Jekatěrinburg – Novosibirsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (3:1 po s.n.) | Riga – Kunlun 1:3 (kon.)
Minsk – Jaroslavl 2:5 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 2:0 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
HC Sibir Novosibirsk
Pátek 12.10.2018, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (18:20:18)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK)
    byl po celý zápas na střídačce.

Střely na branku: 26 – 27 (6:15, 13:3, 7:9).

Je dobojováno! Souboj mezi nejlepším a nejhorším týmem celé Kontinentální hokejové ligy žádné překvapení nenabídl. Sibir odehrál velmi dobrou první třetinu, na kterou ale nenavázal a Avtomobilist si postupně vytvořil třígólový náskok. Osm minut před koncem Bertrand k radosti Novosibirsku snížil na 1:3, ale místo další dramatizace přišlo jen definitivní rozhodnutí od Jevgenije Gračova.

59:46
    Jegor MIlovzorov měl prostor na pravé straně, zpracování přihrávky mu ale nevyšlo a vjel do postavení mimo hru.

59:37
    Sochackij si počkal na volný kotouč a rychle jej rozehrál na své obránce, aby se nemuselo vhazovat v jeho blízkosti.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:51
    Za oslavných chorálů domácích fanoušků, kteří vytváří také mexickou vlnu, trochu zanikl hvizd signalizující ofsajd Sibiru.

58:21
    Jeden z domácích na modré čáře protečoval puk do útočného pásma a tam Avtomobilist pošetřil několik dalších vteřin.

57:26
    To byla asi poslední šance pro Sibir, jak s tímto utkáním ještě něco udělat. Na vstřelení tří branek má už jenom minimum času.

56:48
    Demidov přihrál k modré čáře, odkud přiletělo sražené nahození. To se snažili hosté dorazit do sítě, ale ani jednou neuspěli.

55:55
    Další dobrou pozici měl Nigel Dawes, svižnou střelu z mezikruží mu tentokrát Krasikov zneškodnil.

55:34
    55:26 Jevgenij GRAČOV - 4:1

55:26
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto! JEVGENIJ GRAČOV se díky hostující chybě na modré čáře dostal v oslabení do samostatného úniku a z mezikruží zvedl puk pod břevno. Bez asistence.

55:02
    Sochackij čelil dvěma střelám Komarova. Ani jedna z nich ale nebyla přesná a nemohla znamenat snížení.

54:28
    Jegor Dugin měl spoustu času a prostoru na přípravu střely z vrcholku levého kruhu Branku Sochackého přesto minul.

54:05
    Viktor Komarov dostal přihrávku zpoza branky do mezikruží. Do jeho střely ale obětavě padl Litovčenko a zalehl puk.

53:49
    Domácí vyhráli vhazování a velmi rychle vyhodili kotouč přes všechny čár.

53:34
    Vitailj Popov navíc dostává dvě minuty za podražení Sajustova a Sibir bude mít další přesilovku!

53:22
    Zakázané uvolnění také od Avtomobilistu, který přece jenom nebude mít úplně lehkou cestu za sedmnáctou výhrou v řadě.

52:57
    Sibir se díky vyhranému buly nedostal do žádných problémů a po vystřídání zakládá vlastní útočnou akci.

52:24
    Michail Mamkin dojel volný puk a rozhodčí musel odpískat hostující zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Alexeje Krasikova.
    51:47 Charles BERTRAND - 3:1

51:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk využívá hned svou první přesilovku a vrací se do zápasu! Alexandr Loginov přihrál z levého mantinelu na modrou čáru Duginovi, jehož dělovka propadla do sítě i díky lehké teči od CHARLESE BERTRANDA. Asistence: Jegor Dugin, Alexandr Loginov.

51:29
    Loginov nabil před levý kruh Duginovi, kterému střela z první vůbec nesedla. Sibir se přesto drží v útočné třetině.

51:14
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jevgenij Gračov – 2 min., vražení na hrazení).

50:32
    Na druhé straně musel do akce Krasikov, do jehož lapačky ze středu pálil Francis Paré.

49:57
    Hosté ještě úplně neskládají zbraně. Loginov to zkoušel od modré čáry, jenže puk zaplul do Sochackého lapačky.

48:26
    Neprosadil se ani Danil Romancev, který z levého křídla trefil obráncovu hokejku a rozvlnil jenom ochrannou síť.

47:56
    Rychlý kontr tří hostujících hráčů zůstal poněkolikáté bez zakončení, finální přihrávka totiž hodně minula Kazakova.

47:24
    Rassejkin srdnatě bojoval o puk u zadního mantinelu a ze zdánlivě ztracené situace ho pro svůj tým ještě získal.

46:31
    Po skončení reklamní pauzy se už zase hraje. Domácí kontrolují hru v útočném pásmu.
    45:25 Stěpan CHRIPUNOV - 3:0

45:25
    Avtomobilist si nepřipouští žádné komplikace a vede rozdílem tří branek! Krasikov šel do pokleku proti případné střele Popova z osy kluziště. Puk k němu sice nedoputoval, ale dorážející STĚPAN CHRIPUNOV už ho zasunul za brankářovu pravou nohu. Asistence: Andrej Obidin, Vitalij Popov.

44:59
    Paré jen o kousek nedosáhl na tečovaný centr z levého křídla. U odkryté vzdálenější tyče tak nemohl myslet na zvýšení náskoku.

44:16
    Jekatěrinburg nemá za tohoto stavu kam spěchat, Bodrov proto vyčkává s rozehrávkou za vlastní brankou.

43:40
    Sextom zkusil překvapit hostujícího brankáře střelou z ostrého úhlu, ovšem Krasikov si u levé tyče poradil.

43:18
    Jakovlev byl naražen na mantinel a snažení SIbiru tím velmi rychl eskončilo.

42:37
    Domácí se usadili v útočné třetině, ale nedostali se od mantinelů do míst, ze kterých by šlo zakončovat.

41:43
    Sibir toho nijak nevyužil a později pokazil kombinaci ve středním pásmu. Rassejkin však ze solidní pozice pálil mimo tři tyče.

41:09
    Návrat do ofenzivních pozic Jekatěrinburgu nevyšel. Píská se icing.

40:38
    Paré přijel k celé domácí akci z druhé vlny, jenže střela z vrcholku kruhu až k brankovišti SIbiru nedoletěla.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 19 – 18 (6:15, 13:3).

Druhá třetina se už odehrála pod taktovkou Avtomobilistu, který po neslavné první třetině přeřadil na vyšší rychlostí stupeň a Sibir nepustil prakticky k žádné šanci. Z těch vlastních domácí naopak dvakrát udeřili, když ve třiadvacáté minutě otevřel skóre Mamkin a následnou přesilovku využil Francis Paré.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Domácí se opět ubránili. Obidin chtěl vyrazit do protiútoku, leč na útočné modré čáře byl hodně důrazně zastaven.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Také Sibir se snažil něco vymyslet, ale rozhodčí jeho akci přerušili ještě dříve, než stihli ohrozit Sochackého branku.

37:53

37:50
    Ignatovič s Jakovlevem už Novosibirsk vysvobodili. Přesilovka domácího celku mezitím pomalu končí.

37:17
    Vystřídat stihli jenom domácí, Sibir to má o něco dále a jeho čtveřice musí zůstat na ledě.

36:51
    Jevgenij Bodrov zablokoval střelu od modré čáry a domácí se pak sami vyhnali mezi modré čáry.

36:18
    Teď už se zase hraje, ovšem Avtomobilist ani tuto přesilovku nezačal příliš dobře.

35:53
    Jeden ze členů realizačního týmu Sibiru byl vykázán ze střídačky. Dobré tři minuty se čekalo, než se tak skutečně stane.

35:53
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).

35:10
    Další přerušení při špatné rozehrávce Sibiru. Tentokrát hosté mohou střídat a oddechnout si při reklamní pauze.

34:31
    Dvě hodně nepřesné přihrávky přes celé střední pásmo od hostů, kteří se kvůli icingu musí vracet před Krasikova.

33:53
    Zákrok na Obidina zaváněl faulem. Sudí tentokrát zůstali v klidu a nechávají Novosibirsk v pěti.

33:32
    Stěpan Chripunov sice dojel své vlastní nahození, ale u zadního mantinelu o puk rychle přišel i s vybojovaným útočným pásmem.

33:02

32:32
    A znovu. A znovu. Tohle oslabení zvládá Sibir na jedničku a vůbec nepouští domácí hráče před Krasikova.

31:56
    Ani na druhý pokus se Jekatěrinburg neusadil v útočném pásmu a opět se musí vracet pro puk do vlastní třetiny.

31:25
    I třetí přesilovka Jekatěrinburgu začíná poměrně rychlým vyhozením z hokejek hostující čtveřice.

31:02
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., vysoká hůl).
    30:31 Francis PARÉ - 2:0

30:31
    Domácí využívají přesilovou hru a naplno začínají naplňovat roli favorita! Nigel Dawes dostal přihrávku od modré čáry a křižným pasem přenesl hru zprava doleva na FRANCISE PARÉHO, proti jehož nechytatelné střele z první se Krasikov nestihl přesunout tak, aby puk zastavil. Asistence: Nigel Dawes, Ivan Višněvskij.

30:02
    Základní hrací doba se překlopila do druhé poloviny. Hosté teď bezpečně vyhodili puk ven z obranného pásma.

29:37
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., podrážení).

29:36
    Gurkinovu přihrávku Mamin prodloužil za sebe, prudká střela z pravé strany však minula prostor branky Krasikova.

29:19
    A to samé také od Sibiru. Moc pohledný hokej to v tomto utkání není, k vidění je velký počet nepřesností a nedotažených akcí.

28:49
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.

27:29
    Hosté si dali několik krátkých přihrávek, kterými se přiblížili k brance Sochackého, ale vystřelit nakonec nedokázali.

26:48
    Znovu Romancev, jehož bekhendový centr nejprve nikdo v bílém nezachytil a o pár vteřin později neúspěšně střílel z hodně těžkého úhlu.

25:57
    Další nepřesnosti na obou stranách. Po té od Avtomobilistu pálil Romancev jen do ochranné sítě.

25:25
    Dan Sexton skončil na zemi v rohu útočného pásma, rozhodčí ale faul neviděli a dopředu už míří Novosibirsk.

24:47
    Oba týmy několikrát za sebou odevzdaly kotouč nahozením ze středního pásma. Naposledy se tento nápad nevyplatil Sibiru.

24:07
    A znovu stejný prohřešek od hostů.

23:50
    Ofsajd Sibiru znamená vhazování ve středním pásmu. V souboji dvou devatenáctek uspěl Paré.
    22:57 Michail MAMKIN - 1:0

22:57
    Z aktivního nástupu do druhé třetiny resultuje vedoucí gól Avtomobilistu! MICHAIL MAMKIN si na modré čáře vyměnil přihrávky s Gurkinem a nijak razantní střela propadla přes všechny clonící hráče až k pravé tyči brankáře Krasikova. Asistence: Jefim Gurkin.

22:26
    Další vzrušení před Krasikovem, ten přečkal bez úhony i další trmu vrmu, ovšem akce domácího celku ještě pokračuje.

21:56
    Hostující gólman měl velké starosti s nahozením z pravého mantinelu. Nikdo v červeném se však nedostal k dorážce, která by skončila v síti.

20:58
    Kazakov nahazoval puk sám pro sebe, napodruhé se k němu už nedostal a do útoku už fičí Avtomobilist.

20:27
    Da Costa převzal puk od Sextona a najel si do mezikruží. Z dobré pozice brankáře Krasikova ale nepřevezl.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 15.

Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi prvním a posledním týmem celé KHL se obešla bez vyložených gólovek. Novosibirsk podle statistiků svého soupeře ohrozil hned patnácti střelami na branku, Sochackij ale všechny zastavil a stále tak platí bezbrankový stav 0:0, za kterého se půjde i do prostřední třetiny.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    V závěru třetiny ještě starosti pro Sochackého, který sledoval křižnou přihrávku do pravého kruhu a rychlou střelu z něj pracně vyrazil.

19:28
    Domácí byli pár desítek v útočném pásmu, ale dobře bránící soupeř je držel pouze u hrazení, odkud nešlo střílet.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:22
    Paré důležitým zákrokem před odkrytou brankou odpálil puk z hokejky Romanceva a zapříčinil icing Jekatěrinburgu.

18:10
    Sajustov na druhý pokus přihrál z krátkého mantinelu před branku, jeho spoluhráč svým bekhendovým zakončením trefil jen Sochackého.

17:16
    Přechod do útoku Sibiru nevyšel, čárový sudí viděl jeho postavení mimo hru.

16:43
    Litovčenko byl Bodrovem natlačen na mantinel, u kterého kotouč sice udržel, ale jeho spoluhráči už o něj brzy přišli.

16:19
    Ihned po vhazování dostal možnost zakončovat Ljamin. Krasikov měl trochu zakrytý výhled, ale přesto schoval puk do lapačky.

16:14
    Milovzorov razantním golfákem z vrcholku kruhu nedostal kotouč přes clonící protihráče Sibiru, kteří vyhodili na icing.

15:35
    Sajustov po rychlém přechodu dával puk pod sebe na Charlese Bertranda. Ani jeho pokus z levé strany gólové parametry ale neměl.

14:55
    Ivan Višněvskij napřáhl od modré čáry, před Krasikovem se snažila dorážet hned dvojice dalších hráčů, avšak hostující gólman svůj tým podržel.

13:50
    Po velmi aktivním úvodu se Avtomobilist musí věnovat hlavně defenzivě. Sibir s velkým favoritem zatím drží krok.

12:58
    Domácí opět přišli o kotouč ve střední pásmu. Sibir ve čtyřech lidech v jedné vlny projel přes útočnou modrou, nicméně Morozov z dálky minul.

12:17
    Protiútok Jekatěrinburgu skonči velmi brzy a hra se rychle otáčela zase na druhou stranu. Duginova střela z pravého kruhu se ale neujala.

11:55
    Obidin byl důrazným zákrokem zastaven ve středním pásmu, puk mu utekl ke Komarovovi, jehož střela z osy kluziště Sochackého rovněž nezaskočila.

11:22
    Jevgenij Bodrov se na druhé straně snažil dovézt puk až za Sochackého, který jeho akci zastavil a přerušil hru.

10:38
    Milovzorov posunuk puk před rozjetého Parého, jenž zakončoval z pravého kruhu, ale Krasikov byl znovu připraven.

10:25
    Ofsajd Sibiru.

10:16
    Ještě jednou Krasikov, který lapačkou zastavil nahození od Gurkina, jenž u vzdálenější tyče marně hledal Da Costu.

09:59
    Da Costa nakonec vyhrál buly, po kterém to z levého kruhu zkoušel Sexton, ovšem Krasikov si bližší tyč pohlídal.

09:54
    Jejích posun prostřednictvím jediné dlouhé přihrávky z obranného pásma ale končí zakázaným uvolněním.

09:27
    Menší tlak Sibiru ukončilo vyhození Jegorševa, po kterém opět hrají hosté.

08:34

08:28
    Litovčenko byl na dobrém místě, kam dostal přihrávku z koncové čáry, jenže ji nezpracoval a zákonitě nevystřelil.

07:55
    Sexton vypálil zápěstím z vrcholku pravého kruhu. Před brankou clonil Litovčenko, ale kotouč přesto zaplul do výstroje Krasikova.

07:22
    A znovu je puk u Sochackého, od kterého zakládá nový útok Denis Bodrov.

06:58
    Sibir na úvod oslabení hned dvakrát vyhodil puk do bezpečí a z hry v početní nevýhodě ukrojil několik desítek vteřin.

06:34
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jegor Dugin – 2 min., hákování).

05:37
    Dan Sexton byl v ofsajdu a domácí tak nemohli do útočného pásma. Následné nahození opět sebral Novosibirsk.

04:53
    Šaškov dojel i s pukem až k brankovišti, kde se několikrát snažil dorážet Bodrov, ovšem Sochackij si bezpečně poradil.

04:20
    Střelu od Morozova jeden z domácích zablokoval. Obránce Sibiru pak hraničním zákrokem zamezil rychlému brejku a u rozhodčích mu to prošlo.

03:45
    Po dvou nahozeních se hosté vždy dostali ke kotouči, ale stejným způsobem ho zase vrátili mužům v červeném.

02:47
    Sexton roztáhl hru doleva a po několika dalších přihrávkách číhal u vzdálenější tyče na pas od Da Costy, který ale nezpracoval.

02:30
    Pešochonov pálil přes Mišarina, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě v útočném pásmu Sibiru.

01:57
    Morozov to zkusil od modré čáry, ale Sochackij na kotouč dobře viděl a schoval jej ve své výstroji.

01:26
    Domácí jenom nahodili puk, který za brankou sebral Krasikov a dopředu míří také hráči Novosibirsku.

00:48
    Rozjetý Da Costa z pravé strany minul vzdálenější tyč a kotouč se od hrazení odrazil až do středního pásma.

00:10
    První buly vyhráli hosté, kteří nastupují v bílých dresech, jenže se hned provinili zakázaným uvolněním.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochackij (Jakub Kovář) – I. Višněvskij, Gurkin, Mamkin, D. Bodrov (A), Jegoršev, Ljamin, Valitov, Mišarin (A) – Sexton, S. Da Costa, Dawes (C) – Milovzorov, Paré, Bělousov – Litovčenko, Gračov, Rassejkin – Chripunov, V. Popov, Obidin.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov (A), Vorobej, Piganovič (C), Demidov, Morozov, Ignatovič, Naumov – Sajustov, Dugin, Bertrand – Michajlov, V. Komarov, Kazakov – Šarov, Romancev, A. Jakovlev – Šaškov, J. Bodrov, Pešechonov.

Rozhodčí: Kuljov, Oskirko – Judin, Bersenjov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

11.09.2018 Novosibirsk – Jekatěrinburg 1:4
    21.01.2018 Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0
    16.01.2018 Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4
    18.02.2017 Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 sn.
    23.08.2016 Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:5.

HK Sibir Novosibirsk

Mužstvo, které před pár lety pravidelně bojovalo v konferenčním semifinále, v minulé sezóně o jediný bod nepostoupilo do play-off. V novém ročníku si ale vede přímo mizerně a je pravým opakem svého dnešního soupeře. Sibir v úvodních dvanácti zápasech nezískal jediný bod. Jeho nevídané trápení skončilo až 30. září, kdy porazil 4:3 Viťaz a o pár dní později se dočkal i první domácí výhry nad Rigou. Zlepšenou formu Novosibirsk potvrdil i ve svém posledním představení se Slovanem Bratislava, z něhož si odnesl alespoň bod za prohru 1:2 v prodloužení. Přesto je Sibir s pěti body nejhorším týmem v celé KHL, nejblíže mu je Vladivostok, na který z třináctého místa Východní konference ztrácí tři body. Manko na play-off pak činí dvanáct bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    • N. Michajlov – 8 bodů (6+2)
    • J. Dugin – 6 bodů (1+5)
    • O. Piganovič – 6 bodů (1+5).

Zaměstnavatel českého brankáře Jakuba Kováře prožívá naprosto senzační začátek základní části, který v mnohem připomíná loňské tažení mistrovské Kazaně. Avtomobilist má za sebou šestnáct zápasů, v nichž nenašel ani jednoho přemožitele a neztratil tak ještě ani jeden bod. Nejvyrovnanější zápas s Jekatěrinburgem odehráli soupeři z Bratislavy a Jaroslavle, kteří padli až v pětiminutovém prodloužení. Suverénně první tým Východní konference je prakticky ve všech hlavních statistikách na prvním místě, kromě pětibodového náskoku na Omsk má ze všech týmů na Východě nejlepší útok i obranu. Jekatěrinburg má za sebou čtyřzápasový trip, v němž postupně porazil Vladivostok, Chabarovsk, Kunlun a naposledy i Magnitogorsk.

• D. Sexton – 17 bodů (8+9)
    • N. Dawes – 17 bodů (6+11)
    • S. Da Costa – 16 bodů (7+9).

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na souboj mezi Jekatěrinburgem a Novosibirskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 23. Mamkin (Gurkin), 31. Paré (Dawes, I. Višněvskij), 46. Chripunov (Obidin, V. Popov), 56. Gračov – 52. Bertrand (Dugin, Loginov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov (A), Vorobej, Piganovič (C), Demidov, Morozov, Ignatovič, Naumov – Sajustov, Dugin, Bertrand – Michajlov, V. Komarov, Kazakov – Šarov, Romancev, A. Jakovlev – Šaškov, J. Bodrov, Pešechonov.

Rozhodčí: Kuljov, Oskirko – Judin, Bersenjov

Diváci: 5 500