Nové Zámky – MAC Budapešť 3:2 (kon.) | Zvolen – Košice 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.)
Poprad – Trenčín 0:3 (kon.) | Detva – Žilina 2:1 (kon.) | Miskolc – Nitra 1:3 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HK Nitra
Neděle 14.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný nedělní večer všem příznivcům slovenského hokeje! Dnes je na programu 12. kolo Tipsport ligy a s ním utkání mezi DVTK Miškovec a HK Nitra.

DVTK Miškovec – 10. místo (14 bodů)
    Tým ze severního Maďarska si prozatím vede lépe než druhý nováček z Budapešti, ale ani v jeho případě to zatím není žádná sláva. Po dvanácti zápasech si domácí připsali jen 14 bodů, přičemž se čtyřikrát radovali z výhry (na svém ledě proti Žilině, slovenské dvacítce a Novým Zámkům, z venku přivezli tři body jen z Liptovského Mikuláše) a dvakrát soupeři podlehli v prodloužení (v Popradě a doma s Budapeští). Je však potřeba podotknout, že úspěchy týmu přicházely hlavně posledních zápasech – z posledních sedmi utkání nebodoval Miškovec jen dvakrát.

HK Nitra – 6. místo (20 bodů)
    Nitra si dosud vedla o poznání lépe a po svých dvanácti utkáních má na kontě vítězství sedm (z toho pětkrát získala všechny tři body) a jednu porážku v prodloužení. Body hosté nevybojovali jen v Nových Zámcích, v Bánské Bystrici (kde podlehli jen těsně, 5:6), doma s Liptovským Mikulášem a v Košicích. Aktuálnímu lídrovi tabulky, Zvolenu podlehli až v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
    Rasmus Kulmala (MIS) – 12 bodů (4+8)
    Róbert Lantoši (NIT) – 11 bodů (5+6)

Úspěšnost brankářů:
    Attila Adorján (MIS) – 88,78 % (10 zápasů)
    Dávid Duschek (MIS) – 86,52 % (3 zápasy)
    Frederik Foltán (NIT) – 91,33 % (9 zápasů)
    Juraj Šimboch (NIT) – 90,71 % (6 zápasů)

Vzájemná střetnutí
    Oba týmy na sebe letos narazily hned v prvním utkání, které vyznělo jednoznačně lépe pro Nitru. Ta zvítězila na svém ledě 6:1 a nyní bude chtít výsledek potvrdit také venku. Hned třemi body se v utkání blýskli Róbert Lantoši a Marek Slovák, kteří vstřelili po dvou brankách a na jednu také přihráli.

Potvrdí Nitra svou převahu z vlastního ledu, nebo Miškovec vrátí soupeři porážku? To se dozvíme v 18:00.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák T., Láda, Milam, Vojtkó – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze

HK Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack – Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz – Lantoši, Slovák M., Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Fominykh – Hrušík, Šiška, Pätoprstý

Rozhodčí: Korba, Kalina – Smrek, Jobbágy.

00:01

00:05
    Jako první se do útoku vrhla Nitra.

00:28
    Magosi nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou jen hráči hostů.

01:01
    Pupákovu střelu zastavil před brankou Scheidl, který ale nedokázal překonat Adorjána.

01:21
    McCormackův pokus od modré čáry neprošel na Adorjána.

03:37
    Blackwater od mantinelu nahodil před branku a Marek Slovák tečoval puk. Ten se odrazil do vzduchu, odkud ho do branky dopravil Lantoši, ale zasáhl ho vysokou holí.
    03:37

04:23
    Nitra rozehrává od své branky. Hosté zatím mají jednoznačně více ze hry.

05:12
    Rapáčův pokus minul branku.

05:37
    Hrušík z otočky neprostřelil blok bránících hráčů.

06:01
    Miskolczi nezpracoval prudkou přihrávku z obrany, ale aspoň protečoval do útočného pásma.

07:01
    Po další střele Nitry Adorján drží puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

07:16
    Scheidl zavezl puk do útočného pásma.

07:28
    Richard bekhendem minul branku.

07:50
    Raisova střela se odrazila od bránících hráčů a skončila na zadním mantinelu.

08:10
    Sloboda musí spěchat pro puk ke své brance.

08:22
    Fominykh nezpracoval přihrávku a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Šimbocha, který stále zůstává bez zákroku.

08:39
    Střela Crawforda by zřejmě i minula branku, přesto si Šimboch konečně sáhl na puk, když ho vyrazil pravým betonem.

09:05
    Pupákokva střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu Nitry.

09:18
    Hosté si zahrají přesilovku. Ryan Harrison (MIS) si v souboji s Lantošim počínal nedovoleně a odpyká si dvě minuty za krosček.

09:41
    Lantoši měl rychlost a tak zkusil vzít útok na sebe. Jeho střela neprošla mezi betony Adorjána.

10:05
    Miskolc vyhazuje až k Šimbochovi.

10:41
    Morrison z obtížemi udržel útočné pásmo.

10:55
    Richardovi střela nevyšla podle představ.

11:17
    Miskolczi vyhazuje puk do středního pásma. Toto oslabení domácí přečkali téměř bez potíží.

11:50
    Fominykh to zkusil z úhlu. Adorján má puk ve výstroji.

12:19
    Přihrávku na Hrušíka vystihl Crawford, puk přesto putoval do útočného pásma Nitry.

12:58
    Lantoši šikovně nabídl puk Blackwaterovi před branku, který do něj jen dloubl hokejkou směrem na bránu, ale přestřelil.

13:05
    Miškovec má puk za svou bránou a klid na rozehrávku.

13:20
    Přesto si domácí nevytvořili žádnou velkou šanci a teď už může útočit Nitra.

13:28
    Teď má ale Miškovec šanci. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě bude muset odpykat Samuel Buček (NIT).

13:48
    Nitra ale hned v úvodu vyhazuje a domácí musejí začít od své branky.

14:11
    Mezei vyvezl puk a prověřil Adorjána.

14:29
    Miskolc právě vstřelil branku!
    Tohle Šimboch hodně podcenil! Vas vyslal ZIGU PANCEHO po levém křídle a maďarský útočník střelou z úhlu překonal nitranského brankáře. Asistence: János Vas.
    14:29 Pance (MIS) - 1:0

14:40
    Hned vzápětí to mohlo být o dvě branky! Šimboch se pokusil rozehrávat puk, ale Pance k němu měl blíže a poslal puk před odkrytou branku Vasovi, který ale neproměnil obrovskou příležitost!

15:39
    Další pokus o útok Miskolce však končí zakázaným uvolněním.

15:42
    Po střele od modré byl před Adorjánem pořádný zmatek, ale nikdo z hostů toho nedokázal využít, aby puk dostal do branky.

16:20
    Další pokus odrazil Adorján do ochranné sítě.

16:47
    Vas přebral puk až v útočném pásmu a píská se postavení mimo hru. Vhazovat se bude na hranici obranného pásma Miskolce.

17:17
    Domácím se rozehrávka příliš nedaří. Jejich další pokus o útok končí zakázaným uvolněním.

17:24
    Další střela od modré mířila jen do hráčů Miskolce. Kiss ztratil hokejku, ale bruslí dostal puk do středního pásma.

17:55
    Tentokrát se zakázaným uvolněním provinila Nitra.

18:02
    Další pokus z úhlu už si Šimboch pohlídal.

19:30
    Buček neprošel přes obranu soupeře.

19:46
    Další rozehrávka Miškovce končí zakázaným uvolněním.

19:48
    Mezeiův pokus opět neprošel až k Adorjánovi.

19:55
    Další pokus Mezeie končí mimo branku.

20:00
    Druhou třetinu začne Nitra v početní výhodě. Prakticky se sirénou ohlašující konec první části, se provinil hákováním Bence Szirányi (MIS).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je minulostí a i když hra tomu zdaleka neodpovídala, na jejím konci drží jednobrankové vedení Miskolc! Utkání začali lépe hosté, kteří už ve 4. minutě dostali puk do Adorjánovi klece, ale stalo se tak poté, co Lantoši zahrál vysokou holí, a branka proto nebyla uznána. Ve 14. minutě ovšem přišla přesilovka domácích, ve které potrestal přílišné sebevědomí Nitry Ziga Pance. Ten mohl vzápětí přidat i asistenci, když nabídl puk před prázdnou branku Vasovi, jenž ale netrefil puk ideálně a minul. Poté už otěže zápasu opět převzala Nitra, která ale na branku stále čeká.

20:01

20:11
    Slovák hledal mezi kruhy Lantošiho, který si puk ale přikopl příliš před sebe a našel ho až v rohu kluziště.

20:39
    Slovák zkusil překvapit Adorjána z úhlu.

21:20
    Miškovec vyhodil puk a Nitra má problémy se dostat zpátky do útočného pásma.

22:09
    Miškovec se dostal do přečíslení čtyř proti dvěma, ale hostující obránci si s nimi dobře poradili a na Šimbocha nakonec šel jen jeden pomalý pokus.

23:15
    Hrušík se tlačil mezi kruhy, ale byl pod tlakem a rozhodl se pro přihrávku na modrou. Do puku ale udeřil nedůrazně a toho se zmocnil Miskolc.

23:22
    Vzápětí ale domácí posílají puk přes všechny čáry a vhazovat se tak bude před Adorjánem.

23:35
    Morrison dvakrát střílel, ale oba pokusy se zastavily jen o zadní mantinel.

24:14
    Marek Slovák si vyvezl puk na osu a od modré prověřil Adorjána. Po něm ještě bekhendem dorážel Pätoprstý. Domácí brankář má puk pod kontrolou.

24:32
    Nitra právě vstřelila branku!
    Blackwaterovi přihrávka úplně nevyšla, ale hráči Miškovce přeskočil neposedný puk hokejku, takže se k němu dostal RÓBERT LANTOŠI, který zamířil přesně do pravého horního rohu. Asistence: Judd Blackwater.
    24:32 Lantoši (NIT) - 1:1

24:51
    Puk skončil na střídačce Nitry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:14
    Morrisonova střela končí ve výstroji Adorjána.

25:30
    Lantoši se pokusil o překvapivou přihrávku zpoza branky, ale trefil jen boční oblouk.

25:54
    Marek Slovák se zmocnil puku a dostal svůj tým do přečíslení. Nabídl puk do druhé vlny McCormackovi, ale ten nezamířil přesně.

26:18
    Miškovec si zahraje přesilovku. Dvě plus deset minut za vražení na hrazení si odpyká Lane Scheidl (NIT). Dvouminutový trest za něj odpyká Denis Pätoprstý.

27:09
    Pance hledal před brankou Vase, ale ten obrovskou šanci neproměnil.

27:29
    Nitra dostala puk až do útočného pásma. Miškovec má puk za svou brankou.

28:00
    Loiseauovu střelu Šimboch vyrazil pravou rukou. Jeden z jeho spoluhráčů se ještě snažil dorážet, ale puk mu přeskočil hokejku.

28:58
    Pupák z první poslal nahození na Adorjána. Ten má puk v moci.

29:08
    Nitranská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

29:31
    Fominykh neprošel přes Milama, který udržel útočné pásmo a hledal před brankou Loiseaua. Ten byl dobře pokrytý a nezvládl zakončit.

30:01
    Mezeiovo nahození tečoval někdo z domácích do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Adorjána.

30:07
    Hned po buly Mezei vyslal na branku tvrdou ránu, kterou Adorján vyrazil jen k Blackwaterovi. Jeho dorážku si ale pohlídal.

30:37
    Domácí lehkou tečí dostávají puk do středního pásma.

31:01
    Adorjánovu rozehrávku zachytili hosté a Buček se dostal ke střele z levého kruhu. Maďarský brankář byl pozorný.

31:29
    Panceho přihrávku hosté vystihli, i tak se ale Miškolc dostal do útočného pásma.

32:06
    Panceho střela z úhlu minula Šimbochovu klec a vyklouzala do středního pásma.

32:43
    Rácz nahodil za branku Adorjána.

33:19
    Morrisonovu střelu srazili bránící hráči do ochranné sítě.

33:32
    Miškovec na chvíli vyhnal soupeře z obranného pásma, ale Morrison hru hned vrací k Adorjánovi.

34:14
    Nitra se drží v útočném pásmu, ale domácí ji nepouštějí od mantinelu.

34:34
    Hosté se nakonec dostali od mantinelu a ke střele, o kterou se postaral _. Před brankou clonil JUDD BLACKWATER, který navíc lehce tečoval dráhu puku, který skončil až v brance. Asistence: Miroslav Pupák, Dalibor Bortňák.
    34:34 Blackwater (NIT) - 1:2

36:15
    Rozehrávka Miškovce končí zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Adorjána.

36:47
    Nitra si v závěru třetiny zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Bence Szirányi (MIS).

37:15
    Střela z pravého kruhu minula branku.

37:29
    Slovák se dostával k nebezpečné dorážce, ale chtěl ještě přihrávat a to se mu nevydařilo.

37:43
    Domácí jdou do tří! Miškovec špatně střídal a Rasmus Kulmala (MIS) tak stráví dvě minuty na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

37:48
    Domácí ihned vyhazují.

38:12
    Morrison a Blackwater prověřili Adorjána dvěma prudkými střelami.

38:47
    Nitra Adorjánovi pořádně zatopila v brankovišti, ale maďarský brankář fantastickými zákroky uhájil dvojnásobné oslabení!

39:30
    Nitra ale pokračuje v tlaku a ještě chvíli bude mít početní výhodu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Miškovec nakonec uhájil dlouhé oslabení a do poslední třetiny si tak ponese pouze jednobrankové manko. Na začátku té druhé přitom domácí ještě o jednu branku vedli, a to platilo až do 25. minuty, kdy se prosadil přesnou střelou Róbert Lantoši. O dalších deset minut později navíc puk před Adorjánem tečoval Judd Blackwater a Nitra se mohla radovat podruhé. V samotném závěru prostřední části pak ještě měli hosté dlouhou početní výhodu 5 proti 3, kterou ale nedokázali využít. Stav po 40 minutách je tedy 1:2.

40:01

40:10
    Miškovec jako první vyrazil do útoku, ale Miskolczi za brankou soupeře ztratil puk.

40:47
    Střela Morrisona zasáhla levou tyč Adorjánovy klece! Blackwaterova dorážka poté byla příliš nedůrazná.

41:47
    Kulmala neprošel přes obranu hostů.

42:05
    Šimbochova rozehrávka našla jen soupeře, ale jeho spoluhráči vzápětí vybojovali puk nazpět.

42:40
    Rácz na dvakrát neprotlačil puk až na branku.

43:13
    Šiškovu střelu Adroján vyrazil až do středního pásma. Nitra má teď ale výhodu a hraje v šesti.

43:40
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Balázs Somogyi – 2 min., nedovolené bránění).

45:06
    Magosi vyvezl puk do středního pásma a pošetřil několik vteřinek.

46:15

46:35
    Pupákovu střelu drží Adorján pod lapačkou.

46:38
    Po buly se dostal ke střele Rapáč, jehož střelu ale domácí srazili do sítě.

47:01
    Raisovi u mantinelu propadl puk a Loiseau ho nakonec dostává až do útočného pásma.

47:37
    Miskolczi minul branku.

48:01
    Szirányi pouze nahazuje za branku, Miskolc se ale stále drží v útočném pásmu.

48:37
    Na druhé straně musel zasahovat Adorján, který vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.

49:00
    Rasmus Kulmala (MIS) příliš dlouho držel kotouč a odpyká si dvouminutový trest.

49:15
    Slovák rozehrál velmi riskantně, ale Harrison jeho chyby nevyužil.

49:44
    Šimboch rozehrává od své branky.

50:03
    Hosté se tentokrát sami vyhnali z útočného pásma.

50:19
    Až teď se hosté dostali ke střele. Adorján si pokus od modré čáry pohlídal.

50:33
    Mrázik prověřil Adorjána z úhlu, ten byl pozorný.

50:50
    Po střele Morrisona zůstal Adorján na ledě a Rapáč se dostal k dorážce, kterou ale zastavili domácí obránci!

51:50
    Fominykh byl v útočném pásmu sám a ztratil puk.

52:03
    Slovákovu střelu domácí obránci srazili do ochranné sítě.

52:17
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Róbert Lantoši – 2 min., sekání).

52:17
    Oddechový čas pro domácí.

52:21
    Hned po buly pálil Milam, ale Šimboch jeho pokus ukryl do lapačky.

52:26
    Také napodruhé to Miskolc zkusil hned z buly.

52:50
    Domácí rozestavěli přesilovku a začínají kombinovat.

53:07
    Nitra vyhazuje až k Adorjánovi.

53:28
    Magosi zkusil překvapit Šimbocha střelou z nulového úhlu.

53:50
    Domácí musejí opět začínat od své branky.

54:30
    Crawford nahodil na Šimbocha, který měl zakrytý výhled, ale nakonec nemusel zasahovat.

54:48
    Střelu zleva vykopl Šimboch betonem.

55:08
    Tomáš Slovák provezl puk až do útočného pásma a prověřil Šimbocha tvrdou ránou. Slovenský brankář má puk v lapačce.

55:18
    Mezei vypíchl puk do středního pásma.

55:30
    Střelu Marka Slováka Adorján vyrazil.

55:50
    Lantoši nahodil puk do útočného pásma a Nitra odchází střídat.

56:10
    Miškovec má v posledních minutách herně navrch, zdá se, že Nitra už chce současný výsledek bránit.

57:04
    Domácí vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, v brance však skončil jen Loiseau.

57:17
    Nitranský útok končí nepřesností ve středním pásmu.

57:52
    Miškovec má klid na rozehrávku od své branky.

58:18
    Lantoši zkusil vystřelit od mantinelu, Adroján byl pozorný.

58:36
    Nitra vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:36
    Attila Adorján je venku z branky!

58:40
    Panceho střelu zastavil rukavicí jeden z hostů.

59:09
    Hosté šli do přečíslení dvou proti jednomu, ale Szirányi fantasticky zasáhl a zastavil útok Nitry!

59:30
    Hosté se pokusili přihrát mezi kruhy, ale puk se od změti těl odrazil k BRANISLAVU RAPÁČOVI, který zpečetil vítězství svého týmu gólem do prázdné branky. Bez asistence.
    59:30 Rapáč (NIT) - 1:3

59:51
    Somogyi neprošel přes obranu soupeře.

59:57
    Na druhé straně se ještě hnal do útoku jeden z hostů, ale ani on neprošel přes posledního hráče.

Miškovec dnešní utkání začal velmi dobře, ale vítězství se nakonec nedočkal. Nitra po obratu z druhé dvacetiminutovky udržela těsné vedení až do samého konce. V poslední minutě její úspěch zakončil gólem do prázdné branky Branislav Rapáč.

Vítězství v dnešním zápase a tři body si tak připisuje HK Nitra.

To je ode mě k dnešnímu zápasu vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů ze slovenské Tipsport ligy, na viděnou. (20:23:26)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 15. Pance (Vas) – 25. Lantoši (Blackwater), 35. Blackwater (Pupák, Bortňák), 60. Rapáč

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák T., Láda, Milam, Vojtkó – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze

Rozhodčí: Korba, Kalina – Smrek, Jobbágy