Salzburg – Č. Budějovice 9:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 4:5 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 2:6 (kon.)
Chomutov – Kladno 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 1:5 (kon.) | Třinec – Zlín 1:2 (kon.)
Slavia – Plzeň 3:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:7 (kon.) | Přerov – Havířov 3:5 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Vsetín 6:5 (po pr.) | K. Vary – HC Litvínov 4:7 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:5 (0:2, 3:2, 2:1 - 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 27.10.2018, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek dne i celého víkendu, bude se s Vámi těšit brzy na počtenou, třeba už zítra při onlajnu ze zápasu vítkovického A.mužstva, které hraje s Pardubicemi. (19:32:34)

Dnešní zápas zná svého vítěze, body jsou definitivně rozdány. Vsetínští začali zápas lépe, jako první otevřeli skóre a vypracovali si dvoubrankový náskok. Vítkovičtí se ale do druhé části nabudili, nejprve snížili a pak dvakrát srovnali skóre. Přesto, že na góly druhou část vyhráli, Vsetín jim přidal gól do šatny a tak domácí odjížděli z ledu za nepříznivého stavu. Začátek třetí části byl plně v režii Vítkovic, ve svém vlastním oslabení srovnával Bernovský. Když vítkovičtí vstřelili sedm minut před koncem třetí části branku, dostali se poprvé v zápasu do vedení. Hosté ale nesložili zbraně a dál bojovali, což se vyplatilo, protože dvě minuty před koncem bylo opět vyrovnáno, když skóroval Petriska. Prémiové body se musely rozdělit až v prodloužení. Bojovnost se Vítkovicím nakonec vyplatila, prémiový bod svému týmu zajistil Lewandowski.

62:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Konečný poslal puk brance, při signalizovaném vyloučení se JAKUB LEWANDOWSKI dostal u opačné tyče k puku a stačil jej umístit do odkryté klece – 6:5. Asistence: Viktor Konečný, Marcel Kunc.

62:04
    Domácí mají puk a dostávají se do pásma.

61:28
    Vsetínští zkoušejí další útok.

61:05
    Lukačka se dostal do šance, ale Blaško se stihl vrátit a odebrat mu kotouč.

60:35
    Ondračka posla do šance Jindru, ale ten se ke střele nedostal.

60:05
    Domácí mají puk pod kontrolou a budou začínat od své klece.

60:01

Vítkovičtí jsou znovu vítězi této třetiny, ale stav je vyrovnaný, a to díky vsetínskému gólu z první třetiny. Jdeme na prodloužení.

60:00

59:57
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Vsetína.

59:38
    Za svou brankou si bere puk Vacula.

59:13
    Po puku se Dolíška teď jen ohlédl, ten ale minul jeho branku i tyč.

59:07
    Hosté si počínají v pásmu velmi rozvážně.

58:44
    Hosté se dostávají do pásma.

57:54
    Vsetínští chtějí strhnout vedení na svou stranu a derou se do branky.

57:16
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A opět je tu vyrovnání!! Po vhazování poslal Petriska puk k VOJTĚCHU PERNICKÉMU, který srovnává na 5:5. Asistence: Ján Petriska.

57:12
    Puk je mezi Dolíškovými betony.

57:02
    Jindra zkusil střelu zleva, ale přestřelil.

56:43
    Vsetínští se dostali do pásma a usazují se.

56:22
    Potočný měl před sebou odkrytou klec, ale byl zřejmě zasažen, Sachr má puk ukrytou ve výstroji.

54:45
    Blaško dobře clonil výhled Sachrovi, ale ten kotouč stejně zachytil.

54:13
    Ofsajd pro Vítkovice.

53:57
    Vsetín posílá puk za branku, domácí se stahují k Dolíškovi.

53:35
    Trest pro příliš mnoho hráčů na ledě odpyká za svůj tým Kožený.

52:58
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

52:54
    Vítkovičtí zužitkovali svůj tlak a poprvé v zápase vedou. Po nahrávce Blaška skóruje JAKUB VACULA – 5:4. Asistence: Ján Blaško, Petr Fridrich.

52:39
    Před brankou operoval Fridrich, ale Sachr je na místě.

52:16
    Kunc poslal skákavý puk na branku, Bernovský jej ale neumístil.

51:52
    Vítkovičtí se odpoutali od své klece a vyrážejí do útoku.

50:58
    Za hrubost je potrestán domácí Vojtovič, ve stejném čase je potrestán hostující Jenáček za držení hole.

50:52
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

49:24
    Za brankou Vítkovic je živo, ale skóre se nemění.

48:53
    Vsetínští se usadili v pásmu, Dolíška je ale na svém místě.

47:50
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

47:02
    Domácí vystartovali do pásma, spolupráce Mrvy a Blaška nevyšla.

46:35
    Dolíška musí být v pohotovosti, zleva se na něj řítil Lukačka.

45:41
    Vsetínští bojují o kotouč ve středním pásmu.

45:12

45:10
    Blaško krouží kolem branky, nakonec vystřelil mezi dva hráče, ale jen do betonů.

45:02
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a okupují prostor u Sachra.

44:36
    Je vyrovnáno!! Domácí se vrhli do protiútoku, dostali se do přečíslení dva na jednoho, JAN BERNOVSKÝ zvolil střelu a srovnal na 4:4. Bez asistence.

44:10
    Lewandowski vyrazil do pásma s Konečným, ale přihrávku přestřelil.

43:54
    Kotouč putuje do rohu ke vsetínské brance už podruhé za sebou.

43:29
    Vítkovický Blaško ujel v oslabení, ale nastřelil jen Sachrovy betony.

43:12
    Za hákování bude pykat domácí Vojtovič.

42:52
    Fridrich si dojel až k brance, ale nastřelil horní tyč!

42:43
    Domácí kombinují do pásma.

42:09
    Puk se dostává za domácí branku, ale vítkovičtí jsou jako vítr a ihned přesunují hru k Sachrovi.

41:13
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

40:39
    Blaško v pozici klečícího střelce, ale přestřelil.

40:11
    Vítkovičtí u Sachra, dobře střílel Ivan, ale hostující gólman byl pozorný.

40:01

Pětigólová třetina je za námi, i když ji vyhráli vítkovičtí, stav na světelné tabuli je příznivěji nakloněn hostům, kteří jsou stále o krok napřed. Nechme se překvapit, zda se vsetínským bude dařit stejně i nadále nebo jestli se domácím podaří znovu srovnat a k tomu přidat branku navrch.

Další třetina začne přibližně v 18:37.

40:00

39:38
    Hraje se ve středním pásmu, domácí se snaží dostat k Sachrovi.

39:10
    Hosté využívají přesilovku a počtvrté strhávají vedení na svou stranu, po nahrávce Ondračky překonal Dolíšku LUKÁŠ JINDRA – 3:4. Asistence: Tomáš Ondračka, Daniel Klímek.

38:49
    Domácí se brání, ale vsetínští zvyšují svůj tlak.

38:23
    Vsetínští se usadili v pásmu, Frimel nemířil podle představ.

37:50
    Za držení odjíždí mezi trestoměřiče domácí Bernovský.

37:24
    Je znovu vyrovnáno!! Po bully poslal Lewandowski puk k MATĚJI POTOČNÉMU, který prostřelil Sachra – 3:3. Asistence: Jakub Lewandowski.

37:18
    Domácí Kunc byl zasažen do oblasti hlavy a krku, trest na 2 + 10 minut si odpyká Jenáček, za nesportovní chování v následné menší mele je hostující Frydrych vyloučen na 10 minut plus do konce utkání. Dvouminutový trest odpyká za Jenáčka Pospíšil.

37:03
    Hosté si najeli do pásma, VOJTĚCH PERNICKÝ vystřelil přes Věntuse a puk čistě zapadl do vítkovické branky – 2:3. Asistence: Daniel Klímek, Tomáš Krupa.

36:39
    Domácí se drží u hostující branky.

36:07
    Vsetínská klec je mimo svou pozici.

35:58
    Vítkovičtí se nahrnuli před Sachra, Konečný měl před sebou prázdnou klec, ale střelu nemohl umístit, protože mu byla přidržena hůl.

35:00
    Hraje se ve středním pásmu, domácí mají puk pod kontrolou.

34:16
    Vsetínští se nahrnuli před vítkovickou klec, Dolíška při závaru na chvíli ani nevěděl, kde má kotouč.

33:45
    Je vyrovnáno!! Domácím se snaha před hostující brankou vyplatila, po kombinaci se puk dostal k VIKTORU KONEČNÉMU a ten srovnává na 2:2. Asistence: Matěj Potočný, Jakub Lewandowski.

33:19
    Kunc poslal puk před branku, Blaško se marně snažil dostat puk přes Sachrovy betony.

32:36
    Za podrážení je vyloučen hostující gólman Sachr, jeho trest odpyká Krupa.

32:01
    Dolíška byl v pohotovosti, puk za svá záda nepustil ani po střele Jindry.

31:33
    Hosté se prodrali do pásma, ale jejich akce končí v rohu.

31:18
    Vítkovice se dostávaly do přečíslení tři na dva, ale Blaško za sebou nechal kotouč.

31:03
    Boj u mantinelu vyhrávají domácí a rozehrávají.

30:43

30:33
    Vsetín posílá puk k Dolíškovi.

30:16
    Fridrich si vybruslil, ale namířil jen do klubka hráčů před brankou.

29:50
    Vsetínští vyhodili jen do středního pásma.

29:33
    Vítkovičtí se drží před Sachrovou klecí, ale nemíří přesně.

28:43
    Za držení je vyloučen hostující Frydrych, který si navíc vykoledoval deset minut za nesportovní chování.

28:24
    Domácí se dostali rychle před Sachra, ale ten je pozorný.

27:59
    Hosté se dostali do pásma, po jejich snažení zazvonila tyč!!

26:50
    Kunc se protáhl do kruhu a vystřelil na Sachrovu vyrážečku.

26:18
    Kunc sebral u své branky kotouč a rozjel se do pásma, vítkovičtí mohou zaútočit.

25:36
    Domácí se usadili v pásmu, ale příliš střel na Sachra nejde.

24:58
    Vsetínská rozehrávka se nevydařila.

24:40
    Bílému se nepodařilo vyhodit puk podél mantinelu.

24:21
    Hráči bojují o puk v rohu u vítkovické klece.

21:38
    Vítkovičtí se brání úspěšně, hosté ještě nedostali prostor k tomu, aby se pořádně usadili v pásmu.

20:40
    Vítkovičtí se příliš drali do branky, za nedovolené bránění je vyloučen domácí Blaško.

20:26
    To byla tedy rychlovka, po nahrávce Fridricha se přesnou střelou do modré prezentuje MARCEL KUNC – 1:2. Asistence: Petr Fridrich.

20:16
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Frydrych.

20:10
    Vhazování pro hosty.

20:01

Vítkovičtí odcházejí do šaten s dvougólovým mankem, vsetínští vzali utkání do svých rukou a zatím se jim daří. Uvidíme, co vymyslí vítkovičtí trenéři do další části.

Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:00

19:54
    Hostující Klímek se těžce zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

19:39
    Hostující beci bedlivě střeží střední pásmo a okamžitě posílají kotouče zpět k Dolíškovi.

19:14
    Vhazování u Dolíšky, sudí si ale znovu musejí dojít pro nový puk.

18:50
    Potočný s Lewandowskim u Sachra, první jmenovaný pořádně vyprášil gólmanovy betony.

18:34
    Nepřesná rozehrávka znovu končí na zakázaném uvolnění domácích.

18:10
    Zakázané uvolnění pro domácí.

18:00
    Vsetínští rozehrávají od své klece, Lewandowski s Potočným by rádi narušili jejich rozehrávku.

17:39

17:27
    Hosté vyhodili puk a sprintují za ním.

17:07
    Mrva nahrál přes brankoviště na Lewandowskiho, ten ale tvrdě nastřelil jen Sachra.

16:32
    Odpískán úmyslný ofsajd pro domácí.

16:04
    Vítkovičtí se drží u branky Sachra, ale puk poskakuje kolem branky.

15:39
    Před svou brankou si pomohl hákováním hostující Krupa a bude pykat.

15:23
    Hosté se znovu dobývají do branky Vítkovic, tentokrát ale marně.

14:49
    Vítkovičtí u hostující klece, ale velmi nepřesně.

14:20
    Po levém křídle ujel Vašenka, ale nastřelil jen Dolíškův beton.

14:03
    Hosté mají puk pod kontrolou.

13:35
    Tak to bylo poměrně rychlé, nápor hostů domácí neustáli, po nahrávce Jindry využívá přesilovku LUKÁŠ FRYDRYCH – 0:2. Asistence: Lukáš Jindra, Tomáš Ondračka.

13:13
    Za podrážení bude pykat domácí Věntus.

13:07
    Zetocha si najel těsně před Dolíšku, ale z takové blízky jej neprostřelil.

13:00
    Vsetínští jsou v pásmu v šesti, bude se vylučovat na straně Vítkovic.

12:35
    Ofsajd hostujícího týmu.

12:23
    Vsetínští pokračují v ataku vítkovické klece.

11:52
    Až k levé tyči Dolíšky si najel Lašák, ale zamířil jen doprostřed gólmana.

11:32

11:25
    Klímkova střela se odrazila od bránícího Zapletala za branku.

10:54
    Jenáček mohl střílet do odkryté klece, ale Dolíška se včas stačil přesunout.

10:37
    Hosté okupují prostor před Dolíškou.

10:07
    Vsetínští v pásmu, Jenáček na střelu mířící k brance nedosáhl.

09:50
    Vítkovičtí s pukem křižují střední pásmo.

09:32
    Na trestnou lavici usedá vítkovický Bernovský za pozdní dohrání.

09:11
    Bernovský v rychlosti nastřelil Sachrův beton.

08:53
    Puk znovu mizí mimo hrací plochu, vhazovat se bude u Dolíšky.

08:27
    Ofsajd pro domácí.

08:10
    Hosté jako první otevírají skóre, po nahrávce Krupy se dokázal prosadit LUKÁŠ JINDRA – 0:1. Asistence: Tomáš Krupa.

07:30
    Mrva dostal dobrou přihrávku, ale spoluhráči mu odjeli střídat a tak jen nahodil kotouč směrem k Sachrovi.

06:53
    Vítkovice mají puk pod kontrolou a budou rozehrávat.

06:27
    Lukačka dostal puk pod kontrolu, ale záhy o něj přišel.

05:57
    Bernovský si najel k brance zleva, ale přestřelil.

05:34
    Menší závar před Sachrem, ale vsetínští jej ustáli.

05:19
    Domácí zaútočili, ale puk končí mezi sedačkami.

05:05
    Na opačné straně se dostal až k brance Krupa, ale Dolíška byl ve střehu.

04:58
    Konečný zavezl puk do pásma, ale volného spoluhráče nenašel.

04:47
    Puk je pod lapačkou Dolíšky, vhazuje se po jeho levici.

04:29
    Lukačka vjel do pásma podél mantinelu, ale proti couvajícímu Kučerovi se neprosadil.

04:20
    Hraje se od branky k brance v rychlém sledu.

03:38
    Vsetínští se hnali na Dolíškovu klec, ale zapomněli za sebou puk.

03:18
    Fridrich dlouhou rozehrávku nezachytil, u puku budou první hosté.

02:43
    Domácí puk v pásmu nevybojovali, hosté nahodili kotouč do pásma a střídají.

02:22

02:17
    Kotouč mizí mimo hrací plochu, bude se vhazovat u Sachra.

01:55
    Vsetínští znovu vyhazují kotouč do bezpečí.

01:35
    Od modré pálil Kučera, Mrva před brankou se k dorážce nedostal.

01:05
    Vítkovice nahodily kotouč do pásma a usazují se v něm.

00:46
    Hosté se osvobozují a míří za pukem.

00:22
    Za držení je vyloučen hostující Ondračka.

00:05
    Domácí vyhráli vhazování a ihned zamířili do pásma.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Kučera, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Krška, Lewandowski, Vojtovič, Mrva (A), Blaško, Potočný, Ivan

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Málek) – Lašák, Ondračka (A), Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený – Jindra, Klímek (C), Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych

Rozhodčí: V. Šutara – M- Hlavatý, V. Kořistka.

Jak dopadne dnešní zápas, ještě nevíme.Vítkovičtí budou chtít potvrdit první místo další výhrou, Vsetín by se ale při výhře mohl posunout až na třetí místo, což je také velká motivace. Buďte u toho s námi.

V předchozím kole hrály Vítkovice na ledě Zlína, o jejich výhře 3:1 rozhodla až třetí třetina. Prémiový bod Vítkovicím vystřelil v samostatných nájezdech Petr Fridrich. Na domácím ledě naopak hrál Vsetín, ten svému soupeři z Havířova podlehl 0:3, prémiový bod svému týmu zajistil v prodloužení Šimon Jenáček.

Vzájemná utkání v letošní sezóně vyznívají lépe pro Vítkovice, první zápas skončil na ledě Vítkovic 9:1, hosté si však v nájezdech připsali prémiový bod, v zápase hraném na Lapači zvítězili vítkovičtí 10:3 a připsali si i prémiový bod po samostatných nájezdech.

Lídrem Vsetína je se sedmnácti body útočník Daniel Klímek (8+9), nejlepším obráncem je s osmi body Šimon Jenáček (2+6). Po osmadvaceti trestných minutách si vykoledovali útočník Lukáš Jindra a obránce Vojtěch Pernický. Branku hájí převážně David Sachr s průměrem 3,78 a úspěšností 89,61 %. Na svém kontě má také jednu vychytanou nulu a celkově šestnáct trestných minut.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je se čtyřiadvaceti kanadskými body útočník Petr Fridrich (10+14), nejlepšími střelci jsou s jedenácti přesnými zásahy útočníci Jan Bernovský (11+7) a Ján Blaško (11+1). Nejlepším obráncem je se šestnácti body Marcel Kunc (4+12). Dvaadvacet trestných minut má na svém kontě útočník Jan Bernovský. Většinu utkání odchytal gólman Dominik Piták s průměrem 2,07 a úspěšností 93,96 %. Vychytal také dvě čistá konta.

Vítkovice i nadále vedou tabulku skupiny "D", své 1. místo si zasloužily bilancí 10-0-1-2 (7-5) a aktivním skóre 70:30, což jim stačí na 38 bodů. Hostům ze Vsetína patří s bilancí 5-0-0-8 (7-6) a pasivním skóre 42:60 5 místo s 22 body. Stejný počet bodů má však i lépe postavený Zlín a pouhý bod stačí hostům k tomu, aby se dotáhli na třetí místo tabulky.

Ve čtrnáctém kole DHL extraligy juniorů se proti sobě postaví domácí Vítkovice a hosté ze Vsetína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 21. Kunc (Fridrich), 34. Konečný (Potočný, Lewandowski), 38. Potočný (Lewandowski), 45. Bernovský, 53. Vacula (Blaško, Fridrich), 63. Lewandowski (Konečný, Kunc) – 9. Jindra (Krupa), 14. Frydrych (Jindra, Ondračka), 38. Pernický (Klímek, Krupa), 40. Jindra (Ondračka, Klímek), 58. Pernický (Petriska)

Rozhodčí: V. Šutara – M- Hlavatý, V. Kořistka