Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Spartak Moskva
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Dynamo Moskva
Pondělí 22.10.2018, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:14:37)

Trestné minuty: 17:13

Utkání je u konce, a ačkoliv měli hosté duel rozehraný na jedničku, odchází z něj s prázdnou. Třetí třetinu totiž ovládl Spartak, který v ní dal hned tři branky. Vyrovnání přišlo hned ve 42. minutě, když se trefil Alexandr Chochlačov. Poté si oba celky dávaly velký pozor a vypadalo to, že by se diváci mohli dočkat prodloužení. Jenže v 55. minutě vypálil ze středního pásma Andrej Kutějkin a jeho dalekonosný pokus skončil překvapivě za zády Ivana Bočarova. Vzápětí skóroval i Kaspars Daugavinš a definitivně zlomil odpor hostů. Spartak zvítězil 4:2 a potvrdil roli favorita tohoto utkání.

59:56 Gól Dynama nebyl uznán pro vysokou hůl

59:56
    Dynamo sice dostalo puk do sítě, trefil se Špačov, gól ovšem nebyl uznán, neboť Tarasovovo sklepnutí bylo dosaženo vysokou holí.

59:27
    Neuspěl ani Makarov, Hudáček všechny potřebné úhly vykryl.

58:49
    Spartak vyhodil a jelikož hraje v oslabení, nemusí přemýšlet, zda to bude zakázané uvolnění.

58:35
    Tarasov zblízka přestřelil Hudáčkovu branku, tohle byla slušná šance na snížení.

58:22
    Bočarov zmizel na střídačce, hosté hrají v šesti!

57:59
    Hosté si před přesilovkou ještě berou oddechový čas.

57:59
    Dynamo ještě dostane šanci na korekci, dvě minuty za držení totiž dostal Karpars Daugavinš.

57:10
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrátí před Bočarova, což je to, co Spartaku vyhovuje nejvíce.
    56:14 Kaspars DAUGAVINŠ - 4:2

56:14
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tohle už ale pro hosty vypadá zle nedobře. Za brankou se totiž k puku dostal KASPARS DAUGAVINŠ, bleskově ji objel a zasunul za tyčku. Bočarov se snažil ze všech sil, ale mezírku svým betonem ucpat nestihl! Asistence: Vjačeslav Leščenko.

55:16
    Rázem musí Dynamo pospíchat, jinak ztratí výtečně rozehrané derby.
    54:15 Andrej KUTĚJKIN - 3:2

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. Filatov (Karsums, Kalinin), 42. Chochlačov (Karsums, Filatov), 55. Kutějkin (Grigorev, Lisin), 57. Daugavinš (Leščenko) – 17. Koivisto (D. Višněvskij, Šipačov), 37. Brjukvin (I. Nikulin, Bočarov)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Grigorev, A. Osipov, Dyblenko – Chochlačov, Zubov, Filatov – Daugavinš, R. Hanzl, Lisin – Kosov, Maxwell, Karsums – Leščenko, A. Voronin (A), Nikoncev – Talalujev.
    Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – D. Višněvskij, Koivisto, I. Nikulin (C), Volkov, Pepeljajev, J. Zajcev, Mironov – I. Makarov (A), Šipačov (A), Kagarlickij – Alexejev, Indrašis, Brjukvin – V. Kuljomin, Mozer, Moisejev – Kruglov, Pankratov, Tarasov – Petunin.

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Sivov, Šišlo

Diváci: 8 947