat.

55:54
    Domácí se teď krásnou kombinací protlačili do útočného pásma a Kolouch vystřelil z pravé strany. Puk končí na hrudi Frodla, který chtěl rozehrát, ale Irgl byl ihned u něj a nedovolil mu to.

Dnešní utkání sleduje 4212 diváků.

56:04
    Čerešňák promáchl v obranném pásmu, ale k puku se dostal jako první.

56:17
    Rychlá akce hostů končí pod Konrádovou lapačkou.

56:33
    Tomeček nadvakrát dostal puk do středního pásma.

56:59
    Laš vyhodil puk na střídačku. Vhazovat se tak bude před Konrádem.

57:10
    Irgl vyslal do přečíslení Buriana s Kolouchem! Burian nabídl puk Kolouchovi, který se ho ještě snažil vrátit svému spoluhráči, ale ten už to nečekal.

57:50
    Vyrůbalíkova střela od mantinelu končí v lapačce Frodla.

58:00
    Plzeň se pokusila dlouhou přihrávkou vyslat Gulaše, který ale neprošel přes obranu Kohoutů.

58:24
    Frodl spěchá z branky!

58:44
    Gulašovi přihrávka nesedla a puk doklouzal ke Konrádově tyčce kde ho domácí strážce svatyně přikryl lapačkou.

58:47
    Hosté se po buly sami vyhnali z pásma.

58:52
    Nejrychleji za pukem spěchal Laš, ale bránící hráči ho dobře stíhali a jeho střelu od mantinelu srazili za branku.

59:03
    Vzápětí ale plzeňská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

59:12
    Střela Allena minula branku.

59:37
    Gulaš přihrával zpoza branky a Ondrušek si trochu zažongloval s kotoučem, než ho dokázal srazit do bezpečí.

59:46

59:46
    Mají však čas vydechnout zatímco Plzeň nestřídala dost rychle.

59:57
    ZBYNĚK IRGL na modré čáře vystihl přihrávku mezi obránci a srazil puk do středního pásma. Tam si jej dojel a od červené čáry jej poslal do nechráněné klece. Bez asistence.
    59:57 Zbyněk IRGL - 3:1

60:00
    Conor Jay Allen (PLZ) se po buly vrhl na Jaroměřského a ze zápasu si tak odnese ještě dvouminutový trest za napadení.

Olomouc tedy v poslední třetině uhájila těsný náskok a v samotném závěru se jí ho podařilo ještě navýšit gólem do prázdné branky, o který se postaral Zbyněk Irgl. Indiáni se v poslední třetině opravdu velmi snažili a chvílemi Kohouty dokázali zatlačit v jejich obranném pásmu, nicméně ti dnes podali fantastický výkon a tři body z utkání si odnáší zaslouženě.

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 13 (celkem 36)
    PLzeň – 10 (celkem 28)

Nejlepší hráči zápasu:
    Branislav Konrád (OLO)
    Milan Gulaš (PLZ)

To je ode mě k dnešnímu zápasu vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké Plecharény, na viděnou. (20:30:41)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 6. Jaroměřský (Strapáč, Skladaný), 28. Ondrušek (Holec), 60. Irgl – 14. Gulaš (Straka, J. Kindl)

Rozhodčí: Pražák, Obadal – Jindra, Zíka