NY Rangers – Florida 5:2 (kon.) | Columbus – Arizona 1:4 (kon.) | Montreal – Calgary 3:2 (kon.)
Ottawa – Boston 1:4 (kon.) | Nashville – San Jose 4:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 3:1 (kon.)
Dallas – Los Angeles 4:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 5:6 (po pr.)
Ottawa Senators
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Boston Bruins
Středa 24.10.2018, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (04:19:46)

3. Thomas Chabot (OTT) 1+0

Ottawa rozhodně nebyla bez šancí na úspěch v dnešním utkání. Dokázala odehrát vyrovnané dvě třetiny, ale pomyslný vaz jí zlomilo dvojnásobné oslabení na konci druhé periody. Dvojnásobnou početní výhodu napřed využil Krejčí a na začátku třetí třetiny už klasickou přesilovku Bergeron.

Stone sice měl na hokejce kontaktní gól a už překonal Raska ve 45. minutě, ale perfektním obranným zákrokem zachránil hosty Carlo a v dlouhé pasáži bez přerušení se následně trefil na druhé straně Pastrňák, který zakončil zápas s bilancí 2 branek a 2 asistencí.

Boston Bruins na ledě Ottawy přerušil šňůru tří porážek v řadě a po výhře 4:1 napravil svůj zatím hodně nevydařený kanadský trip. Naopak Ottawa ochutila první porážku po třech vítězstvích v řadě.

59:40
    Aktivním napadáním drží hosté puk daleko od své branky a zápas mohou v klidu dohrávat.

59:22
    Bruins dostali puk za branku Andersona.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

58:50
    Po chybě v rozehrávce Ottawy se ke střele dostal Nordstrom, ale bránící DeMelo srazil jeho ránu do ochranné sítě.

58:35
    Hosté se starají především o to, aby drželi puk co nejdál od své branky.

57:50
    Bruins se snaží šetřit čas, což se jim daří.

57:07
    Po ráně Widemana od modré se před domácím útočníkem objevila zčásti odkrytá klec, ale dorážka byla hodně nepřesná.

56:48
    Hosté ve snaze o vyhození poslali puk na střídačku. Bude se vhazovat znovu před Raskem.

56:19
    Rychlá kombinace domácích v útoku přinesla střelu Duchena z bezprostřední blízkosti pouze do Raska. Následně Lajoie minul branku a Boston vyhazuje na zakázané uvolnění.

55:44
    Snaha o prudkou přihrávku přes střední pásmo ze strany Ottawy končí pukem v hledišti. Komerční přestávka.

55:18
    Domácí šli ve třech proti dvěma, celou akci ale pokazili posláním puku do rohu.

54:33
    Boston nyní především odvrací útoky soupeře a snaží se pošetřit čas.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 38. Chabot (B. Ryan, Mark Stone) – 12. Pastrňák (Heinen, Krejčí), 40. Krejčí (Pastrňák, Bergeron), 41. Bergeron (Pastrňák, Grzelcyk), 46. Pastrňák (Marchand, Bergeron)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ch. Wideman, Lajoie, Jaroš, Borowiecki – White, Duchene, Bødker – Mark Stone, Tierney, Dzingel – B. Ryan, Carey, Formenton – Pyatt, Z. Smith, Pääjärvi.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Carlo, Chára, Kampfer, J. Moore, Vaakanainen, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron, Marchand – DeBrusk, Krejčí, Heinen – Wagner, Nordström, Bjork – Acciari, Kuraly, Donato.

Rozhodčí: Syvret, Pollock – Brisebois, Tobias