Chabarovsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Viťaz 3:1 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 4:3 (po pr.) | Riga – Petrohrad 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 0:9 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
SKA Petrohrad
Pátek 26.10.2018, 18:30 • Arena Riga • KHL

Hostující celek vyhrál tento dramatický zápas 2:1, rozhodující branku zaznamenal Patrik Hersley. Domácí se v závěru pokoušeli o vyrovnání, ale vlastní nedisciplinovaností se o výraznější šanci připravili, hráli totiž dlouhou dobu jen ve třech. Petrohrad byl střelecky aktivnější 46:22. (20:54:41)

59:54
    Domácí ve čtyřech.

59:34
    Anton Bělov pálil a jeho ránu kryje brankář.

59:00
    Pět na tři hrají hosté, probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:58
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., sekání).

58:47
    Hosté hrají přesilovou hru, kombinují v útočném pásmu a ránu kryje Timur Biljalov.

58:30
    Emils Gegeris se při vlastním oslabení dostal do útočného pásma, ale minul branku.

58:00
    Probíhající poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hosté hrají přesilovku.

57:54
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., podrážení).

57:42
    Timur Biljalov se štěstím kryje kotouč po krásné individuální akci soupeře. Oleg Li málem přidal třetí branku svého celku.

56:45
    Hosté vybojovali kotouč, a tak jej rychle dostávají daleko od své branky.

56:16
    Na výraznější šanci v této pasáži hry čekáme.

55:47
    Gunars Skvorcovs to zkoušel individuálně, Jarna Koskirantu ale překonat nedokázal, a tak kotouč mají hráči Petrohradu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:25
    Mathew Maione bojoval v útočném pásmu o kotouč. Ten získal jeho spoluhráč, rána Meiji byla nepřesná.

54:14
    Hra je nyní přerušena, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu SKA.

53:04
    Maxim Karpov pálil od modré čáry mimo branku. Jeho projektil možná ještě někdo tečoval.

52:06
    Už jsme ve druhé polovině hry ve třetí třetině a hostující celek vede o jednu branku.

51:51
    Riga se dostala do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:30
    Alexandr Barabanov se položil do střely soupeře, kterou tak dokázal zblokovat.

51:07
    Andris Džerinš dobře pálil z předbrankového prostoru, jeho ránu kryje brankář SKA.

50:40
    Pavel Dacjuk vedl hostující akci, ale ani on se do střelecké pozice propracovat nedokázal.

50:00
    Přibližně čtyři minuty se nyní nepřerušovala, sledujeme rychlý hokej, kterému vévodí Petrohrad.

48:42
    SKA uklidnil akce soupeře, nyní tak může hostující celek vést akci. Alexandr Barabanov se z mezikruží prosadit nedokázal.

47:48
    Gunars Skvorcovs to zkoušel individuálně, ale, do výraznější šance se nedostal. Před brankou totiž ztratil puk.

46:52
    Mathew Maione rozehrává za pomoci brankáře od své branky, Gunars Skvorcovs následně na kotouč v útočném pásmu nedosáhl

46:05
    Domácí celek se pokouší vyrovnat, Emils Gegeris nepřesně tečoval kotouč.
    45:00 Patrik HERSLEY - 1:2

45:00
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Branka domácího celku uznaná nebyla, a tak se nyní po povedené střele PATRIKA HERSLEYE ze střední vzdálenosti dostávají do vedení hosté. Asistence: Nikita Gusev.

44:21
    Se střelou jednoho z domácích hráčů si brankář snadno dokázal poradit.

44:10
    Branka domácího celku nemůže být uznána pro hru vysokou holí.

43:16
    Dinamo se usadilo v útočném pásmu, ale na výraznější šanci v této části hry zatím čekáme.

42:44
    Nerijus Ališauskas rozehrává od své branky, následně ale ve středním pásmu jeho spoluhráči o kotouč přišli.

41:30
    Andris Džerinš dobruslil kotouč v útočném pásmu, ale v souboji se Zemčonikem o něj přišel.

40:42
    Domácí celek se nyní dostal sice do útočného pásma, ale ohrozit branku se mu nepodařilo.

40:20
    Zápas pokračuje třetí třetinou, Anton Bělov pálil nepřesně od modré čáry.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dva rychlé góly. Domácí se nejprve dostali do vedení, a pak bleskově dokázal SKA Petrohrad odpovědět, a tak vyrovnal.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:22
    Colton Gillies vedl domácí akci, přihrávka na spoluhráče byla nepřesná.

39:00
    Oznámena poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:49

38:10
    Petrohrad kombinuje v útočném pásmu, Anton Bělov se pokoušel tečovat, ale marně.

37:33
    Zpětná přihrávka před branku už SKA neprošla, domácí se osvobozují.

37:20
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

36:49
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

36:12
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí celek se musí spíše bránit aktivní hře soupeře.

35:40
    Riga se po dlouhé době dostala do útočného pásma, ale Gunars Skvorcovs nedokázal získat kotouč, a tak hraje obrana SKA.

35:10
    Andrej Kuzmenko ani nadvakrát nedokázal ve vyložených šancích prostřelit brankáře soupeře.

34:53
    Dinar Chafizullin znovu zakončoval, jeho rána byla zblokovaná.

33:35
    Oleg Li prodloužil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Následně ale domácí obránci kotouč vybojovali.

32:31
    Ilja Kablukov to udělal výborně, dostal přihrávku středem, najel do útočného pásma a tak tak, že domácí brankář udržel kotouč před brankovou čárou.

31:55
    Dinar Chafizullin to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

31:24
    Nyní už ano, ale zase s postavením mimo hru, vhazovat se bude v neutrální zóně.

31:11
    Ne, tato přesilovku se opravdu hostujícímu celku nedaří. Nemůže se vůbec dostat do útočného pásma.

30:01
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu Rigy. Puk byl totiž tečovaný mimo hrací plochu.

29:40
    Přesilovku hraje hostující celek. Patrik Hersley pálil od modré čáry, domácí brankář vyrazil.

29:30

27:52
    Nikita Gusev znovu zakončoval. Ani tentokrát ale netrefil branku.

27:07
    Nikita Gusev skvěle dokázal trefit těžkou střílenou přihrávku od spoluhráče, kotouč ale končí mimo branku.

25:40
    Anthony-Marc Zanetti rozehrává od své branky, následně jeho kolega Videll bleskovou akci zakončoval. Brankář betonem vykopl kotouč.

24:40
    Viktor Tichonov pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

24:10
    Hraje se rychlý hokej, hostující celek má nyní převahu v útočném pásmu, ale na výraznější šanci zatím stále čeká.

22:58
    Igor Šesťorkin nyní podržel spoluhráče a dokázal si poradit se zakončením Dacjuka. Skvělý zákrok rukavicí.

22:22
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rigy. Hostující celek má k dispozici buly v útočném pásmu.
    21:00 Vladislav GAVRIKOV - 1:1

21:00
    Hostující celek rychle dokázal vyrovnat. Karpov našel v dobré pozice na střelu připraveného VLADISLAVA GAVRIKOVA, který ránou pod horní tyčku prostřelil brankáře. Asistence: Maxim Karpov, Pavel Dacjuk.
    20:23 Linus VIDELL - 1:0

20:23
    Riga právě vstřelila branku!
    Po sérii šťastných odrazů se kotouč dostal k volnému LINUSU VIDELLOVI, jehož projektil zapadl přesně do branky. Gólman nemohl dosáhnout.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav, mnoho šancí jsme v této části hry neviděli. Hosté jsou střelecky aktivnější, vedou 12:10, gólmani zatím bezchybní.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:32
    Alexandr Děrgačov pálil z předbrankového prostoru, jeho ránu vyrazil brankář.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:50
    Mnoho šancí momentálně už k vidění není, oba celky v poklidu dohrávají třetinu.

18:11
    Petrohrad měl k dispozici buly v útočném pásmu, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

17:00
    Hra je přerušena, probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:15
    Domácí Kristaps Sotnieks tak tak udržel útočné pásmo, jeho projektil byl zblokovaný, následně Dinar Chafizullin špatně odehrál, a tak akce Rigy pokračovala.

15:20
    Oleg Li byl připravený na zakončený, ale k puku se nedostal, neboť zasáhl brankář.

14:30
    Petrohrad rozehrává od své branky, rychlou akci zakončoval Alexandr Děrgačov. Jeho ránu kryje brankář Rigy.

14:07
    Igor Šesťorkin pomáhá svému týmu s rozehrávkou.

13:42
    Timur Biljalov zasahovat nemusel, následně domácí vyhazují přes všechny čáry.

13:16
    Přesilovka se hostujícímu celku nedaří.

12:48

12:30
    Nyní se hra nepřerušila více než tři a půl minuty. Sledujeme plynulý hokej.

11:20
    Domácí hráči si v přesilovce výraznější příležitost nevypracovali. Petrohrad se v pohodě ubránil.

11:03

10:01
    Linus Videll se dostal do útočného pásma, Mikelis Redlihs si vybruslil před branku, a pak vypálil. Jeho rána končí mimo.

09:23
    Přesilovku hraje domácí celek, zatím se ale nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

09:03
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zemčonok – 2 min., podrážení).

08:50
    Daniels Berzinš si vybrusli do útočného pásma a zakončoval. Jeho rána byla zblokovaná.

07:00
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího celku. Timur Biljalov musí být pozorný.

05:40
    Alexandr Barabanov byl neobsazený před domácí brankou, ale přihrávka se k němu nedostala, neboť dobře zasáhl obránce.

05:03
    Lauris Darzinš měl na hokejce první branku zápasu, jeho střelu z výborné pozice senzačně chytil brankář do rukavice.

03:38
    Maxim Karpov se propracoval do útočného pásma, Viktor Tichonov byl volný před brankou, ale přihrávka na něj byla nepřesná.

03:00
    Úvodní tři minuty přinesly rychlý hokej, ale na výraznější šanci čekáme. Domácí hrají aktivně, Mikelis Redlihs po přihrávce Darzinše zakončoval tvrdou ránou.

01:45
    Jarno Koskiranta vybojoval kotouč, ale jeho spoluhráči se nemohou dostat do výraznější střelecké pozice.

01:18
    Patrik Hersley rozehrává od své branky, Riga dobře napadá, sledujeme rychlý hokej.

00:30
    Hostující celek rozehrával od své branky, ale do útočného pásma se na první pokus nedostal.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy
    Poslední čtyři vzájemné zápasy vyhrál Petrohrad – 4:1, 6:1, 3:1 a 3:2.

Zranění hráči
    Domácí budou hrát bez McMillana a Zilea. Hosté nebudou moci využít služeb Prochorkina.

Hostující celek si vede v sezóně o něco lépe než domácí. Dvacet odehraných zápasů s bilancí 12-2-3-3 a jednatřicet bodů. V tabulce Západní konference je na čtvrté pozici a z posledních pěti zápasů hned ve čtyřech bodoval. Poradil si s Čerepovem 2:0, v prodloužení se Spartakem Moskva 3:2 a Dynamem Moskva 3:2. V nájezdech podlehl CSKA Moskvě 1:2 a bod nezískal v duelu s Ufou 1:2.

Dinamo Riga
    Po jednadvaceti odehraných zápasech má tento klub 19 bodů a bilanci 7-2-1-11. V tabulce západní konference je na osmé pozici. Riga momentálně prožívá spíše povedené období. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Vladivostokem 2:0, Spartakem Moskva 3:2 a Viťazem 2:1. Tým nestačil na Chabarovsk 0:1 a v posledním zápase na Helsinky 3:7.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální hokejové ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a SKA Petrohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Videll – 21. Gavrikov (Karpov, Dacjuk), 45. Hersley (N. Gusev)

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Sotnieks, Maione, Zanetti, Aljajev, Šulenin, Gimajev, Berzinš – Batna, Gegeris, Meija – Videll, Darzinš, M. Redlihs – Clark, Skvorcovs, Pavlovs – Myttynen, Marenis, Džerinš.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, A. Bělov, Zub, Zemčonok, Chafizullin, Galeňuk – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Kručinin, Děrgačov, Barabanov – S. Plotnikov, Koskiranta, Kuzmenko – O. Li, Kablukov, V. Tichonov – M. Malcev.

Rozhodčí: Oskirko, Fatajev – Gordenko, Sysujev