Magnitogorsk – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:5 (po pr.) | Jaroslavl – Vladivostok 4:0 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 4:5 (po pr.) | Kazaň – Ufa 3:1 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Riga 2:3 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 18.10.2018, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (21:01:09)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Vojtěch Mozík (VTZ): 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:07
    Andrej Nestrašil (NIZ): 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:01
    Adam Polášek (NIZ): 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:04

Utkání mezi Viťazem a Neftěchimikem je minulostí, domácí hokejisté svého soka jednoznačně přehráli a zaslouženě vítězí. Podolsk položil základní stavební kámek k dvoubodovému zisku už v první třetině, po níž vedl 2:0 díky trefám Kokareva a Makejeva. V prostřední dvacetiminutovce ještě navýšil náskok Viťazu Černov a hosté se dočkali alespoň kosmetické úpravy skóre čtyři sekundy před koncem, Šaripzjanovova trefa ale nezměnila nic na tom, že dva body zůstávají v Podolsku.

59:56
    S tresty se roztrhl pytel, sudí Fatějev ještě potrestal Mojsejeva (VTZ) dvěma minutami za zdržování hry.

59:56
    Ježov (NIZ) nakonec vyvázl jen s dvouminutovým trestem, Vojtěch Mozík (VTZ) zároveň vyfasoval pět minut a trest ve hře za bodnutí špičkou hole!

59:56
    Sudí si ještě situaci kontroloval u videa, když vtom se zničehonic vyřítil k Ortiovi jeho protějšek Ilja Ježov! Brankář Neftěchimiku se chtěl evidentně prát, hokejisté Podolsku jej ale k Ortiovi nepustili.
    59:56 Damir ŠARIPZJANOV - 3:1

59:56
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    A je sníženo, Joni Ortio přichází čtyři sekundy před koncem o čisté konto! DAMIR ŠARIPZJANOV dostal nabito na vrchol kruhů a z voleje se trefil nechytatelně pod břevno. Bez asistence.

59:20
    Joonas Nättinen se znenadání dostal k puku mezi kruhy, finskému snajprovi se ale vůbec nepodařilo vystřelit a domácí se posléze osvobodili.

58:57
    Hráči v bílých dresech si sice vyměňují puk v útočné třetině, k žádným střelám se ale nedostávají.

58:04
    Viťaz dohraje zápas ve čtyřech, Alexandr Sjomin (VTZ) totiž vyfasoval dvě minuty za nesportovní chování.

57:04
    Chybu v nižněkamské rozehrávce mohl trestat Makejev, jemuž ale střela z mezikruží nesedla.

56:08
    Stále se hraje bez přerušení a kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu, námi sledované utkání už se spíše jen dohrává.

55:12
    Poláškovu akci hned v jejím zárodku zastavil Arťom Švec-Rogovoj, na opačnou stranu už se může vydat Nikita Vyglazov.

54:19
    Podolský kapitán Denis Kokarev si najel až do mezikruží, kde jej ale o kotouč obral Alexandr Bryncev. Oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.

53:25
    Už se hraje dlouho bez přerušení, obránci Neftěchimiku si nyní vyměňují kotouč ve vlastním pásmu a nikam se neženou.

52:38
    Borna Rendulić nabral rychlost na levém křídle, proti třem protihráčům ale neměl šanci prosadit se.

51:46
    Andrej Nestrašil neměl komu přihrát, a tak to vzal z vrcholu levého kruhu na sebe, jeho pokus ale postrádal přesnost.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Kokarev (Mojsejev), 12. Makejev (A. Nikulin, Stoljarov), 36. P. Černov (A. Nikulin, Švec-Rogovoj) – 60. Šaripzjanov

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Stasenko, Jevsejenkov, Golovkov, Mozík, Voronkov, S. Romanov, Jepišin – A. Nikulin, Stoljarov, Makejev – A. Sjomin, M. Aaltonen, Rendulić – Kokarev, Švec-Rogovoj, Mojsejev – Vyglazov, Mons, P. Černov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Volgin, Šaripzjanov, Bryncev, Semjonov, Timašov – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – Nestrašil, P. Kulikov, Padakin – Šiksatdarov, Avcin, Jakimov – Zdunov, Arkalov, Šafigullin.

Rozhodčí: Harnebring, Fatějev – Berseňov, Judin