Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | New Jersey – Colorado 3:5 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Chicago – Arizona 1:4 (kon.)
Edmonton – Boston 3:2 (po pr.) | Los Angeles – NY Islanders 2:7 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:1 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Boston Bruins
Pátek 19.10.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké ráno. (05:56:11)

Ztráty: 17:15

Po kratičkém prodloužení se rozhodlo o tom, že Edmonton poráží na domácím ledě Boston 3:2. A to i přesto, že mírně herně i střelecky aktivnějšími byli po celý zápas hosté. Ti se také dostali jako první do vedení, ve druhé třetině vstřelil svůj první gól v sezóně David Krejčí. Vyrovnaní však na sebe dlouho čekat nenechalo a postaral se o něj Kailer Yamamoto, pro kterého to byl první gól v NHL. Ve třetí třetině pak Edmonton dokonal obrat, když se v přesilové hře trefil po odrazu puku o zadní mantinel Ryan Nugent-Hopkins. Boston však reagoval rychle, přesnou střelou pod horní tyč vyrovnával David Pastrňák. V prodloužení pak o vítězství a dvou bodech pro Oilers rozhodl i díky skvělé práci McDavida Leon Draisaitl.

60:37 Leon DRAISAITL - 3:2

60:37
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo jen 37 sekund a známe vítěze! Podruhé v řadě se z vítězství v prodloužení radují hokejisté Edmontonu. McDavid získal ve středním pásmu puk, udělal rychlou kličku Bergeronovi a tím přečíslil hráče Bostonu. Pak předložil puk LEONU DRAISAITLOVI, a ten celou práci skvělým zakončením dokončil. Asistence: Connor McDavid.

60:16
    Z levého kruhu vystřelil Oscar Klefbom, Halák jen zkontroloval, jak jde puk vedle jeho branky.

60:01

Střely na branku po třetí třetině: 21:29

Šedesát minut hracího času nerozhodlo o vítězi utkání mezi Edmontonem a Bostonem. Ke slovu se tak dostane prodloužení. Ve třetí třetině se do vedení dostali domácí zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinse, ale brzy poté se povedlo vyrovnat přesnou střelou pod horní tyč Davidu Pastrňákovi.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20
    Chára odvedl dobrou práci v obranné třetině a nepustil do zakončení Ryana Nugenta-Hopkinse.

58:46
    Krejčí vyhrál vhazování a poté mohl vypálit Charlie McAvoy. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

58:43
    Jake DeBrusk střílel z levé strany a pak hlavně nebezpečně dorážel Danton Heinen. Talbot si nebyl jistý, kde má puk, ale nakonec to pro něj dobře dopadlo, i když kotouč neměl pod kontrolou.

57:59
    Bergeron nabil na modrou kapitánu Bostonu Chárovi. Jeho projektil včas zablokoval Adam Larsson.

57:08
    Talbot předvedl velice jistý zákrok proti rychlé střele Patrice Bergerona a kotouč si ponechal ve své moci.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 34. Yamamoto (A. Larsson, Russell), 48. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom), 61. Draisaitl (McDavid) – 32. Krejčí (Heinen, Grzelcyk), 52. Pastrňák (Marchand, McAvoy)

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Nurse, Bouchard, Benning – Rattie (C), McDavid (A), Nugent-Hopkins – Puljujärvi, Draisaitl, Rieder – Yamamoto, R. Strome (A), Lucic – Kassian, Brodziak, Khaira.
    Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Grzelcyk, Carlo, J. Moore – Pastrňák (A), Bergeron, Marchand – Heinen, Krejčí, DeBrusk – Nordström, Backes (A), Donato – Acciari, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Watson, Dwyer – Suchánek, Devorski