Třemošná – Kladno 3:6 (kon.) | Slavia – K. Vary 8:4 (kon.) | Olomouc – Zlín 2:1 (kon.)
Vsetín – Havířov 2:7 (kon.) | Warriors Brno – Třinec 0:4 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 2:6 (kon.)
Plzeň – Chomutov 4:2 (kon.) | PZ Kladno – Sparta 2:9 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Tábor – Liberec 2:8 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 6:4 (kon.) | Vítkovice – Přerov 3:1 (kon.)
Žďár n/S – Kometa Brno 0:6 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Kobra – HC Litvínov 0:4 (kon.)
HC Olomouc
2:1 (2:1, 0:0, 0:0 - N 0:0 - 0:1)
Berani Zlín
Sobota 27.10.2018, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Poslední říjnový víkend na led Olomouce zavítají zlínští Berani. První střetnutí obou dnešních soupeřů se odehrálo v září ve Zlíně a vyšli z něj šťastněji domácí, kteří si připsali jak vítězství 3:2 v základní hrací době, tak i bonusový bod za výhru v prodloužení.

Olomoučtí dorostenci se na domácím ledě pokusí prolomit sérii tří proher, jež započala na ledě Ocelářů z Třince. Následně Kohouti utrpěli vysokou porážku 1:8 od Vítkovic a v posledním zápase zase prohráli se šumperskými Draky 5:3. Po 11 kolech soutěže Hanákům náleží 7. místo tabulky s 12 body.

Zlín je v současné době třetím nejlepším celkem letošního ročníku extraligy dorostu, přestože v posledním zápase podlehl Vítkovicím vysoko 3:8. Předtím ovšem zaznamenal sérii čtyř vítězství v řadě, když si připsal skalpy Vsetína, Warriors Brno, Techniky Brno a Šumperka.

HC Olomouc: Hořejší (Běhal) – Nesvadba, Drábek, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček, Přidal – Václavský, Kusák, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda

PSG Berani Zlín: Synek (Hamrla) – Nábělek, Valda, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Chludil, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš

Rozhodčí: Dufka – Dopitová, Loun.

00:01

00:30
    Po vyhraném buly se zlínští přesunuli do útočného pásma.

00:50
    Hořejší musel zasahovat proti střele Chudila.

01:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tvrdá rána ADAMA BURIANA zaplula do sítě brankáře domácích. Asistence: Šimon Frömel.

02:05
    Olomouc se pokusila založit akci, ale jeden ze zlínských obránců vypíchl červenobílým puk.

02:40
    Opět nebezpečná situace před Hořejším, který měl zakrytý výhled, ale Kohoutům se podařilo vyhodit.

02:42
    Vhazuje se před brankářem Zlína.

02:54
    Holcmanovo nahození skryl Synek ve své lapačce.

03:20
    Kusák mířil mimo.

05:00
    Jakeš se zmocnil puku v obranném pásmu Olomouce a hraje se zase před Hořejším.

06:06
    Na trestnou lavici si jde sednout Jakub Kráčalík (ZLN) za hákování.

06:28
    Šimon Frömel teď sám ujížděl na bránu, Hořejšího lapačka však byla připravená.

07:20
    Olomouci se podařilo rozestavět přesilovkový zámek, na brankáře hostí vyslala několik střel, nicméně Zlín nakonec vyhodil.

07:50
    Hosté hrají v plném počtu.

08:30
    Lacigova střela skončila ve výstroji brankáře Olomouce.

09:05
    Olomouc si zahraje druhou přesilovku v utkání. Na trestné lavici opět sedí Jakub Kráčalík (ZLN) za podražení

10:04
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti vyrovnávají stav utkání. Poté, co se červenobílí usídlili v útočném pásmu, se jim dlouho nedařilo vystřelit. Až projektil z hole ADAMA MASAREHO nejenže mířil na Synkovu bránu, ale dokonce zapadl za brankářova záda. Asistence: David Stratil, Stanislav Ruda

12:00
    Olomouc po vstřelené brance ožila a ještě chvíli se usídlila v útočném pásmu.

12:55
    Stanislav Ruda byl zastaven při svém výletu do útočného pásma.

14:07
    Bude se vhazovat před Synkem.

14:40
    Václavský vybojoval puk a udržel Kohoutům útočné pásmo.

15:00
    Olomouc si zahraje další přesilovku. 2minutový trest si odsedí Vilém Jakeš (ZLN) za podrážení.

15:03
    Kohouti využívají přesilovku a ujímají se vedení v zápase. Synek se v brankovišti snažil natáhnout co mohl, ale na puk nedosáhl. Autorem gólu byl ADAM MASARE. Asistence: Stanislav Ruda

17:20
    Václavský skvěle vypíchl rozehrávku hostů.

17:49
    Masare se zkoušel prodrat do útočného pásma, zapletl se mu ale puk pod nohama a poté byl odpískán ofsajd.

18:50
    Prísažný vlétl do útočného pásma, obkroužil bránu, ale recept na Synka nedokázal najít.

20:00

Diváci na Zimním stadionu v Olomouci nemuseli na první branku utkání čekat dlouho. Už ve druhé minutě se trefil Adam Burian a Zlín šel do vedení. Olomoučtí dorostenci ale dokázali po pár minutách odpovědět gólem Adama Masareho. Stejný hráč pak o chvíli později využil přesilovou hru a poslal svůj tým do vedení.

Druhá třetina začne přibližně v 12:44.

20:01

20:20
    Fasner špatně přihrál puk a kotouče se zmocnili hosté.

20:55
    Hořejší teď podržel svůj tým když zastavil únik dvou zlínských hráčů.

21:13
    Hosté si zahrají první přesilovou hru v utkání. Na trestnou lavici si sedne Adnrej Prísažný (OLO) za podrážení.

21:50
    Po spolupráci Chludila a Šindelka zaduněly betony olomouckého gólmana.

22:20
    Olomouci se nedaří vyhodit.

22:32
    Až teď červenobílí vyvezli puk ven ze svého obranného pásma.

23:12

23:45
    Z trestné lavice vrátivší se Prísažný dovezl puk až za Synkovu bránu.

24:42
    Střela Adama Spurného skončila na betonech brankáře hostů.

25:10
    Dopředu šel Lukáš Chludil, jeho střelu Hořejší pokryl. Vhazuje se před olomouckým brankářem.

25:36
    Domácí vyhodili jen na zakázané uvolnění.

26:23
    Zlín teď uzavřel Olomouc v jejím obranném pásmu, nicméně se mu nepodařilo na Hořejšího vyslat žádnou nebezpečnější střelu.

27:06
    Radová byla nachystaná před útočným pásmem, jenže puk jí přeskočil čepel hokejky.

28:00
    Kráčalík vyhrál v bruslařském souboji proti jednomu z olomouckých, naštěstí pro domácí už ale byl příliš blízko Hořejšího brány a nedokázal zakončit.

29:00
    Stanislav Ruda vyváží puk z obranného pásma Olomouce.

29:11
    Adam Masare (OLO) je poslán na trestnou lavici za faul kolenem. Zlín má k dispozici přesilovou hru.

29:37
    Puk poskakoval v lapačce Filipa Hořejšího, naštěstí pro domácí však nevyskočil ven.

30:50
    Olomouc ani na dvakrát nevyhodila.

31:35
    Odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a domácí si tak mohou od tlaku Beranů na chvíli odpočinout.

32:32
    Jeden ze zlínských hráčů sice ztratil hokejku, nicméně přesto se žlutomodrým stále daří držet útočné pásmo. Vhazovat se bude po pravici Hořejšího.

33:01
    Další útočnou akci Zlína zastavil ofsajd.

33:13
    Ševčíkova přihrávka na Jakeše byla zblokována.

33:16
    Další přesilovka pro Zlín. Adam Lambert (OLO) si odpyká 2minutový trest za krosček.

34:10
    Hořejší měl teď odkrytou polovinu brány, naštěstí pro něj se hostům nepodařilo zpracovat puk.

35:25
    Ani na potřetí se hostům nepodařilo využít přesilovou hru.

35:51
    Hořejší měl sice zakrytý výhled, ale podařilo se mu chytit střelu jednoho ze zlínských útočníků.

36:37
    Hra se po delší době přesunula do obranného pásma Zlína.

37:27
    Tvrdá střela Buriana rozezněla plexisklo.

38:22
    Radová nahodila kotouč na brankáře Zlína a bude se vhazovat v obranném pásmu žlutomodrých.

38:52
    Masare zkoušel vyslat dopředu Rudu, ale ten byl na jeho přihrávku krátký.

39:55
    V poslední minutě hry se Zlín dvakrát vydal do útoku, ani jednou však neohrozil bránu domácích.

40:00

Ve druhé třetině nedošlo k žádné změně skóre, ačkoli hosté měli k dispozici tři přesilové hry. Zlín byl v této periodě aktivnějším týmem a většinu času se hrálo před Filipem Hořejším. Právě olomoucký brankář svůj tým několikrát podržel.

Třetí třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:19
    Po necelých dvaceti vteřinách hry tu máme první vyloučení třetí periody. Na trestnou lavici si šel sednout Filip Šindelek (ZLN) za podrážení.

40:59
    Olomoucký útok zastavilo vyhození puku mimo hřiště.

41:50
    Hoferek vystihl nepřesnou přihrávku mezi olomouckými.

42:33
    Domácímu celku se přesilová hra příliš nevydařila, hosté jsou nyní v plném počtu a mohou jít dopředu.

43:20
    Perné chvíle teď zažil Filip Hořejší. Nejprve musel krýt střelu z bezprostřední blízky a pak si musel pohlídat svou pravou tyč.

44:22
    Chludil byl zastaven za pomocí faulu.

44:22
    Josef Holcman (OLO) sice zastavil rozjetého Chludila, ale pomohl si přitom faulem, a tak zamířil na trestnou lavici.

45:40
    Šindelkova střela proletěla kolem domácí brány.

46:14
    Poměr sil na ledě se na chvíli vyrovná, poté si přesilovku zahrají také domácí. Kapitán zlínských Šimon Fröml (ZLN) si odpyká 2minutový trest za podrážení.

46:36
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.

46:47
    Puk z Fasnerovy hole skončil v Synkově lapačce. Vhazuje se po levici zlínského gólmana.

48:15
    Olomouc další přesilovku nevyužila. Hosté hrají v plném počtu.

50:02
    Hoferkovu střelu zabrzdil jeden z olomouckých obránců svým tělem, poté mohli jít domácí do útoku, ale nepodařilo se jim přejít přes modrou čáru útočné třetiny.

50:53
    A znovu Adam Masare. Útočník s číslem 59 teď podruhé v krátké chvíli zavezl puk až před Synka, ale neměl s kým hrát.

51:50
    Adam Spurný se ocitl sám před prázdnou bránou, puk mu ale jen proklouzal kolem bruslí.

52:24
    Další přesilová hra pro Zlín. Stanislav Ruda (OLO) si jde odpykat trest za hákování.

53:26
    Po faulu Adama Masareho (OLO) bude hrát Zlín dvojnásobnou přesilovku.

53:26
    Oddechový čas pro hosty.

53:47
    Kotouč z hokejky zlínského hráče skončil v lapačce Hořejšího.

54:22
    Oddechový čas pro domácí.

54:31
    Stanislav Ruda se zapojil do hry, hosté hrají 5 na 4.

55:12
    Fasner podklouzl na modré čáře útočného pásma a musel rychle spěchat zpátky.

55:20
    Hořejší raději přikryl kotouč a vhazuje se v obranném pásmu Olomouce.

55:40
    Domácí přečkali další přesilovku Zlína.

57:20
    Zlín se tlačí dopředu, na vyrovnání už má jen necelé 3 minuty základní hrací doby.

57:55
    Masare našel volného Fasnera, ale Synek byl pozorný.

58:50
    Zlínský gólman teď předvedl ukázkový rozklek.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

59:53
    Olomoucký gólman teď musel zasahovat loktem a maskou.

Přestože se Zlín do poslední vteřiny třetí třetiny snažil vyrovnat, nepodařilo se mu to. Skvělým zákrokem se blýskl Filip Hořejší, jenž dnes patřil ke hlavním strůjcům domácího vítězství.

60:01

60:26
    Hosté si do prodloužení přenesli aktivitu z konce třetí třetiny.

61:25
    Je vidět, že hráčům po urputném boji v základní hrací době trochu docházejíc síly.

62:02
    Kusák podržel puk, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

63:19
    Během prodloužení se hraje více před Hořejším, který teď musel zasahovat a raději přerušil hru.

64:20
    Domácí gólman musel zasahovat proti další tvrdé střele Zlína.

Ani v prodloužení nepadla žádná branka. O vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.