Philadelphia – Vegas 0:1 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Ottawa – Los Angeles 5:1 (kon.)
Boston – Detroit 8:2 (kon.)
New York Rangers
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Edmonton Oilers
Sobota 13.10.2018, 19:15 • Madison Square Garden, New York • NHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera. (21:56:52)

Góly v přesilovce – 0/2 : 1/4

Henrik Ludqvist tak prohrál třináct let poté, co zapsal své první vítězství v NHL. Pro hosty je to letošní první výhra a Cam Talbot vůbec poprvé ve své kariéře poráží Rangers.

Edmonton porazil New York Rangers poměrem 2:1 po vítězné trefě McDavida z přesilové hry ve 47. minutě. Viděli jsme velice zajímavé utkání. To mohl dotáhnout do prodloužení Filip Chytil, jenže po odrazu od mantinelu nedokázal trefit prázdnou bránu a Talbot mu skokem v brankovišti překazil radost. Tu mohl zažít i dvakrát Zibanejad, jenže pokaždé pomohla Talbotovi branková konstrukce. Nemůžeme tak říci, že by vyhrál lepší celek, spíše šťastnější. Domácí v poslední minutě tlačili svého soupeře, ale ten odolal.

59:57
    Hosté odehráli kotouč do pravé části středního pásma a tenhle zápas vyhrají.

59:50
    Další střela Zibanejada ze stejné pozice, ale zase nevyzrál na Talbota.

59:38
    Tvrdá střela Zibanejada z levého kruhu, Talbot zasáhl nohou.

59:20
    Zuccarello vypálil z pravého kruhu vedle zadní tyče.

58:55
    Lundqvist vyklepal kotouč z lapačky a domácí spěchají.

58:44
    Lundqvist stojí mezi kruhy, Rangers jsou tak v pěti, vhazuje se na levé straně ve středním pásmu a na polovině hostů.

58:44
    Oddechový čas pro domácí.

58:44
    Larsson vyhodil kotouč zprava do ochranné sítě, avšak s tečí Zibanejada!

58:38
    Domácí jsou v šesti!

58:11
    Hayes dohrál akci na levou stranu k Naměstnikovi, ale Talbot se nenechal nachytat u přední tyče.

57:55
    Hosté kontrolují hru v situaci pět na pět.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 13. Zibanejad (M. Staal, Br. Smith) – 15. Nugent-Hopkins (Nurse, McDavid), 47. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Shattenkirk, Skjei, McQuaid (A), M. Staal, Br. Smith, Claesson – Fast, Zibanejad (A), Kreider – Zuccarello, B. Howden, Bučněvič (A) – Spooner, K. Hayes, Vesey – Lettieri, Chytil, Naměstnikov.
    Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Benning, Bouchard, Russell – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Lucic, Draisaitl, Yamamoto – Caggiula, R. Strome, Puljujärvi – Rieder, Brodziak, Kassian.

Rozhodčí: Chmielewski, Pollock – Brisebois, Marquis

Diváci: 17 085