Mor. Budějovice – Tábor 3:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – David Servis 8:3 (kon.) | Orlová – Nový Jičín 5:1 (kon.)
SHK Hodonín – Val. Meziříčí 10:2 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 8:4 (kon.) | Písek – Pelhřimov 1:5 (kon.)
IHC Králové Písek
1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 27.10.2018, 17:30 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

IHC Písek
    Po dvanácti kolech je ve středu tabulky. Nasbíral celkem čtrnáct bodů. Z posledních pěti zápasů má dvě důležité výhry proti silným soupeřům. Nejprve doma porazili Šumperk 2:1. O 14 dní později po velmi vyrovnaném souboji dokázal vyhrát nad Táborem 3:2. Na domácím ledě nestačil na Moravské Budějovice 2:3. Body nevzal na ledě Ždáru, který je porazil 7:4. V posledním utkání ve středu v Pouzar aréně podlehli žluto-modří 8:5.

Od začátku letošní sezóny se mu zatím moc nedaří. Je na posledním místě se ziskem devíti bodů. V posledních pěti kláních nestačil postupně na Moravské Budějovice 1:2, Kopřivnici 3:4 po prodloužení. Na svém ledě proti Plamenům dostal 1:6 a proti domácím Kohoutům ve vyrovnaném duelu nakonec 6:5. Jedinou výhru zaznamenal proti David Servisu 5:4, kdy v prodloužení rozhodl Hadrava a přerušil sérii šesti proher.

Ve vzájemném zápase na sebe oba týmy narazily v šestém kole, na ledě Ledních Medvědů. Střet byl velmi napínavý a vyrovnaný. Lepší byl nakonec hostující Písek, který vyválčil výhru 3:4 po prodloužení. Vítěznou trefu vystřelil Polata v 62. minutě.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Parýzek "C", Červinský, Bílek, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek "A", Rod, Polata "A", Koupal, Marcilis, Jabůrek, Pixa, Novák, J. Šuhaj.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Holata) – Oščádal, Kohút. Port, Pospíchal, Slabý, D. Kasalý "C", – Patočka, Martin Hadrava, Heinrich, Vysloužil, Votápek "A", Siřiště, Mejzlík, F. Kasalý "A", Marek Hadrava, Kadlec.

Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Oudes.

00:01

02:12
    Patočka (PEL) – 2.min. – podražení.

03:31
    Vysloužil (PEL) – 2 min. – pozdní dohrání.

03:53
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku pět na tři. Sýbek našel volného VLADIMÍRA HANUSE, který se trefil přesně. Asistence: Jan Sýbek, Martin Parýzek.

04:41
    Marcilis (PIS) – 2 min. – pozdní dohrání.

05:05
    Sýbek (PIS) – 2 min. – hákování.

07:05

10:10
    Polatovo střela mířila vedle branky.

11:00
    Heinrichovo pokus vyráží gólman do bezpečí.

11:17
    Po další střele Medvědů následuje vhazování v útočném pásmu hostů.

11:37
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    Hosté srovnávají na 1:1. Heinrich našel MARTINA VYSLOUŽILA a ten prostřelil domácího brankáře. Asistence: Aleš Heinrich.

13:00
    Do dobré možnosti se dostal Marcilis, Holík jeho střelu dobře viděl a vyrazil pryč.

14:22
    Pěkná akce Hučka s Polatou, druhý jmenovaný se dostal ke střele, ale Holík jeho úmysl dobře vystihl.

14:35
    Na druhé straně to zkoušeli Medvědi, ale Hauser zasáhl.

15:23
    Icing Písku.

15:47
    Kadlecovo dobře mířená střela orazítkovala tyčku.

17:10
    Mejzlík se dostával k zakončení, na poslední chvíli zasáhla domácí obrana.

18:20
    Z levé strany pálil Pospíchal, Hauser vyráží.

19:15
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde pokus pokryl Holík.

19:25
    Od modré nahodil Hanus, gólman kryje.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18 15 hod.

Úvodní třetina je minulostí. Jihočeši šli do vedení ve 4. minutě, kdy se prosadil Hanus. O osm minut později srovnal Vysloužil.

20:01

21:06
    Slabého nahození od modré Hauser viděl a puk přikryl.

21:40
    Pokus Vysloužila vyráží gólman betonem mimo klec.

22:38
    Sýbkovo nahození z dálky končí nad brankou Holíka.

22:46
    Následná střela domácího hráče končí na mantinelu.

23:59
    Velký tlak Medvědů. Nejprve od modré vystřelil Kohút. Následnou dorážku Marka Hadravy vychytal připravený Hauser.

24:19
    Kadlec (PEL) – 2+10 min. – nesportovní chování.

26:32
    Do šance se dostal Koupal, ale byl faulován. Hosté dostávají menší trest.

26:34
    Pospíchal (PEL) – 2 min. – držení protihráče.

27:20
    Písek se držel v útočném pásmu, po několika nahrávkách se dostal k zakončení Sýbek, ale střela šla mimo ohrožení Holíkovo brány.

28:30
    Další dva pokusy hostů, gólman kryje.

29:00
    Kohútovo střelu od modré chytil Hauser betony.

30:40
    D. Kasalý (PEL) – 2 min. – držení protihráče.

31:28
    Do střely Parýzka šel Mejzlík, dostal tvrdou ránu, po chvíli se zvedá a odchází na střídačku.

32:00
    Hosté vyhazují puk až k brankáři Písku.

32:47
    Do bezprostřední blízkosti před Holíka se dostal sám Hučko, gólman zasáhl včas.

33:05
    Medvědi dávají vedoucí branku. Autorem branky je MATOUŠ PATOČKA, který prostřelil Hausera mezi betony. Asistence: Aleš Heinrich, Ladislav Pospíchal.

34:00
    Jabůrek (PIS) – 2 min. – nedovolené bránění.

34:56
    Kohútovo ránu od modré vyčapal Hauser.

35:05
    Jihočeši vyhazují.

35:44
    Hostující celek využívá přesilovou hru. Slabý našel osamoceného ALEŠE HEINRICHA, který z blízka překonal bezmocného Hausera. Asistence: Petr Slabý, Martin Vysloužil.

37:30
    V útočném pásmu vybojoval kotouč Koupal, nahrávkou našel svého spoluhráče, který branku přestřelil.

38:10
    Písecký výběr měl další možnost, Sýbek byl v ohrožení Holíkovo svatyně, ale kotouč šel nakonec kousek vedle branky.

39:05
    Marcilis se dostal sám před Holíka, který ho vychytal.

39:58
    Poslední pokus na branku Písku chytá lapačkou domácí gólman.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19 10 hod.

Máme za s sebou čtyřicet minut a domácí prohrávají o dvě branky. Vedoucí branku střelil Patočka ve 34. minutě. O dvě minuty později se radovali Medvědi znovu, kdy zvýšil Heinrich.

40:01

40:15
    Kohútovo nahození vyráží gólman.

41:05
    Koupal z blízkosti minul.

42:25
    V držení kotouče Písek, který vyhodil na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Hausera.

42:57
    Polatovo pokus končí u Holíka.

43:11
    Icing Medvědů.

43:17
    Houdek vystřelil od modré, kotouč se odrazil od mantinelu až do ochranné sítě. Vhazování ve středním pásmu.

43:37
    Písecký brankář společně s obráncem puk dostali do bezpečí.

43:57
    Koupal (PIS) – 2 min. – krosček.

44:36
    Písek vyhazuje přeš všechny čáry a střídá.

45:05
    Pelhřimov využívá přesilovku pět na čtyři. Od modré střílí gól VLADIMÍR PORT, který propálil vše. Asistence: Martin Hadrava.

45:36
    Další trefa hostů. Heinrich našel MATOUŠE PATOČKU, který dal druhý gól v zápase a rozjásal své spoluhráče. Asistence: Aleš Heinrich, Martin Vysloužil.

46:44
    Martin Hadrava (PEL) – zdržování hry.

50:08
    Další tlak hostů, nakonec se domácí osvobozují.

51:08
    Sýbek se dostal do ohrožení Holíka, ale nedal.

52:30
    V. Šuhaj vypálil, ale minul klec.

53:10
    Do útoku se protlačil Sýbek, jeho pokus končí mimo ohrožení Holíkovo klece.

53:32
    Na druhé straně se dostal do úniku Martin Hadrava, ale gólman ho vychytal.

54:19
    Icing červeno-bílých. Hra se vrací k Holíkovi.

54:25
    Další icing Medvědů.

54:34
    Hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění.

54:56
    Další icing.

56:08
    Sýbek vystřelil, následné dorážky domácích hráčů pokryl Holík.

56:25
    Martin Hadrava (PEL) – 2 min. – vysoká hůl.