Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 6:3 (kon.)
Olomouc – Pardubice 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:5 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:5 (2:3, 0:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 19.10.2018, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 11. kolo

53:18
    Hruška ve vlastním pásmu podrazil rozjetého Ordoše a inkasuje dvě minuty za podrážení.

52:11
    Kvapil projel do útočného pásma a svižnou střelou rozezvonil tyč!

Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. Je vyprodáno.

41:30
    Zaťovič u levé tyče v obrovské šanci, nedokázal ale protlačit puk za Willa.

41:04
    Brňané budou mít početní výhodu. Petr Kolmann podrazil soupeře a putuje na trestnou lavici.
    34:49 Radan LENC - 2:5

34:49
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté odskakují do tříbrankového vedení! Devadesát procent gólu nyní patří jednoznačně Marku Kvapilovi, který obehrál domácího obránce a v jasné šanci naservíroval puk RADANU LENCOVI. Liberecký útočník s pětadvacítkou už měl jednoduchou situaci, stačilo mu překonat ležícího Vejmelku. Asistence: Marek Kvapil, Libor Hudáček.

32:36
    Holík perfektní střelou zápěstím trefuje horní tyč!

31:07
    Roman Will, dle názoru rozhodčích, úmyslně posunul branku při dorážce domácího hráče a dostává dvě minuty. Trest odpykává Jan Ordoš.

31:05
    Holík vybídl Zaťoviče, který střílel z prostoru mezi kruhy, Willovu bránu ale přestřelil!

27:52
    Po čtvrtém gólu Liberce přenechává Marek Langhamer místo v bráně Karlu Vejmelkovi!
    27:52 Martin ŠEVC - 2:4

27:52
    Bílí Tygři se prosazují počtvrté v tomto utkání. Střela MARTINA ŠEVCE od modré čáry propadla Langhamerovi až do branky. Před domácím gólmanem ještě kotouč pravděpodobně někdo tečoval. Asistence: Daniel Špaček, Dominik Lakatoš.

19:50
    Do šance se v oslabení dostal Krenželok, jeho kličku do forhendu ale Langhamer dobře vychytal.

17:55
    Kometa mačkala svého soupeře a vše vyústilo faulem Dohertyho. Domácí měli ještě dlouho ponechanou výhodu, ve které dobře kombinovali, k finální střele se ale nedostali. Doherty inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

15:48
    Zaťovič sám před bránou! Muellerovu perfektní přihrávku ale nezužitkoval, Will se proti jeho pokusu vytáhl.

15:17
    Po strkanici před Willem se bude vylučovat. Zohorna a Derner si odpykají dvě minuty za hrubost. Hra bude pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.
    12:45 Martin ZAŤOVIČ - 2:3

12:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nejprve byl v obrovské šanci Mueller, kterému se ještě nepodařilo prostřelit Willa, Kometa ale dál pokračovala v tlaku a vše vyústilo v parádní přesilovkovou kombinaci. Kašpar našel přes šířku pásma Muellera, který vrátil puk opačným směrem na MARTINA ZAŤOVIČE a domácí snajpr už neměl problém zakončit do odkryté brány. Asistence: Peter Mueller, Lukáš Kašpar.

12:08
    Další početní výhoda. Tentokrát si ji zahrají domácí. Dominik Lakatoš podrazil soupeře ve středním pásmu a už sedí na trestné lavici.

10:56
    Kašpar dorážel z dobré pozice, Will nebyl vůbec u své tyčky, kam brněnský útočník mířil, puk ale netrefil ideálně.
    08:44 Radan LENC - 1:3

08:44
    Hosté odsakují do dvoubrankového vedení. Ševc našel přesně hokejku RADANA LENCE, který v přesilovce tečoval puk za záda Langhamera. Asistence: Martin Ševc, Libor Hudáček.

07:32
    Přesilovou hru si vyzkoušejí také hosté. Michal Barinka inkasuje dvě minuty za podrážení. Liberec hraje nyní hodně aktivně a Kometa má problémy ve vlastním pásmu.
    06:59 Lukáš KRENŽELOK - 1:2

06:59
    Hosté si berou téměř okamžitě své vedení zpět. Útočným pásmem projel LUKÁŠ KRENŽELOK, který chtěl z levé strany nahrát spoluhráči před bránou, puk se ale od domácího obránce nešťastně odrazil do domácí brány. Asistence: Ladislav Šmíd.
    06:44 Jan HRUŠKA - 1:1

06:44
    Domácí srovnávají skóre v přesilové hře! JAN HRUŠKA dostal dobrý puk vedle brány, odkud si rychle vybruslil před Willa a nadvakrát překonává hostujícího gólmana. Asistence: Juraj Mikuš, Tomáš Bartejs.

04:56
    Kometa si zahraje první přesilovou hru utkání. Na trestnou lavici míří Havlín za podrážení.
    04:03 Tyler REDENBACH - 0:1

04:03
    Hosté trestají chybu domácích v rozehrávce a dostávají se do vedení! TYLER REDENBACH zachytil puk v útočném pásmu, přečíslení dvou na jednoho vyřešil sám povedenou kličkou do bekhendu a Liberec vede 1:0. Bez asistence.

01:18
    Kašpar obral o kotouč obránce Liberce a snažil se ještě vylepšit pozici na najíždějícího Köhlera, vše ale končí posunutou bránou Bílých Tygrů. Domácí začali hodně aktivně.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 7. Hruška (Mikuš, Bartejs), 13. Zaťovič (Mueller, Kašpar) – 5. Redenbach, 7. L. Krenželok (Šmíd), 9. Lenc (Ševc, L. Hudáček), 28. Ševc (D. Špaček, Lakatoš), 35. Lenc (M. Kvapil, L. Hudáček)

HC Kometa Brno: Langhamer (28. Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Mikuš, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák (C), Köhler – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, L. Horký – Süss.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Kolmann, Ševc, Havlín – Lakatoš, Redenbach, Valský – M. Kvapil, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Chrtek.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Svoboda, Klouček.

Diváci: 7700 (vyprodáno)