Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Avangard Omsk
Pondělí 22.10.2018, 16:00 • Ufa Arena • KHL

On-line přenos končí, přeji hezký večer. (18:43:41)

A jak se dnešní výsledek promítl do tabulky? Avangard si upevnil druhé místo, zatímco poražený Salavat Julajev zůstal na páté pozici Východní konference.

Vyzdvihnout musím výkon Juhy Metsoly. Finský gólman ve službách Salavatu Julajev pochytal v základní hrací době všech čtyřicet střel a další dva povedené zákroky přidal v prodloužení. Ani tento úctyhodný výkon však na vítězství nestačil.

Omsk v gólově skoupém zápase udolal Ufu až v prodloužení a ze svého třízápasového turné po cizích kluzištích si odveze aspoň jednu výhru.

62:46 Jevgenij MEDVEDĚV - 0:1

62:46
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je dobojováno! Michejev zpětnou přihrávkou nabil JEVGENIJI MEDVEDĚVOVI, který svou střelu vyprodukovanou mezi vrcholy obou kruhů zavěsil nechytatelně pod břevno. Jednou to přijít muselo a buďme rádi, že se tak stalo právě teď. Radši ani nechci pomyslet, jak by to vypadalo při samostatných nájezdech. Asistence: Ilja Michejev.

61:09
    Domácí raději sklidňují tempo.

60:50
    První šanci v prodloužení si vytvořil Omsk. Michejev se s tváří zabijáka zjevil přímo před Metsolou, zásobník ovšem dlouho dobíjel, a vhodnou příležitost pro výstřel tak prováhal!

60:01

Že by nefunkční ukazatel skóre? Nic takového! Týmy se během hodiny čisté hry prostě neprosadily, a tak mezi sebou budou muset zápolit v prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Pět vteřin před vypršením základní hrací doby už je ale jisté, že se to omskému klubu nepovede.

58:48
    Avangardu se do prodloužení evidentně nechce, zápas by rád ukončil ještě ve třetí třetině.

56:56
    Po delším časovém úseku zaveleli k útoku hokejisté Ufy. Podél mantinelu se rozjel Těreščenko, jeho křižný pokus postrádal potřebnou přesnost.

55:41
    Domácí gólman se znovu objevil v hledáčku kamer, tentokrát při přikrývání volného puku pod lapačku.

55:30
    Teprve teď sudí přerušili hru, už svým osmatřicátým zákrokem jim k tomu dal pokyn Metsola (Ufa), jehož jméno je v dnešním zápase nejčastěji skloňovaným.