K. Vary – HC Litvínov 3:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:7 (2:1, 0:3, 1:3 - N 0:0 - 0:1)
HC Litvínov
Úterý 16.10.2018, 16:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Litvínov přidává i čtvrtý bod za výhru v nájezdech. Na počtenou se loučí David Sokol. (18:55:23)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Litvínov.
    Autorem vítězné branky je DOMINIK BROUČEK.

1:1
    Krocker se štěstím procpal puk za brankovou čáru.

4. série
    1:0
    Šmajda nastřelil Herkommerovu náruč.

3. série
    1:0
    Skuhrovec mířil do spodního rohu, trefil jen Hyklův beton.

1:0
    Botoš trochu překouzlil nájezd a nedává.

1. série
    1:0
    Vopatovi nesedla střela a Hykel jen odťuknul puk pryč.

1. série
    1:0
    Sapoušek zkušeně proměnil k tyči.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nadstavbu nerozhodlo a jde se do nájezdů.

64:11

63:17
    Krockerovu střelu ještě zkoušel tečovat Hocelík, leč neúspěšně a Energie stále odolává.

62:40
    Od modré bombu vyslal kapitán Skuhrovec, ale k překonání Hykela mu chyběla přesnost.

62:11
    Tak už i Energie neuhlídala správný počet hráčů na ledě a může tak ztratit i bonusový bod.

61:55
    Dopředu se dostává Litvínov, ale naráží na obránce Energie.

61:00
    Matasovi utekl kotouč na modré a dopředu pádil Vopat, svůj únik ale nezakončil přesně.

60:35
    Energie zahájila nadstavbu lépe a kontroluje puk.

60:10
    Vogel prošel po levém křídle ke kruhu pro buly, tam už byl ale zastaven.

60:01

Základních šedesát minut je u konce a tři body získávají hosté, kteří fantasticky zvládli druhou a třetí třetinu. Následuje nadstavba, v níž se ještě Energie může pokusit získat alespoň jeden bonusový bod.

59:20
    Karlovy Vary ještě zkouší závěrečný tlak, nejblíže gólu však byl Šmajda, který o dvacet centimetrů minul branku.

58:41
    Energetici už šetří síly na nadstavbu a ani hosté se nikam zvlášť neženou.

57:53

57:38
    Domácí se osvobozují, leč žlutočerní nadále pokračují v tlaku.

56:29
    Krocker byl sám před odkrytou klecí, v klíčovém okamžiku ale promáchl.

55:53
    Další rána pro domácí, tentokrát v podobě trestu za sekání pro Josefa Blechu (KVA).

55:00
    Aktivní útok ale předvádějí i domácí, jen je v jejich podání podstatně méně efektivní.

54:23
    Ovšem Litvínov bez problémů vše zvládá a stále tlačí na Hykela.

53:30
    Ačkoliv je už rozhodnuto, domácí pořád bojují.

51:37
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Sotva se Litvínov dostal do pěti, dokázal skórovat. V hlavní roli tentokrát MAREK SLAVÍK a jeho samostatná akce. Asistence: Marek Krocker.

51:28

50:50
    Energie se v přesilovkách trápí a ukazuje se to i nyní, ačkoliv aktivita se domácím upřít nedá.

49:28
    Nehezky si počínal Daniel Dej (LIM) a k dvěma minutám za vražení na hrazení dostává ještě osobní trest.

49:13
    Krásná kombinace hostů v útočném pásmu a je dost možná rozhodnuto. Gratulace přijímá DOMINIK BROUČEK. Asistence: Lukáš Hocelík.

48:24
    Hosté mají ze hry více, ale domácí bojují skutečně snaživě.

47:04
    Hosté reagují na snížení ještě agresivnějším útokem a zatím poměrně zdařile.

46:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ještě není všem dnům konec, Energie snižuje. Velice důrazně si v předbrankovém prostoru počínal JAN BOTOŠ a doslova dotlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Lukáš März.

44:44
    Šmajda opět velice aktivní a opět v útoku takřka sám.

44:03
    Litvínov početní výhodu využívá. Nahození od modré v podání Lukáše Hocelíka po zmatku před Hykelem do branky dostal DOMINIK BROUČEK. Asistence: Lukáš Hocelík.

43:22
    Cimrman trochu neúmyslně vykouzlil fotbalovou parádičku, kterou navíc posílá svůj tým do útoku.

42:54
    Ovšem teď to s důrazem přehnal Patrik Hohl (KVA) a dostává menší trest za podrážení.

42:42
    Energie se nemůže dostat z pásma, Litvínov si počíná velmi důrazně.

42:04
    Hlavním střelcem posledních okamžiků je Adam Werner, leč úspěch nezaznamenal.

41:25
    Litvínov se vrací do útoku a pálí od modré.

40:40
    Důrazný forčeking v podání Šmajdy, jeho snaha ovšem neměla dostatečnou podporu od spoluhráčů.

40:13
    Brzká střela Slavíka z mezikruží trefila jen Hyklův beton.

40:01

Druhá třetina byla přehlídkou neskutečné rychlosti žlutočerných, Litvínov zcela otočil skóre utkání a díky trojici gólů vede 4:2. I ze hry mají hosté více a Energie bude muset výrazně přidat, jestli nechce nechat body soupeři.

40:00

39:49
    V závěru dějství ještě útočí Litvínov, ale skóre se mu změnit nepodařilo.

39:10
    Domácí jsou poslední dvě minuty jednoznačně aktivnějším celkem, podaří se jim do sirény dát kontaktní gól?

38:45
    Matas zkoušel projít k Herkommerovi, jeho úmysl byl však takřka okamžitě odhalen a zlikvidován.

37:59
    Tomu však nyní učinil přítrž März, který pálil od modré, ovšem zcela mimo cíl.

37:17
    Obrázek hry je již nějakou chvíli zcela stejný. Energie pošle puk do středního pásma, tam si jej vezmou hosté a vyrazí do útoku, ten však skončí nezdarem a vše se opakuje.

36:45

36:33
    Energie drží hru co nejdále od své branky.

35:55
    Hykel měl zakrytý výhled na dalekonosný projektil soupeře, s trochou štěstí jej ale dokázal zneškodnit.

35:18
    Hosté se usazují v útoku a ačkoliv se snaží střílet, je vidět, že jim jde především o eliminaci chyb.

34:45
    Varům se vidina vyrovnání vzdaluje víc a víc, na dvě minuty míří mezi trestoměřiče Samuel Šmajda (KVA).

34:17
    Přihrávka na Slavíka byla moc prudká a litvínovská devětadvacítka tak nemohla zkusit z první zakončit.

33:52
    Ovšem i domácí se snaží ze všech sil a hra má takový zvláštně nekoherentní tvar.

32:33
    Litvínov pokračuje ve své krasojízdě a opařené energetiky zcela ofenzivně válcuje.

31:48
    Žlutočerný vlak se dál valí lázněmi. Marek Krocker před brankou našel úplně zapomenutého DOMINIKA BROUČKA a ten mezi betony Hykla zvyšuje už na 4:2. Asistence: Marek Krocker, Marek Slavík.

31:09
    Šmajda krásně překonal tři hráče soupeře, ovšem neměl už u sebe žádného kamaráda a po souboji u hrazení přichází o puk.

30:26
    Domácí ještě zvýšili své tempo a snaží se vyrovnat, leč Litvínovští si počínají skutečně chladnokrevně.

29:02
    Energetici střídají brankáře, namísto Bajgara si zachytá Hykel.

29:02
    Hosté jdou do vedení. Dlouhotrvající tlak Litvínova skončil na hokejce MARKA KROCKERA, který nadvakrát překonává Bajgara. Domácí reagují střídáním gólmanů. Asistence: Lukáš Hocelík.

28:39
    Karlovarští brání důrazně do těla, ovšem ke kotouči se ne a ne dostat.

28:05
    Skuhrovec zkoušel projít za brankou, tam ale narazil na zelenobílý strom.

27:32
    Hned dvě střely Litvínova končí v ochranné síti, ovšem vinou domácího hráče a hosté nadále v útočné třetině.

27:12
    Přihrávka na Hrůšu byla moc dlouhá a domácí se dopouští icingu.

26:35
    Energie bojuje o navrácení vedení, nedaří se jí ale vhodně kombinovat v útoku.

26:14
    A je vyrovnáno, jako raketa prosvištěl skrz celé hřiště MAREK SLAVÍK a svou samostatnou akci zkušeně proměňuje. Asistence: Dominik Brouček.

25:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, střel je ale pomálu.

24:57

24:46
    Hosté nechávají všechny na pochybách, zdali mají skutečně o jednoho hráče méně.

24:02
    Proškova dělovka byla zblokována, hostující nyní už čtveřice předvádí skutečně skvělé a obětavé výkony.

23:42
    Šmajda z mezikruží trefil jen Herkommerovu náruč.

23:26
    Ovšem Litvínov i ve třech přinejmenším drží krok se soupeřem.

22:57
    Situace se rázem otáčí, Karlovy Vary čeká dvojnásobná přesilovka vinou faulu Adama Wernera (LIM).

22:38

22:18
    Skuhrovec pálil na Bajgara, ten ale jeho pokus odráží a dopředu spěchají domácí.

21:34
    A síly na ledě se srovnávají, dvě minuty za špatné počty dostává hostující hráčská lavice.

21:26
    Energetici zatím zvládají odrážet nápor Litvínova.

20:38
    Zákeřný zákrok u hrazení Jakuba Vogela (KVA) a karlovarský bek bude dlouho chladnout na lavici hanby.

20:17
    První se dopředu dere dvojice Brouček – Krocker. Litvínov si alespoň vybojoval icing.

20:01

Velice hektická první třetina je u konce, zatím z ní vycházejí lépe domácí, ačkoliv Litvínov byl krátce před koncem velice blízko srovnání.

20:00

19:35
    Energie zažila sice horké chvilky, ale vše zatím zvládá fantastický Bajgar, který před pár okamžiky doslova sebral soupeři gól z hokejky.

17:56
    Energie však jde na pár vteřin do tří, držením se provinil Jakub Vogel (KVA).

17:47
    A zvládá to skvěle, hosté si zatím nevypracovali žádnou pořádnou šanci.

17:24
    Energie se zarputile ve čtyřech brání.

16:46

16:04
    Síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty za krosček dostává Lukáš März (KVA).

14:46
    Ale mají další šanci, na trestnou lavici míří Martin Adámek (LIM).

14:30
    Domácí se během celé přesilovky nedostali do útočného pásma.

14:07
    Opět je k vidění fantastický forčeking hostů.

12:30
    Hosté se právě přepočítali a hráli v šesti bruslařích, to znamená přesilovku pro Energii.

11:12
    To byla akce jako z partesu. Protiútok Energie svou rychlostí založil Matas, předal kotouč JOSEFU BLECHOVI a ten jej jen uklidil za ležícího gólmana. Asistence: Ondřej Matas.

10:57
    Na druhé straně útok zakládal Samuel Šmajda, přes důrazné obránce Litvínova ale neprošel.

10:25
    Hora zastavil karlovarskou rozehrávku na modré čáře, jeho tým z toho ovšem moc nevytěžil.

09:58
    Blecha se hned po návratu na led aktivně zapojil do útoku domácích, ale ten znovu končí bez střeleckého pokusu.

09:23

08:58
    Energie se po dlouhé době osvobozuje.

08:30
    Tlak Litvínova přerušuje nepovolená hra vysokou holí a hra je vykázána do středního pásma.

08:03
    Cimrman pálil z první zblízka, jeho střela však postrádala potřebné atributy pro transformaci v gól.

07:46
    Chemici okamžitě obsadili obranné pásmo Energie.

07:23
    Zcela zbytečné dohrání Josefa Blechy (KVA) mu vynáší dvouminutový pobyt mezi trestoměřiči.

06:37
    Kuchař zkoušel ránu od modré, na Bajgara si ale nepřišel.

05:58
    Po krátkém vzájemném oťukávání do zápasu oba týmy doslova vlétly.

05:20
    Ale Litvínov vzápětí srovnává, střelu Slavíka precizně do branky usměrnil MAREK KROCKER. Asistence: Marek Slavík, Šimon Pešta.

04:24

Ale vzápětí do už domácím vyšlo. Odražený kotouč si těsně u branky našel JOSEF BLECHA a prázdnou klec s jistotou trefil. Asistence: Jan Botoš, Matěj Petretič.

04:07
    Zbytečně překombinovaný útok Karlových Varů vrací hru do středního pásma.

03:39
    Ovšem ani sami energetici si nepočínají vůbec dobře.

03:13
    Litvínov ovšem výborně napadá karlovarskou rozehrávku a zatím na sobě nedává znát početní nevýhodu.

02:45
    Prvním vyloučením utkání je dvouminutový trest pro Lukáše Hocelíka (LIM) za hákování.

02:10
    Za první dvě minuty hry byla k vidění jediná střela, ovšem tu mířil März jen do boční sítě.

01:48
    A ani jim to nevyjde, dopředu spěchá März.

01:17
    Hosté poprvé v útoku, ke střele se ale nedostávají.

00:36
    Litvínov se však bez problémů ubránil a odvrací i následné pokusy soupeře o průnik k Herkommerovi.

00:11
    Kotouč po buly vybojovali energetici a nahazují do útočného pásma.

00:01

Rozbruslení nám právě končí a za pár minut se vrhneme do akce!

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Hykel) – Hohl (A), Vogel, Petretič, Houdek (C), Prošek – März (A), Sapoušek, Šmajda, Blecha, Botoš, Matas, Bubanec, Hrůša, Helecz

HC Litvínov: Herkommer (Ešler) – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej (A), Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík (A), Špaček, Brouček, Pešta, Krocker, Skuhrovec (C)

Rozhodčí: Šindel – Zimmermann, Sedláček.

Zdravím všechny příznivce sportu a hokeje zvlášť!

Za zhruba 45 minut odstartuje podkrušnohorské derby dorostenců Karlových Varů a Litvínova, dnes nezvykle z promrzlé tréninkové haly, namísto hlavní arény. Předplatitelé 5D přenosu již mohou onu zimu cítit skrz svá elektronická zařízení, ostatní čtenáři musí jen věřit mému slovu, že dlouhovlasým hráčům při delším pobytu u ledu bez pohybu mrznou dredy.

Vzájemné zápasy v sezoně 18/19:
    Jedná se o první střetnutí týmů letos.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Vogel (C), Hohl (A), Petretič, Prošek, Zolonaj – März, Sapoušek, Šmajda (A), Blecha, Botoš, Bubanec, Remeš, Hrůša.
    HC Litvínov: Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Hocelík, Kadár, Kuchař, Novotný, Hora . Beran, Dej, Postl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Šikl, Brouček, Krocker, Skuhrovec.

HC Litvínov:
    Litvínovští si zatím počínají v extralize dorostu poměrně solidně, sedmnáct bodů v osmi zápasech je řadí na páté místo a jelikož mají spolu s právě Energií na ostatní mužstva utkání k dobru, můžou si v případě plného bodového zisku brousit ropné vrty na pozici čtvrtou. Poslední dva duely se ale chemikům příliš nevyvedly, odvezli si z nich totiž pouze jediný bod a navíc se jim na hostujících ledech nedaří až tak dobře jako doma. Litvínovští si v ofenzívě počítají dosti aktivně, v průměru otestují gólmana soupeře takřka 36krát, ovšem transformace střeleckých pokusů do branek je už značně katastrofálnější, 10,1% úspěšnost střelby je druhé nejnižší číslo ve skupině Západ. Naopak na druhé straně kluziště to je už veselejší příběh, 91,4 % střel na severočeského brankáře je zastavena ještě před brankovou čárou a v tomto ohledu se jedná o třetí nejlepší výkon skupiny. Mezi třemi tyčemi to je tedy ve žlutočerném městě dosti precizní, ovšem pokud chce Litvínov proti lázeňské metropoli uspět, je potřeba přidat i v útoku.

HC Energie Karlovy Vary:
    Karlovarští nepodávají v dosavadním průběhu sezony vůbec přesvědčivé výkony, z osmi zápasů dokázali vytěžit pouze devět bodů a patří jim jen o skóre osmá příčka v tabulce západní skupiny. Aktuálně se potýkají s již třízápasovou šňůrou proher a k bodům jim nepomáhají ani výkony v nadstavbě, tu zatím okusili celkem sedmkrát a jen dvakrát z ní vyšli s bonusovým bodem navíc. Důvod trápení Energie je vcelku prostý, totiž negativní poměr mezi vstřelenými a inkasovanými brankami, čísly vyjádřeno 43,55 %. Důležitou roli v tomto hraje výrazná nedisciplinovanost domácích v kombinaci s nepřílišnou úspěšností oslabení, což ve finále vyústilo v celkem devět inkasovaných branek ze 46 početních nevýhod. Naopak přesilovky jsou esem v zelenobílém rukávu, 26,19% úspěšnost je v desítce týmů třetí nejlepší počin a pokud dokáží Karlovarští donutit soupeře k nějakým faulům, mohli by zvrátit zápas ve svůj prospěch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

David Sokol

Branky a nahrávky: 5. Blecha (Botoš, Petretič), 12. Blecha (Matas), 47. Botoš (März) – 6. Krocker (Slavík, Pešta), 27. Slavík (Brouček), 30. Krocker (Hocelík), 32. Brouček (Krocker, Slavík), 45. Brouček (Hocelík), 50. Brouček (Hocelík), 52. Slavík (Krocker), rozh. náj. Brouček