Třemošná – Kladno 3:6 (kon.) | Slavia – K. Vary 8:4 (kon.) | Olomouc – Zlín 2:1 (kon.)
Vsetín – Havířov 2:7 (kon.) | Warriors Brno – Třinec 0:4 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 2:6 (kon.)
Plzeň – Chomutov 4:2 (kon.) | PZ Kladno – Sparta 2:9 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Tábor – Liberec 2:8 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 6:4 (kon.) | Vítkovice – Přerov 3:1 (kon.)
Žďár n/S – Kometa Brno 0:6 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Kobra – HC Litvínov 0:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (0:1, 1:0, 2:0 - N 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 27.10.2018, 13:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z tohoto utkání je to už dnes vše, pokud mátě chuť, zapněte si naše onlajny od pěti hodin, kdy pro Vás budeme komentovat zápas vítkovické juniorky, která změří síly se Vsetínem. Jinak mějte pohodový zbytek dne a příjemný zbytek víkendu. (15:17:09)

Hosté do dnešního zápasu vkročili lépe, už v první minutě se dostali do vedení a jejich hra nebyla vítkovickým příliš po chuti, dlouho na ni hledali recept marně. Ve druhé třetině se domácímu celku podařilo srovnat, ale hra byla víceméně vyrovnaná. Do třetí třetiny naskočili vítkovičtí s rychlým gólem, kterým se dostali do vedení, s koncem přesilovky se jim podařilo vsítit třetí branku. Na tyto branky už hosté nenašli sílu odpovědět, a tak si tři body mohou do tabulky zapsat domácí.

Tři vteřiny dělily oba týmy od zahájení samostatných nájezdů. Kapitán hostů Zembol to ale jednoznačně odmítl a to i přesto, že při hře tři na tři vítkovičtí jasně dominovali.

64:57
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovští se podruhé v prodloužení dostali do pásma, JAKUB ZEMBOL zamířil přesně a vystřeli svému týmu jako správný kapitán alespoň prémiový bod.

64:30
    Bystroň našel křižnou přihrávkou Bradu, ale ten puk neumístil.

64:05
    Vítkovičtí rozehrávají zeširoka do pásma.

63:39
    Halík poprvé za svůj tým v prodloužení posílá puk na Müncha.

63:03
    Krejsa přišel o kotouč, přerovští mohou do pásma.

62:44
    Petr se dostával před branku, ale nebyl dost rychlý.

62:13
    Oba týmy vystřídali, vítkovičtí se znovu dostávají lehce do pásma.

61:50
    Vítkovičtí se stále drží v pásmu, Cubo se dostal mezi kruhy, ale zamířil do Žurka.

61:05
    Od modré mířil Cubo, ale puk proletěl kolem pravé tyče.

60:50
    Domácí se pomalu ale jistě přesunují k Žurkovi.

60:10
    Vítkovičtí rozehrávají od své klece.

60:01

59:51
    Do poslední chvíle se hraje z jedné strany na druhou.

59:16
    Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, po jejich akci zazvonila branková konstrukce.

58:57
    Jobánek vystřelil na domácí branku z dálky.

56:44
    Halíkovi se podařilo dostat sebe i puk do pásma, ale bez podpory spoluhráčů.

56:14
    Domácí jsou zpět v pásmu a točí přerovskou pětici.

55:30
    Holaník zachytil puk mezi kruhy, puk pak poslal k Juříčkovi, ale Žurek byl na místě.

55:10
    Domácí v pásmu, Machů střílel jen do zadního mantinelu.

54:46
    Vítkovický Cubo si vybruslil mezi kruhy, ale jeho střela je sražena nad branku.

54:28

53:47
    Přerov posílá puk do bezpečí.

53:15
    Od modré střílel Machů, ale jen do gólmana.

52:49
    Žurek brání svou branku dobře.

52:28
    Další přesilovka prod domácí, Holík se provinil krosčekem.

52:01
    Hraje se na obě strany.

51:28
    Přerovští dostali puk do pásma, ale k ničemu se nedostali.

50:58
    Domácí znovu v pásmu, Petr se dostal do dobré pozice, ale Žurek byl připraven,.

50:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    S vypršením Kunckova trestu zvyšují domácí na dvoubrankový rozdíl, po nahrávce Cuba poslal puk za Žurka MAREK BRADA – 3:1. Asistence: Ondřej Cubo.

50:00
    Domácí se znovu usadili v pásmu a zkoušejí najít cestu do Žurkovy klece.

49:38
    Přerovští znovu odesílají kotouč do bezpečí.

49:15
    Hosté posílají kotouč ke Münchovi.

49:01
    Bystroň se u branky dvakrát neprosadil.

48:41
    Domácí se drží v pásmu, ale Žurek je pozorný.

48:11
    Hákováním se provinil hostující Kuncek a odjíždí za katr.

48:07
    Spolupráce Hradila s Kunckem neprošla.

47:30
    Přerov v pásmu, Halík ale mířil příliš nepřesně.

46:48
    Hra je přerušena, vítkovičtí se příliš tlačili do branky.

46:38
    Kotásek zamířil jen do klubka hráčů před brankou.

46:25
    Domácí si znovu najeli do pásma, Kubík ale mířil doprostřed branky,

46:03
    Melovského střela byla sražena mimo branku.

45:53
    Cubo v pásmu hledá volného spoluhráče.

45:27
    Puky se odrážejí od Žurka.

45:08
    Vítkovičtí musejí rozehrát od své klece.

44:27
    Hlávka poslal puk na branku, ale Münch byl na svém místě.

43:56
    Smolka našel v kruhu Bradu, ale ten byl v obležení přerovských.

43:05
    Po hře ve středním pásmu se puk přece jen dostal do útočného pásma Přerova, Zembol si vybruslil až k Münchovi, nastřelil jeho betony, Kuncek se k odraženému puku dostal ale mířil mimo.

42:42
    Přibyl se dostával do pásma s Petrem, ale je pískán ofsajd.

42:12
    Vítkovičtí u Žurka, Kotásek mířil těsně vedle.

41:40
    Domácí musejí znovu rozehrát z pásma před Münchem.

41:17
    Hraje se u domácí branky, ale vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

40:18
    Z rychlého protiútoku strhává vedení na stranu svého týmu po nahrávce Bystroně ALEX KOTÁSEK – 2:1. Asistence: Michal Bystroň.

40:10
    Přerovští u domácí klece.

40:01

Také ve druhé části byla k vidění jen jedna branka, tentokrát skončila za zády Žurka a stav na světelné tabuli je tak vyrovnaný. Vítkovičtí se po ní dostali do tempa, ale hosté nechtějí ze své hry ustoupit, máme se tedy na co těšit také do další třetiny.

39:25
    Brázda před svou brankou předvedl dobrý obranný zákrok.

39:14
    Přibyl s Melovským u hostující branky, ale Žurek byl na místě.

38:42
    Hosté poslali puk do pásma, Hlávka se k němu nedostal, Smolka jej stačil odpálit.

38:30
    Kosina mířil nepřesně.

38:16
    Vítkovičtí pomalu rozehrávají od své klece.

37:37
    Domácí se nahrnuli do pásma, dobře mířil Cubo, ale Žurkova lapačka byla rychlejší.

37:10

37:00
    Cubo dostal přihrávku na modrou, nastřelil před sebou stojícího hráče, ale stačil zachytit odražený kotouč a rozehrát.

36:38
    Vítkovičtí krouží pásmem.

36:13
    Kotásek poslal puk před branku, tam zrovna stál Bystroň, který měl před sebou odkrytou klec, ale puk neumístil.

35:41
    Domácí Kotásek rozehrává od své klece.

35:29
    Žurek skryl kotouč v náručí.

35:10
    Domácí byli při hře v šesti nepřesní, teď mají ale před sebou přesilovku, držením se provinil hostující Palguta.

34:40
    Vítkovický Münch je na střídačce, bude se vylučovat na straně Přerova.

34:36
    Domácí si připravují jednu dobrou šanci za druhou, Žurek se má v brance co otáčet.

34:05
    Kotouč rozvlnil síťku přerovské klece, ale velmi pravděpodobně jen tu boční.

33:28
    Hosté vyhazovali puk od své branky, mezi kruhy jej ale zachytil Petr, hned z první nastřelil tyč!

33:19
    Kotouč končí na zakázaném uvolnění hostů.

33:09
    Vítkovičtí se drží v pásmu.

32:55

32:51
    Přechod do pásma domácím nevyšel, je z toho ofsajd.

32:45
    Přerovští posílají kotouč k Münchovi.

32:19
    Machů nabil Bradovi, ale ten nezamířil přesně.

31:51
    Od modré to zkusil Machů, ale nepřesně.

31:31
    Petr střílel přes obránce, Žurek byl ale připraven.

31:20
    Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu.

30:55
    Přesilovka pro domácí, mezi trestoměřiči bude odpočívat Zembol za podrážení.

30:08
    Zembol stál přímo u branky, jeho pokus ale srazil nad Münchovu klec Cubo.

29:58
    Znovu se hraje od branky k brance.

29:23
    Jobánek a o chvíli později i Hlávka nastřelili zadní mantinel.

28:46
    Je vyrovnáno!!! MARTIN KUBÍK dostal výbornou přihrávku od Smolky, ujížděl sám na branku, využil pohyb Žurka a poslal puk do branky – 1:1. Asistence: René Smolka.

27:56
    Buršík jel sám na branku, Münch si vybruslil až do pravého kruhu a vypíchl mu kotouč.

27:18
    Puchala a Hradil sprintovali pro kotouč za branku Vítkovic, oba narazili do zadního mantinelu.

26:44
    Jobánek chtěl sebrat kotouč Bystroňovi, ten se ale nedal.

26:18
    Od modré pálil Bystroň do Žurkova betonu,.

25:58
    Oba týmy střídají, Smolka drží puk u své branky.

25:32
    Vítkovičtí se drží před Žurkem.

25:04
    Brada si objel hostující branku, ale nikoho v lepší pozici nezastihl.

24:35
    Nebude to zakázané uvolnění, domácí mohou pokračovat ve hře.

24:18
    Hraje se od branky k brance.

23:57
    Zembol se dostal sám do mezi tři vítkovické, k zakončení se nedostal.

23:15
    Vítkovičtí se dostali do pásma, Žurek je ale pozorný.

22:54
    Halík si vybruslil od zadního mantinelu, ale z otočky mířil mimo.

22:17
    Znovu v akci Závadský, tentokrát se ale mnohem rychleji protáhl k brance, Münch puk schovává pod lapačkou.

21:59
    Závadský naskočil ze střídačky a dostal se k puku, byl však pomalý, a tak se k němu vítkovičtí dostali včas.

21:39
    Ofsajd odpískáním domácím.

21:30
    Vítkovičtí dostali puk od Müncha, ale ne na dlouho.

21:03
    Hradil dobře narušuje vítkovickou rozehrávku.

20:40
    Vítkovičtí se odpoutali ze svého obranného pásma.

20:01

Přerovští velmi rychle otevřeli skóre a celou první část dokazovali, že nebudou pro dnešek lehkým soupeřem, Taktika, kterou hosté zvolili domácím příliš nevyhovuje, uvidíme, co se bude dít dále.

Další třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:49

19:35
    Zembol vypálil na branku zleva, Münch lapá.

19:17
    Hosté puk v pásmu neudrželi, domácí vyhazují a rychle střídají.

19:02
    Domácí vyhazují za Žurkovu klec.

18:54
    Výborný zákrok domácího gólmana, vhazuje se po jeho levici.

18:43
    Výpad vítkovickým nevyšel, musejí se znovu zformovat u své branky.

17:57
    Puk v náručí Müncha, hra je přerušena.

17:49
    Štíbr se dostal k puku a okamžitě vystartoval na domácí branku, Cubo zatáhl za záchrannou brzdu ještě před kruhy a bude pykat za podrážení.

17:33
    Smolka udržel puk na modré, domácí mohou v ataku přerovské branky směle pokračovat.

17:14
    Holaník se snaží rozehrát zpoza branky soupeře, nikdo se mu ale nenabízí.

16:41
    Vítkovičtí v pásmu, Kotásek byl přistrčen.

16:30
    Hraje se ve středním pásmu.

15:51
    Domácí zmatkovali ve svém obranném pásmu, ale nakonec dokázali vyvézt puk.

15:03
    Kuchta sprintoval podél mantinelu pro puk, Smolka byl ale přece jen rychlejší.

14:38
    Smolka si na modré vybruslil do lepší pozice a našel skulinu, kterou se puk dostal až do náruče Žurka.

14:25
    Krejsova spolupráce v pásmu s Petrem nevyšla.

13:53
    Přerovští se dostali do těsné blízkosti branky a domácí gólman raději přikrývá kotouč.

13:35
    Zmatky u domácí branky, ale Münch zasahovat nakonec nemusel.

13:10
    Do pásma si najel Kuchta, ale nastřelil jen bránícího hráče.

12:47

12:24
    Hosté neudrželi puk na modré, vítkovičtí šetří vteřiny z oslabení.

12:18
    Dobrý pokus Štíbra, ale Münch byl připraven.

12:07
    Bude se vhazovat před útočnou modrou Přerova.

11:59
    Domácí posílají kotouč za branku Přerova už podruhé v krátkém sledu.

11:27
    Brada se dostal k puku a zamířil s ním k brance soupeře, těsně u branky se ale neprodral mezi dva bránící hráče.

11:08
    Domácí se brání těsně u své branky.

10:47
    Za podrážení je vyloučen domácí Juříček.

10:28
    Od modré pálil Šilhavý, Závadský u branky puk nedokázal tečovat.

10:12
    Hosté převedli hru na opačnou stranu.

09:38
    Domácí v pásmu, Krejsa dostal prihrávku do kruhu, ale pukem nastřelil bránící hůl, která přerovskému hráči odletěla za branku.

09:04
    Krejsa se dostal sám ke kruhu, jeho střela v pádu škrtla o lapačku Žurka.

08:35
    Domácí v pásmu, ale nepřesné přihrávky jim berou vítr z plachet.

08:15
    Vhazování po pravici Žurka.

08:04
    Melovský si najížděl do pásma, ale Šilhavý byl na modré proti.

07:38
    Přerovští dostali puk z pásma, ale ne dostatečně daleko.

07:24

07:16
    Krejsa u branky prostor na dorážení nedostal, puk se skryl v Žurkově náruči.

07:00
    Domácí rozjeli přihrávkový kolotoč.

06:38
    Vítkovičtí se musejí znovu propracovat do pásma.

06:16
    Petr chtěl u branky umístit kotouč ze vzduchu, ale nepodařilo se.

06:00
    Domácí hrají v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

05:24
    Juříček se dostal do dobré šance, ale byl podražen Holíkem, který teď odjíždí za katr.

05:11
    Hosté se dostali do pásma, ale domácí vyhazují kotouč do bezpečí.

04:40
    Holaník s Přibylem zdatně narušují hostující rozehrávku hned u branky Přerova.

04:17
    Domácí vyhazují kotouč až k brance a následují jej.

04:00
    Za podrážení bude vyloučen domácí Kubík.

03:31
    Kuncek se pustil s pukem do pásma, podél mantinelu prošel, ale nemířil přesně.

03:18
    Holaník si v pásmu nahrál o zadní mantinel, ale byl sám, proto čtyřem přerovským neměl šanci.

02:56
    U mantinelu se bojuje o kotouč, přerovští se nechtějí vzdát pásma.

02:32
    Přerovští se drží kolem vítkovické branky.

01:42
    Hlávka využil zmatku u modré, přihrál před branku opuštěnému Halíkovi, který si nabruslil do výhodnější pozice, ale růžek vítkovické klece přestřelil.

01:20
    Závadský se nahrnul do pásma, ale byl osamocen.

01:06
    Vítkovičtí u hostující branky, ale Žurek je v pohotovosti.

00:38
    Hosté rychle otevírají skóre, po přesné nahrávce Zembola měl před sebou volný prostor JONÁŠ JOBÁNEK, který poslal puk čistě do sítě – 0:1. Asistence: Jakub Zembol, Tadeáš Hlávka.

00:30
    Kotouč putuje k brance Vítkovic, oba týmy střídají.

00:06
    Domácí vyhráli vhazování, zamířili do pásma a Krejsa ihned pálí na Žurka.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Münch (Vítek) – Bystroň, Smolka (A), Cubo, Machů (A), Kosina, Puchala – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Brada, Macho, Melovský, Juříček, Kubík

HC ZUBR Přerov: Žurek (Suchánek) – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Holík (A), Šilhavý – Štíbr (A), Kuncek, Halík, Hradil, Zembol (C), Hlávka, Kuchta, Závadský, Buršík, Jobánek

Rozhodčí: V. Hykel – Z. Novák, V Rožánek.

V minulém vzájemném utkání byl stav po druhé třetině nerozhodný, třetí třetina nic nevyřešila, a tak se rozhodovalo v prodloužení, které Vítkovice vyhrály 3:2.

V předchozím kole hráli vítkovičtí na ledě Zlína, po výhře 8:3 si připsali také prémiový bod v prodloužení a hattrickem se blýskl Matyáš Melovský. Přerovští svedli na svém ledě bitvu se Vsetínem, tu nakonec vyhráli těsně 2:1 a v prodloužení si vystřelili prémiový bod.

Nejproduktivnějším hráčem Přerova je s dvaadvaceti kanadskými body útočník Martin Ryšavý (13+9), nejlepším nahrávačem je se třinácti nahrávkami útočník Matěj Halík (4+13). S jedenácti body je nejúspěšnějším obráncem Adam Holík (4+7). Devětatřicet trestných minut si vykoledoval útočník Martin Ryšavý. Doposud všechny zápasy odchytal gólman Tomáš Suchánek s průměrem 3,01 a úspěšností 90,40 %. Na svém kontě mí také jednu vychytanou nulu.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se sedmadvaceti body útočník Alex Kotásek (12+15), nejlepším střelcem je ale se třinácti góly útočník Martin Kubík (13+5). Nejlepším obráncem je s dvanácti body Ondřej Cubo (4+8). Nejtrestanějším hráčem je obránce René Smolka s dvaapadesáti trestnými minutami. Z dvojice gólmanů má o něco lepší statistiky Marian Münch s jedním čistým kontem, průměrem 1,45 a úspěšností 90,70 %.

Vítkovickým patří v aktuální tabulce 2. místo, s bilancí 9-1-0-1 (9-1) a aktivním skóre 81:19 si vybojovali 38 bodů. V polovině tabulky, tedy na 5. místě, se nachází celek Přerova, bilance 5-1-1-4 (6-3) a aktivní skóre 43:36 mu vyneslo 24 bodů.

Dvanácté kolo ELIOD extraligy dorostu svede na led Ostravar arény týmy Vítkovic a Přerova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 29. Kubík (Smolka), 41. Kotásek (Bystroň), 51. Brada (Cubo) – 1. Jobánek (Zembol, Hlávka), 65. Zembol

Rozhodčí: V. Hykel – Z. Novák, V Rožánek