Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
7:3 (1:1, 2:1, 4:1)
Dinamo Riga
Pondělí 22.10.2018, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

A jak si vedl náš sledovaný hráč Nicklas Jensen?
    Opět dobře a tento zápas se mu povedl nad míru. V zápase získal tři body za dva vstřelené góly a jednu asistenci. Jensen otevřel gólový účet svého celku z přesilovky v první třetině a následně se trefil i v přesilovce ve třetí třetině!
    V dnešním utkání nebodoval Brian O'Neill a Jensen se posunul místo něj na druhé místo v tabulce, týkající se nejproduktivnějších hráčů týmu. Na prvním zůstává i nadále Sakari Manninen. (19:58:34)

Třetí třetina byla taky hodně zajímavá a viděli jsme v ní dohromady pět branek. Riga nakonec poznala, že z Hartwall arény se body vozí hodně těžko. Nicméně byla Jokeritu více než zdatným soupeřem a bojovala do posledního konce. Jokerit však ukázal, že je v ofenzívě hodně silný!

Bodově se výrazně prosadil Nicklas Jensen (2+1), Sakari Manninen (2+2) či Sami Lepistö (0+4)!

V dalším utkání přivítá Jokerit na svém ledě Spartak Moskva, Riga se vrátí do své arény, kde se utká s dalším silným soupeřem a to s Petrohradem!

59:47 Sakari MANNINEN - 7:3

59:47
    Jokerit právě vstřelil branku!
    No, a domácí ještě využívají tuto přesilovku, kdy si rozebrali obranu svého soupeře, který již působil odevzdaným dojmem a další bod do svých statistik přidává SAKARI MANNINEN. Asistence: Nicklas Jensen a Sami Lepistö.

59:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., podkopnutí).
    58:17 Marko ANTTILA - 6:3

58:17
    MARKO ANTTILA získal puk u mantinelu a přesně jej posílá ze svého pásma do prázdné branky. A touto brankou stvrzuje další vítězství svého týmu. Bez asistence.

58:07
    Riga v pásmu soupeře bez brankáře v brance!

57:28
    Oddechový čas pro hosty.

57:28
    Náznak útoku Rigy dvou proti třem, ale dobře to nyní udělal hráč Jokeritu, který přišpendlil protihráče k mantinelu a zbrzdil tak celou akci.

56:56
    Signalizovaný ofsajd a Kevin Clark nemůže do pásma a taky tak učinil a stáhl se zpět do středního pásma.

56:14
    Domácím se nějaký čas dařilo držet soupeře v jeho pásmu. I když bez puku, ale to jim v tuto chvíli vůbec nevadilo.

55:37
    Ofsajd Rigy, do kterého se dostal Mikelis Redlihs a bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:00
    Riga má na dramatizování zápasu rovných pět minut a uvidíme, jestli ještě dokáže dát další branku.
    53:20 Lauris DARZINŠ - 5:3

53:20
    Riga právě vstřelila branku!
    Avšak v zápětí je tu branka soupeře, Redlish vybojoval puk u mantinelu, který se dostal na levou stranu, odkud vystřelil LAURIS DARZINŠ a puk skončil v brance. Tak trochu nyní podcenil situaci brankář Jokeritu a puk jej přeskočil. Asistence: Mikelis Redlihs.
    52:11 Nicklas JENSEN - 5:2

52:11
    A o osudu zápasu je nejspíše rozhodnuto. Jokerit využívá přesilovku a NICKLAS JENSEN přidává svou pěknou střelou pod horní tyčku svou druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Sami Lepistö.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 10. Nicklas Jensen (Manninen), 38. A. Grant (Anttila), 40. Manninen (Lepistö, O. Lauridsen), 49. Norman (H. Ikonen, Manninen), 53. Nicklas Jensen (Lepistö), 59. Anttila, 60. Manninen (Nicklas Jensen, Lepistö) – 8. Meija (Videll, Aljajev), 35. Pavlovs (Maione), 54. Darzinš (M. Redlihs)

Jokerit Helsinky: Zapolski – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Platt, Jormakka, Nicklas Jensen – Moses, H. Ikonen, Manninen – Anttila, Niemi, Pihlström.
    Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Kalkis, Aljajev, Šulenin, Gimajev, Maione, Ališauskas, Sotnieks (A) – Pavlovs, Lipsbergs, Skvorcovs – Džerinš, Gillies, Clark – Myttynen, Videll, Darzinš – M. Redlihs (A), Batna, Gegeris – Meija (C).

Rozhodčí: Y. Tsyplakov, A. Kuljov – D. Šadrin, N. Šalagin