Boston – Philadelphia 3:0 (kon.) | Buffalo – Montreal 4:3 (kon.) | New Jersey – Nashville 3:4 (po pr.)
St. Louis – Columbus 4:7 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:1 (kon.) | Chicago – NY Rangers 4:1 (kon.)
Dallas – Anaheim 5:2 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 1:9 (kon.) | Edmonton – Washington 4:1 (kon.)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Poslední slovo budou mít ale zřejmě Tučňáci! Zaváhání Giordana využil po dobré práci Simona MATT CULLEN. Centr čtvrté útočné formace Pittsburghu zaznamenal svou letošní první trefu! Asistence: Dominik Simon.
    58:00 James NEAL - 1:8

58:00
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak Flames se přeci jen dočkali! Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny překonává brankáře Murrayho z pravého kruhu pro vhazování poněkud zvláštní střelou z první JAMES NEAL. Jeho druhý gól v sezoně! Asistence: Sean Monahan, Dillon Dubé.
    53:55 Jake GUENTZEL - 0:8

53:55
    8:0! Crosbyho nahození od modré čáry tečoval do brány JAKE GUENTZEL. Rittich neměl šanci zareagovat. Pro Guentzela mimochodem pátý gól v této sezoně! Asistence: Sidney Crosby.

53:33
    Kessel se mohl prosadit dnes potřetí, Rittich byl ale proti.

49:22
    Bennett se dostal za obranu soupeře, Murrayho ale následně překonat nedokázal.

41:15
    Dubé a jeho dobrá střela z pravého kruhu, Murray ale vyráží ramenem do ochranné sítě.
    39:39 Jack JOHNSON - 0:7

39:39
    Pens využívají i svou druhou přesilovku! JACK JOHNSON zamířil z pravého kruhu po pasu od Brassarda přesně do levého horního růžku Rittichovy svatyně. Pro jednatřicetiletého obránce první trefa za Pens! Asistence: Derick Brassard, Olli Määttä.

37:40
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Stone – 2 min., podrážení).

35:28
    Dubé mohl vstřelit svůj první gól v NHL, Murray ale předvedl senzační zákrok!

34:25
    Závar na brankovišti Penguins! Další střelu Neala z pravé strany se snažil dorážet Monahan, Murray i se štěstím dokázal odolat.

33:47
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., držení).

33:20
    Po Crosbyho přihrávce měl další šanci Brassard, Rittich se ale vyznamenal.

32:10
    Backlund měl příležitost vstřelit první gól Calgary v tomto utkání, správný moment k zakončení ovšem prováhal.

29:19
    Střídání v týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází Mike Smith, přichází David Rittich.
    29:19 Phil KESSEL - 0:6

29:19
    6:0 pro Penguins! Po krásné, dlouhé přihrávce Letanga se prosazuje dnes podruhé navrátilec z trestné lavice, PHIL KESSEL. Asistence: Kris Letang, Bryan Rust.

27:10
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Phil Kessel – 2 min., sekání).
    26:28 Patric HÖRNQVIST - 0:5

26:28
    Svěřenci Mikea Sullivana skórují popáté! PATRIC HÖRQVIST to vzal při situaci 2 na 1 vše na sebe, přičemž gólmana Calgary překonal střelou na lapačku. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Riley Sheahan, Brian Dumoulin.

24:48
    Další velmi dobrou příležitost měl Brassard, z těsné blízkosti si ale na Smitha nepřišel.

24:04
    Na druhé straně zase zahrozil Hathaway, také Murray ovšem nyní předvedl dobrý zákrok.

23:50
    Sheahan měl dobrou šanci přidat pátý gól Pittsburghu, Smith ale připraven na správném místě.
    21:17 Phil KESSEL - 0:4

21:17
    Dvaadvacátá minuta utkání, Pens vedou 4:0! Brankáře Smitha překonává z předbrankového prostoru PHIL KESSEL. Pátý gól, jedenáctý bod pro jednatřicetiletého amerického útočníka v sezoně 2018/2019! Asistence: Jevgenij Malkin, Derick Brassard.
    19:08 Bryan RUST - 0:3

19:08
    Penguins přidávají 52 vteřin před koncem první třetiny třetí gól! Jeho autorem je BRYAN RUST, který dorazil za Smithova záda předchozí vlastní střelu. Šestadvacetiletý Američan se prosadil letos poprvé, 3:0 pro jeho tým! Asistence: Dominik Simon, Jamie Oleksiak.

18:44
    Nebezpečná střela od Malkina ze středu útočného pásma skončila jen těsně nad svatyní gólmana Calgary.
    14:19 Patric HÖRNQVIST - 0:2

14:19
    Tučňáci využívají svou první přesilovku a jdou do dvougólového vedení! Střelu Malkina z pravé strany tečoval za Smitha před bránou PATRIC HÖRNQVIST. Pro zkušeného forvarda třetí gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin.

13:07
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Jankowski – 2 min., hákování).
    04:23 Sidney CROSBY - 0:1

04:23
    Čtvrtá minuta utkání, Pens otevírají skóre! Po přihrávce Letanga se prosadil zprava z úhlu bekhendem SIDNEY CROSBY. Jeho třetí gól, osmý bod v letošní sezoně, 1:0 pro Penguins! Asistence: Kris Letang, Derick Brassard.

02:31
    Gaudreau našel pěknou křižnou přihrávkou na pravé straně Neala, Murray předvedl výborný přesun a zákrok!

00:53
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., sekání).

00:31
    Hned na úvod velká šance pro Guentzela, který před bránou tečoval střelu spoluhráče od modré čáry, Smith byl ale pozorný a dokázal vyrazit.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 58. Neal (Hamonic, Dubé) – 5. Crosby (Letang, Brassard), 15. Hörnqvist (Crosby, Malkin), 20. Rust (Simon, Oleksiak), 22. Kessel (Malkin, Brassard), 27. Hörnqvist (Sheahan, Dumoulin), 30. Kessel (Letang, Rust), 40. J. Johnson (Brassard, Määttä), 54. Guentzel (Crosby), 59. Cullen (Simon)

Calgary Flames: M. Smith (30. Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Mi. Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – Hathaway, Dubé, Czarnik.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, J. Johnson, Ruhwedel – Brassard, Crosby (C), Guentzel – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Simon, D. Grant, Rust – Sheahan, Cullen, Hörnqvist.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Kyle Rehman – Ryan Galloway, Devin Berg

Diváci: 17 834