Lipt. Mikuláš – MAC Budapešť 4:1 (kon.) | Poprad – Košice 2:5 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 2:1 (kon.)
Trenčín – Nitra 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 2:4 (kon.) | Miskolc – Detva 5:4 (po pr.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HK Nitra
Pátek 26.10.2018, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Střely na branku – 31:30 (10:10, 5:14, 16:6) (20:37:02)

Dukla závěr zápasu zvládla a vítězí tak nad Nitrou 2:1! Skóre se dnes poprvé měnilo až ve 36. minutě, kdy se v přesilovce prosadil tečí Holendovy střely Milan Bartovič. Když pak ve 48. minutě zvýšil na 2:0 v další početí výhodě Peter Sojčík, tak se zdálo, že by už mohli trenčínští hráči dohrát utkání poměrně v klidu. To se ale nestalo, protože jen o 31 sekund později snížil věšákem nad rameno brankáře Judd Blackwater. Závěr si ale domácí poměrně zkušeně pohlídali a Nitru do větších šancí nepouštěli. Hostům už nepomohla ani zhruba minutová power-play.

59:50
    Šimboch je zpět na střídačce. Hosté rozjíždějí asi poslední akci zápasu.

59:29
    Kerbashian zahrál vysokou holí a vhazovat se bude v obranném pásmu Nitry. Šimboch tak musí zpět do branky!

59:00
    Hned přišla rána Mezeie od modré čáry. Valent nemusel zasahovat.

58:54
    Ano, branka Nitry je prázdná!

58:54
    Zakázané uvolnění Trenčína. Hosté si berou time-out a zřejmě odvolají brankáře Šimbocha.

58:17
    Na ose hřiště se zjevil zcela volný Peter Ölvecký! Šimboch proti němu stačil povyjet a vytěsnil jeho bombu mimo branku.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Teď se ale dostali do přečíslení 2 na 1. Přihrávka Bučka však byla pro Kylea Kerbashiana příliš dlouhá!

56:50
    Čas ubíhá a hosté se dostávají velice složitě přes střední pásmo.

55:41
    Domácí lajna už byla na hřišti dlouho. Varga tak jen posunul puk za Šimbocha a odešel střídat.

55:04
    Po vhazování se puk odrazil zpět před brankáře hostí, který ho raději schoval pod lapačkou.

54:58
    Střelu Marka Hecla schoval Šimboch v rukavici. Vhazuje se v pravici gólmana Nitry.

54:26
    Ani teď hosté nezaložili útočnou akci. Morrisonova nahrávka totiž neprošla na spoluhráče. Domácí posílají kotouč zpět před branku Nitry.

53:59
    Ještě šest minut mají hosté na vyrovnání, teď se ale hraje před Šimbochem.

53:22
    Z pravé strany nastřelil puk na Šimbocha Juraj Varga. Hostující brankář přidržel puk na svém těle a nadchází čas na ještě jednu reklamní přestávku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. Bartovič (Ölvecký, Holenda), 48. Sojčík (Ölvecký) – 48. Blackwater (Rácz)

HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko) – Luža, Rýgl, Holenda, Bohunický, Frühauf, Kovář, Niko, M. Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Pardavý ml., Bližňák, T. Varga – Špankovič, J. Švec, D. Hudec.
    HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Rácz, Mezei, Morrison, Rais, Pupák, A. Sloboda, Korím, J. Šiška – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Buček, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Richard – Majdan, Čaládi, Hrušík.

Rozhodčí: Štefík, Müllner – Valo, Výleta