Žižkov – Jihlava 0:1 (kon.) | Vlašim – Varnsdorf 1:1 (kon.) | Brno – Sokolov 0:0 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
0:1 (0:0)
FC Vysočina Jihlava
Neděle 21.10.2018, 10:15 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 12. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (12:36:23)

Vysočina potvrdila roli favorita a odváží si z pražského Žižkova plný počet bodů. Do zápasu vstoupili oba dva týmy vyrovnaně, od 15. minuty se ale Jihlava probrala z vlažného výkonu a začala na hřišti dominovat. Ve 23. minutě dokonce dokázal Jan Javůrek skórovat, gól ale nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení ve kterém se Jan Javůrek nacházel.

Do konce poločasu Jihlava ztrácela na síle a v druhém poločase trápení propuklo naplno. K lepšímu výkonu a bodovému zisku se celek z Vysočiny zmohl až ke konci poločasu.

Rozhodující gól vsítil v 86. minutě po centru z levé strany hřiště Petr Tlustý.

90+3

90+2
    Rozjetou šanci Žižkova ukončuje opět rozhodčí. Tentokrát odpískáním faulu ve vzdušném souboji.

90+1
    Jihlavští hráči neváhají a místo tvrdé defenzívy volí útočné pojetí hry. Centr z pravé strany hřiště ale nakonec dokázala žižkovská obrana zlikvidovat.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

90
    Akci Jihlavy ukončuje ofsajd. Žižkov se tak opět podívá do útoku.

89
    Poslední střídání Jihlavy! Vladislav Levin odchovanec moskevského Dinama jde ze hřiště, nahradí ho German Šlein.

88
    Teď navíc rozhodčí ukončil rozjetou šanci Žižkova odpískáním útočného faulu. Hostující brankář samozřejmě vůbec nepospíchá s odkopem od branky.

87
    Žižkov se teď žene do útoku. Jak ale už Jihlava několikrát ukázala, vstřelit celku z Vysočiny gól je takřka nadlidský výkon.

86
    Jihlava právě vstřelila branku!
    A je to tady! Po nízkém centru z levé strany hřiště se prosazuje PETR TLUSTÝ ! Jednalo se o tvrdou hlavičku k levé tyčce žižkovské branky. Jihlava teď jde do jednobrankového vedení, které si zřejmě udrží

86
    Po bojovném výkonu Filipa Novotného bude Jihlava kopat roh z pravé strany hřiště.

85
    Jeden ze žižkovských hráčů zůstal po tvrdém souboji ležet na zemi. Rozhodčí sice nezapískal faul, ale férově zastavuje hru.

84
    Karel Hrubeš ted musel výběhem hasit rodící se šanci hostujícího celku, za pohotovou reakci teď sklízí ovace žižkovských tribun.

83
    Roz Žižkova z pravé strany nakonec nijak neohrozil jihlavskou branku. Domácí celek navíc zůstává u míče.

82
    Jan Javůrek odchází ze hřiště, nahradí ho nejlepší střelec jihlavského celku Jiří Klíma.

81
    Roh z pravé strany donutil hostujícího brankář k zákroku. Hlavička k levé tyčce ale neměla potřebnou razanci., pro Patrika Vízka to ak nebyl příliš namáhavý zákrok.

80
    I na druhé straně to jiskří! Přízemní centr z levé strany jen těsně tečoval jeden z jihlavských obránců. Pokud by se mu to nepovedlo, jednalo by se o jednoznačnou gólovou příležitost nabíhajícího žižkovského hráče.