Washington – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Montreal – St. Louis 3:2 (kon.) | Calgary – Boston 5:2 (kon.)

Montreal právě vstřelil branku!
    To jsou věci, Canadiens se 9,7 sekundy před třetí sirénou dostávají znovu do vedení! Colton Parayko zaváhal při rozehrávce a namazal kotouč Tatarovi, který neváhal a přenechal černou pryž BRENDANU GALLAGHEROVI – a ten se nezmýlil! Asistence: Tomáš Tatar.
    56:31 Brayden SCHENN - 2:2

56:31
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté se nakonec přeci jen dočkali. David Perron vybojoval puk u zadního mantinelu a poté ho přenechal Steenovi, který povedeným křižným pasem našel úplně volného BRAYDENA SCHENNA, jenž nedal Priceovi šanci. Asistence: Alexander Steen a David Perron.

55:15
    Nyní si však hosté hru ve zvýhodněném počtu hráčů na ledě vyzkoušejí znovu, na dvě minuty za držení půjde po komerční přestávce pykat Matthew Peca (MTL).

52:38
    Hudonovi (MTL) vyletěla hůl do Maroonova obličeje, Blues si tak po komerční přestávce zahrají přesilovku.

51:12
    Tak to byla obrovská šance Blues! Před ležícím Pricem vznikl neuvěřitelný závar, po němž kotouč skončil u Jordana Kyroua, ten ale nedokázal uklidit touš do sítě!

43:10
    Vzápětí ale v útočném pásmu zbytečně fauloval Joel Armia (MTL), který dostal dvouminutový trest za podrážení.

36:18
    Patrick Maroon (STL) u mantinelu podrazil Kotkaniemiho – další přesilová hra pro Montreal.

35:15
    Zničehonic se v obrovské šanci ocitl Jordan Kyrou, jeho dělovou ránu z pravého kruhu ale zastavila tyč!
    27:42 Mike REILLY - 2:1

27:42
    Domácí ale poté ještě udrželi kotouč v útočné třetině a nakonec z této přesilovky vytěžili gól! MIKE REILLY se na modré čáře zbavil svého strážce Schenna a poté vystřelil – a vystřelil úspěšně. Asistence: Charles Hudon a Jonathan Drouin.

26:25
    Montrealští si navíc zahrají v početní převaze, Jay Bouwmeester (STL) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

25:52
    Tak jsem to asi zakřikl. Hosté teď zaspali v obraně, nebezpečné střely Tatara ani Reillyho ale v síti neskončily!
    23:21 Vince DUNN - 1:1

23:21
    A je vyrovnáno, Blues využívají přesilovku. VINCE DUNN si dvakrát vyměnil kotouč s Tarasenkem a poté tvrdě vypálil od modré. Price vůbec nestihl zareagovat! Asistence: Vladimir Tarasenko a Ryan O'Reilly.

22:34
    Jordie Benn z vlastního pásma vyhodil puk do bezpečí, načež se kotouč od zadního mantinelu nečekaně odrazil do brankoviště a zaskočený Allen jen tak tak stihl zareagovat!

22:03
    Přesilovka Canadiens je u konce, Charles Hudon (MTL) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

20:23
    Jaden Schwartz (STL) podrazil Riellyho, Habs si tak hned na začátku druhé třetiny zahrají další přesilovku.

17:16
    Kotkaniemi měl na hokejce gól, přemisťujícího se Allena ale z mezikruží nepřekonal!

15:23
    Alexander Steen (STL) ve středním pásmu nedovoleně bránil Kotkaniemiho, Canadiens si tak zahrají svou první přesilovku.

12:20
    Po komerční přestávce si Blues zahrají přesilovku, dvě minuty za sekání vyfasoval Brendan Gallagher (MTL).

09:45
    Na opačné straně kluziště se až před Allena prokličkoval Tomáš Tatar, na gólmana Blues ale nevyzrál!

01:56
    Patrick Maroon (STL) vyzval k pěstnímu souboji Jordieho Benna (MTL). Tato šarvátka skončila remízou, sudí Derek Nansen už oba kohouty oddělil od sebe a Benn s Maroonem vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost.
    00:39 Max DOMI - 1:0

00:39
    Rychlá protiakce Habs končí gólem, tak to je parádní start v podání domácího týmu! Po Schennově ztrátě u mantinelu vybojoval Artturi Lehkonen kotouč pro MAXE DOMIHO, který přebruslil Bouwmeestera i Tarasenka a poté bekhendem vyzrál na zaskočeného Allena! Asistence: Artturi Lehkonen a Mike Reilly.

Ještě před úvodním vhazováním je na kostce nad ledem promítáno poděkování Tomáši Plekancovi, který začátkem týdne odehrál svůj tisící zápas v NHL jakožto třináctý hráč v historii Canadiens. Ke gratulantům se přidali i jeho bývalý spoluhráči Richard Zedník, Saku Koivu, Sheldon Souray či Brian Gionta.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Domi (Lehkonen, Reilly), 28. Reilly (Hudon, Drouin), 60. Gallagher (Tatar) – 24. Dunn (Tarasenko, R. O'Reilly), 57. B. Schenn (Steen, Perron)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Reilly, Juulsen, Ouellet, Jo. Benn – Tatar, Danault, Gallagher – Drouin, Domi, Lehkonen – Byron, Kotkaniemi, Armia – Hudon, Plekanec, Peca.
    St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Dunn, Schmaltz – Kyrou, R. O'Reilly, Tarasenko – Schwartz, B. Schenn, Perron – Steen, Bozak, Maroon – Blais, Barbašev, Sanford.

Rozhodčí: Anderson, Furlatt – Knorr, Nansen