Nacional – Portimonense 0:1 (kon.) | Guimarães – Braga 1:1 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:1 (1:1)
SC Braga
Pátek 26.10.2018, 22:15 • Estádio Dom Afonso Henriques • Portugalská Primeira Liga • 8. kolo

Pozdně večerní fotbalové představení mnoho krásy nenabídlo, oba góly padly už v úvodu zápasu v rozmezí pěti minut a zcela vyrovnaný druhý poločas končí bez branek, když na každé straně byly k vidění kromě spousty ostrých zákroků spíše náznaky než vyložené šance. Favorit měl sice více ze hry, ale také naprosto vychýlenou mušku, když se ze 13 střeleckých pokusů jen jedinkrát trefil mezi tyče. Braga tedy ani v osmém kole nenašla přemožitele a na pár desítek hodin se posunula do čela tabulky před Benficu, která hraje teprve zítra. (00:12:49)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:12. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:12.

90+3

90+3
    Nervózní závěr ještě přinesl jeden střelecký pokus, po dvou rychlých narážečkách se výrazně ukopl Paulinho, míč nabral opačnou faleš a letí někam k rohovému praporku.

90+2
    Na trestný kop naskočil Dyego Sousa, jeho hlavička letí mírným obloučkem metr nad břevno.

90+2
    Hloupý netaktický faul domácího brouska Wakasa metr od kratší strany pokutového území nabízí velkou příležitost fotbalistům Bragy.

90+1
    Rozhodčí avizuje tři minuty nastavení.

90
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Tozé, přichází Pedro Rodrigues.

89
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Fábio Martins.

88
    Ani třetí roh domácích během tří minut nic podstatného pro vývoj zápasu neznamenal. Jen z rychlého brejku napřáhl z velké dálky Fransérgio a po zemi vystřelil vedle.

87
    Série rohových kopů Vitórie Guimarães bude po obranném zákroku Pabla Santose pokračovat.

86
    Paulinho vypomohl obraně a odkopává do zámezí.

86
    Střídající Estupiňán dostal přihrávku do běhu a prosadil se ke střele, kterou hostující obránce tečoval na roh.

85
    Rohový kop domácích svatyni soupeře neohrozil.

84
    Žlutou kartu dostává Marcelo Goiano (SC Braga).

83
    Náznak brejku Vitórie vyřešil čistě a konstruktivně Pablo Santos.

82
    Braga kombinuje na vlastní polovině, domácí jsou zataženi v bloku a vyčkávají.

81
    Poslední minuty zápas postrádá fotbalovou kvalitu, sledujeme jen množství soubojů uprostřed hřiště.