Chabarovsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Viťaz 3:1 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 4:3 (po pr.) | Riga – Petrohrad 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 0:9 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:3 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Spartak Moskva
Pátek 26.10.2018, 17:30 • Tondiraba Ice Hall • KHL

Další utkání odehraje Jokerit opět v Talinu a utká se s trápícím Čerepovcem. Spartak pak čeká výlet do Jekatěrinburgu, kde budou chtít zaskočit favorita! (20:33:38)

Česká stopa
    Robin Hanzl: v utkání nebodoval, ale byl střelecky aktivní a zapsal si čtyři střely na branku, jeden hit a jeho celkový čas na ledě činil 18:02.

Jokerit v Talinnu nakonec slaví své vítězství po prodloužení. Avšak první třetinu zaspal a Spartak v ní vyhrál 3:1! Ve druhé třetině se Jokerit již probudil a svou aktivní hrou dokázal srovnat na 3:3.Třetí třetina byla již o tom, kdo dá branku, ten se bude radovat z vítězství. Nakonec oba celky předvedly zpočátku útočnou hru, následně hru z obrany. Daný zápas muselo rozlousknout až prodloužení, ve kterém se do první šance dostal Spartak, avšak neuspěl a následně se v útoku prosadil Jokerit.

62:25 Steve MOSES - 4:3

62:25
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A v prodloužení se nakonec raduje Jokerit. O bod navíc se pro svůj celek postaral STEVE MOSES, který si nabruslil z pravé strany na levou a bekhendem překonal Bespalova.

61:40
    Jokerit v pásmu, ale je dobře bráněn a se svou hrou podél mantinelu nakonec neslaví úspěch.

60:37
    Hráč Spartaku se dostal do samostatného úniku, ale neměl příliš mnoho času k zakončení a Zapolski jeho kličku dobře vybruslil.

60:01

Třetí třetina nám přinesla v jejím počátku tlak Jokeritu, který nepřinesl jejich další branku. Následně se postupem času hra vyrovnala a oba celky se více soustředily na svou obrannou hru. Nicméně zejména Zapolski svými dvěma zákroky betonem se zasloužil o to, že Spartak o osudu zápasu nerozhodl ještě v základní hrací době.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

58:37
    Ryan Zapolski nyní opět vytasil svůj beton, kdy obrana Jokeritu nechala hráče Spartaku objet branku a Zapolski svým zákrokem odmítl ukončení zápasu!

57:22
    Kostrbatě se dostal do zakončení Steve Moses, ale jeho zakončení nebylo přesné.

56:39
    Hra se vyrovnala a Spartak měl nyní puk pod kontrolou a mohl zvrátit své vedení na svou stranu. Zapolski dobře viděl střelu ze střední vzdálenosti. K další střele Jokerit svého soupeře už nepustil a vyhazuje do středního pásma.

56:04
    Do jednoho z nich se dostával Spartak, ale nyní se provinil ofsajdem.

55:37
    Obě mužstva s blížícím se koncem třetí třetiny hodně sází na pevnou obranu s cílem vyrážet na rychlé protiútoky.

54:35
    Velká šance Jaroslava Kosova, který si v rychlosti objel branku a již zakončoval k tyčce, avšak dobrý reflexivní zákrok betonem zmařil tuto šanci a velkou zásluhu měl i obránce, který do dráhy puku dal svou hokejku.

54:00
    Antti Pihlström se snažil vpádu a z otočky zamést puk do branky, ale byl již hodně mimo střeleckou osu a minul branku, respektive se po puku natáhl pozorný Bespalov.

53:23
    Spartak měl nyní kratší pasáž hry, kdy se pohyboval v blízkosti branky Zapolského, ale ten odolal a Jokerit se vydává k protiútočné akci.

52:30
    Nakonec hra přerušena a následuje poslední komerční pauza.

52:00
    Domácí nyní opět motají svého soupeře v jeho obranném pásmu...

51:22
    V posledních minutách sledujeme poměrně rychlou hru, kdy se obě mužstva střídají na puku a sledujeme střely ze středních vzdáleností, které brankáři v poklidu vyráží.

49:25
    Jokerit získal útočné pásmo a po další akci zasahuje Bespalov, který nyní neměl problém se svým zákrokem.

48:34
    Spartaku však přesilovka pomohla vyrovnat hru a nyní je to Jokerit, který se musel bránit útoku soupeře. Zapolski nakonec nahození kryje ve své lapačce.

47:08
    Až v jejím konci si vytvořili tlak, ale obrana Jokeritu vše zvládla a tohle oslabení zvládají.

46:45
    Spartak se v této přesilovce skutečně nedostává vůbec k ničemu.

46:09
    Zapolski nemusel zatím čelit žádné nebezpečné situaci a Jokerit se brání na výbornou a již potřetí se jim daří úspěšně vyhodit puk ze svého pásma.

45:13
    Ale nyní se poměrně zbytečně Jokerit provinil faulem v útočném pásmu a Sakari Manninen jde podruhé v dnešním zápase za katr. Tentokrát za podražení.

44:38
    Karl Stollery nyní nezachytil puk na modré čáře a Jokerit ztrácí útočné pásmo. Spartak se pouze brání.

43:20
    Vjačeslav Leščenko to nyní zkoušel od modré čáry, ale jeho nahození nebylo nikterak nebezpečné pro branku soupeře.

42:00
    První dvě minuty třetí třetiny má puk ve své moci Jokerit, který však zatím Bespalova výrazně neohrozil.

40:01

Ve druhé třetině jsme již viděli hru Jokeritu, na kterou jsme zvyklí. Dokázali dostat soupeře pod stálý tlak a vyrovnat hru! Jednou se Jokerit prosadil v přesilové hře. A jen díky dalším dobrým zákrokům Bespalova se Jokerit v závěru druhé třetiny nedostal do vedení. Třetí třetina nám slibuje zajímavé rozuzlení tohoto zápasu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Krátce před koncem druhé třetiny donutil k zásahu Bespalova O´Neill, který střílí z pravé strany.

39:00
    Bespalov opět musel čelit tlaku před jeho brankou a ustál i tuhle ošemetnou situaci! Jokerit je v této druhé třetině jasně lepším celkem.

38:00
    Zato jeho kolega na druhé straně nyní musel čelit dotěrnému dorážení ze strany Platt, nakonec zalehl puk a rozhodčí přerušuje hru.

37:36
    Spartak se dobře již přes deset minut nedostal do pořádného zakončení a Zapolski nyní má klid ve svém brankovišti.

36:42
    Jokerit je stále aktivní a má více ze hry. Spartaku se však nyní daří svého soupeře držet dál od své branky.

34:50
    Po dalším závaru nevěděl Bespalov kde má puk, nakonec se vykutálel z chumlu a obránce Spartaku jej vyhazuje ze svého pásma. Jokerit tuto přesilovku tentokrát nevyužije. Ale opět v ní měl blízko k brance.

34:13
    Po dobré kombinaci dostal puk Norman a měl před sebou jen branku a Bespalova. Avšak tentokrát selhal a nedokázal ideálně zamířit a poslal puk mimo!

32:57
    Ihned po vyhraném buly se Dyblenko provinil podražením a další přesilovka pro Jokerit, což znamená opět velké nebezpečí pro Bespalova a jeho tři hrdiny před jeho brankou. Přesilovka čtyři na tři.

32:55
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sakari Manninen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michajl Grigorev – 2 min., hrubost).

32:30
    Jokerit je tedy zpět ve hře a po dalším zásahu Bespalova se strhla menší strkanice před jeho brankou. Avšak rozhodčí vše rychle uklidňují.

31:45
    Oddechový čas pro hosty.
    31:45 Jesse JOENSUU - 3:3

31:45
    Jokerit a přesilové hry = velké nebezpečí pro soupeře a nyní potvrzení, že Jokerit přesilovky zkrátka umí využívat! Grant vyslal tvrdou ránu od modré čáry, puk se odrazil od zadního mantinelu před branku a JESSE JOENSUU už jen dorazil vracející se puk do branky. Asistence: Alex Grant a Brian O'Neill.

31:34
    Bespalov jen vyrazil před sebe puk po tvrdé ráně od modré čáry, ale k teči se již Jokerit nedostal!

30:50
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michajl Grigorev – 2 min., vysoká hůl).
    30:33 John NORMAN - 2:3

30:33
    A menší tlak Jokeritu přináší opět snížení stavu a po povedené kombinaci před brankou tečuje puk JOHN NORMAN po nahození od Jespera Jensena. Asistence: Jesper Jensen Aabo a Jesse Joensuu.

29:26
    Antti Pihlström se snažil vybojovat a dostat puk pod svou kontrolu za brankou Bespalova. To se mu zrovna nepovedlo, ale i přesto Jokerit drží útočné pásmo.

28:00
    Jokerit je rozhodně zvyklejší na bouřlivější atmosféru ze své domácí Hartwall arény. Publikum v Talinnu je poněkud mlčenlivé.

27:22
    Nyní sledujeme pasáž hry, kdy nám schází šance na branku a po dalším přerušení se bude vhazovat před Bespalovem.

26:29
    Hra v plném počtu a Jokerit se i nadále snaží o snížení stavu skóre.

25:55
    Již se hraje přesilovka pět na čtyři, Jokerit je před brankou Bespalova. Jejich střely postrádají potřebnou přesnost.

25:10
    Brian O'Neill se dostal ke dvěma pěkným střelám. Tu druhou Bespoalov vykryl svým ramenem a O´Neill nebyl daleko od své dnešní druhé branky!

24:56
    Jokeritu se nedaří usadit v pásmu...možná až nyní...

24:24
    A nyní nás čeká přesilovka Jokeritu čtyři na tři, neboť je vyloučen Martinš Karsums za nedovolené bránění.

24:03
    Začátek hry pět čtyři na čtyři začali domácí v pásmu soupeře, ale nedokázali zakončit.

23:29
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michajl Grigorev – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).

22:28
    A jeho zavezení mělo velký úspěch, neboť se jeho celek dokázal dostat do menšího tlaku, nicméně Bespalov nemusel řešit žádnou svízelnější situaci.

21:59
    Steve Moses elegantně zavezl puk do pásma, ale následně již nedokázal se dostat před branku a přihrává na své spoluhráče.

21:30
    Bespalov zakončení Nicklase Jensena kryje bez větších problémů a bude se vhazovat po jeho pravici.

20:55
    Prostřední část nám začala a uvidíme, jestli se Jokerit zvedne a dokáže soupeře dostat pod tlak a vytěžit nějaké další branky.

20:01

Po první třetině vede Spartak překvapivě 3:1 nad Jokeritem. Jokeritu zatím prostředí v Estonsku v rámci World hockey neprospívá a neměli dobrý start do zápasu. Spartak se brzy dostal do dvou brankového vedení a následně mohlo být pro Jokerit ještě hůře, ale třetí branka Spartaku nebyla uznána. Jokerit následně dokázal snížit na rozdíl jedné branky díky využité přesilovce, ale Spartak si brzy vrátil své dvou brankové vedení. Jokerit zatím ani zdaleka nepředvádí svou hru, na kterou jsme zvyklí a proto jeho soupeř vyhrává a také byl v první třetině lepším celkem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:30
    Za to soupeř se dostává rychle do útočného pásma a opět donutil k zásahu brankáře Jokeritu, který má tentokrát puk ve své lapačce.

17:55
    Jokerit se dostal do pásma, ale nemá tak úplně puk pod svou kontrolou a Bespalov je bez práce.

16:33
    Spartak je opět rázem při chuti a nyní nedává svému soupeři téměř puk a hlídá si závěr první třetiny.
    15:09 Alexandr CHOCHLAČOV - 1:3

15:09
    Spartak právě vstřelil branku!
    Avšak Spartak si velmi brzy vrací své dvou brankové vedení, kdy se dostal do přečíslení a Sami Lepistö nedokázal ubránit najíždějícího ENVERA LISINA, který místo přihrávky nakonec zvolil zakončení a udělal správně. Bez asistence.
    13:53 Brian O'NEILL - 1:2

13:53
    A Jokerit velmi brzy dokázal využít tuto nabídnutou přesilovku a snižuje stav zápasu na rozdíl jedné branky. BRIAN O'NEILL dostal puk na pravou stranu, v poklidu si nachystal své zakončení a trefuje se přízemní střelou za záda Bespalova. Asistence: Alex Grant.

13:34
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Gleb Šaškov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

12:30
    Brian O'Neill si dobře vybruslil od mantinelu a už se dostával do zakončení. Na poslední chvíli mu puk vyrazil obránce!

11:49

Tak nakonec branka není uznána! Spartak bude pokračovat v přesilové hře, kdy mají ještě 47 sekund k dispozici, aby případně využili na podruhé přesilovku.

O tom jestli nakonec to bude třetí branka Spartaku rozhoduje ještě video!

10:40
    Spartak má tlak v pásmu soupeře a Jokeritu se nedaří dostat puk pod svou kontrolu.

09:49
    A pro Jokerit bude hůř, neboť je vyloučen Lepistö za podražení ve středním pásmu.

09:05
    Spartak překvapivě vede již o dvě branky a jeho vstup do utkání se jim povedl parádně! A i nadále je hodně nebezpečný před brankou Jokeritu.
    08:19 Andrej KUTĚJKIN - 0:2

08:19
    No a ztráta puku Jormakky vedla k rychlé útočné akci soupeře, který ji proměňuje ve svou druhou branku! ANDREJ KUTĚJKIN dokázal svou střelou uspět a Ryan Zapolski máchl svou lapačkou jen na prázdno. Asistence: Alexandr Chochlačov.

08:11
    Pekka Jormakka si chtěl nabruslit do střelecké příležitosti, ale nakonec byl odzbrojen, tohle faul nebyl, i když hráči protestují!

07:16
    Ryan Zapolski musel opět dávat pozor na nebezpečné zakončení, puk nakonec minul jeho branku a Jookerit se rozjíždí k útočné akci.

06:51
    Útok Jokeritu nyní nepřinesl usazení se v pásmu a Spartak se lehce dostal k puku.

06:10
    Po obdržené brance Jokerit zabral a podařilo se mu dvakrát v krátké době nebezpečně ohrozit Bespalova, ale jeho lapačka zatím funguje dobře!
    04:05 Ben MAXWELL - 0:1

04:05
    První střelecký pokus Kosova byl ještě sražený. Následně se puk dostal na levou stranu, kde byl osamocený BEN MAXWELL. Asistence: Martinš Karsums.

03:28
    Marko Anttila v dobré šanci a Bespalov jeho pokus jen vyrazil před sebe. Naštěstí pro něj se nikdo z hráčů Jokeritu nedostal k dorážce.

03:00
    Nahození ze středního pásma kryje brankář Jokeritu a ten ihned rozehrává za svou branku na najíždějícího spoluhráče.

02:42
    Úvod zápasu se zatím nese v opatrném duchu a ani tempo hry není nikterak rychlé.

01:10
    Na druhé straně prověřil pozornost Bespalova Nicklas Jensen, který kryje jeho střelu z pravé strany.

00:44
    Ihned na začátku zápasu jsme byli svědky střely hostí od modré čáry, která mířila mimo branku.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit v rámci víkendu hokeje v Talinnu odehraje utkání netradičně v místní Tondiraba Ice Hall

Jokerit se díky dobrým výsledkům na předchozím nedávném tří zápasovém venkovním tripu a posledním vítězstvím na domácím ledě, posunul na druhé místo Západní konference. Jokerit má na svém kontě úctyhodných 74 vstřelených branek, což je činí nejlepším mužstvem konference. O střílení branek se zatím zasloužilo zejména trio S. Manninen, N. Jensen či B. O´Neill. Avšak na soupisce Jokeritu najdeme plno dalších jmen, které se výrazně podílejí na pozitivním skóre celého týmu. Jokerit na svém ledě prohrál pouze dvě utkání, což je jeho další vizitka, že z Hartwall arény se body odváží těžko. Avšak dnešní a následující utkání Jokerit odehraje v Estonsku, v tamní Tondiraba Ice Hall.

Vyloupit domácí svatostánek Jokeritu se bude snažit Spartak. Spartak má po 21 zápasech 22 bodů a poslední dva zápasy se mu podařily na výbornou. Před odjezdem na trip porazil 4:1 Slovan Bratislava a následně 4:2 Dynamo Moskva.
    Nejproduktivnějšími hráči jsou – A. Kokačev (8+6), K. Daugavins (6+8) a A. Kutejkin (2+9). Špatně si v týmu nevede ani Čech Robin Hanzl, který je na čtvrtém místě v tabulce kanadského bodování týmu a doposud nasbíral 10 bodů (5+5).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 14. O'Neill (A. Grant), 31. Norman (Jensen Aabo, Joensuu), 32. Joensuu (A. Grant, O'Neill), 63. Moses – 5. Maxwell (Karsums), 9. Kutějkin (Chochlačov), 16. Lisin

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Stollery, Lepistö (C), Jensen Aabo, A. Grant, O. Lauridsen, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Platt, Jormakka, Nicklas Jensen – Moses, Manninen, Anttila – Niemi, Pihlström, Wärn.
    Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kulik, Kalinin (C), Kutějkin (A), Grigorev, Dyblenko, Gončarov – Filatov, Zubov (A), Chochlačov – Lisin, Daugavinš, R. Hanzl – Kosov, Karsums, Maxwell – Talalujev, Nikoncev, Šaškov – Leščenko.

Rozhodčí: Sergei Belyayev, Sergei Yudakov – Dmitry Golyak, Ivan Dedyulya