Girona – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Valencia 0:0 (kon.) | Celta Vigo – Eibar 4:0 (kon.)
Levante – Leganés 2:0 (kon.) | Atlético – Real Sociedad 2:0 (kon.)
Levante UD
2:0 (1:0)
CD Leganés
Sobota 27.10.2018, 18:30 • Ciudad de Valencia (Valencia) • Španělská LaLiga • 10. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek sobotního večera. (20:26:12)

Dnešní utkání sledovalo 19 754 diváků.

Je konec, Levante vyhrává už počtvrté v řadě, tentokrát na domácím hřišti nad Laganés 2:0. Nebyl to sice od domácích nijak skvělý výkon, ale tři body si zaslouží za proměňování šancí. A také mu k nim pomohla smůla hostů, kteří hned třikrát nastřelili brankovou konstrukci. Poprvé v prvním poločase, když střelu Silvy vyrazil na tyč Olazábal. Potom ve druhém poločase trefil břevno Júsuf Nasjrí a ten samý hráč po čtyřech minutách trefil břevno znovu, tentokrát hlavou. Domácí se k triumfu přiblížili už v prvním poločase, ve kterém byli lepší týmem, střelou do protipohybu brankáře se prosadil Roger Martí. Pojistku pak přidali domácí v samotném závěru, když přečkali velké šance Leganés. V nastaveném čase se trefil Rubén Rochina.

90+3

90+3
    Leganés to ještě zkusilo, ale ani zřejmě jeho poslední akce se neujala. Skončila jen odkopem od branky domácích.

90+2
    Nastavují se tři minuty.
    90+1. Rubén ROCHINA - 2:0

90+1
    Levante právě vstřelilo branku!
    O vítězi je nejspíš definitivně rozhodnuto a budou to domácí, kteří získají tři body. Morales nezazmatkoval, počkal si na náběh RUBÉNA ROCHINY, poslal mu přihrávku, a ten se nejprve nádherně uvolnil a pak zakončil přesně k levé tyči. Asistence: José Luis Morales.

89
    Leganés znovu dobývá branku soupeře. Centr Óskara byl ale přetažený. Oier Olazábal bude rozehrávat od branky a spěchat nebude.

88
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Pedro López.

87
    Poté Levante míč odkoplo do autu a bude se střídat.

86
    Leganés se dostala až do pokutového území Levante, ale tentokrát se ke střele nedostalo.

85
    Jonathan Silva se z dálky tvrdě opřel do míče, ale vysoko přestřelil branku Levante.

84
    Leganés pokračuje ve svém tlaku, ve druhém poločase je lepším týmem. Levante se ale v posledních minutách brání už lépe.

83
    Rozhodčí nejprve ponechal výhodu, ale nakonec přerušil hru a uděluje Robertu Suárezu Pierovi žlutou kartu.

82
    Recio ignoroval své spoluhráče a rozhodl se vystřelit. Ale rána mu vůbec nesedla a netrefil branku.

81
    Emmanuel Boateng už je v pořádku a může pokračovat ve hře.

80
    Emmanuel Boateng skončil na zemi a musel být krátce ošetřován.

Petr Sumbal

Branky: 14. Martí (Campaña), 90+1. Rochina (Morales)

Karty:   61. Campaña (LVN), 83. Suárez Pier (LVN) – 53. Siovas (LGS), 70. Omeruo (LGS)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:12. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:14.
    Levante UD: Olazábal – Cabaco (30. Chema), Suárez Pier, Postigo – Jason (88. Pedro López), E. Bardhi, Campaña, Rochina, Toňo – Martí (64. E. Boateng), Morales (C).
    Náhradníci: Aitor Fernández – B. Mayoral, Chema, Simon, Prcić, Pedro López, E. Boateng.

CD Leganés: Cuéllar – Juanfran (69. Rolán), Tarín (76. El Zhar), Omeruo, Siovas, J. Silva – R. Pérez (C), Recio, Óscar Rodríguez – Merino (61. Nasjrí), Carrillo.
    Náhradníci: Lunin – Rolán, Gumbau, El Zhar, Carnero García, Vesga, Nasjrí.

Rozhodčí: Bengoetxea – Pérez, Fernández

Diváci: 19 754