Španělsko – Anglie 2:3 (kon.) | Island – Švýcarsko 1:2 (kon.)
Španělsko
2:3 (0:3)
Anglie
Pondělí 15.10.2018, 20:45 • Stadión Benita Villamarína, Sevilla • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 4

Ofsajdy: 3 – 3
    Přihrávky: 91% (689/760) – 76% (203/267)

Fauly: 14 – 10
    Žluté karty: 4 – 3
    Červené karty: 0 – 0 (22:56:07)
    Angličtí fanoušci jistě budou vítězství v Seville slavit pořádně dlouho.

Angličané v prvním poločase proměnili tři skvělé akce v branky, postupně se prosadili Raheem Sterling, Marcus Rashford a znovu Sterling, přičemž ve všech brankách měl výraznou roli i Harry Kane.

Španělé po nevýrazném prvním poločase šlápli na plyn, na sklonku úvodní hry pak využili zaváhání brankáře Pickforda, jenž soupeři daroval rohový kop, z nějž se prosadil Paco Alcácer.

Pickford nedlouho poté předvedl zkrat při rozehrávce, kterého ale nedokázal využít Rodrigo Moreno a byť Španělé pak měli celou řadu dalších šancí, tak skórovat dokázali už jen v poslední akci zápasu, Ramosova přesná hlavička znamenala jen snížení na konečných 2:3.

Je za námi skvělý zápas, v němž Angličané v Seville porazili domácí Španělsko 3:2 díky precizně zahranému prvnímu poločasu, po němž reprezentanti Albionu vedli o tři branky a byť Španělé měli v druhém poločase místy až drtivý tlak, tak nakonec poprvé v Lize národů odcházejí poraženi.

90+8

90+8
    Rozhodčí Marciniak hned po španělské brance ukončil zápas, což rozlítilo domácí fotbalisty a Álvaro Morata viděl ještě jednu žlutou kartu.
    90+8. Sergio RAMOS - 2:3

90+8
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělé ještě v samém závěru dokázali vstřelit druhou branku, když si na Ceballosův centr naskočil SERGIO RAMOS a přesnou hlavičkou pokořil brankáře Pickforda!

90+7
    Po Asensiově centru Marcos Alonso hlavičkoval do břevna anglické branky!

90+7
    Z následného rohového kopu Španělé zahrozit nedokázali a dlouhý nastavený čas už spěje ke svému závěru.

90+6
    Další centr Jonnyho Castra pozorný Ben Chilwell odrazil za anglickou branku.

90+5
    Po souhře s Thiagem Castrův tečovaný centr stačil Jordan Pickford zpracovat těsně před brankovou čárou.

90+4
    Asensio jemným obloučkem z pravého křídla sice našel hlavou Paca Alcácera, ten ale v záklonu hlavičkuje jen nad anglickou branku.

90+3
    Angličané dokázali dopravit míč do útočného rohu, dlouho jej tam ale Sterling neudržel.

90+1
    Rozhodčí Marciniak oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut.

90+1
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Nathaniel Chalobah.

90
    Raheem Sterling vybojoval nedovolený zákrok Álvara Moraty, Angličané mohou ušetřit cenné desítky sekund a do toho ještě budou naposledy střídat.
    88. Álvaro Morata zblízka nedokázal kolenem nasměrovat míč do anglické branky.

88
    Obrovská šance Španělů! Dani Ceballos vnikl do pokutového území pomocí narážečky s Jonny Castrem a jeho střílený centr Pickford vyrazil jen do kolene Álvara Moraty, od nějž se míč odrazil těsně vedle anglické branky!

Tomáš Kohlmann

Branky: 58. Alcácer (Asensio), 90+8. Ramos (D. Ceballos) – 16. Sterling (Rashford), 30. Rashford (Kane), 38. Sterling (Kane)

Karty:   65. Ramos (ESP), 75. J. Castro (ESP), 87. D. Ceballos (ESP), 90+8. Morata (ESP) – 11. Dier (ENG), 65. Winks (ENG), 71. Maguire (ENG)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 14:0. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:10.
    Španělsko: de Gea – J. Castro, Nacho Fernández, Ramos (C), Alonso – Th. Alcântara, Busquets, Saúl Ñíguez (57. Alcácer) – Aspas (57. D. Ceballos), Rodrigo (72. Morata), Asensio.
    Náhradníci: Arrizabalaga, Pau López – Albiol, Morata, Koke, Alcácer, Suso, Azpilicueta, Rodri, Gayá, Bartra, D. Ceballos.

Anglie: Pickford – Trippier (85. Alexander-Arnold), Maguire, Joe. Gomez, Chilwell – Barkley (76. Walker), Dier, Winks (90+1. N. Chalobah) – Sterling, Kane (C), Rashford.
    Náhradníci: Butland, Bettinelli – Walker, Alexander-Arnold, Dunk, N. Chalobah, Mount, Maddison, Sancho.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko)