Kometa Brno – Jihlava 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:6 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.)
Kladno – Slavia 6:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:8 (kon.) | Č. Budějovice – Žďár n/S 4:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Olomouc 5:3 (kon.) | Třinec – Technika Brno 5:2 (kon.) | Havířov – Warriors Brno 10:1 (kon.)
Chomutov – PZ Kladno 9:2 (kon.) | K. Vary – Kobra 10:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 5:3 (kon.)
Přerov – Vsetín 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
10:1 (1:1, 4:0, 5:0 - N 1:0)
HC Kobra Praha
Čtvrtek 25.10.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Energie byla lepší i v nadstavbě a získává také čtvrtý bod. Na počtenou se s vámi loučí David Sokol. (20:08:58)

63:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak i čtvrtý bod je energetiků, na střelu LUKÁŠE MÄRZE zblízka neměl Tuček šanci dosáhnout. Asistence: Petr Houdek.

63:06
    Energie srovnává tempo.

62:42
    Šmajdova rána skončila na horní tyčce.

62:19
    Botoš poslal na výlet všechny tři soupeře, ale pak už trochu překombinoval svou akci.

61:59
    Nadstavba se zatím lépe daří hostům.

61:22
    Kalajev bombou od modré trefil Kubáta jen do betonu.

61:03
    Nakonec ne nadlouho, u kotouče je trojice Kobry.

60:45
    Energie se drží v útočném pásmu.

60:12
    Král vystihl rozehrávku domácích a jel sám na Kubáta, ale ten dnes jednoduše čaruje.

60:01

Ofenzivní exhibice domácích je za námi, Kobra si může spravit chuť alespoň v nadstavbě.

59:41
    Bartoň zřejmě zakopl o drn, z jeho pádu však naštěstí pro něj Energie nic nevytěžila.

59:03
    Hlavní sudí trestá potyčku za hrou, dvouminutové tresty dostávají Jakub Vogel (KVA) a Tomáš Bucek (KOB)

58:34
    Rymonovi hattrick zřejmě nestačí, zblízka totiž zkoušel dostat puk do sítě bekhendem.

57:48

57:34
    Tak se nám počet gólů u loga Energie zaokrouhluje na rovných deset. Skvělou práci předvedl JOSEF BLECHA, který vystihl kombinaci obránců Kobry a vyrazil do nehlídaného úniku. Ten zakončil zkušeně. Bez asistence.

56:32
    Kobra ani v početní převaze nedokáže překonávat obranu Energie.

55:48
    Nakonec je z toho všeho jen jeden dvouminutový trest za krosček při onom původním zákroku, ten dostává Petr Houdek (KVA).

55:48
    A je tu drobná šarvátka, které předcházel tvrdý hit domácího hráče. Bude se vylučovat.

55:39
    Hra se na chvíli zastavuje u mantinelu.

55:14
    Kubát kouzlí. Vleže zastavil zdánlivě jasný gól, kdy se puk snažil projít do prázdné branky.

54:59
    Třígólový střelec Rymon tentokrát volil místo střely přihrávku, tu ale zachytila hostujcíí hokejka.

54:34
    Své štěstí zkoušel Bartoň, zblízka ale bekhendem ani zdaleka netrefil branku domácích.

54:00
    Botoš dostal přihrávku na střelu do odkryté klece, s pukem si ale moc neporozuměli.

53:27
    Karlovarští už dokonce nevěnují přílišnou snahu ani střídání, před chvilkou byli na ledě v jednu chvíli jen dva hrající energetici.

53:00
    Již podruhé v zápase vstřelila Energie dva góly během jediné minuty a pokračuje ve své krasojízdě.

52:27
    Exhibice domácích pokračuje. Filip Tuček zažil hrůzný návrat mezi tři tyče, hned z první střely jej překonává DAVID VARVAŘOVSKÝ. Asistence: Ondřej Matas.

52:09
    Filip Tuček se vrací do branky, kde nahrazuje Matouše Liemanna.

52:09
    Souboj u mantinelu o kotouč dopadl nejlépe pro DAVIDA VARVAŘOVSKÉHO, který si s kotoučem sjel až úplně k Liemannovi a zakončil mu mezi betony. Asistence: Matěj Bubanec.

51:30
    Obdobný neúspěch si připisuje na druhé straně Jan Halfar.

51:12
    Roček nahazuje od modré, ale branku netrefil.

50:40
    Šmajda měl dobrý nápad na kličku, puk ale nabral vyšší rychlost, než jakou forvard Energie čekal.

50:06
    I Kobra už rozehrává pomaličku, aby pošetřila síly na nadstavbu.

49:34
    Valenta se zajímavě obtáčel kolem branky, Kubát se však přesunul včas.

49:12
    März provětral lapačku Liemanna.

48:45
    Oběma týmům už jde jen o to, aby všichni přečkali zbývající minuty ve zdraví.

48:17
    Tak oranžová páska byla přeci jen šťastná volba! MATĚJ PETRETIČ dostal nabito do levého kruhu a zakončil nejlépe, jak jen mohl, tudíž přímo do šibenice. Asistence: Samuel Šmajda.

47:44
    Sekula si lehce spletl princip střely, namísto kotouče mu z rukou vyletěla hokejka a puk se naopak octl v pohybu vzad.

47:37
    Domácí rozehrávají v klidu, nikam nespěchají. Ani k tomu nemají důvod.

46:58
    Varvařovský svou kličkou vymíchal spíš sebe než soupeře a musí pádit zpět.

46:29
    Energie dnes brání opravdu na jedničku, důrazně a kompaktně.

45:59
    Blecha vyrazil spolu s Ročkem dopředu, Liemann si ale pohlídal střelu i dorážku.

45:28
    Ačkoliv se pak záhy dostává dopředu. Leč tam to už je opět mizerné.

45:02
    Kobra dělá zbytečné chyby v rozehrávce, stačí k tomu menší tlak od domácích.

44:33
    Energie vyhazuje na icing.

44:09
    Vogel zkoušel překvapit Liemanna z úhlu, ovšem logice pravděpodobnosti se nevzepřel.

43:34
    Pražané se sice nadále snaží, ale dnes jim prostě paní Štěstěna kromě jednoho odrazu v první třetině nedopřeje vůbec nic.

43:12
    Bravurní oslabení v podání Karlovarských.

43:05

42:40
    Dlouhá přihrávka na Botoše dostává Energii do útoku.

42:20
    Mezi týmy je viditelný rozdíl, zatímco domácí hrají zcela uvolněně, hosté jsou paralyzovaní a trápí se.

41:31
    Krásná práce Dominika Rymona, který za brankou Kobry důrazně forčekoval a nakonec vybojoval kotouč pro SAMUELA ŠMAJDU, který si sjel až k Liemannovi a zavěsil pod víko. Asistence: Dominik Rymon.

41:12
    Energie okamžitě vyhazuje.

41:05
    A je tu rychlé vyloučení, na trestnou lavici odjíždí Matěj Petretič (KVA) kvůli podrážení.

40:46
    Kobra se dlouho držela v útočném pásmu, ale ani tentokrát neohrozila branku soupeře.

40:09
    Kubát si zahrál s pukem i jakožto hráč v poli, respektive rozehrával hokejkou.

40:01

Prostřední třetina už jednoznačně patřila domácím, po zkompletovaném hattricku Dominika Rymona a jednoho gólu v podání Jakuba Vogela a Ondřeje Matase má už asi nedostižitelný čtyřbrankový náskok. Kobře už zřejmě nezbývá nic jiného, než se plně koncentrovat na nadstavbu a zisk alespoň jednoho bodu. Třetí třetina začne zhruba v 19:29.

40:00

39:56
    Ale přihrál jen soupeři.

39:42
    Dopředu spěchá Strnad.

39:01
    Pražák se zjevil sám před Kubátem a snažil se jej překonat blafákem do bekhendu, dostal se však pryč ze střeleckého úhlu a odkrytou část branky netrefil.

38:08
    Sekula sice udržel pro hosty pásmo, jeho snaha však přišla vniveč, když byl záhy sražen obráncem Energie.

37:44
    Od modré pálil Vogel, leč ke gólu mu chyběla lepší muška.

37:15
    Rymon si hledal místo v mezikruží, ale v momentě přihrávky byl dobře hlídaný.

36:52
    On ani odpor Kobry není nijak výrazný, takže to zase tak složité není.

36:24
    Domácí v klidu hájí svůj náskok.

36:00
    Liemann lapačkou stáhl ze vzduchu spíše nahození od modré.

35:23
    Hektická minuta je zřejmě za námi, Energie však stále zkouší přidat další branku.

34:42
    A domácí přidávají další hřebíček do rakve s logem Kobry. Pátý zásah Energie přidává ONDŘEJ MATAS, který tak připravil Liemannovi hořké uvítání mezi třemi tyčemi. Asistence: David Varvařovský.

34:25

33:55
    Kobra reaguje střídáním brankářů, Filip Tuček odchází na střídačku, do brankoviště vjíždí Matouš Liemann.

33:55
    Energie udeřila i v oslabení, DOMINIK RYMON si akci sám začal a sám dokončil. Nejprve obral u své branky soupeře o puk, poté prosvištěl zkoprnělou obranou Kobry a jeho střelu nakonec trochu neštastně pustil Filip Tuček za svá záda. Bez asistence

33:25
    První minuta přesilovky Pražanů je ta tam, ale ke střele je ještě nedostali.

33:11
    Mezitím zastavuje hosty další ofsajd. Na to si musí dávat pozor.

33:03
    Domácí se brzy osvobozují.

32:25
    Početní nevýhodu si vyzkouší i Energie, Matěj Bubanec (KVA) hákoval soupeře mimo meze pravidel.

32:22
    A střel i akcí opět ubylo.

31:28
    Kobra zkouší rozjet protiútok od vlastní branky.

30:39
    Tichý se proháčkoval až ke Kubátovi, ten se však blýskul rychlým zákrokem.

30:20
    Kvasnička si postrčil kotouč moc dopředu a Kubát jej přikrývá.

29:43
    Botoš ukličkoval dva protihráče a hledal někoho z domácích před brankou, leč tam nestál nikdo v zelenobílém.

29:07
    Oranžový muž Petretič si udělal výlet do útočné třetiny, ovšem jeho střelu zastavil soupeř.

28:21
    Sapoušek schytal tvrdou ránu pukem do nohy, ale díky tomu zahájil útok svého týmu.

28:08
    Sekula vystihnul rozehrávku domácích a už už spěchal do úniku, jenže vše zastavuje postavení jeho spoluhráče mimo hru.

27:40
    Tuček stále drží svůj tým ve hře, obránci mu zatím příliš nepomáhají.

26:50
    Nádherná akce karlovarské útočné lajny! Samuel Šmajda dostal kotouč ve volném prostoru, navázal na sebe pozornost a ve správné chvíli poslal přihrávku DOMINIKU RYMONOVI. Ten už jen doťuknul za bezmocného Tučka. Asistence: Samuel Šmajda.

26:25
    U puku po krátké pauze znovu Energie.

25:44
    Kotouč poskakoval k nehlídanému Tichému, který mohl střílet do prázdné branky, v poslední chvíli mu ale puk přeskotačil přes hokejku.

25:07
    Matas pálil z dálky, trefil ale jen rameno brankáře.

24:34
    Varvařovský byl sevřen dvojicí hostujících beků a bez podpory kolegů nemohl nic vymyslet.

24:15
    Domácí jen nahazují a jedou vystřídat.

23:49
    Šmajda dostal fantastickou žabičku do jízdy a sklepával mezi Tučkovy betony, ten ale lapil puk do náruče.

23:28
    Domácí stále dotírají a stále naráží na zeď černožlutých.

22:43
    Energie se horko těžko dostává skrz obranný val Kobry.

22:18
    Bubanec prošel u mantinelu do útočného pásma, byl ale zastaven krátce za modrou čárou.

21:41
    Stejně jako při první brance skórování domácí ještě víc nakoplo.

21:00
    Energie předvádí další bleskový gól, nikým nehlídaný si k levé tyčce sjel JAKUB VOGEL a nekompromisně zavěsil zblízka pod víko. Asistence: Dominik Rymon, Samuel Šmajda.

20:27
    Presing Kobry nepřinesl úspěch, ale alespoň se k ničemu nedostala ani Energie.

20:08
    Nastřelený kotouč končí u Kubáta.

20:01

Skončilo nám úvodní dějství souboje dorostenců Energie a Kobry, v němž oba týmy skórovaly. Již zkraje třetiny dostal domácí do vedení Dominik Rymon, ovšem v závěrečné minutě i s trochou štěstí srovnal Matěj Kvasnička. Utkání je zatím vyrovnané nejen ve skóre, ale i na ledě. Druhá třetina začne zhruba v 18:42.

20:00

19:43
    Energie bojuje o návrat do vedení, Tuček je ale proti.

19:13
    Kobra právě vstřelila branku!
    I štěstí je někdy zapotřebí a to se přesně teď ukázalo u vyrovnávací branky Kobry. Puk, který vystřelil MATĚJ KVASNIČKA, se odrazil od tyčky a po chvilce skotačení na brankové čáře se dokutálel do branky. Asistence: Dzabrail Kalajev.

18:46
    Značná část dosavadních útoků skončila soubojem tělo na tělo v rohu kluziště.

18:17
    Sekula zkoušel střílet z první, když si našel volný prostor kousek od brankoviště, Kubát se však přesunul včas.

17:44
    Rymon pálil z mezikruží zápěstím, jeho jedovku si ale hostující brankář pohlídal.

17:35
    První ofsajd utkání zastavil útok Energie.

17:07
    Tuček měl na střelu od modré dobrý výhled a včas vytasil svůj beton.

16:34
    Petretič skvěle zastavil potenciální únik soupeře.

16:06
    Jenže tato akce se zasekla v rohu kluziště, kde o puk bojovala hned čtveřice hráčů.

15:48
    A útočí i Kobra.

15:14
    Hezkou zadovku dostal Dominik Rymon a zkoušel kličkou překvapit gólmana, ten však nechal pravý beton až u tyčky.

14:53
    Šmajdou tečovaná střela nemířila přesně.

14:34

14:21
    Pražané znovu vyhazují.

13:50
    Karlovy Vary možná trochu překombinovaly svůj útok, jehož výsledkem bylo jen nahození od modré a zákrok Tučka.

13:17
    Kobra se ubránila a Energie se musí vrátit zpět.

12:50
    Šmajda hledal mezírku mezi betony hostujícího brankáře, ovšem neúspěšně.

12:34
    Je tu první vyloučení zápasu, za podrážení dostává trest Filip Sekula (KOB).

11:46
    Ani jeden z gólmanů v posledních minutách příliš práce nemá.

11:02
    Tvrdý střet s Kalajevem ve středu hřiště odnesl kromě soupeře i jeden ze spoluhráčů hitéra.

10:50
    Střela Matas byla zblokována.

10:11
    Kvasnička neudržel puk a domácí se po dlouhé době dostávají do útočné třetiny.

09:37
    Blechovi po souboji se soupeřem vyletěla hokejka až na hostující střídačku, naštěstí však nikoho netrefila.

09:02
    Energie již podruhé zkouší založit útok za vlastní klecí.

08:22
    Sám se najednou v mezikruží octl Tomáš Bucek, svou střelou ale maximálně donutil Kubáta k lehkému pohybu.

08:04
    Hra se přelévá z jedné strany hřiště na druhé.

07:27
    Důrazný forčeking Halfara udržel útok Kobry při životě, nakonec se však střely hosté nedočkali.

06:52
    Kombinaci Karlovarských zblízka nadvakrát zakončoval März, betony Tučka ale držely pevně.

06:02
    Kobra podstatně zlepšila svou hru a s Energií hraje přinejmenším vyrovnaně.

05:38
    Do úniku se dostal Stefan Ralijic, jeho pokus ale bleskově zneškodnil lapačkou Kubát.

05:12
    Rymon vyhrál sprinterský souboj o puk, bez podpory spoluhráčů ale útok k ničemu nevedl.

04:45
    Strnad nahazuje za branku Energie, kde si puk berou domácí.

04:22
    A když už jej konečně vyvezl Bartoň, akce ztroskotala krátce za červenou čárou.

04:06
    Pražané ani nadvakrát nedostali kotouč z pásma.

03:43
    Domácí v tlaku vůbec nepolevují, Tuček má plné betony i rukavice práce.

03:04
    První gól utkání na sebe nenechal dlouho čekat, rychlý brejk Energie zakončil zblízka i přes nepříliš volného prostoru přesně DOMINIK RYMON. Asistence: Samuel Šmajda.

02:49
    Hezký hit Vogela zastavuje útok soupeře.

02:22
    Na druhé straně pálil z dálky Blecha, ale o pár centimetrů minul prostor mezi třemi tyčemi.

02:00
    Až teď má Praha chvíli oddychu a sama vyráží do útoku.

01:29
    Energie drží smyčku kolem Kober utaženou pevně a zkouší střelecké štěstí.

01:08
    Šmajda z mezikruží orazítkoval jen břevno.

00:35
    A hned se také dopouštějí icingu.

00:12
    U kotouče jsou jako první hosté, ale kombinují jen v obranném pásmu.

00:01

Rozbruslení právě končí, na řadu přichází pozdrav z modrých čar a za chvíli se jde do akce.

Zajímavý designový prvek dnes zvolil Matěj Petretič, čepel své hokejky obalil oranžovou páskou.

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Hykel) – Hohl (A), Houdek (C), Petretič, Vogel, Roček – Blecha, Botoš, März (A), Šmajda, Sapoušek, Rymon, Varvařovský, Bubanec, Matas, Hrůša

HC Kobra Praha: Tuček (Liemann) – Bucek, Capoušek, Bartoň, Kalajev, Chytil – Král (C), Sekula (A), Tichý (A), Valenta, Pražák, Kvasnička, Ralijic, Strnad, Halfar

Rozhodčí: Malá – Malý, Charvát.

První dva odvážlivci, konkrétně domácí Jakub Vogel a Dominik Rymon, již opustili vyhřátý prostor kabin a připravují puky pro rozbruslení, které začne za několik málo minut. Zatímco svým kolegům z puků vystavěli zdařilou pyramidu, kotouče určené pro hosty využili pro soutěž v trefování branky. Sami ale zřejmě doufají, že s hokejkou se jim bude dařit lépe než při této aktivitě.

Zdravím všechny příznivce sportu a hokeje zvlášť!

Za zhruba 45 minut bude vhozeno úvodní buly duelu dorostenců karlovarské Energie a pražské Kobry. Zatímco aktéři tohoto utkání ještě v klidu odpočívají v šatnách, jejich kolegové ze západočeské juniorky se aktuálně prohánějí po ledě v karlovarské aréně a dokončují svou tréninkovou seanci. Ovšem buďte bez obav, kluziště bude včas připraveno a zápas dorostu by měl začít dle předpokladů. Přesto máte stále spoustu času zajít vykrást zásoby ze své ledničky, či vyvenčit vašeho chlupatého mazlíčka.

HC Energie Karlovy Vary:
    Souboj energetiků a Kobry je duelem dvou co se týče umístění v tabulce velice vyrovnaných celků. Energie s devíti body hájí osmé místo západní skupiny extraligy dorostu, jen díky lepšímu skóre se drží právě před Pražany. V této nelichotivé pozici se octli kvůli celkově nepříliš atraktivním výkonům, stačí se podívat na poměr vstřelených a inkasovaných gólů, který je na třetí nejhorší hodnotě 38,96 %. Prakticky totožnou pozici v desítce týmů drží Karlovarští i v ohledu střel, jejich 11,4% úspěšnosti či 86,7% preciznosti gólmanů v zelenobílém. Vstupy do utkání jsou v podání domácího celku slušné, ovšem poté jejich výkon rapidně klesá, poměr vstřelených branek ve třetí třetině vůči přechozím dvěma je druhý nejhorší v soutěži. Víceméně jedinou, ovšem o to kvalitnější, zbraní Západočechů je hra v početní výhodě. Celých 24 % přesilovek totiž skončilo předčasně, totiž pukem loveným ze sítě soupeře energetiků. Velkou ránou pro kádr Karlových Varů by však mohla být ztráta jednoho z nejkvalitnějších útočníků a mládežnického reprezentanta Alexandra Remeše, ten totiž lázeňský klub nedávno opustil. Dokáží jej ostatní hráči nahradit?