Philadelphia – Colorado 1:4 (kon.) | Detroit – Carolina 1:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 5:4 (po pr.)
Vancouver – Washington 2:5 (kon.)
Winnipeg Jets
5:4 (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
St. Louis Blues
Úterý 23.10.2018, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (05:17:35)

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 34 – 36 (6:18, 10:7, 17:5, 3:4)
    Zablokované střely soupeře: 10 – 15
    Trestné minuty: 21 – 12
    Využité přesilové hry: 1/5 – 1/4
    Vyhraná vhazování: 49% – 52%
    Bodyčky: 25 – 21.

Je dobojováno! St. Louis značnou část zápasu zaslouženě vedlo o dva góly. Ve třetí třetině se však dostalo pod velký tlak a přesto, že mu po trefách Chiarota a Scheifeleho vrátil vedení Perron, odjíždí z Manitoby jen s jedním bodem. Zasloužil se o to Jacob Trouba, který ve třetí minutě prodloužení vystřelil výhru pro Jets. Ti celý zápas jenom dotahovali, ale přesto mohou slavit šesté vítězství v sezóně a posun na třetí místo Západní konference.

62:54 Jacob TROUBA - 5:4

62:54
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jets nevedli ani vteřinu, ale přesto získávají dva body! Scheifele odvedl výtečnou práci u zadního mantinelu, kde si pokryl těžce vybojovaný puk a přihrál do levého kruhu Connorovi. Asi všichni čekali střelu, jenže mladý útočník chytře posunul puk doprava na ještě volnějšího JACOBA TROUBU, proti němuž Allen neměl žádný nárok. Asistence: Kyle Connor, Mark Scheifele.

62:45
    Trouba přihrál před modrou čáru Scheifelemu, který na malém prostoru získal dobrou rychlost, nicméně Allen proti jeho střele nastavil svůj beton.

62:28
    Colton Parayko svou hokejkou zablokoval Connorovu střelu z pravého kruhu nad mantinely. Vhazovat se bude po levici Allena.

62:10
    Ryan O´Reilly ukázal svou chytrost a zadovkou nechal puk Perronovi, jehož střelu Hellebuyck betonem vyrazil.

61:42
    Z vhazování mezi Bozakem a Littlem vyšli lépe domácí, kteří okamžitě přešli do protiútoku. Wheeler připravil puk Morrisseymu, jenž přijel z druhé vlny, ale Allen střelu z osy kluziště vyrazil.

61:26
    Morrisseyho dlouhý pas Wheeler na modré čáře nezastavil. Zakázané uvolnění při hře tři na tři mrzí dvojnásob.

61:16
    Brayden Schenn si řekl o přihrávku do levého křídla, jenomže střela zápěstím Hellebuyckovi moc starostí nepřidělala.

60:51
    Schenn vybruslil do středního pásma, což po něm zopakoval také Dunn, kterého aktivně napadal Dustin Byfuglien.

60:41
    Výhodu první útočné akce při hře tři na tři měli domácí. O puk ale přišli a Tarasenko založil protiútok, na jehož konci O´Reilly jeho přihrávku do předbrankového prostoru nezpracoval.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 13. Scheifele, 41. Chiarot (Scheifele), 44. Scheifele (Chiarot), 59. Little (Byfuglien, Wheeler), 63. Trouba (Connor, Scheifele) – 1. R. O'Reilly (Perron, Dunn), 11. Parayko, 30. Dunn (Maroon, R. O'Reilly), 46. Perron (Sanford, R. O'Reilly)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, Morrow – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Perreault, Roslovic, Lemieux.
    St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Schmaltz, Edmundson, Bouwmeester – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Steen (A), Bozak, Maroon – Kyrou, Barbašev, Blais.

Rozhodčí: Nicholson, Rooney – Amell, Shewchyk

Diváci: 15 321