Kunlun – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 6:0 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:1 (po pr.)
Spartak Moskva – HC Slovan 4:1 (kon.) | Viťaz – Riga 1:2 (kon.)

Adam Polášek (NIZ) 0+2, 5 střel, čas na ledě 23:41
    Andrej Nestrašil (NIZ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:08 (12:09:13)

Je konec! Kunlun nakonec nezvládl skvěle rozehrané utkání a padl s Nižněkamskem 2:4! Domácí se dostali do vedení v první třetiny, kdy se prosadil Brandon Yip! V úvodu druhé části navýšil vedení čínského celku Olli Palola! Ještě do přestávky však dokázali srovnat Pavel Kulikov a Pavel Padakin! V úvodu poslední třetiny navíc přišla další sprcha pro Kunlun, když se trefil Mikael Ruohomaa! Gólovou tečku za utkáním pak napsal Marat Chajrullin!

59:35
    Brandon Yip dostal nabito na levý kruh a pohotově zakončil příklepem. Jeho rána po ledě prolétla kolem vzdálenější tyče Ježovovy klece.

59:06
    Hosté se nyní ubránili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry. Vhazovat se tak znovu bude před gólmanem Ježovem.

58:33

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:35
    Domácí brankář už je na střídačce! Kunlun zkouší zdramatizovat koncovku utkání v šesti bruslařích na ledě!

57:03
    Ježov se skvěle přesunul k pravé tyči a betonem vykopl dělovku od mantinelu. Odražený puk hostující obrana vyhodila přes všechny čáry.

56:33
    Ještě jedna přesilovka pro Kunlun. Adam Polášek dostává dvě minuty za podrážení.

56:25
    Adam Polášek se u mantinelu dostal k odraženému kotouči a vyhodil jej přes všechny čáry. Yip jej stačil zastavit.

55:38
    Damir Šaripzjanov vyvezl puk z obranného pásma na modrou čáru, nahodil jej za domácí branku a podobně jako jeho spoluhráči odjel střídat.

55:10
    Hostující brankář Ježov tentokrát vyjel ze své branky, kde svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Nižněkamsk sbírá cenné vteřinky.

54:48

54:06
    Domácí hokejisté museli rozjet další akci od vlastní branky. Přihrávka na rozjetého Tomáše Mertla byla navíc moc dlouhá a skončila na holi obránce.

53:36
    Znovu se hostujícímu celku podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Kunlunu se v této přesilovce vůbec nedaří. Domácí už moc času nemají.

53:10
    Kunlunu se úvod přesilovky vůbec nepovedl. Čínský celek se sice tlačil do útoku, ale výborně postavený obránce Joonas Nättinen puk vyhodil.

52:48
    Kunlun si zahraje přesilovku. Jakimov totiž vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

52:39
    Ville Lajunen projel po pravém křídle do útočného pásma, ale z ostrého úhlu Ježova nedokázal překvapit. Hostující brankář si pokryl mezírku u levé tyče.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 18. Yip (St. Pierre, Latta), 24. Palola (Kundrátek, Vitásek) – 26. P. Kulikov (Bryncev, Šaripzjanov), 39. Padakin (Nestrašil, Polášek), 44. Ruohomaa (Polášek, An. Sergejev), 47. Chajrullin (Ruohomaa, Bryncev)

Red Star Kunlun: Lazušin (Brust) – Gragnani, V. Lajunen, Kundrátek, K. Redlihs, Bartley, Vitásek – Beck, Fontain, Kane – Palola, Sundström, Mertl – St. Pierre, Yip, Latta – Squires, Lockhart, Nicholls.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Polášek, An. Sergejev, Volgin, Ogurcov, Bryncev, Šaripzjanov, Timašov, Semjonov – Ruohomaa, Jo. Nättinen, Puustinen – Nestrašil, P. Kulikov, Padakin – Chajrullin, Porjadin, Jakimov – Zdunov, Arkalov, Šafigullin.

Rozhodčí: Naumov, Bondar – Novikov, Kučava