Frosinone – Empoli 3:3 (kon.) | Bologna – Turín 2:2 (kon.) | Chievo – Atalanta BC 1:5 (kon.)
Parma – Lazio 0:2 (kon.) | Fiorentina – Cagliari 1:1 (kon.) | Inter – AC Milán 1:0 (kon.)
Chievo Verona
1:5 (0:2)
Atalanta Bergamo
Neděle 21.10.2018, 15:00 • Marco Antonio Bentegodi, Verona • Italská Serie A • 9. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:54:10)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:15.

Je konec. Atalanta dnes zvítězila naprosto jednoznačně a zaslouženě 5:1 a po devíti zápasech bez výhry se konečně dočkala. Mizérie Chieva pokračuje dál a stále je na posledním místě s mínus jedním bodem po sankci a odebrání tří bodů od italského svazu.
    Od začátku utkání je na hrací ploše pouze jeden tým a to ten hostující. Ve 25. minutě poslal hosty do vedení De Roon, který se opřel do míče a jeho pumelice zapadla přesně k levé tyči. O tři minuty později šla Atalanta do dvoubrankového vedení. Iličič se otočil s míčem a následně vypálil z dvaceti metrů přesně do levé šibenice a připsal si tak parádní branku. Ve 40. minutě navíc nastal pro Chievo další problém, protože byl po druhé žluté kartě vyloučen Barba.
    V 50. minutě poslal hosty do tříbrankového vedení Iličič, který se trefil i o dvě minuty později a zkompletoval hattrick. V 72. minutě se prosadil také Gosens. V 84. minutě přišel brankář Gollini o čisté konto, když se dopustil faulu a následnou penaltu proměnil Birsa.

90

88
    Chievo se dostalo dopředu, ale následná hlavička Meggioriniho skončila pouze vedle hostující brány.

86
    Bani nyní poslal soupeře k zemi a uviděl žlutou kartu.

85
    Atalanta sice dostala gól, ovšem o vítězi je dávno rozhodnuto a mrzet to tak může pouze brankáře Golliniho, který přišel o čisté konto.
    84. Valter BIRSA - 1:5

84
    Chievo právě vstřelilo branku!
    Tak přece jenom se domácí dočkali a dávají gól na 1:5. K pokutovému kopu se postavil VALTER BIRSA, který zakončil pohodlně k levé tyči, zatímco brankář Gollini šel na druhou stranu.
    83. Penaltový zákrok Golliniho.

83
    Byla nařízena penalta pro Chievo. Pierluigi Gollini poslal k zemi uvnitř vápna Meggioriniho a domácí tak mají šanci vstřelil, alespoň jeden gól.

82
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicola Rigoni, přichází Përparim Hetemaj.

80
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Emiliano Rigoni.

79
    Následně získala Atalanta rohový kop, po kterém se dostal ke hlavičce Mancini, ale minul domácí bránu.
    78. Rána Birsy letěla pouze do pravé tyče.

78
    První střela domácích v dnešním zápase orazítkovala hned pravou tyč, když se k přímému kopu postavil Valter Birsa, ale gól útěchy nevstřelil!

77
    Mancini nyní dostal žlutou kartu, když poslal k zemi Depaoliho.

75
    Barrow se nyní dostal do zakončení, ale to zblokoval domácí obránce.

73
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Duván Zapata.

Michal Raška

Branky: 84. Birsa (pen.) – 25. de Roon, 28. Iličić (Freuler), 50. Iličić, 52. Iličić (Gosens), 72. Gosens

Karty:   2. Barba (CHV), 86. Bani (CHV) – 77. Mancini (ABC)   40. Barba (CHV)

Chievo Verona: Sorrentino – Depaoli, Rossettini, Bani, Barba – Birsa, Radovanović (C), N. Rigoni (82. P. Hetemaj), Jaroszyński – Pucciarelli (55. Léris), Stępiński (63. Meggiorini).
    Náhradníci: Seculin, Šemper – Burruchaga, Cesar, P. Hetemaj, Kiyine, Léris, Meggiorini, Pellissier.

Atalanta Bergamo: Gollini – Tolói, Palomino, Mancini – Hateboer, Freuler (73. D. Zapata), Iličić (60. Pašalić), de Roon, Gosens – A. Gómez (C), Barrow (80. Rigoni).
    Náhradníci: Beriša, F. Rossi – Adnan, Bettella, Castagne, Djimsiti, Pašalić, Pessina, Reca, Rigoni, Valzania, D. Zapata.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Dario Cecconi, Christian Rossi