New Jersey – Dallas 3:0 (kon.) | NY Rangers – Colorado 3:2 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Florida 6:5 (2:1 po s.n.)
Pittsburgh – Vancouver 2:3 (po pr.) | Tampa – Carolina 4:2 (kon.) | Minnesota – Arizona 2:1 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 4:5 (po pr.) | Vegas – Buffalo 4:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Carolina Hurricanes
Středa 17.10.2018, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý na středu nabídne nejlepší hokejová liga světa celkem osm zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Tampa Bay Lightning a Carolina Hurricanes. Úvodní vhazování bude v Amalie Areně vhozeno v 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning jdou do dnešního nočního utkání proti Hurricanes s bilancí 2-1-0. V tabulce Atlantické divize jsou na šestém místě, v tabulce Východní konference se pak nacházejí na jedenácté pozici.

V posledním zápase Tampa porazila doma Columbus Blue Jackets vysoko, 8:2. Dvakrát se v utkání prosadil útočník Brayden Point. Minimálně jeden kanadský bod si mimochodem připsalo celkem třináct hráčů.

Svěřenci Jona Coopera zahajují sezonu pětizápasovým homestandem. Po Hurricanes pak ještě přivítají Detroit Red Wings.

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes si v úvodu nového ročníku NHL počínají zatím skvěle. S bilancí 4-1-1 a devíti body jsou totiž na čele Metropolitní divize a na druhém místě Východní konference.

V minulém utkání ovšem Carolina prohrála na ledě Winnipegu Jets 1:3. Její jedinou branku obstaral ve 48. minutě zápasu útočník Micheal Ferland.

Canes dnes v noci zakončují na kluzišti Lightning třízápasový trip. Následně na ně čeká třídenní přestávka.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: National Hockey League – Sezona 2018/2019)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou středeční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Carolina Hurricanes.

Tampa Bay Lightning: Domingue (Vasilevskij) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Strålman (A), Coburn, Sergačjov – Gourde, B. Point, Stamkos (C) – Palát, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Paquette, J. T. Miller.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, Pesce – Foegele, J. Staal (A), Williams (C) – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, Nečas, Zykov – Martinook, Wallmark, Svečnikov.

Rozhodčí: Brian Pochmara, TJ Luxmore – Jonny Murray, Kory Nagy.

CAR: Mrázek – T. van Riemsdyk, Pesce – Foegele, J. Staal, Williams

Zahajovací formace obou mužstev připraveny na modrých čarách, v Amalie Areně zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, utkání mezi Lightning a Hurricanes bude zahájeno co nevidět.

Na vhazování se do středového kruhu staví Johnson a Staal, jdeme na to!

00:01

00:03
    Buly pro hostující hokejisty.

00:12
    Po 12 vteřinách hry se píská zakázané uvolnění Tampy Bay. Vhazovat se tedy za moment bude poblíž Dominguea.

00:29
    Střelecký pokus Johnsona zablokován Foegelem. Následná střela Hedmana pak byla nepřesná.

01:30
    Pointovo nahození od modré čáry, Mrázek vyráží a zapisuje první zákrok.

01:54
    Mrázek přikryl kotouč pod svou rukavici, a hru tak přerušil.

01:58
    Ihned po vhazování střílel Girardi, českého gólmana ve službách Canes ovšem neohrozil.

02:22
    Nepřesná rozehrávka domácích, čároví jsou nuceni odpískat icing.

02:56
    Paquette a Erne se dostali do situace 2 na 1. Erne přitom střílel zprava bez přípravy, na Mrázka si ale nepřišel.

03:35
    Johnson se snažil dostat zprava za obranu Caroliny, dobrou defenzivní práci však na poslední chvíli odvedl Slavin.

03:45
    Hamiltonův pokus od modré, Domingue zasahuje.

03:51
    Gourde zablokoval střelecký pokus Faulka, Domingue tak mohl zůstat v klidu.

04:30
    Stamkos se snažil individuálně projít po pravé straně, avšak příliš nepochodil.

04:46
    Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění.

05:30
    Prudká a dobrá střela od Teräväinena, gólman Lightning byl ovšem připraven na správném místě.

05:54
    Na opačné straně kluziště se snažil prosadit Erne, Mrázek ovšem zasahovat nemusel.

06:10
    Sergačjov zablokoval pokus z hole Zykova do ochranné sítě, proběhne první reklamní přestávka.

06:10

06:16
    Střely na bránu: 3 – 3

06:32
    Mužstvu z Raleighu odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude podle signalizace sudích v neutrální zóně.

06:53
    Po zaváhání Sergačjova měl jedinečnou možnost otevřít skóre utkání Martinook, z mezikruží ovšem přestřelil bránu.

07:01
    Zakázané uvolnění v podání Lightning.

07:22
    Po pasu od Aha střílel bez přípravy z mezikruží Ferland, Domingue se ale vyznamenal.

07:39
    Carolině nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali ofsajd.

08:26
    Slavin s toušem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

08:48
    Icing týmu ze slunné Floridy, hra se tedy přesune před Dominguea.

09:06
    Postavení mimo hru ze strany Blesků.

09:58
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Lightning zatím hrají s Hurricanes bez branek.

10:02
    Mrázek vytěsnil střelu Hedmana od modré čáry.

10:25
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes otevírají v jedenácté minutě skóre dnešního utkání! Po nepřesné rozehrávce Hedmana a přihrávce od Teräväinena se prosazuje bekhendovým blafákem MICHEAL FERLAND. Jeho čtvrtý gól v letošní sezoně, 1:0 pro CArolinu! Asistence: Teuvo Teräväinen, Sebastian Aho.
    10:25 Micheal FERLAND - 0:1

10:31
    Hra přerušena, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

10:31
    Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Paquettea a Nečase po levici Dominguea.

10:55
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Adam Erne – 2 min., podrážení).

10:55
    Canes si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazování po pravici Dominguea.

11:12
    Nepřesná přihrávka od Teräväinena mezi kruhy, Johnson následně vyhazuje.

11:56
    První polovina z trestu Erneho je minulostí, Domingue zatím bez práce.

12:18
    Gourde to zkusil zleva při vlastním oslabení, Mrázek rychle vytřepal puk z lapačky a hra pokračuje.

12:42
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning se prosazují při vlastním oslabení, máme srovnáno! Po velmi dobré přihrávce Josepha z levé strany se trefuje bez přípravy pod horní tyč TYLER JOHNSON. Rodák ze Spokane zaznamenává svou první branku v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Mathieu Joseph, Dan Girardi.

13:48
    Foegele hledal od levého mantinelu před bránou Williamse, avšak nepřesně. Defenziva Tampy přitom odvedla dobrou práci.

14:33
    Icing Hurricanes, vhazovat se za moment bude před Mrázkem.

14:41
    Střelecký pokus Hedmana od modré skončil na tyči!

14:41
    Kotouč nakonec skončil pod Mrázkem, po přerušení následuje reklamní přestávka.

14:41
    5 minut a 19 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování po pravici gólmana Hurricanes se staví Cirelli a Aho.

14:43
    Aha nakonec musel v kruhu pro vhazování vystřídat Ferland.

15:37
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., držení).

15:37
    Druhá početní převaha pro Carolinu.

15:41
    Domácím se podařilo vyhrát vhazování a následně také vyhodit.

16:14
    Aho vystřelil z levé strany, Domingue vyrazil svou vyrážečkou.

16:23
    Nyní jsme tu měli střelu Staala z mezikruží bez přípravy, Domingue musel předvést velmi dobrý zákrok.

16:38
    Začíná druhá minuta z Pointova trestu.

17:37

17:59
    Stamkosovo nahození z levé strany, Mrázek vyráží betonem před sebe.

18:31
    Útočná akce Zykova neměla dlouhého trvání, kupředu může Sergačjov.

18:50
    Také Sergačjov ale daleko nedošel. Puk je momentálně ve střední třetině.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:32
    Ferland provětral od pravého mantinelu Domingueovu rukavici.

19:59
    V první třetině se už nic dalšího netane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po 1. třetině: Lightning vs Hurricanes 1:1

Po úvodní dvacetiminutovce je skóre v utkání mezi Lightning a Hurricanes nerozhodné, 1:1. Jako první, v 11. minutě, se prosadili hosté zásluhou Micheala Ferlanda. Vyrovnání pak zařídil ve 13. minutě při vlastním oslabení Tyler Johnson.

Trestné minuty: 4 – 0

Hokejisté Tampy a Caroliny jsou zpět na ledové ploše, druhá část začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:26
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., podrážení).

20:26
    V pořadí třetí přesilovka pro Canes. Vhazuje se po pravici Dominguea.

20:29
    Ihned po vhazování vystřelil Faulk, Domingue ale pozorný.

21:18
    Zykov to zkoušel z předbrankového prostoru, na Dominguea ovšem nevyzrál.

21:27
    Johnsonovi začíná běžet druhá trestná minuta.

21:53
    Lightning se podařilo vyhodit do střední třetiny.

22:26

22:48
    Zakázané uvolnění Caroliny, vhazovat se tak bude v její obranné zóně.

23:42
    Stamkos zkoušel štěstí z úhlu, avšak neuspěl.

23:52
    Hra přerušena, na ledě zůstává ležet McGinn.

23:52
    Útočník Hurricanes odjel na střídačku po svých a v utkání bude zřejmě pokračovat.

23:52
    Vhazuje se po levici Mrázka.

24:06
    Killornova střela ze středu útočného pásma končí mimo tři tyče.

24:29
    Středem to nyní zkoušel také Cirelli, avšak úspěšný nebyl.

25:36
    Coburn vypálil od modré, Mrázek vyrazil do rohu.

26:07
    Lightning jdou do vedení! TYLER JOHNSON se probojoval za obranu soupeře, a ač byl faulován, dokázal kotouč dostat pod horní tyč za Mrázkova záda. Americký útočník je dnes dvougólový, 2:1! Asistence: Adam Erne, J.T. Miller.
    26:07 Tyler JOHNSON - 2:1

26:36
    Střely na bránu: 12 – 16

26:58
    Mrázek má kotouč pod kontrolou, je tu reklamní přestávka.

26:58
    Konec reklamní přestávky, Johnson a Aho na vhazování po levici Mrázka.

27:06
    Svěřenci Roda Brind'Amoura vyhodili na zakázané uvolnění.

27:40
    Kučerov v dobré šanci, Mrázek nyní podržel své mužstvo.

28:12
    Killorn to zkusil od modré čáry a nastřelil levou tyč Mrázkovy svatyně.

28:38
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hákování).

28:38
    Už čtvrtá početní převaha pro Hurricanes. Dočkáme se vyrovnání?

28:49
    Skvěle sehraná akce v podání Caroliny, zakončující Aho si ovšem vylámal zuby na výborném Domingueovy.

29:39
    První polovina z trestu Killorna je pryč. Puk se momentálně nachází v obranné zóně hostů.

30:26
    Williams neprošel do útočného pásma přes Strålmana, Lightning se zřejmě znovu ubrání.

30:38

31:01
    Odehráno 31 minut utkání. Lightning vedou doma nad Hurricanes 2:1.

32:25
    Millerovo nahození z levé strany na Mrázka neprošlo.

32:48
    Třiatřicátá minuta utkání, 2:2! Foegele přihrál zprava přes kruhy na MARTINA NEČASE, který poslal puk z první do sítě. Český útočník si připisuje první gól v NHL! Asistence: Warren Foegele, Valentin Zykov.
    32:48 Martin NEČAS - 2:2

32:57
    V Amalie Areně právě probíhá reklamní přestávka.

32:57
    Můžeme pokračovat. Johnson se Staalem na vhazování po levici Mrázka.

33:49
    Kotouč opustil hrací plochu, hra je tedy sudími přerušena.

33:51
    Vhazovalo se po levici gólmana Hurricanes.

34:22
    Icing ze strany Bolts, vhazovat se tedy nyní bude před Dominguem.

34:57
    Dobrá střelecká pozice pro Teräväinena, Domingue musel vytáhnout skvělý zákrok.

35:11
    Na druhé straně se ocitl v dobré šanci Killorn, také Mrázek se ovšem zaskvěl.

35:28
    Hamiltonova střela z úhlu končí u Dominguea, proběhne další z reklamních přestávek.

35:28
    4 minuty a 32 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se mezi hole Pointa a Staala po levici gólmana Lightning.

36:30
    Střelecký pokus Faulka z pravé strany postrádal přesnost.

36:57
    Zakázané uvolnění domácích Blesků.

37:33
    Ferland zkusil štěstí z levého kruhu, Domingue si ale celou situaci dobře pohlídal.

37:40
    Slavinův pokus od modré čáry Dominguea neohrozil.

38:40
    Po nepřesné rozehrávce se snažil do šance dostat McGinn, Domingue ale včas zakročil.

39:01
    Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhého dějství.

39:41
    Po dobré práci Stamkose střílel Point, Mrázek zasáhl dobře betonem.

39:59
    V poslední vteřině se ještě snažil vystřelit Strålman, puk mu ale sjel z hole.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 2. třetině: Lightning vs Hurricanes 2:2

Čtyřicet minut utkání mezi Lightning a Hurricanes je minulostí. Skóre je opět nerozhodné, tentokrát 2:2. Za domácí skóroval podruhé v zápase Tyler Johnson. Za Carolinu vstřelil svou první branku v nejlepší hokejové lize světa Martin Nečas.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 21 – 26
    Zablokované střely: 13 – 6
    Hity: 10 – 8
    Přesilová hra: 0/0 – 0/4
    Trestné minuty: 8 – 0

Oba celky se vrátily zpět na led Amalie Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

40:01

40:25
    Johnson přihrával zleva před bránu na Paláta, tomu se ale nějak zakončit nepodařilo.

40:53
    Kotouč si to namířil mezi diváky, hra je přerušena.

40:55
    Vhazovalo se po pravici Mrázka.

41:46
    McDonagh zablokoval střelecký pokus Teräväinena, Domingue tak mohl zůstat v klidu.

42:38
    Nepřesná rozehrávka v podání Caroliny, čároví odpískali zakázané uvolnění.

42:49
    Velmi dobrá defenzivní práce od Hedmana proti McGinnovi.

43:31
    Začátek třetí třetiny se nese v poklidném tempu.

44:02
    Jednoduchý zákrok Dominguea lapačkou proti střele Wallmarka z pravé strany.

44:11
    Pokus z hole Slavina zablokoval před bránou Coburn.

45:26
    Skvělá příležitost pro de Haana, zároveň ale také skvělý zákrok Dominguea.

45:55
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Martin Nečas – 2 min., držení).

45:55
    První početní výhoda pro Lightning. Vrátí se domácí zpět do vedení?

46:07
    Kučerov to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, Mrázek vyrazil do rohu.

47:02
    Bolts využívají přesilovou hru a vedou 3:2! Autorem branky je YANNI GOURDE, který dostal mezi kruhy přihrávku od Paláta z pravé strany. Pro šestadvacetiletého forvarda druhá trefa v letošní sezoně! Asistence: Ondřej Palát.
    47:02 Yanni GOURDE - 3:2

47:19
    Mrázek má kotouč ve své moci, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

47:19
    Cirelli a Aho na vhazování po pravici brankáře Canes.

47:42
    Situace 2 na 1 pro Hurricanes. Aho to vzal na sebe, Domingue jeho pokus z pravého kruhu ale vyrazil ramenem do ochranné sítě.

48:14
    Lightning poslali puk na zakázané uvolnění.

48:18
    Van Riemsdykova střela po vhazování zablokována, Domingue tak nyní zasahovat nemusel.

48:21
    Střel na bránu: 24 – 32

49:39
    Ferland měl výbornou příležitost srovnat na 3:3, Domingue ale předvedl další skvělý zákrok v dnešním zápase.

50:01
    Máme za sebou polovinu třetí třetiny a Lightning vedou na domácím ledě nad Hurricanes 3:2. Autorem rozdílové trefy je Gourde.

50:30
    Johnson útočil po přihrávce od Paláta na hattrick, na Mrázka si ovšem tentokrát nepřišel.

50:36
    Hra přerušena, proběhne reklamní přestávka.

50:36
    Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Cirelliho a Aha ve střední třetině, poblíž trestné lavice Hurricanes.

51:18
    Killornův bekhend z pravé strany zamířil mimo tři tyče.

51:52
    Girardiho střela od modré z první byla zablokována prvním bránícím hráčem.

52:30
    Pesce vyčkává s toušem za vlastní bránou, oba týmy střídají.

52:58
    Carolině nevyšla rozehrávka, čároví odpískali zakázané uvolnění.

53:33
    Kučerov nahazoval od levého mantinelu na bránu, Mrázek bez problémů vyrazil.

54:36
    Střely na bránu: 26 – 33

55:07
    Erneho střelu z levé strany ještě dorážel z předbrankového prostoru Paquette, Mrázek odolal.

56:01
    Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Hurricanes srovnat?

57:32
    Mrázek míří na střídačku, Carolina to zkusí v šesti!

57:55
    Prudká střela Slavina od modré čáry byla zablokována.

58:04
    Máme tu hattrick! Kotouč do opuštěné brány totiž dopravil TYLER JOHNSON. 4:2! Asistence: Nikita Kučerov, Dan Girardi.
    58:04 Tyler JOHNSON - 4:2

58:17
    Mrázek znovu vyráží na střídačku.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    Domingue vyrazil Pesceho pokus od modré pravým betonem.

59:59
    V poslední vteřině utkání ještě střílel zprava Williams, Domingue byl ale pozorný.

Utkání mezi Lightning a Hurricanes skončilo výhrou domácích 4:2. Významným dílem k ní přispěli brankář Louis Domingue (celkem 38 úspěšných zákroků) a útočník Tyler Johnson (hattrick).

CAR: SO 20. 10. 2018, 19:00: vs COL

Děkuji Vám za pozornost, příjemný zbytek středeční noci! (04:39:30)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 13. T. Johnson (Joseph, Girardi), 27. T. Johnson (Erne, J. T. Miller), 48. Gourde (Palát), 59. T. Johnson (Kučerov, Girardi) – 11. Ferland (T. Teräväinen, Aho), 33. Nečas (Foegele, Zykov)

Rozhodčí: Brian Pochmara, TJ Luxmore – Jonny Murray, Kory Nagy

Diváci: 19 092