Jekatěrinburg – Ufa 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 5:0 (kon.)
Riga – Vladivostok 2:0 (kon.) | Minsk – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Omsk – Barys 5:3 (kon.) | HC Slovan – Kunlun 4:3 (po pr.)
Dynamo Moskva
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 14.10.2018, 16:30 • Megasport Arena • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:45:30)

Střely ve třetí třetině: 2-10
    Střely celkem: 23-31

Sledovali jsme utkání mezi Dynamem Moskva a Jaroslaví, která končí jasnou výhrou hostů 0:3. Prosadil se Kovalenko a dvakrát Kartajev, který je jednoznačně hlavní hvězdou večera díky skvělému pohybu a hlavně vítěznou brankou. Jaroslavl dotahuje Jokerit na třetí příčku, Dynamo prohlubuje krizi a je desáté v Západní konferenci.

59:32
    Staffan Kronwall drží puk za svou brankou a již si užívá další dva body do účtu Jaroslavle v letošní sezóně.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

57:29
    Poslední sekundy utkání a na stavu skóre se nic nezměnilo.

56:39
    Dynamo se snaží vstřelit alespoň čestnou branku, nicméně to se nelíbí Konovalovi, který vše kryje.

55:00
    Posledních pět minut základní hrací doby a zřejmě i celého zápasu.

54:29
    Nepřesná střela Kronwalla končí na noze Nikolina, který by si u nás připsal bod do Radegast indexu za zblokovanou střelu.

53:28
    Zakázané uvolnění domácích, kteří působí rezignovaným dojmem.

52:42
    Ke střele se dostal Ilja Kruglov, jenže jeho pokus končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:23
    Jaroslavl po dlouhé době kombinuje v útočném pásmu a je velice blízko vítězství.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby.

49:11
    Jaroslavl nikam nespěchá a nechává Dynamo hrát ve středním pásmu.
    48:27 Nikolaj KOVALENKO - 0:3

48:27
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Tak tohle je velký šok pro domácí! Autorem branky je NIKOLAJ KOVALENKO, který posílá Jaroslavl do pohodlného vedení 0:3 po přesné střele, na kterou Ivan Bočarov neměl nárok. Asistence: Georgij Ivanov.
    48:04 Vladislav KARTAJEV - 0:2

48:04
    Autorem branky je VLADISLAV KARTAJEV, který střílí svoji druhou branku v utkání a první v přesilové hře díky dobrému pasu Rafikova. Jaroslavl vede již 0:2! Asistence: Rušan Rafikov a Maxim Osipov.

47:34
    Dynamo se zatím brání v oslabení docela dobře.

46:29
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., pozdní dohrání).

45:30
    Jaroslavl drží puk v útočném pásmu, kde se snaží najít recept. Obrana domácích funguje v poslední periodě vcelku dobře.

44:57
    Hraje se dlouho bez přerušení. U puku je Jaroslavl, která kombinuje za brankou Dynama.

43:39
    Alexej Pepeljajev nedokázal kvalitně vystřelit od modré a může být rád, že Jegor Averin neodkázal přejít do rychlého protiútoku.

42:39
    Vadim Šipačov se nedokázal prosadit za brankou Konovalova. Aktivnější je opět, ten co hrál přesilovou hru, tedy Jaroslavl.

41:57
    Domácí v plném počtu. Dynamo ubránilo své první oslabení v tomto utkání.

40:20
    Jaroslavl rychle získala puk a bude chtít vstřelit v přesilové hře druhou branku v utkání.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál domácí Vadim Šipačov.

40:01

Střely ve druhé třetině: 11-10

Sledovali jsme druhou třetinu, kde jsme konečně viděli alespoň jednu branku. O tu se postaral hostující Kartajev, který dorazil puk po střele Apalkova. Dynamo se sice zlepšilo díky přesilovkám, jenže ani to jim nepomohlo a do třetí třetiny budou muset zabrat.

Třetí třetina začne zhruba za dvacet minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., držení).
    39:14 Vladislav KARTAJEV - 0:1

39:14
    Autorem branky je VLADISLAV KARTAJEV, který doráží střelu Apalkova na kterou Dočarov dosáhl, jenže na Kartajevovu střelu byl bez šance. Asistence: Daniil Apalkov a Denis Alexejev.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé periody.

37:09
    Chytrý pokus Daniila Apalkova končí na betonech domácího golmana, který stále drží čisté konto, stejně jako jeho soupeř v bráně Jaroslavle.

36:57
    Staffan Kronwall udělal nečekanou chybu, kterou nedokázal Ilja Kruglov využít.

36:14
    Hosté drží kotouč ve svém pásmu a chtějí rychle otupit nápor domácích.

35:47
    Hosté v plném počtu. Jaroslavl ubránila i druhé oslabení v tomto utkání.

35:20
    Dynamo sice kombinuje ve svém pásmu, jenže Jaroslavl je parádně postavená.

34:10
    Ilja Konovalov si připisuje další zákrok. Dynamo se v přesilových hrách rozehrálo.

33:47
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., sekání).

32:16
    Ilja Nikulin rychle projel až do zakončení, nicméně hostující brankář má další zákrok.

32:00
    Dynamo po přesilové hře ožilo a teď je mírně lepší.

31:09
    Hosté v plném počtu. Jaroslavl i přes dvě dobré šance domácích ubránila první oslabení v tomto střetnutí.

30:50
    První šance Dynama v utkání! Do brejku jel sám Andrej Alexejev, jenže jeho klička do bekhendu nebyla účinná. Ilja Konovalov připisuje další skvělý zákrok!

30:00
    Po polovině utkání sále pltí bezbrankový výsledek.

29:24
    Alexander Petunin si najel do útočného pásma, vystřelil z pravého kruhu, jenže i Konovalov chytá kvalitně. Následuje komerční přestávka.

29:09
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 2 min., držení).

28:14
    Artur Kajumov se chytře obtočil kolem brány a vystřelil, jenže Ivan Bočarov zatím prožívá skvělý zápas.

27:32
    Andrej Alexejev čistě poslal na hrazení Averina, který končí na kluzišti.

27:00
    Hraje se již přes tři minuty bez přerušení. Stále čekáme ale na první branku v utkání.

26:20
    Maxim Osipov se srdnatě dostal sám do útočného pásma. Zde byl ale opuštěný a tak lehce přichází o puk za brankou Bočarova.

25:44
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, jenže tomu chybí jedna důležitá část, a to jsou gólové šance.

25:14
    Dynamo se štěstím opět ubránilo a bude se snažit vstřelit první branku v utkání.

24:45
    Hosté kontrolují průběh utkání. Dynamo posílá kotouč na další zakázané uvolnění.

23:46
    Oba celky jsou v plném počtu. Žádnou šanci jsme neviděli. Hra je tedy o dvě minuty kratší.

23:20
    Oba hráči už se pomalu chystají zpět na ledovou plochu. U puku je Rušan Rafikov, který bude mít na konci utkání hodně minut strávených ve hře, podobně jako lídr Staffan Kronwall.

22:16
    Nic zajímavého se neděje. Hra čtyři na čtyři je ještě méně záživnější než hra pět na pět.

21:46
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Averin – 2 min., držení).

21:42
    Jaroslavl stále drží pásmo a Dynamo si zadělává na další problémy.

21:06
    Jaroslavl navázala na konec první třetiny a stále je nebezpečnější.

20:15
    Jaroslali se první útok vůbec nepovedl, protože Maxim Osipov nepřesně našel Loktionova.

20:01
    Úvodní buly druhé periody vyhrál domácí Vadim Šipačov.

20:01

Střely na bránu: 10-11

Sledovali jsme první třetinu utkání mezi Dynamem Moskva a Jaroslavlí, která končí bezbrankovou remízou. Na začátku utkání byl zápas vyrovnaný, jenže v druhé části dominovali hostující hráči. Hráči Dynama můžou poděkovat Bočarovi, který drží šance na vítězství. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.

Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:15
    Dynamo opět jen vyhodilo do středního pásma, aby mohlo vystřídat. Jaroslavl v druhé desetiminutovce jednoznačně dominuje.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:35
    Hráči Moskvy ubránili i další závar před svou klecí, kde jejich brankář drží jejich akcie na toto vítězství nad vodou.

17:32
    Andrej Alexejev jen tak sporadicky nahodil puk na Konovalova.

17:06
    Jediná formace domácích, která si něco dokáže vytvořit je ta první, v čele s Vadinem Šipačovem.

16:57
    Tentokrát Dynamo vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Jaroslavl je nadržená, Ivan Bočarov má již jedenáct zákroků.

16:27
    Další šance hostů! Staffan Kronwall se krásně dostal k zakončení přes dva domácí obránce. Jeho střela zápěstím ovšem těsně končí nad horní tyčí moskevské brány.

15:40
    Zakázané uvolnění Jaroslavle po nepřesné přihrávce Osipova, který hledal ve středním pásmu Averina.

15:01
    Další závar před brankou domácích opět neskončil brankou. Dynamo stále drží své čisté konto.

14:21
    Po dalším nepřesném puku, které je v ochranné síti sudí píská druhou komerční pauzu v první periodě.

14:00
    První šance v utkání! Vladislav Kartajev přihrál za brankou na Kronwalla, který střelou příklepem trefuje levou tyč Bočarovy brány!

13:21
    Agilní Staffan Kronwall se na ledě přímo vznáší, jenže ke kýženému výsledku to má daleko.

12:54
    Utkání je stále o překonání obranné hradby. Oba celky kvalitně brání.

12:18
    Andrej Alexejev pádil do rychlého brejku. K zakončení se nedostal, protože Rušan Rafikov dobře zapracoval holí.

11:54
    Jaroslavl vše zvládla a díky nahození do středního pásma může jít celá formace v klidu střídat.

11:34
    Alexej Pepeljajev hrál vysokou holí. Vhazovat se bude po pravici Ilji Konovalova.

10:51
    Staffan Kronwall prokázal své zkušenosti, když nejprve rozehrál a poté šikovně zakončil. Ivan Bočarov má ale další zákrok.

10:00
    Po úvodních deseti minutách je stav stále bezbrankový.

09:34
    Hra se soustředila ve středním pásmu, kde se bojuje o každý centimetr ledu. Jaroslavl je zatím aktivnější, nicméně kýžené ovoce to nepřináší.

08:07
    Dynamo se po dlouhé době dostalo ze svého pásma. Hra je opět přerušena, protože Konovalov nechtěl riskovat špatnou rozehrávku.

07:49
    Arťom Iljenko se dostal k další střele, jenže Ivan Bočarov je stále stoprocentní.

07:22
    Po dalším přerušení se píská první komerční pauza utkání. Dynamo teď lehce bylo pod tlakem.

06:49
    Nepovedená střela Kontioly končí v ochranné síti. Rána byla zblokovaná a tak se bude vhazovat po levici Bočarova.

05:33
    Vadim Šipačov zadělal obraně Jaroslavle na velké problémy, jenže v útočném pásmu nebyl ani jeden spoluhráč. Tohle byla velká škoda pro domácí.

05:14
    Stále se oba celky střídají v držení kotouče. Ani jednomu celku se stále kvalitně nedaří překonat soupeřovu obranu.

04:05
    Miika Koivisto dobře zapracoval u levého mantinelu a snadno získal kotouč. Na začátku utkání kralují obrany.

03:49
    Ilja Nikulin tvrdě narazil na hrazení Averina. Tohle není v ruské KHL moc běžné.

03:12
    Daniil Tarasov se šikovně dostal přes dva stojící obránce. Z levého kruhu vystřelil, jenže jeho pokus chytá Konovalov do lapačky.

02:37
    Jegor Zajcev chyboval při rozehrávce za svou vlastní brankou. Svou chybu naštěstí pro něho rychle napravil a radši pádí střídat.

02:00
    Jaroslavl zatím parádně brání a nedává domácím útočníkům žádnou šanci k vyniknutí.

01:28
    Útočníci druhé hostující formace poslali puk na Rušana Rafikova, jenže jeho pokus končí v chráničích Bočarova.

00:51
    Dynamo, konkrétně Daniil Tarasov nahodil puk do útočného pásma. Ani jeden hráč domácích nešel za pukem, protože se rozhodli střídat.

00:32
    První půl minutka hry se nesla v duchu chyb v kombinaci na obou stranách.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál hostující Petri Kontiola . Domácí hráči Moskvy oblékli modré dresy, Jaroslavl bílé.

00:01

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Volkov, I. Nikulin, Menšikov, Koivisto, J. Zajcev, Pepeljajev, Pribylskij – Tarasov, Šipačov, Kagarlickij – Alexejev, Petunin, Indrašis – I. Makarov, Igumnov, Brjukvin – V. Kuljomin, Pankratov, Muranov – Kruglov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – M. Osipov, Rafikov, Averin, Kutuzov, Kronwall, Jelesin, Afanasjev – Averin, Kontiola, Loktionov – Sannikov, Kraskovskij, Iljenko – Apalkov, Alexejev, Kartajev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Jurtajkin.

Rozhodčí: Denis Bondar, Maxim Sidorenko-Konstantin Gordenko, Alexander Sysuev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Posledních pět vzájemných utkání:
    07.01.18 Jaroslavl-Dyn. Moskva 2 : 1(1 : 1)
    04.10.17 Dyn. Moskva-Jaroslavl 0 : 2
    29.07.17 Jaroslavl-Dyn. Moskva 3 : 1
    10.12.16 Dyn. Moskva-Jaroslavl 6 : 3
    17.11.16 Jaroslavl-Dyn. Moskva 2 : 0

Jaroslavl se nachází na čtvrtém místě tabulky. Na svém kontě mají za 17 utkání 23 bodů za devět výher, dvě výhry v prodloužení a prohru v prodloužení. Skóre mají kladné 47:35. Z posledních pěti utkání získali 8 bodů za dvě výhry a dvě výhry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 19 body za šest branek a třináct asistencí Loktionov.

Dynamo Moskva se momentálně nachází na devátém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 17 utkání 13 bodů za čtyři výhry, jednu výhru v prodloužení a tři prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 39:50. Z posledních pěti utkání získali 4 body za výhru a výhru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 18 body za pět branek a třináct asistencí Kagarlitskij.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním kole se představí domácí Dynamo Moskva, které vyzve Lokomotiv Jaroslavů. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 40. Kartajev (Apalkov, Alexejev), 49. Kartajev (Rafikov, M. Osipov), 49. Kovalenko (Ivanov)

Rozhodčí: Denis Bondar, Maxim Sidorenko-Konstantin Gordenko, Alexander Sysuev