Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 1:4 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:2 (kon.) | Kladno – Kobra 13:1 (kon.)
HK MD Šumperk – Havířov 0:7 (kon.) | K. Vary – Sparta 1:4 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
PZ Kladno – Plzeň 2:7 (kon.) | Technika Brno – Přerov 3:2 (kon.) | Třemošná – HC Litvínov 4:3 (po pr.)
Slavia – Chomutov 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Liberec 0:5 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:5 (kon.)
Warriors Brno – Zlín 2:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:4 (0:0, 1:2, 0:2 - N 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 13.10.2018, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Konec zápasu. (15:20:58)

64:53
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je FRANTIŠEK DAVID. Asistence: Michal Vitouch.

60:01

59:26
    A je tu nejspíše poslední gól dnešního zápasu. SEBASTIAN HÖLL se trefuje přes celé hřiště do prázdné branky.

58:22
    Domácí riskují, jdou do hry v šesti.

58:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:01
    Jsou tu poslední dvě minuty z dnešního utkání.

57:10
    Prošek nahazoval před branku hostí, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by mohl tečovat.

56:12
    Domácí jsou stále zamčeni ve svém obranném pásmu.

55:10
    Sparta se dostává do útoku.

53:58
    Hohl nahodil před branku, tam se ale nepovedlo nikomu z jeho spoluhráčů tečovat.

52:51
    Je tu další gól! Těsně po skončení přesilovky se ke slovu dostal ADAM MÁCHA, a ten svou střelou zvyšuje na 3:1 pro hosty. Asistence: Krupička.

52:42

52:10
    Hostům se zatím přesilovka moc nedaří, domácí vyhazují.

51:30
    Domácí úspěšně vyhazují.

50:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Remeš – 2 min., hákování).

50:14
    Krupička svým únikem chtěl překvapit Bajgara, ten ale zůstal pozorný.

49:53
    Hra se přesouvá ze strany na stranu.

48:45
    Theimer svou střelou z levého kruhu prověřil Bajgara.

47:48
    Krupička svou střelou teď rozvlnil boční síť.

47:07
    Domácím se stále nedaří nic vymyslet a hra se přesouvá na jejich stranu.

45:59
    Domácí se snaží vší silou vyrovnat, žádnou větší příležitost k tomu ale nemají.

45:14
    Z pravého kruhu to znovu zkusil Remeš, svou střelou Krbečka ale nepropálil.

44:39
    März hledal před brankou Šmajdu, tomu se puk ale pouze odrazil od bruslí.

44:00
    Přichází další icing domácích.

43:10
    Remeš pálil z mezikruží, jeho střela ale šla mimo Krbečkovu svatyni.

42:31
    Hraje se stále na straně domácích.

41:22
    Domácí se snaží přesunout hru k hostům, to se jim nedaří.

40:25
    Buly dopadlo lépe pro hosty, utábořili se v útočném pásmu.

40:01

Je za námi druhá část hry. V té padly hned tři góly. O první se svou střelou postaral Jan Krupička. Necelé tři minuty po něm se prosadil Jan Botoš. A do třetice se o necelé tři minuty později se o poslední gól třetiny postaral Jan Broš.

40:00

39:50
    Další icing hostů.

39:16
    Teď tu jsou menší komplikace s brankou domácích.

39:16
    Červenka svou střelou trefuje tyč!

38:15
    Remeš měl příležitost srovnat, jeho klička se mu ale nepovedla.

37:46
    Icing hostů.

37:33
    Theimer svou střelou z levého kruhu prověřil Bajgara, od něj se kotouč následně odrazil do ochranné sítě.

36:49
    Domácí se velmi snaží vyrovnat, to se jim ale nedaří.

36:01
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

35:40
    Oddechový čas pro hosty.

35:40

34:11
    Je tu další gól! Přesilovku poměrně rychle proměnil v gól svou střelou z mezikruží svým gólem JAN BROŠ. Asistence: David, Vitouch.

33:49
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Prošek – 2 min., krosček).

33:32
    Prostor před Krbečkem si ke střele udělal Remeš, branku ale minul.

33:05
    Hra se přesouvá na stranu domácích.

31:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Po nedorozumění hostů ve svém obranném pásmu se před brankou utvořila menší skrumáž, ze které se trefuje JAN BOTOŠ. Bez asistence.

31:21
    Domácím se nedaří dobře rozehrát.

30:15
    David s Vitouchem jeli sami na Bajgara, ten ale svým betonem maří tuto šanci.

29:59
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

28:48
    Je tu první gól! O ten se po Brůnově přihrávce svou střelou z mezikruží postaral JAN KRUPIČKA. Asistence: Brůna.

28:32
    Botoš jel teď s Remešem na branku a měli šanci dva na jednoho, Botoš to vzal na sebe, ale neproměnil.

27:47
    Ani jednomu z týmů se nedaří pořádně rozehrát.

26:50

26:23
    Posunutá branka domácích a bude se vhazovat ve středním pásmu.

26:04
    Karlovarští teď měli velkou příležitost skórovat, nikdo ale neproměnil.

24:50
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bajgar – 2 min., přikrytí puku brankářem). Trest odpyká Zolonaj.

24:10
    Sparťanům se nedaří využít dvojité přesilovky, domácí vyhazují.

23:26
    Remeš unikl obraně, ale byl hákovaný, takže následovalo trestné střílení, to ale neproměnil.

23:26
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Broš – trestné střílení, hákování).

22:56
    Čeká se, až se posune na ledě časomíra.

22:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petretič – 2 min., hákování).

22:47
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Zolonaj.

21:54

21:38
    Jan Krupička teď ale málem překonal svým samostatným únikem Bajgara, ten ale zůstal pozorný.

21:19
    Hra se přesouvá ze strany stranu.

20:14
    Vhazování ovládli hosté, čehož chtěl využít Duchač, Bajgara ale nepřekvapil.

20:01

Skončila první třetina, ve které se nepovedlo nikomu skórovat. Šancí bylo přitom docela dost. Hlavně domácích hokejistů. Ti totiž k dispozici měli dvě přesilovky, z toho jednu dvojitou. Hosté se přesilové hry dočkají až ve druhé části, neboť byl osm vteřin před koncem vyloučen März. Další třetina začne v 13:42.

20:00

19:52
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (März – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

19:13
    Sparťané v obranném pásmu energetiků ještě chtějí změnit stav.

18:35

18:07
    Sapoušek pálil od modré, Krbeček je však bezchybný.

17:04
    Dvojité přesilovky chtěl svou střelou využít Šmajda, jeho pokus byl ale zblokován.

16:35
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomov – 2 min., faul kolenem).

15:52
    Bajgar si svou nepřesnou rozehrávkou docela zavařil, šanci Krupičky ale
    následně zmařil.

15:23
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David – 2 min., podrážení).

14:28
    Bareš to z levého kruhu zkusil na Bajgara, branku ale minul.

13:54
    Hosté klidní hru a všichni jedou střídat.

12:50
    Domácím se až teď daří uniknou z obranného pásma a před Krbečkem nebezpečně střílel Šmajda, Krbečka ale nepřekonal.

12:17
    Teď chyby v rozehrávkách dělají energetici.

11:12
    Vogel nebezpečně pálil z mezikruží, sparťanskou svatyni však minul.

10:05
    David poslal kotouč před branku soupeře, kde tečoval Vitouch, Bajgar je ale nadále bezchybný.

09:34
    Broš teď ale svou střelou překvapil soupeře, na Bajgara ale nevyzrál.

08:31
    Remeš vyjel ze své obrany a dostal se až ke Krbečkovi, ten však zůstal pozorný.

07:43
    Hosté si příliš nerozuměli v rozehrávce, přichází zakázané uvolnění.

07:07
    David pálil z mezikruží, trefil pouze Bajgarův beton.

06:24
    Němec svou střelou zkusil pozornost Bajgara, ten ale zasáhl včas.

05:20
    Hohlovi teď ale podjely při rozehrávce nohy a Sparta může této chyby využít.

04:19
    Pražanům se nedaří dostat se ze svého obranného pásma.

03:30
    Blecha zkoušel využít chyby v rozehrávce soupeře, nic se mu však vymyslet nepovedlo.

02:28

02:05
    Energetici se teď utábořili v obranném pásmu soupeře a zkouší vymyslet nějakou akci, času už ale moc není.

00:59
    Domácím vstup do přesilové hry nevyšel, hosté totiž hned vyhazují.

00:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brůna – 2 min., podrážení).

00:25
    Buly se povedlo domácím hokejistům a přesunuli hru do útočného pásma.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Vogel (C), Hohl (A), Petretič, Prošek, Zolonaj – März, Sapoušek, Šmajda (A), Blecha, Botoš, Bubanec, Remeš, Hrůša

HC Sparta Praha: Krbeček (Sluka) – Ducháč (A), Brůna, Höll, Ludvík, Tomov – Broš, Vitouch, David, Krupička, Mácha, Červenka, Theimer, Němec, Bareš, Kalný, Pírs, Straka

Rozhodčí: Němec – Juránek, Baxa.

Karlovarští za sebou mají zatím sedm utkání, z těch se jim podařilo zvítězit ve dvou. Jednou v Třemošné, podruhé v minulém domácím proti Kladnu. V minulém duelu v Chomutově ztratila Energie dvougólový náskok a prohrála v prodloužení poměrem 3:4. S devíti body jsou karlovarští dorostenci v tabulce na osmé pozici před Kobrou Praha a PZ Kladno.

HC Spatra Praha
    Sparťané na tom nejsou v porovnání s energetiky o moc lépe. Vyhrát se jim také podařilo jen dvakrát. Na rozdíl od karlovarských mají pražané na svém kontě 10 bodů, a tak jsou o bod před nimi na sedmém místě. Sparta drží nepříjemnou sérii pěti prohraných utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 32. Botoš – 29. Krupička (Brůna), 35. Broš (David, Vitouch), 53. Mácha (Krupička), 60. Höll, 65. David (Vitouch)

Rozhodčí: Němec – Juránek, Baxa