Magnitogorsk – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jaroslavl – Vladivostok 4:0 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 4:5 (po pr.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Riga 2:3 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 18.10.2018, 18:00 • Arena 2000 • KHL

Československá stopa v utkání

Karel Kubát (VLD) (0+0, 1 střela, čas na ledě 21:55)
    Marek Hovorka (VLD) (0+0, 1 střela, čas na ledě 13:43)
    Vojtěch Polák (VLD) (0+0, 3 střely, čas na ledě 18:22) (20:19:23)

Dnešní utkání sledovalo v hale 8000 diváků.

Střely na branku v zápase

Lokomotiv Jaroslavl: 30

Admiral Vladivostok: 21

V utkání mezi Lokomotivem Jaroslavl a Admiralem Vladivostok se vše podstatné a důležité stalo ve druhé třetině. Po bezbrankové úvodní periodě totiž přišla čtyřgólová sprcha domácích, na kterou už Admiral nenašel odpověď. Jaroslavl se dnes trefila jak při plném počtu hráčů na ledě, tak během přesilovky a oslabení. Můžeme říci, že zvítězila zaslouženě, protože hosty za celý zápas téměř k ničemu nepustila. Čisté konto navíc může slavit brankář Konovaloval. S přáním pěkného zbytku týdne se s vámi loučím.

59:35
    Teď už se opravdu jen dohrává, bez jakékoli snahy třeba jen vystřelit na branku a zkusit zakombinovat.

59:16
    Poslední minutu utkání začínají s kotoučem na hokejkách hráči Vladivostoku. Ani oni už se ale nikam neženou.

58:25
    Kronwall už jen symbolicky přešel do útočného pásma. Tam nic nevymýšlel, jen nahodil kotouč po zadním mantinelu, to bylo vše.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a také poslední dvě minuty celého zápasu. Tatalin tečoval kotouč mimo hrací plochu, následuje nové buly.

57:33
    Voronin a jeho individuální průnik mezi dvěma bránícími hráči soupeře. Ti jeho odvážné kousky ale zavčas dokázali zastavit.

57:04
    Teď to spíše vypadá, jako by si mužstva jen nahazovala puky z jedné strany na druhou. Žádný pohledný hokej v závěru třetí třetiny rozhodně nesledujeme.

56:46
    Serebrjakov přerušil hru a zajistil vhazování po své levé ruce.

56:29
    Jde vidět, že už se jen dohrává. Hokejisté mimo jiné polevují i v soubojích u mantinelu.

56:02
    Hraje se znovu pěti lidech na obou stranách. Tahle početní výhoda se domácímu celku nepovedla, nebyl tam vůbec žádný nápad.

55:28
    Další vyhození až ke Konovalovi, tohle oslabení nejspíš už Vladivostok zvládne.

55:05
    Poprvé v této přesilovce se Jaroslavl usazuje v útočném pásmu. Dál ale domácí čekají na střeleckou šanci.

54:41
    Sám to zkusil přes modrou čáru do útoku Apalkov. Měl ale ještě raději nahrávat, protože pak o puk přišel v souboji.

54:12
    Vladivostok se po chvíli osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Jaroslavl ale stejně za současného stavu nikam spěchat nemusí.

53:50
    Bude se ještě minimálně jednou vylučovat. Rozhodčí ukazuje trest za sekání, který za katr míří ke své nelibosti odpykat Koroljov. Takže je tu přesilovka Lokomotivu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 27. Kajumov, 33. Apalkov (Jelesin, Kartajev), 35. Apalkov (Alexejev, Kartajev), 38. Denisenko (Kontiola, Loktionov)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Afanasjev, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, Averin, Pajgin – Denisenko, Kontiola, Loktionov – Apalkov, Alexejev, Kartajev – Averin, Sannikov, Kraskovskij – Ivanov, Kajumov, Iljenko – Kovalenko.
    Admiral Vladivostok: Krasotkin (35. Serebrjakov) – Tatalin, Miščenko, Kubát, Taratunin, Ugolnikov, Kozlovskij – Černikov, Vicharev, K. Voronin – V. Butuzov, V. Polák, Koňkov – V. Strelcov, A. Strelcov, Feoktistov – Koroljov, Mereskin, Zajcev – Hovorka.

Rozhodčí: Bukin, Sčenjov – Galimov, Maximovskij