Toronto – Los Angeles 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 7:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 4:1 (kon.)
Nashville – Minnesota 4:2 (kon.)
Montreal Canadiens
7:3 (3:1, 3:0, 1:2)
Detroit Red Wings
Úterý 16.10.2018, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

53:41
    Hronek se před brankou dostal do krížku s Byronem, kterému pak uštědřil pár ran. Montreal si zahraje přesilovou hru.

49:19
    Larkin se dostával do úniku, a tak Mete raději fauloval. Dvě minuty za hákování.

48:07
    Bertuzzi provokativně strčil do Drouina a oheň byl na střeše. Okamžitě se strhla bitka mezi ním a Ouelletem. Oba hokejisté si nyní pět minut posedí na trestné lavici.

35:01
    Za zdržování hry je na dvě minuty vyloučen Larkin. Detroit tedy nabízí Montrealu další možnost navýšit vedení.

31:45
    Obrana Detroitu nestíhá a je z toho další vyloučení! Za sekání putuje na trestnou lavici na dvě minuty Cholowski.

29:15
    Útočník Martin Frk je vyloučen za držení, Montreal si zahraje přesilovou hru.

28:02
    Bertuzzi a Drouin jsou vyloučeni za sekání. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

17:36
    Tatar to v útočném pásmu přehnal při napadání, dopustil se podražení a Detroit si zahraje přesilovou hru. Podaří se hostům srovnat?

14:13
    Montreal si zahraje první přesilovou hru v zápase. Za sekání je vyloučen na dvě minuty Vanek.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 8. Drouin (TS), 17. Plekanec (Juulsen, Peca), 20. Tatar (Danault), 24. Gallagher (Tatar, Reilly), 25. Hudon (Peca, Petry), 36. Drouin (Tatar, Domi), 59. Byron (Armia, Kotkaniemi) – 18. Athanasiou (Bertuzzi, Hronek), 48. Athanasiou (Glendening, Nyquist), 51. Vanek (Mantha)

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry, Mete, Juulsen, Reilly, Jo. Benn, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen (A), Domi, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Byron (A) – Peca, Plekanec, Hudon.
    Detroit Red Wings: Howard (25. J. Bernier) – Šulák, Cholowski, Hronek, Hicketts, Jensen, Kronwall (A) – Mantha, D. Larkin (A), Nyquist – Vanek, Athanasiou, Bertuzzi – Frk, Nielsen, Abdelkader (A) – Glendening, Ehn, Helm.

Rozhodčí: O’Rourke, Hanson – Knorr, Baker

Diváci: 20 323